Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 2
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Copacabana

Nie náhodou označovaná ako najdrsnejšia reality-show sveta, ktorá okrem neľudských podmienok kempu, fyzicky či psychicky náročných súťaží, nedostatku jedla, nadbytku intríg, paranoje ponúka divákovi aj istú filozofickú úvahu o tom, či by sme bez všetkých veci ktoré vlastníme dokázali prežiť plus bonus ako sonda do ľudského vnútra ako sa zachovať v neraz zúfalých situáciách, kedy slušnosť ide bokom. V podmienkach, v ktorých sa aj z ľudí stávajú zvieratá nám trosečníci dávajú lekcie nie len o tom, ako prežiť, ale aj skvelo taktizovať. Šou, ktorá má v tomto momente neuveriteľných 22 sérií si ma už od mala získala, videla som zhruba 15, v každej som mala svojho obľúbenca, z ktorých sa aj niektorí stali soul survivor. Jeff Probst nás necháva v každej situácii v napätí, je to veľký profesionál, no dávajte pozor, jediná nevýhoda šou je tá, že sa veľmi ľahko stáva vysoko návykovou. Životné motto? „OUTLAST & OUTWIT & OUTPLAY „ ()

SniperG1

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Jasně nejlepší reality show!! Každá série je něčím zajímavá a originální. Krásné prostředí,propracované disciplíny a spousty podrazů,intrik a emocí! Soutěžící si občas sáhnou až na úplné dno. Kdo přežije je vyloženě BOJ O PŘEŽITÍ... 90% ()

AntonG.

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Tady musím rozdělit hodnocení reality show jako celku za všechny sezóny (viz. výčet herců) a hodnocení 1. sezóny (viz. alternativní název. Pokud jde o hodnocení za všechny sezóny, tak je to jasných 5*, žádná jiná reality show jako celek se mi tak nelíbila a i po 20ti sezónách mne stále baví (i rozčiluje).____ Pokud jde o 1. sezónu, Borneo, tak dávám jen 3*. S odstupem času musím říct, že začátek byl poněkud slabší. Evidentně se tvůrci teprve rozkoukávali a tak některé věci tu jsou poměrně krkolomné. Jednak se tu neustále vše vysvětluje, některé aspekty hry nebyly ani zdaleka plně vytěžené (hlavně v první půli totálně debilně sestříhané a zrežírované soutěže, některé rady byly poměrně zmatené než Probst získal půdu pod nohami), soutěže docela nevyrovnané (ta s těmi kamerami byla snad nejhorší v historii soutěže) a vyhlášení vítěze bylo přímo zmrvené. Ale jako pilot to ušlo:) Nicméně proč se k tomu i po letech vrací mnozí k jako k nejepší sezóně upřímně nechápu. ()

filmmovier

Nejlepší světová reality show by rozhodně měla vypadat takhle. Plná intrik, úkolů, soubojů a týmové práce, napínavá i zábavná a ještě ke všemu na nejexotičtějších místech světa daleko od civilizace. O to lépe se na to pak kouká, když z toho dýchá dobrodružství a divočina. Ta show vám rozhodně zvedne adrenalin v krvi. ()

Mr.Ripley

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Pokud bych měl hodnotit první řadu - Borneo - tak by to bylo za silné čtyři hvězdy (roztomilé dramaturgické nedotaženosti, nervózní a přeříkající se Jeff, spousta soutěží či zpovědí od kterých se do budoucna upustilo, ale především silná a ikonická sestava). Ovšem pokud bych měl brát tento profil jako souborný pro celou reality-show tak za jasný pět. Survivor nemá a pravděpodobně nikdy ani mít nebude protivníka. ()

arbitr

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Hodnocení sezón, které jsem viděl: Cook Islands - 5*, Mikronésie - 5*, Heroes vs Villains - 5*, Gabon - 4*, Tocantis - 4*, Nicaragua - 3*, Pearl Islands - 5*, China - 4,5*, Samoa - 4,5*, Redemption Island - 4*, Panama - 3,5*, Fiji - 4*, South Pacific 4*, One World 3,5*, Guatemala 3*, Borneo 4*, Austrálie 4*, Afrika 3,5*, Markézy 3*, Thajsko 2,5*, Vanuatu 3*, Fans vs. Favorites 3*, Palau 4*, Cagayan 4*, Ghost Island 3*, David vs. Goliath 4* ()

plechulka

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Tohleto teda fakt můžu! Když nám kdysi na kabelu "ustřihli" AXN, Survivor byl věc, která mi chyběl nejvíc - a hele - objevil se na Primě Cool - huráááááááá! Nerozumím akorát jedné věci: PROČ PROBOHA DABING? Tady by titulky úplně stačili! ()

