Kto prežije - Austrálie

(séria)
  • USA The Australian Outback

Tentokrát se tvůrci americké reality-show SURVIVOR přenesli do australských pralesů, nabízejících svoje přirozené krásy, nebezpečí a jedinečné prostředí. Šestnáct lidí, kteří se navzájem neznají (a během letu do Austrálie ještě nevědí, co je čeká), je záhy rozděleno do týmů. Do dvou kmenů, pojmenovaných po domorodých slovech - Ogakor (klokani) a Kucha (krokodýli). Ty hájí své barvy, zelenou a modrou. Přes stále se měnící vztahy, intriky, nedostatky jídla a vody, nemoci a mnohé další nástrahy kolektivního života lidí, mnohdy zhýčkaných civilizací, v nedotčené přírodě, se oba kmeny pokaždé setkají v disciplíně, která prověří schopnosti všech. Poražený tým vždy odchází na kmenovou radu, kde jeden z nich musí ze hry ven. Vyřazováním a nešťastnou náhodou, při níž se zraní jeden z konkurenčního kmene a soutěž pro něj končí, se do výhody dostává Ogakor, to je právě ve chvíli spojení kmenů v jeden jediný - Barramundi, kam se dostane deset nejlepších. Tady už každý hraje jen za sebe.

Tato velmi úspěšná dobrodružná reality-show ukázala schopnosti lidí přežít v divočině, od týmové soudržnosti až po (leckdy dost laciné) intriky. Jistě si svého času připoutala do křesel nejen milovníky žánru. Vítězkou se stala Tina Wesson, z finále odešel poražen Colby Donaldson. (Nihlathak)

Tom Riddle

OBSAHUJE SPOILERY Kucha vs. Ogakor, aneb tým dobrosrdečných naivů co všichni táhli za jeden provaz vs. tým mazaných sviní a tupých kovbojů. No, jednoho tupého kovboje. Víceméně mírumilovné žití ve kmeni Kucha narušovala akorát příležitostná hádka vegetariánky Kimmi a hlučné trenérky Alicie o zabíjení slepic, proto Kucha vcelku výrazně drtila disharmonický Ogakor. Tam mrška Jerri vytvořila alianci čtyř sestávající z ní, ňoumy Mitchella, miloučké tiché Amber (oh my god, it is soooo good!!!) a namyšleného svalouna Colbyho, hezky manipulovala, obvinila Kela, že žvýká sušené hovězí, pak vyřadila nejstarší členku Maralyn.. Měla rozehranou fajn hru, kterou ale překazila Tina, sympatická mamina, které se nelíbilo, že neomalená Jerri vládne kmeni, a tak s Keithem přesvědčila Colbyho, aby se místo toho přidal k nim, což tupoun Colby pochopitelně udělal. Potom Jerri polil kýblem vody, hodil s ní na zem z asi dvoumetrové výšky a při soutěži jí řekl, že se má jít oběsit. Gentleman za všechny prachy. S Mitchelem pryč a v situaci Ogakor 5 vs. Kucha 6 se zdálo, že Ogakor se všemi jeho zajímavými osobnostmi bude rozmetaný, na(ne)štěstí vůdce Kuchy Michael spadnul do ohně a musel být evakuován, takže došlo ke sloučení 5 vs. 5 a sebekontrolující se Ogakor dokázal využít situace a přelstít Kuchu. Pak už víceméně šlo jen o hru Tiny, která rozhodla, že první půjde Alicia, která holt byla velkou hrozbou. Potom přišel podraz na Jerri (ouvej), který zosnovala, protože chtěla ve hře déle udržet sluníčko Elisabeth a tatíka Rodgera. Potom už přišlo jen odstřelování kachen na střelnici, a ve finále proti sobě stáli mastermind Tina a atlet Colby, naštěstí porota rozhodla správně. Vítěz: 4* - nenápadnější osobnost než vítěz první, tišší strategie, ale po celou dobu hra pevně v rukou a zasloužilá výhra. TOP 20: Jerri Manthey. Oblíbenci: Tina Wesson (ocelová magnólie), Rodger Bingham (dobrosrdečný tatík), Elisabeth Filarski (tehdy ještě normální...), Amber Brkich (modrooká liška) ()

Dragoni

Nové prostředí, tváře i úkoly, které vedou k vytoužené odměně 1 milionu dolarů. Oproti první sérii v Borneu, je Austrálie více dramatická, akčnější a na oko méně konspirační. Zatím nejsympatičtější sloučený kmen. Ta hladovka byla opravdu drsná a já bych to asi nevydržel, jelikož bez jídla jsem jak pes. 75% ()

KajusaK

Spoilery!! Opět za 5* :) .. Jedno z nejhezčích prostředí, kde se kdy Survivor natáčel - to na úvod :). Ted k soutěžícím, začnu Colbym :), rozhodně mě zaujala jeho fyzická zdatnost, ale to je asi vše - vítězství jsem mu opravdu nepřála, ale pamatovat si ho budu navždy.Maralyn, vtipná starší žena, která vypadla brzy a neférově. Jerri , tá mě štvala odzačátku do konce, modlila jsem se, ať už konečně vyletí, i když v posledním díle když mluvila tak se objevila lítost. Vítězka Tina se mi líbila odzačátku, takže jsem byla velmi spokojená, má opravdu můj obdiv jak se do konce propracovala.Michael byl podle mě velký blázen, což svědčilo o jeho činech co se týče jídla. Jeho zranění patří k nejdramatičtějším okamžikům všech Survivorů. Alicia byla podle mě velice silná žena (na úrovni Stephanie z Palau), škoda že odešla tak brzy (na její mávání prstem budu pamatovat taky ještě velmi dlouho :D). Další perfektní okamžik byl, když Rodger skočil z útesu a přitom neuměl moc plavat, perfektní a má taktéž můj obdiv. Nicka byla taktéž škoda, pár jeho okamžiků fakt nezapomenu. Nakonec vegetariánka Kimmi, co říct, snad jen že byla alespon sranda..Ostatní vyjmenovávat nebudu :). Perfektní řada, která měla co do sebe a jeden z nejlepších závěrečných dílů, jaký jsem kdy viděla.Oblíbenci: Tina, Alicia, Kimmi, Maralyn, Nick. Neoblíbení: Colby, Amber.. ()

giovanni3

Další starodávná série a další vzpomínky na minulost. Člověk si již zvykl na nové série s imunitou atd... a tak je zde podstatně méně strategie, ale to je i o lidech. Zvraty zde dělala příroda sama a také smůla. Na sérii oceňuji ulovení prasete (nečekal jsem ani náhodou) či nákup nové rýže. Přál jsem Elisabeth a Rodgerovi. S vítězem/vítězkou jsme vcelku spokojen. 4z5 ()

Zeck

Austrálie je jedna z nejlepších sérií vůbec. Úžasní soutěžící postupně rozehrávají nebezpečnou hru, která je může smést stejně, jako jejich soupeře. Všechno to skončí jinak, než se na začátku zdá a to je perfektní. S vítězem jsem tak spokojen nebyl, ale to je pouze můj osobní názor. Let´s go Ogakor, Let´s go Amber... :-)) ()

• Polovina soutěžících (osm) později hrála v dalších sériích. Žádná jiná série s nováčky nemá takové zastoupení v počtu navrátilců. (Zix.)
  • V této sérii došlo k první zdravotní evakuaci soutěžícího, a to když Michael Skupin omdlel, spadl do ohně a utrpěl vážné popáleniny. (Hidan)
  • Kel Gleason je první indiánský soutěžící ve hře. (Zix.)