Australian Survivor

(relácia)
všetky plagáty

ledzepfan

Po technické a produkční stránce je to rovnocenný klon US originálu (včetně přiblblých, nefér twistů atd..) Ale ti hráči..Co to jako mělo být? Větší bandu idiotů jsem v survivorovi už dlouho neviděl. Snad, když chci někoho zachránit tak, že vyblindsideuju silného hráče s imunitou v kapse, tak asi na radě nasadím pokerface a né, že dělám všechno proto aby tu imunitu vytasil. A takových absurdních situací, kdy se tam celé skupiny hráčů sebevražedně ženou vstříc naprosto jasnému přečíslení, je tam hromada. Ve výsledku většina kvalitních hráčů vypadla na základě těchto blbostí tupé většiny a do finále se probrečel hráč který hrál naprosto zcestně, ale jen díky správně uhrané finální kmenovce nakonec vyhrál... Z mého úhlu pohledu to je fiasko a utrpení.. ()

DoktorSlovo

Když nemůžeš,tak přidej - je zřejmě heslo i australských soutěžících, když výzvy dosahují často epických,bolestných rozměrů.Jakožto fanouškovi Survivoru mi vyhovuje i větší počet dílů umožňující lépe vykreslit charaktery a přitom nesklouznout k nudné vatě.Sezóna 7 - All Stars ,má také konečně oldschool dominantního vítěze a zrodila i další legendu, koukněte na to. ()

Rogue

Obe dve nove sezony maji super cast a v obou bohuzel nejlepsi hraci povypadavaji tesne pred finisem. S01 stahl debilni twist, S02 se jim relativne vyhnula (az na ten swap - nenavidim, kdyz vylouceni hraci nejsou vylouceni, nastesti to celkove nezkurvilo hru). Druha sezona diky absenci vaty slape jeste lip, Survivor AU zacina dotahovat USA (navic vytahuje oldschoolove nekolikahodinove souteze o imunity) a prestava byt alternative universe. Jonathan je super. ()

PanCitron

Třetí australský Survivor jsem z počátku bral spíše jako fajn bonus k ukrácení si čekání na další sérii americké verze, ale pak přišla pátá epizoda a já tomu neskutečně propadl. Řada skvělých nápadů produkce. Hráči co šli do soutěží naplno. "Boj o přežití". Všechno to, co se za těch několik let v americké verzi trochu vytratilo. Finále série je pak po této stránce naprosto famózní. To, že tam byli lidé jací byli, je už druhá věc, ale o tom se tu rozepisovat nebudu. Snad jen dodám, že pro mě byl pomyslný vrchol zhruba druhá třetina show. Pak začal pořad malinko ztrácet, ale jako u všech soutěžních pořadů, i tady je to o preferencích a vašich favoritech. Každopádně, velký podíl na úspěchu má podle mého i moderátor Jonathan LaPaglia, který se zhostil provázením velice dobře, snad jen za jedinou výtku u něj považuji, že občas mi přišlo, že hráče až moc okatě tlačil do akce. Přesto se jedná o velice povedenou sérii, která má sice nějaké mouchy, ale pokud vám už trochu leze krkem lehká unifikovanost amerických sérií, tak je australský Survivor přímo pro vás. ()

palmovylist

Výborná verze od Australanů, která díky delší stopáži dává častěji vzpomenout i na starší série amerického survivora. Povětšinou docela příjemný cast, snaha o inovaci v soutěžích a velmi dobrý Jonathan LaPaglia. Je "zvláštní" že ačkoliv má série vždy zhruba dvojnásobný čas oproti své předloze, tak je zde jen malé množství hluchých míst, ale požadavky jednotlivých tv společností jsou v tomhle asi rozhodující. Každopádně se nelze netěšit na all-star řadu.....85% ()

• První dvě série se natáčely na Samoe, třetí až pátá na Fidži, šestá a sedmá pak kvůli pandemii covid-19 v australském vnitrozemí. Šestá série se točila v Cloncurry a sedmá v Charters Towers – obě v australském státě Queensland. Osmá série se točila na Samoe. (Zix.)
  • Ross Clarke-Jones ze čtvrté série Champions vs Conterders II si zlomil kotník kvůli chybě produkce, když měl v jedné ze soutěží skočit pomocí lana, které se s ním utrhlo. Později se s producenty show úspěšně soudil. Léčil se více než rok. (Zix.)
  • Ross Clarke-Jones ze čtvrté série Champions vs Contenders II je slavný surfař velkých vln, účastnil se několika mistrovství světa v surfingu, je prvním nehavajským vítězem Quicksilveru ceremoniálu Eddieho Aikau a jediným, kdo se pokusil neúspěšně sjet nebezpečnou vlnu „Velká mamka“ na pláži Nazare v Portugalsku. (Zix.)