Robinsonův ostrov je zpět! Na exotické Filipíny odjelo hrát nejdobrodružnější hru světa devatenáct odvážných Čechů a Češek. V cestě za výhrou dva a půl milionu korun a titulem nového českého Robinsona jim stojí hlad, vyčerpání, horko, nehostinná příroda a vzájemná rivalita. Moderuje Ondřej Novotný. (TV Nova)

castor

Velký posun kupředu skrze moderátora. Ondřej Novotný do toho oproti první sérii šlápl a je docela fajn. Oceňuji snahu pokračovat v náročnější a ambicióznější produkci, o nekonečné seriály opravdu nestojím. Samozřejmě to má hodně vaty a hodně záleží na atraktivitě osazenstva ostrova, ale vcelku spokojenost. Chceme cítit mrazení a adrenalin při překonávání úkolů a napětí při vyřazování těch „nejslabších“, což se k nám docela dostává. Kdo remcá, má na ovladači spoustu možností. ()

DexMASTER094

Nejspíše se nebude opakovat katastrofa z minulého roku, ale nechci soudit nijak předem. Plus za aktivní soutěžící. Aliance v prvním díle jsou překvapením. Moderátor se taky konečně zlepšil, ale má co dohánět. Jinak Karel zatím asi nejzajímavější hráč. Po druhém díle zvyšuji hodnocení. Zdá se to alespoň prozatím poměrně povedené. ()

Kmyn

od prvních dílů, moji oblíbenci byli: 1.Bizon, 2.Karel, 3.Bára / neoblíbení: Dominik a Nikola / můj tip na vítěze: Martin. Bizon mi hned byl sympatickej a nechápal sem proč ho vybírali jako nejslabšího hráče kmenu, když bylo jasný že má zkušenosti, kuchal tam zvěř apod, a i v některých soutěžích ukázal sílu a vůli (jak se točili nad vodou na kole). Karla mi bylo líto že vypadl brzo, byl to unikátní charakter a srandista. Bára slízla docela šikanu - Dominik dělá fitness trenéra a neví že je zdravější jíst častěji a menší porce? vyhráli chleba, Bára poprosí o svuj díl, že si něco sní hned a něco později, a pan fitness trenér a specialista na všechno jí to zakáže a poručí že musí jíst až později a všechno najednou? on byl opravdu nesnesitelnej. Nikola se svym věčnym fňukáním taky. Martin se mi zdál jako černý kůň, takovej nekonfliktní nenápadnej, a přitom pružnej do soutěží, takoví týpci to vyhrávaj často. kdo tam ještě byl - Tery byla pěkná baba a dala si brutální běh proti Martině v tom dřevěnym kole! Martina nebojovala a byla oprsklá. Radim, ten to překombinoval, bylo jasný že kecy o prachách neprojdou. Katka ragbistka zklamala tim jak ve druhé půlce zradila. Mirek byl nakonec poměrně fajn pásek, nepřišel mi arogantní, oproti třeba Jardovi. Blanka překvapila výrobou vlastní imunity to je vždycky zábavnej krok. Ondra mě nebavil, Petr byl v pohodě. vegetariánka Jana s policajtkou Káťou byly nudné ()

slunicko2

Druhá řada se trochu zlepšila. 1) Mám rád reality show jako žánr. Dobrá zábava typická pro televizi. Soutěžícím lze fandit, někdy diváci mohou do věci i vstupovat. Vítězem se stávají ti, kteří věci umějí nejlépe._____ 2) A v tom je jádro pudla. Abyste vyhráli v Survivoru, nesmíte vypadat jako slabý hráč - ostatní vás vyhodí, že je zdržujete. Nesmíte vypadat jako silný hráč - ostatní vás vyhodí, že je ohrožujete. Nesmíte lhát - ostatní vám nebudou věřit. Nesmíte ani mluvit pravdu - ostatní vás zneužijí. Musíte být nenápadný. Nesmíte si druhé znepřátelit - vaši bývalí soupeři rozhodnou ve finále, jestli vyhrajete vy nebo někdo jiný._____ 3) A to je největší úskalí z mého pohledu. Rád fandím nejlepšímu pracantovi, nejschopnějšímu diplomatovi, nejhezčí či nejsympatičtější postavě. Ale fandit tomu, kdo nejúspěšněji dokáže vodit druhé za nos, obelhávat, podrážet a zneužívat?_____ 4) A to nemluvím o různých manipulacích, k nimž dochází ze strany štábu. Je toho plný internet. Některé drobnosti jsou postřehnutelné na první pohled (způsob oznamování výsledků hlasování v kmenové radě), jiné si divák může snadno domyslet._____ 5) A tak nakonec platí staré známé pravidlo: soutěž je taková, jací jsou její účastníci. Když je casting úspěšný, je na co koukat._____ 6) V první řadě Robinsona mi zúčastnění moc zajímaví nepřišli. Přidejte nevýrazného moderátora a celkově unylý průběh. No a vítěz jen potvrdil mé morální rozpaky z celé hry._____ 7) Ve druhé řadě došlo k mírnému zlepšení ve více směrech. Moderátor se chytil za nos a sice trochu křečovitě, ale přece se ujal své role. Účastníci byli o chlup či dva zajímavější. Vítěz představoval druhé nejlepší řešení (sám bych dal přednost Bizonovi). 8) Vcelku vyčerpávající informace o formátu zde. ()

M.i.k.e

první řada byla jen chůdym přibuzným Survivoru se slabým moderátorem a českou náturou k tomu.Druhá řada posunula laťku níže tím,že maximálně zparchantěla pravidla a stejně jako v řadě první servíruje primárně vatu.Survivor má v řadě 13 dílu a vše letí kupředu,česká verze aby unesla více reklam se roztáhne na 35 dílu a to je prostě strašně moc...30% ()

• Z neznámých důvodů bylo 19 soutěžících, muži tedy měli o 1 zástupce více než ženy. (Zix.)
  • Ostrov Vyloučení z první série se neznámo proč přejmenoval na Ostrov Vyhnanství, i přesto že měl stejný smysl – chodili na něj vyloučený hráči a bojovali v soutěžích o setrvání ve hře, později i o návrat do hry. V jiných verzích show se tento ostrov většinou jmenoval Ostrov Vykoupení. (Zix.)
  • Až v 8. díle vypadl první člověk, který už neměl šanci na výhru. (Zix.)