Kto prežije - Cookovy ostrovy

(séria)
  • USA Cook Islands
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2006

Tvrdá soutěž na exotickém ostrově, ve které trosečníci doslova bojují o přežití, vodu, jídlo a náčiní, které jim usnadní život. A v neposlední řadě o výhru v podobě milionu dolarů! (oficiálny text distribútora)

longercz

Spoilery. V Cook Islands mi chybí jedině pořádná "záporná" postava typu Fairplay, Russel nebo Todd, tak jako v jiných skvělých původních sezonách. Jinak má tahle řada skoro všechno, co může Survivor nabídnout. Lidé tady berou za hlavní postavu Yula, s čímž sice souhlasím, nutno ale připomenout, že Yul našel tajnou imunitu hodně brzy a potom už v podstatě nešel ani na jednu kmenovku s tím, že by mohl jít ten den domů. Tehdy totiž pravidla dovolovali zahrát imunitu až po sečtení hlasů, což je OBROVSKÁ výhoda, která byla správně zrušena po téhle sezoně. Navíc bylo zde možné kvůli první finálové trojce tuhle tajnou imunitu použít i v poslední vyřazovací kmenové radě (tohle je jediná řada, kde to bylo možné), díky čemuž se Yul dostal do konce prakticky beze strachu. Kdyby měl tuhle možnost Terry v Panamě, nejspíš by vyhrál celou hru. Když se hra mění, než se vychytají mouchy, někdy z toho jednoduše vyvstane nějaká chyba, které se producenti rychle zbaví, v oné řadě už ale zůstane. Každopádně nutno dodat, že Yul se téhle příležitosti chopil výborně a vyhrál asi zaslouženě. Ozyzyho tažení výzvami bylo sice působivé, co do sociálního smýšlení, nám ale jako obvykle nic moc nepředvedl. Dále stojí za zmínku ještě určitě Penner, který i když asi trochu chybně, ale přece jenom ukázal, co to znamená v téhle hře se nespoléhat na štěstí a jít svému cíli naproti. ()

Cubinho

Jedna z nejoblíbenějších řad, která stojí na perfektních různorodých postavách a nádherném prostředí s vodními soutěžemi. Oblíbené postavy: 1. Ozzy (zatím patří mezi moji TOP 3 ze všech survivorů - spolu s Tomem a Yau-Manem), Flicka, Cao Boi, Yul, ... a jedna z nejvíce kontroverzních postav vůbec - Jonathan :-)). 99% (*SPOILER* 1% dolů za to, že nevyhrál Ozzy). ()

Larushka

Rozdělení do 4 kmenů podle etnik je sice zajímavé, ale víc mi vyhovuje tradiční dvoukmenové. S poslední čtyřkou jsem byla spokojená, jejich jízda byla opravdu neuvěřitelná. Těšilo mě, že je v pořadu Sundra, protože mi hrozně připomíná Angelinu. :) Co se týče soutěží byl Ozzi fakt pašák. Docela jsem měla ráda Parvati. Vítězství jsem vítězovi jednoznačně přála. Každopádně by mě zajímalo, co by se dělo, kdyby došlo ke shodě hlasů 3:3:3, to by se pak pro veliký úspěch znovu rozdělával oheň nebo co? :) ()

J*A*M*A*L

Cookovi ostrovy měli jednu vlastnost, kterou mělo asi jen pár sérií Survivoru.Bylo to fakt vyrovnaný.V jednom díle dominoval jeden kmen v druhém díle zase ten druhý.A tak to šlo až do samotného sloučení.Asi největší borec ze všech soutěží spolu s Robem Marianem byl samozřejmě Ozzy, kterej jim to natíral fakt luxusně.Oblíbený kmen: Aitu, Mí oblíbenci: Ozzy, Parvati, Adam, Cao Boi, Candice, Jonathan, Nathan, Sekou. ()

st.verka

Pro mne zatím nejzábavnější řada. Skvěle si tam jdou po krku a neodpustí žádný podraz. Naprostou jedničkou je pro mne Ozzy, takový druhý Pirát z Karibiku. Jinak "děkuji" Cubinhovi, že nám, kteří jsme si to nestáhli z internetu, vykecal, kdo nevyhraje. Ten SPOILER je dobrý tak pro prvňáky, kteří čtou pomalu. Já se prostě včas nezastavila. ()

• Odhadem 17 z 20 účastníků této série se do soutěže nepřihlásilo, ale vybrali a kontaktaktovali je náboráři. Bylo to z důvodu dlouhodobě malého počtu zájemců o show z řad rasových menšin. (Hidan)
  • Série byla fanoušky pořadu z Česka a Slovenska, kteří hlasovali na webu věnovaném pořadu v roce 2012, zvolena jako nejoblíbenější. (x_silver)
  • Poprvé byli soutěžící rozděleni do kmenů podle etnického původu. (Zix.)