Robinsonův ostrov je zpět! Na exotické Filipíny odjelo hrát nejdobrodružnější hru světa devatenáct odvážných Čechů a Češek. V cestě za výhrou dva a půl milionu korun a titulem nového českého Robinsona jim stojí hlad, vyčerpání, horko, nehostinná příroda a vzájemná rivalita. Moderuje Ondřej Novotný. (TV Nova)

M.i.k.e

první řada byla jen chůdym přibuzným Survivoru se slabým moderátorem a českou náturou k tomu.Druhá řada posunula laťku níže tím,že maximálně zparchantěla pravidla a stejně jako v řadě první servíruje primárně vatu.Survivor má v řadě 13 dílu a vše letí kupředu,česká verze aby unesla více reklam se roztáhne na 35 dílu a to je prostě strašně moc...30% ()

castor

Velký posun kupředu skrze moderátora. Ondřej Novotný do toho oproti první sérii šlápl a je docela fajn. Oceňuji snahu pokračovat v náročnější a ambicióznější produkci, o nekonečné seriály opravdu nestojím. Samozřejmě to má hodně vaty a hodně záleží na atraktivitě osazenstva ostrova, ale vcelku spokojenost. Chceme cítit mrazení a adrenalin při překonávání úkolů a napětí při vyřazování těch „nejslabších“, což se k nám docela dostává. Kdo remcá, má na ovladači spoustu možností. ()

Ant odpad!

Typický český pokus o show světového formátu. Výsledek je ten, že jako u všeho nezáleží na kvalitě ale na penězích. Takže každý díl natáhnou snad na 90 minut, aby se tam vešlo co nejvíc reklam a obsah se tak rovná naprosté vatě, kde se absolutně nic neděje. Pochybuju, že tenhle seriál zaměstnal vůbec nějakého střihače, protože tuhle zrůdnost bych si do životopisu nedala. A moderátor je neskutečný amatér. ()

Necrotongue

Oproti prvnímu dílu jsem zvedl hodnocení o jednu hvězdičku. Moderátor Ondřej Novotný sice pořád ještě neumí mluvit jako běžný člověk a jeho projev je takový robotický, ale i tak se viditelně (vlastně slyšitelně zlepšil), dalším důvodem bylo to, že se podařilo vybrat lepší skupinu soutěžících. Pravda, všiml jsem si jedinců, kteří by se lépe uplatnili spíše ve šmíráckých show typu Vyvolení nebo Big Brother, ale ti poměrně hbitě zmizeli v propadlišti dějin a zbyli spíše lidé, kteří hráli hru. Nepředpokládám, že by případné další pokračování mohlo ode mě dostat větší počet hvězdiček, rozdíl v rozpočtech americké a české produkce je zřejmě příliš velký a na výsledku je to jasně patrné. ()

ledzepfan

No... Chvilkama mě to sice bavilo trošku více než paralelně běžící Ghost Island, ale ty věčné produkční veletoče, které bez varování klidně rozmrdaly něčí hru aby následně podstrkávali výhodu někomu jinému, ve výsledku srazili skoro vše co zde mělo potenciál... Finálová trojka pak byla tak slabá, že osobně vůbec netuším komu bych to nakonec připsal.... Podtrženo sečteno: Robinsonův ostrov je po technické stránce rovnocennou alternativou ke svému USA předobrazu, ale bohužel trpí českou představou, že my to tady teď vymyslíme lépe než ti amíci kteří v tom mají už 15let praxi a za tu dobu už stihli otestovat které uličky jsou slepé :/ ()

Adasin

Což o to, kopie amerického originálu je to velmi zdařilá (vše je okopírované s neobvyklou přesností), ALE má to dvě zásadní chyby, které jsou aspoň u mě příčinou nižšího hodnocení: 1. moderátor - trpěla jsem tu jeho nevýraznost a neschopnost už v první sérii a pořád ho nemůžu vystát - svým projevem dovede poslat díl do kopru a uspat mě (vyměňte ho už!!!), 2. délka, kdy běžná epizoda americké verze je zde roztažena do tří až čtyř epizod. To se pak nelze divit, že lidi už to sledování nebaví, navíc zde krásně vynikají debilní kecy účastníků, které by jinak pravděpodobně skončily na podlaze střižny. Mám hodně ráda původní americkou verzi, takže doufám, že se to podaří napravit. 6/10 ()