Simpoch

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Snad jediná reality show co uznávám. Legendární Jeff Probst a každá série tak trochu jiná. Každý si přijde na své. Milovníci taktických bojů i přímočarých hráčů (viz můj oblíbenec Ozzy). Kombinace, které nejde dát jinak než palec vzhůru. ()

flawi.f

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Co se Američanům musí nechat, tak různé reality show a podobné pořady mají zvládnuté, že i když běží X-tá řada, tak pořád a pořád pořad baví. Survivor není výjimkou. Každá řada je osobitá, vždy korespondující se zemí, ve které se odehrává, soutěže jsou originální a zábavné. Co na Survivor beru jako ohromné plus a právě proč mě tak baví, tak je výběr soutěžících. Vždycky se najde nějaká krysa, kterou můžu nesnášet, sympaťák, kterému fandím. Nikdy není nouze o nečekané zvraty, vypjaté a zábavné momenty. Jedině, co mě někdy dokáže otrávit, tak je vítěz, protože mám pocit, že né vždy vyhraje ten, kdo si to zaslouží. Ale s tímhle divák asi nic moc dělat nemůže. Jen na závěr se sluší napsat něco o moderátorovi. Bez Jeffa Probsta by tahle soutěž prostě být nemohla :-) ()

wer4

Prvá séria bola vážne vydarená .. objavilo sa niečo nové, divoké a vyzerajúce skutočne reálne. Druhá ma už až tak nezaujala, prišlo mi to o tom istom, len v inom prostredí .. ľudia menej sympatickí. Určite však lepší program ako iné druhy reality show. ()

Kmotr76

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

Škoda toho dabingu, jinak moje nejoblíbenější (možná jediná oblíbená) a dost návyková reality show. Super moderátor a hudba, ale nejlepší je stejně sledovat vývoj psychiky trosečníků, která samozřejmě nemůže být úplně věrohodná, ale to nic nemění na zábavnosti. ()

Diego

Před lety jsem na to občasně kouknul na axn..před týdnem jsem si jen tak ze zvědavosti stahnul a skouknul 21 sérii...během nasledujících tří dnů jsem skouknul série 20 19 18 a jedu dál..myslim, že to mluví za vše :) (23.12.2010) ()

zdenny

Tento pořad jsem si oblíbil už před lety, kdy jsem jej poprvé viděl. Jednalo se o „Borneo“ a musím říct, že tato série patřila rozhodně k nejlepším. Není to o tom, že partu volů nakopeš do jakési vily a pravidelně jim tam posíláš chlast a cigára. Zde se účastníci soutěže musí v lecčems dost překonávat. Musí si na nehostinném ostrově postavit přístřeší, musí si obstarat potravu a jsou vydáni všanc počasí a exotickému hmyzu. Mnohdy jde o zdraví. Navíc každé tři dny se účastní dvou soutěží, které jsou z větší části fyzicky dosti náročné. Jen mne mrzí, že do závěrečných kol se většinou dostanou lidé, kteří neoplývají těmi nejlepšími lidskými vlastnostmi. A co mě štve nejvíce – jejich argument: „je to přece hra“. Jinak je velice zajímavé sledovat ze sociologického hlediska, kdo s kým uzavírá dohody, kdo se s kým přátelí, kdo se stane vůdčí osobností atd. atd. Myslím si, že tato soutěž dost rozkryje charakterové vlastnosti soutěžících. ()

e.Xit

všetky recenzie používateľa (k tejto relácii)

(12/24) s24: One World s23: South Pacific s22: Redemption Island s21: Nicaragua s20: Heroes vs. Villains s19: Samoa s18: Tocantins s16: Mikronésie s13: Cook Islands s8: All Stars s7: Pearl Islands s6: Amazon s1: Borneo ()