Kto prežije - Game Changers

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2017

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Ozzy Lusth, Andrea Boehlke, Brad Culpepper

34. řada fenoménu Survivor (Kdo přežije) zavádí 20 soutěžících do série, kde již počtvrté dostanou šanci trosečníci, kteří již alespoň jednou v této nejnáročnější reality show na světě hráli, a již potřetí se fenomén Survivor stěhuje na Fidži (souostroví Mamanuca). Všichni hráči, kteří zde působí, mají jedno společné, a sice to, že svou hru dokázali v průběhu pobytu na ostrově výrazně pozměnit (jedná se o tzv. "Game Changers"). Který z trosečníků v této sérii přežije, přelstí a přehraje 19 hráčů, kteří již ví, jak to v soutěži probíhá? A komu nestárnoucí Jeff Probst nezhasne pochodeň a zároveň předá výhru 1 milion dolarů? (Radim1.)

Tom Riddle

Obsahuje spoilery Game Changers, série názvem slibující Survivora na maximum, měla přinést těch nejlepších 20 z 498 soutěžících, místo toho se jedná o možná největší Survivorovskou houpačku. Jenom malá část castu si zaslouží být označena za game changery (Sandra, Cirie, Ozzy), několik dalších potom za všestranně silné hráče (Andrea, Aubry, Malcolm) či vcelku nadějné první hry (Sarah, Zeke, Michaela). Zbytek sestává z nesourodé směsice výrazných osobností (Jeff, Debbie, Tony), neviditelných (Hali, Sierra) či Jeffových nestoudných oblíbenců (Brad CULPEPPER, Troyzan), které diváci nechtěli ani do druhé šance, natož aby je kdokoli považoval za revoluční hráče. A jelikož se ve většině případů nejedná o ty nejlepší z nejlepších, tak si tu meganašlapanou bláznivou fantastickou sezónu uměle vytvoříme, co vy na to? A že se teda produkce řádně rozjela. Sandra svojí spanilou jízdou číslo tři s definitivní platností a naprosto neoddiskutovatelně potvrdila svůj status nejlepšího hráče Survivora ever, její účast ovšem byla předčasně ukončená jedním z tisíce debilních twistů, které si produkce pro tuhle sérii připravila, JT oproti tomu už podruhé potvrdil, že porota v Tocantins se před závěrečnou kmenovkou nejspíš musela pod vedením Coache sjet v potící chýši ayahuascou. Dalším obřím flekem na ksichtě téhle sezóny je nechutná trans kauza, ve které si CBS udělala z chudáka Jeffa Varnera svého obětního beránka, a to navzdory faktu, že světu nevyoutoval transsexuálního spolu/protihráče Zekea (protěžovaného v téhle sezóně jako (druhého největšího) hrdinu století, navzdory tomu, že se jedná o jednoho z nejarogantnějších soutěžících posledních let, viz jeho posměch Davidovi za jeho úzkosti v sezóně předchozí, aka trans lidi se taky můžou chovat jako hovada) Varner, ale Jeff Probst a sama CBS. Zbytek potom sestává z momentů fantastických (sledovat Sandru v akci je jedna radost, The Queen Stays Queen, adios), nesnesitelných (Jeffovo nekonečné protěžování CULPEPPERA, Ciriino kontumační vyřazení) i vším ostatním mezi. Vítěz: 3* Relativně fajn, očividně silná sociální hra na všech stranách, smysl pro detail i odvaha dělat větší kroky a hrou pořádně zahýbat, ale fakt mi něco nesedí na její osobnosti. Ovšem být v porotě, hlasuju pro ní samozřejmě taky, jediná schůdná varianta. Oblíbenci: Sandra Diaz-Twine, Jeff Varner, Cirie Fields, Andrea Boehlke, Aubry Bracco, Michaela Bradshaw, Malcolm Freberg P.S. Hali je nejsuprovější porotce vůbec, ve hře se sice kdovíjak nepředvádí, ovšem takhle přátelsky naladěnýho andílka bych měl klidně v každý sezóně. ()

Trixinka

SPOILERY........Je mi do breku z toho, kam to až Survivor dotáhl. Po oznámení, že tato série bude s 20 top hráči, jsem se těšila na super hru. Ovšem Tony, JT, Troyzan, Brad, Debbie - to jako fakt??? Mé nadšení opadlo, ale pořád jsem měla radost z hráčů - Sandra, Cirie, Michaela, Zeke. Do toho pár exotů typu Tai, Jeff a máme partu komplet. No čert vem cast i opět lokalitu Fiji (ta bude i další sérii), hlavně když hra bude stát za to. No a průšvih byl na světě - totálně zkažený sestřih jednotlivých dílů, takže vůbec nemáte tucha co se vlastně děje a jednotlivá hlasování pak nedávají smysl; zbytečně moc výhod a imunit - takže nastal absurdní moment s vyloučení Cirie - už se těším na sérii kdy nebude koho vyloučit a všichni budou mít imunitu nebo výhodu :); kauza Jeff x Zeke; Jeff Probst a jeho Culpepper; finálová trojice - vítězka nejmenší zlo z těch tří..... Pro další sérii bych uvítala - old styl + více se věnovat dění v táboře - jako vzor bych uvedla např. Borneo; méně skrytých imunit a výhod - co zkusit žádné :); změnit lokalitu - to moře už se docela okoukává - pamatujete na Afriku, Austrálii, Amazonii, Čínu (myslím prostředí ne hru)... ..Oblíbenci - Cirie, Michaela, Jeff, Aubry; Neoblíbení - Brad, Troyzan, Debbie ()

zdepapepa

Co se dalo čekat, že se stane, se stalo. Takhle to dopadá, když produkce nasadí pár legend a převahu lidí, kteří si reputaci teprve budují. Přesto mi ale byl cast z větší části sympatický, škoda, že jich tolik odešlo pre-merge. Ze série si hlavně budu pamatovat těch několik pamětihodných kmenových rad, občas zbytečně moc změn, twistů a skrytých výhod a sympatickou osobu, která vyhrála. ()