slunicko2

Druhá řada se trochu zlepšila. 1) Mám rád reality show jako žánr. Dobrá zábava typická pro televizi. Soutěžícím lze fandit, někdy diváci mohou do věci i vstupovat. Vítězem se stávají ti, kteří věci umějí nejlépe._____ 2) A v tom je jádro pudla. Abyste vyhráli v Survivoru, nesmíte vypadat jako slabý hráč - ostatní vás vyhodí, že je zdržujete. Nesmíte vypadat jako silný hráč - ostatní vás vyhodí, že je ohrožujete. Nesmíte lhát - ostatní vám nebudou věřit. Nesmíte ani mluvit pravdu - ostatní vás zneužijí. Musíte být nenápadný. Nesmíte si druhé znepřátelit - vaši bývalí soupeři rozhodnou ve finále, jestli vyhrajete vy nebo někdo jiný._____ 3) A to je největší úskalí z mého pohledu. Rád fandím nejlepšímu pracantovi, nejschopnějšímu diplomatovi, nejhezčí či nejsympatičtější postavě. Ale fandit tomu, kdo nejúspěšněji dokáže vodit druhé za nos, obelhávat, podrážet a zneužívat?_____ 4) A to nemluvím o různých manipulacích, k nimž dochází ze strany štábu. Je toho plný internet. Některé drobnosti jsou postřehnutelné na první pohled (způsob oznamování výsledků hlasování v kmenové radě), jiné si divák může snadno domyslet._____ 5) A tak nakonec platí staré známé pravidlo: soutěž je taková, jací jsou její účastníci. Když je casting úspěšný, je na co koukat._____ 6) V první řadě Robinsona mi zúčastnění moc zajímaví nepřišli. Přidejte nevýrazného moderátora a celkově unylý průběh. No a vítěz jen potvrdil mé morální rozpaky z celé hry._____ 7) Ve druhé řadě došlo k mírnému zlepšení ve více směrech. Moderátor se chytil za nos a sice trochu křečovitě, ale přece se ujal své role. Účastníci byli o chlup či dva zajímavější. Vítěz představoval druhé nejlepší řešení (sám bych dal přednost Bizonovi). 8) Vcelku vyčerpávající informace o formátu zde. ()

radomiil odpad!

Naprosto zpatvořená napodobenina originálů"za velkou louží",jako všechny dřívější pokusy s totálně nesympatickým obsazením i trapným komentováním,kde mě rozum vůbec nebere,co si dosazené nádhery chtějí jako dokazovat pro tu slaboduchou okrajovou sešlost publika,která je ještě ochotná něco takovéhle podpořit sledováním-absolutní ztráta času s vyhozenými finančními prostředky,jenž by se dali mnohokrát lépe investovat v jiných projektech.💨 ()

campix

Druhá série je krokem kupředu. Samozřejmě se nedá moc srovnávat s Americkým originálem, jelikož tam ta léta sérii už více poznamenala strategickou hru soutěžících a také nelze nevidět propastný rozdíl mezi financemi. Druhá série Robinosonova ostrova se posunula kupředu především díky moderátorovi, který již působí suveréněji a více výrazně, a také díky samotnému castingu, jelikož je tu více zajímavých hráčů, kteří mají i nějakou taktiku a snaží se hrát, ne tak jako tomu bylo v první sérii. Samozřejmě je tu několik individuí, kteří o této hře nevědí absolutně nic a tak není nouze o nelogické až dementní tahy. Největším mínusem je opět roztahanost na asi milion dílů, kde se každý druhý díl absolutně nic neděje a nekonečný přísun nudných dílů je hodně ubíjející, takže ani tentokrát jsem nedokázal dokoukat celou sérii a odpadl jsem v průběhu. Zarážející je, že ani nemají dostatek materiálu a ta se některé scény a záběry opakují i v několika dílech po sobě i mimo tradiční rekapitulace a někdy se mi zdálo, že jim i důležité věci utekli, když se řeší nějaký konflikt vytvořený situací, která vůbec není na záznamu. Dalším minusem jsou občas prapodivné tahy produkce, kde se to jen hemží tajnými imunitami a některé osoby nemohli být zhruba polovinu série vyloučeny, včetne lékařského zásahu, kdy v Americe hráč končí, tady se po pár dnech vrací. Je to určitě krok kupředu, ale nemůžu se zbavit té hořké pachuti, kterou stále zanechává. Uvidíme, co přinese tato série dále. ()

