Kto prežije - Jeden svět

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2012

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Bill Posley, Chelsea Meissner

Čtyřiadvacátá série Kdo přežije se natáčela na ostrově Upolu, tedy na stejném místě jako předešlé řady Samoa, Heroes vs. Villains a South Pacific. Novinek je zde hned několik. Za tu nejvýraznější můžeme považovat to, že hráči budou rozděleni do 2 týmů a to do mužského (Manono) a ženského (Salani). Navíc budou oba kmeny žít společně na jedné pláži. K dispozici budou také dvě skryté imunity, každá bude určena jednomu kmeni. Pokud některý soutěžící najde imunitu konkurenčního týmu, bude muset do nejbližší kmenové rady předat sošku někomu z druhého týmu. V této řadě též nebude Ostrov vykoupení, který nahradí soutěže o odměny. Kdo přežije všech 39 dnů a stane se tak vítězem miliónu dolarů? (Deco.20)

danielosbourne

SPOILER !!!!! One world začal nezajímavě, ale později se z toho stala pěkná hra. Colton byl fakt příšernej hajzlík, ale musí se mu nechat, že z ničeho si vybudoval pěkné imperium a možná by to dotáhl až do konce. Finálová trojka se od sloučení postupně dala čekat a vítěz byl už poslední 3 díly jasnej. Sice se mi vítěz uplně nezamlouvá, ale bylo to zasloužený. Oblíbenci: Leif,Christina --------- Nejméně oblíbení: Colton, Alicia, Tarzan, Troyzan ()

Dan9K

Tahle série má jen velmi málo kladů. Tím největším je zasloužený vítěz. Casting je rozporuplný. Obsahuje řadu sympatických postav (pro mě překvapivě většinou z ženského tábora). Jenže sympatičnost není všechno. Tahle soutěž je o show, a tu zde předvedl málokdo. A když už, tak jen prokázáním své hlouposti, naivity nebo afektovanosti. Nejzábavnější postava odešla v šestém díle. Problém je, na jakém základě vybíra CBS lidi. Do Survivora se nejlépe dostanete, jakmile jste zástupcem nějaké menšiny, nebo když máte slavného příbuzného, nebo jste model/ka. To nikoho v CBS nezajímá, jak asi bude ten člověk hrát? Nejzásadnějším problémem toho pořadu je však recyklace. Recyklace prostředí a soutěží. Musí se to opravdu odehrávat počtvrté na tom samém místě? A když už recyklují soutěže, proč zrovna ty nejblbější? Mám pocit, že jediná zbrusu nová soutěž byla ta úplně poslední a ta byla opravdu nehodná důležitosti toho okamžiku. Navíc proč musejí být skoro všude puzzle? Aby byl veškerý předchozí průběh dané soutěže zcela zbytečný? Dalším extrémním problémem je střih jednotlivých dílů. Tuna zajímavých materiálů uniká a je nám předkládána spousta hovadin. Negativem jsou pro mě i úvodní znělky. Plnohodnotná byla pouze dvakrát. Úvodní znělka mi vždycky moc pomáhala se sžitím s postavami a nasátím atmosféry Survivora. Takhle to není ono. Série pro mě byla zklamáním i v tom, že potřetí za sebou se muži ukázali v přímém souboji s ženami jako velcí naivní pitomci a ženy jako vychytralé mrchy a musím přiznat, že mi sledování něčeho takového prostě nedělá dobře. I když slavná Mikronésie byla v tomhle ještě asi šílenější. ()

dubinak

Oblíbenci: Kim, Sabrina. Řady podle oblíbenosti: Hrdinové proti padouchům, Austrálie, Gabon, Mikronésie, Cookovy ostrovy, Perlové ostrovy, Palau, Samoa, Čína, Amazonie, Guatemala, Ostrov vykoupení, Fidži, Jižní Pacifik, Panama, Tocantins, All Stars, Afrika, Jeden svět, Nicaragua, Borneo, Vanuatu, Markézy, Thajsko. ()

HellFire

Zatím jsem se nedodíval na všechny díly, ale prostě musím napsat, jak moc nesnáším toho buzeranta, který všem komanduje, hovno dělá a myslí si, že je největší boss. Přitom by zasloužil pálkou mezi nohy, aby se mu napravil hlas. UPDATE. Celkem nudná řada, kterou jsem víceméně přeskákal až k závěrečnému vítězi. ()

Paldini

Série, poněkud slabší, i když s jedním z nejzaslouženějších vítězů v dějinách, který to měl ale docela ulehčen naprostou impotentností ostatních hráčů. Jediný zdatný soupeř a velice zábavný a nevyzpytatelný, rozmazlený, dekadentní, xenofobní, anarchista a pro mě král(ovna) této série Colton byl bohužel předčasně evakuován. Neobjevil se ani nějaký jiný hráč, který by byl schopen na sebe vzít otěže tahouna, co se týče strategie (hlavně mužské osazenstvo bylo parta debilů) anebo komičnosti (jako např. Former Special Agent ? Phill v RI), i když takový Tarzan měl k tomu náběh a občas zaperlil. Takže nakonec takový slabší průměr a díky bohu za vítěze, kterého bych spolu s Coltonem rád viděl v nějaké All Stars řadě. ()

• Leif Manson je první liliput ve hře, jeho nemoc je jinak zvaná nanismus. (Zix.)
  • Jedná se o první sérii, ve které žili účastníci na jednom ostrově. Každý kmen měl svůj tábor. (slatkac)