Frajer42

Spoilery! Jsem toho názoru, že navracení bývalých hráčů by mělo být záležitostí spíše výjimečnou. Takřka každá druhá série je postavena na známých tvářích, což se postupně stává lehce trapným. Tato série měla krásný rozjezd. Bohužel, osoby, které jsem měl nejraději nám soutěž postupně opustily. V závěru zůstalo několik retardů, kteří mi k srdíčku zrovna dvakrát nepřirostli. Tudíž celý pořad zaznamenával strmě sestupnou tendenci. V rámci této série se objevila hromada změn. Tvůrci chtěli dostát názvu a takřka v každém dílu čekalo na diváky nějaké překvápko. K mé nelibosti se v této sérii objevila i gorila s prasnicí. Odstřelit prasnici napadlo hráče relativně brzy, takže jsem až tolik netrpěl. Gorila se bránila urputněji a díky vložení milionu imunit do hry nakonec odstřel nebyl ani třeba, protože gorila měla nesmírně línou prdel na to, aby se vydala nějakou skrytou imunitu hledat. Nejvíce dementní mi přišel její moment slávy, kde tvůrci udělali z přejití lávky srdceryvnou záležitost. Dalším trapným momentem bylo odhalení transexuality jednoho hráče. Osobně se přiznám, že mi to bylo zcela u zadku a dost mi vadilo, kolik bylo této záležitosti vyhrazeno prostoru. Velmi mě zklamal Ozzy, který v této sérii předvedl totální nic. Celkově tedy po slibném rozjezdu následoval strmý pád do propasti. Pevně věřím a doufám, že příští série naservíruje významně chutnější chod. ()

Rosaviva

Já, narozdíl od valné většiny fanoušků, ráda série, které se sestávají z předchozích hráčů. Moje srdce proto zaplesalo, když jsem se dozvěděla, že téma pro 34. řadu bude Game changers. Jenže ono moje nadšení celkem rychle opadlo, když jsem zjistila cast, svých oblíbenců jsem tam našla jen pár, spíš mi to přišla jako naprosto náhodná směsice lidí, co si chtěli dát repete a CBS jim to s radostí dovolila, protože povětšinou se o žádné legendární hráče nejednalo. Vlastně celé obsazení by se dalo shrnout do několika kategorií: i) skutečné legendy, které si tam zasluží být (př. Cirie, Ozzy,..); ii) hráči, u kterých jsem ani nevěděla, že někdy předtím hráli (př. Sarah, Hali, Sierra,...); iii) exoti (př. Debbie, Tony,...) a iv) rány totálně vedle (př. Brad, Troyzan,...). Přestože lidi spoustu z nich nevybrali do Second chance a nechtěli je znovu vidět, vedení se rozhodlo, že je tam stejně dá. Snažili se trochu obnovit zajetý řád a mě nachystané twisty vůbec nevadili, jenže když pak na to doplatili hráči, co by si zasloužili víc, tak mě to ve výsledku akorát naštvalo. Většina mých oblíbenců vypadla poměrně rychle a do finále se nedobojoval ani jeden. Ze začátku mi to přišlo zajímavé, ale postupem času se to pak stalo poměrně monotólní a bez překvapení, i když se tvůrci snažili. Navíc totálně (s výjimkami) nesympatický cast, který zůstal v druhé polovině, tomu nepomohl. Z výherce zrovna odvázaná nejsem, i když respektuju, že hra byla dobrá a každopádně z finálové trojky to bylo jednoznačné řešení. Sice měla tahle řada pár super scén (Debbie a gymnastická kauza; pár kmenovek a twistů), ale ve výsledku velmi průměrné. P.S. Brada už nikdy v životě nechci vidět, Jeffe!!!!!!!!!! ()

• Pokud v této sérii nastala remíza, nebylo druhé hlasování jako v jakékoliv jiné sérii. O vyřazeném se rozhodovalo ihned taháním kamenů. (Zix.)
  • Historicky poprvé byla vyřazena hráčka, aniž by proti ní byl napsaný jediný hlas. Musela vypadnout, jelikož jako jediná neměla na individuální imunitu. Ostatních pět hráčů ze šesti své imunity ten večer zahráli a Cirie Fields byla vyřazená, aniž by k tomu bylo potřeba hlasovat. (blazma)
  • Vítězka série Kdo Přežije: San Juan del Sur (2014) Natalie Anderson odmítla účast na poslední chvíli a byla nahrazena Sierrou Dawn Thomas z 30. série Kdo Přežije. [Zdroj: Wikipedia.org] (MGMCZ)