plechulka

Rozhodně od Ostrova I. krok správným směrem (o hodně lepší casting, lepší práce moderátora atd.). A až režisérovi v dalších řadách (?) dojde, že nejlepší je se držet osvědčeného modelu "1 díl - 1 soutěž a 1 kmenová rada" bude to daleko koukatelnější a dám ráda další hvězdičku. ()

Lachtaan

Sledovat další bandu naprosto nesourodých pak bylo suprovým zpestřením pondělního a středečního večera a každý týden jsem očekával, co se zase vymyslí za intriky a naprosté hovadiny jak si zkrátit nudu na pustém ostrově v srdci Filipín. K některým postavám si stačíte vybudovat obdiv, k některým totální averzi a pak už jen čekáte, jak se mezi sebou vyštěkají ven ze hry. Prostě bizárek, u něhož je mi pekelně líto, že Nova neodklepla i třetí řadu. ()

nevermore

Super nezvládnutá produkce TV nova, která jednoho hráče vyloučí za porušení pravidel a druhé tam za podobné věci nechá, Zvláštní nekonzistentní přístup. Hra, kde většinou vyhrávají ti co lžou, podvádí a intrikují což u někoho vadí u druhého ne.. Plusem je aspoň to, že druhou sérii nevyhrála krysa a jeden z největších podvraťáků v historii Reality show - Marek Orlík, ale ve druhé sérce to vyhrál někdo, kdo měl i řekněme upřímnější povahu. A roli Marka tady sehrála slečna Kateřina, docela odpad. Kapitola sama pro sebe je nepohotovej moderátor s iritující a věčně se opakující hláškou: "Bizon MÁ VELKÉ PROBLÉMY" * za dobrého výherce ()

Darill

Vlastně se mi to docela i líbí, ale velký problém vidím ve struktuře dílů. Bohužel se objevují epizody, kde neproběhne žádná soutěž ani kmenová rada, jen se celou dobu mluví a mluví... Chtělo by to více zhustit a soustředit se hlavně na akci, ne na "taktizování". ()

herr_carter

Sledovat tenhle pořad mi přijde asi tak zajímavé, jako pozorovat vývoj zanícené třísky v ruce, případně škrábat nehty omítku. Jako co z toho mám, že Jarda je intrikán, Iveta je kráva a půl roku se v televizi radí,jak je potřeba táhnout za jeden provaz, když pak stejně vyhraje jen jeden? Absurdita na druhou............ ()

Lukoboss odpad!

Nebudeme chodit kolem horké kaše - je to sračka. A nezáleží jenom na těch soutěžících, i když ti dělají hodně samozřejmě. Dívat se hodinu na to, jak se někdo válí na pláži, aby si následovně stěžoval, že má hlad nebo ho tlačí blbě vyrobený lůžko, to nemám zapotřebí. Jestli to chcete sledovat a ušetřit čas, stačí se podívat vždycky na posledních 10 minut z kažýho dílu. ()

XdanteX

to co emerický survivor zvládne nacpat do 12ti dílů...pojme v ČR 32 dílů V jednom díle se dozvíme kdo se špatně vyspal a kdo se s kým pohádal, ve druhém díle konečně příjde disciplína, ve třetím díle se jede antrikářství, ve čtvrtém se hraje o imunitu.........Tohle všechno za mořem vměstnají do jednoho dílů....u nás se to žďímá co to jde a natahuje.........v mnoha ohledech a tazích štábů docela kontroverzní řada oproti té první......soutěžíci ale...stoka..ze dvou "mojich" s kterýma se dalo trochu sympatizovat došli do finálové pětky 2. Vítěz dobrej...jeho konkurence žalostná......finálová pětka byli 2 Robinsoni a 3 pytle které nemají páru jak se tak daleko dostali. Tři zmíněné byly výsměch podstaty "Kdo přežije" ()