Kto prežije - Worlds Apart

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2015

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor)

Reality show Survivor (Kdo přežije) se díky své napínavosti a nevyzpytatelnosti dostala k neuvěřitelné 30. sérii.
Survivor se již počtvrté (Survivor: Nicaragua, Survivor: Redemption Island a Survivor: Juan del Sur) vrací do San Juan del Sur v Nikaragui, kde se odehrávala i minulá série.
V této sérii nás čekají úplně noví soutěžící, kteří budou rozděleni do tří kmenů po šesti hráčích. 30. série je od ostatních specifická tím, že trosečníci jsou rozdělení do kmenů podle životního stylu. Masaya ("White Collar" - pracující v korporacích na těch nejvyšších pozicích, tvoří pravidla), Escameca ("Blue Collar" - tvrdě manuálně pracující, řídící se pravidly) a Nagarote ("No Collar" - rebelové, svobodomyslní, neřídící se pravidly).
Který trosečník zvládne nejlépe pravidlo Přelsti, přehřej, přežij a jak zakončí nestárnoucí Jeff Probst větu „The winner of Survivor: Worlds Apart ........"? (Radim1.)

Djoker

Spoilery. Jubileum asi nemohlo dopadnout lépe. Zatím poslední třetina největšího fenoménu v rámci reality show totiž přinesla mnoho zklamání a hlavně přesvědčení většiny fanoušků, že zlaté časy už jsou prostě pryč. Proto už ani nemá cenu řešit okaté předhazování hrdinů a padouchů ze strany režie a nad dalším kiksem v podobě chybného střihu, který však tentokrát svou hloupostí předčil úplně všechny, co jsme v Survivoru zažili, se můžeme jen v klidu pousmát. Když příběh vzniká až ve střižně, tak holt z obrazovky létají třísky do očí diváků. Nevadí, protože to mrazení, když vyhraje váš favorit, je stále dost intenzivní. Mike rozhodně nepatřil mezi nechytřejší hráče, ale to odhodlání a snaha všechny svoje chyby něčím odčinit nakonec přesvědčily i porotu, že on byl tím největším hráčem série. Cast se povedl, tolik výrazných charakterů ve hře dlouho nebylo. Trio buranů (Dan, Will a Rodney), jenž předvádělo různé druhy lidské malosti, bylo velkou školou pro všechny neurotiky. Škoda, že sympatická povalečka Jenn nenašla vnitřní sílu a ještě nezabojovala, závěr série mohl být s lepšími tvářemi. Rozdělení na tři kmeny znovu nezklamalo a límečkové třídění se ukázalo jako zajímavé oživení hry. Favorit: Mike, Oblíbenci: Jenn, Shirin. ()

jajush

SPOILERY Tahle řada byla opravdu, ale opravdu zajímavá. Všichni do toho šli jako experti Survivoru a mysleli jsi, že hrajou nejlíp, jen protože to mají nakoukaný. Což sice nebyla pravda, ale nakonec nebylo vůbec o zábavu nouzi, protože nebylo o zábavu nouze. Každá kmenová řada úplně překvapila, stejně ale i výroky v táboře, to mi padala brada. Přesto si myslím, že to tam byl blbec vedle blbky, byli to lidé hloupí, zlí, závistiví, zapšktlí. Prostě jak to řekla Jenn na závěrečné kmenové radě. Problém byl taky v tom, že se mi nikdo ihned nezalíbil. Mike mi teda přišel sympatický, ale pak dělal botu vedle boty. A pak ještě Joe, ale až po sloučení. To mi bylo opravdu líto, že šel. Finálová trojka: Carolyn si tam určitě zasloužila být, ale být Mikem, tak si jí tam nevezmu. Will mi přišel od začátku křivej, taky hned zběhnul. A Mike jako vítěz? Spokojenost. Pracovitej, silnej, pořád se snažil utvářet vztahy i když ho nikdy nechtěl, nevzdal to a že občas něco plácl mimo? A kdo v Survivoru ne? Oblíbenci: Mike, Joe. Neoblíbení: úplně všichni, ale vypíchnu Dana, Rodneyho a Willa ()

Rosaviva

Obsahuje spoilery: Myslím, že se jedná o jeden z nejlepších castů z posledních sérií. Skoro všichni byli něčím výrazní hned od začátku a navíc to byla řada plná hráčů, takže blindsidů tam bylo požehnaně (vlastně už od začátku). Pár kmenových rad mě nepřekvapilo, ale u většiny jsem opravdu do poslední chvíle vůbec netušila, kdo vypadne. Jak série mířila ke konci, tak mých favoritů ubývalo (Joe, Jenn,..) a v soutěži zůstávali ti otravnější (Dan, Rodney a hlavně 'mrtvá ryba' Will). Avšak i přes nedostatek oblíbenců jsem se naprosto nenudila (Rodney a jeho nejhorší narozeniny - priceless). Finálová trojka byla hodně dobrá (teda až na 'mrtvou rybu', ten měl vypadnout už dávno, vůbec nechápu co tam dělal) - ale zase jsem to vzala jako hezký symbol, jeden white collar, jeden blue collar a jeden no collar. Mike si vítězství rozhodně zasloužil. Byla jsem ale dost překvapená, že taková Carolyn dostala jen jeden hlas, což o to, byla dost nesympatická, ale hru hrála sakra dobrou, čekala jsem to na vyrovnanější boj mezi ní a Mikem. A jak jsem Shirin ze začátku nemusela, tak musím přiznat, že bez ní by to nebyla taková zábava, jsem docela ráda, že se vrací příští sérii. Když to vezmu zkráceně - jedna z nejlepších sérií poslední doby. 5* ()

heyda

Osekaný Reunion, který se zvrhnul vlastně jen v řešení sprostých slov, ještě nekazí pohled na tuhle sérii. Jednoznačně jedna z nejlepších od dob Samoy. Dal bych jí asi těsně pod úroveň famózních Filipín nebo Cagayan, ale určitě si zaslouží vysoké hodnocení. Nenudil jsem se ani trochu, bezvadný byly soutěže a všichni tři finalisti měli něco do sebe, což už jsem dlouho nezažil. BTW: Casting do Kambodži vypadá doooooost dobře !!! A konečně nová lokalita, jupí !!! 90% ()

Spacecore

Dnes jsem shlédl 11. epizodu. Co se týče soutěží, konceptu hry a odměn je to parádní sezóna, baví mě návraty starých dobrých soutěží a hodně pozitivní jsou drobné malé inovace v samotné hře - výhody a možnosti výběru pro hráče. Otevírá to víc prostoru pro taktizování. Obsazení mi ze začátku přišlo dobré, měl jsem hned ze startu několik favoritů. Rozdělení týmů na businessmany, dělníky a hipíky" je taky fajn, další zajímavý sociální experiment, který Survivor nabízí a hlavně na začátku toto rozdělení hrálo roli v událostech v sérii. Nicméně mí oblíbení hráči už odešli všichni a to mě mrzí, v 90% případech mojí favorité vydrží, alespoň do finální pětky a považuju zbylou sestavu za 6 blbců a 1 skutečného hráče. Ale to je pouze moje osobní averze vůči některým. Tak doufám, že nebudu rozmrzelej z finálního vítěze, i když stát se může všelicos, protože -a to se musí nechat- série měla pár dobrých blindsidů a zvratů. Takže se těším na finále a dávám 4 hvězdičky, měnit asi nebudu. Všechny série Survivora mají ode mě 4 hvězdy a těm nejoblíbenějším dávám 5. ()

• Kmen White Collor měl žluté šátky. (Zix.)
  • So Kim měla původně hrát v Survivor: San Juan Del Sur (od r. 2014) se svojí sestrou, ta ovšem neprošla lékařskými testy kvůli těhotenství a hrát tedy nemohly. (Zix.)
  • V této řadě spolu hrála dvojice, ze které se 4 roky po natáčení staly manželé. Jedná se o Joe Anglim a Sierra Dawn Thomas. (blazma)