Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 4
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Trixinka k tomuto seriálu (33)

Afrika (2001) (S03)

Parádní série se vším všudy - povedený casting, nádherné a zároveň drsné prostředí Afriky. S vítězem jsem spokojená. Oblíbenci - Ethan, Tom a Lex ()

Markézy (2002) (S04)

SPOILERY........Z mého pohledu (na rozdíl od ostatních) je tato řada povedená. Casting zajímavý - od všeho trochu. Vítězka celou dobu docela nenápadná a nevýrazná - to je asi jediná vada. První ze sérií, ve kterých se objevil Boston Rob - v této řadě trochu nevýrazný a až ke konci svého účinkování začal trošku hrát. Největší momenty - příjezd Sarah, zranění a následná desinfekce :), Sean a jízda na koni, záchrana Seana v soutěži, vypadnutí Pascala...... Oblíbenci - Neleh, Pascal, Kathy a Sean. ()

Thajsko (2002) (S05)

SPOILERY........Celkově velice nudná série. Od tragického castingu po nesympatického vítěze. Z kmenů jsem měla raději Chuay Gahn, v Sook Jai mě neoslovil nikdo. Největší momenty této série - aféra kolem Ghandie a Teda, hloupé brzké taktizování Shii-Ann. Oblíbenci - Ted, Helen a Jan ()

Amazonie (2003) (S06)

SPOILERY........Jedna z mála sérií, která mě nebavila. Na jedné straně nadržení chlapci, kteří nejvíc času řešili, která holka má hezčí prsa nebo zadek. Na druhé straně banda holek, které jako první perou šátky místo stavby přístřešku (pak taky zmoknou že :D ).Dále nás neustále upozorňují na to, jak jsou krásné, mladé ...... Vítězka mě nenadchla, trošku mi vadilo její sobecké jednání (např. aukce - každý soutěžící má nějakého příbuzného či kamaráda, o kterého se třeba bojí, o to není jeho touha po dopisu menší než Jenny). Oblíbenci: Butch, Matthew a Christy ()

Perlové ostrovy (2003) (S07)

Jedna z velmi povedených sérií - super casting, zajímavé téma pirátství, kmen odpadlíků.... Oblíbenci - Rupert, Sandra a Christa; Neoblíbení - Lillian, Osten, Jon ()

Návrat hvězd (2004) (S08)

SPOILERY........Spíše než sérii Survivor to připomínalo telenovelu :) Ale jinak All Stars se vším všudy. Strašně se mi líbila poloha, ve které hrál Richard - už jsem vyhrál a všichni jste mi u ..... Boston Rob konečně předvedl, jak se má tato hra hrát. Škoda předčasných odchodů Jenny (odchod jasný, pochopitelný) a Sue (myslím, že se nad to mohla povznést, prohodit nějakou vtipnou poznámku a zapomenout na to, zase tak hrozný mi to od Richarda nepřišlo). Oblíbenci - Rupert, Richard a Tom ()

Vanuatu (2004) (S09)

SPOILERY........Casting nebyl zrovna nejlepší, ale rozhodně ne zase tak špatný jak to podle některých komentářů vypadá. Rozdělení na kmeny žen a mužů je super, líbilo se mi jak je holky na začátku rozdrtily :) Vítěz pro mě poněkud zklamání. Ale asi lepší volba z těch dvou. Oblíbenci - Chad, Scout, Eliza a Rory (převážně na začátku hry, ke konci jeho účinkování již oblíbenost klesala) ()

Palau (2005) (S10)

SPOILERY........ Povedená vojenská série. Jeden kmen zdevastuje druhý, což byla škoda, protože se záběry pak věnovaly jen tomu kmeni, který prohrával. Členy vítězného kmeny jsme skoro nepoznali až do onoho sloučení nesloučení. Oblíbenci - Ian, Stephanie, Tom ()

Guatemala (2005) (S11)

SPOILERY........ Hodně drsná série s úvodním brutálním pochodem. Návrat dvou soutěžících byl příjemným zpestřením, i když Bobby Jon mi k srdci moc nepřirostl ani v předchozí řadě. Objevuje se nový prvek v podobě skryté individuální imunity. Oblíbenci - Gary, Steph a Amy ()

Samoa (2009) (S19)

Russell = Pan imunita :) ()

Ostrov vykoupení (2011) (S22)

Spoilery. Škoda, že Russell vypadl tak brzy. Mohlo to být zajímavější. Jinak Rob s přehledem vítěz, pěkně si všechny povodil jak potřeboval. Jako zajímavý prvek hodnotím ostrov vykoupení, příjemná změna. Jen škoda, že tolik soutěží o imunitu bylo zaměřených na skládačky a výdrž. Chtělo to něco akčnějšího :) ()

Jižní Pacifik (2011) (S23)

SPOILERY........Celkově na mě celá série působila nudně. Coach si ze svého kmene (části) udělal svoji sektu, kterou pak úspěšně dovedl do konce hry. Druhý kmen měl Ozzyho, který se choval arogantně skoro celou hru. Jako nejvýraznější moment hodnotím Cochranovu zradu kmene. Jinak pro mě jedna z méně povedených řad, bylo to celé uspěchané - šup aréna, šup soutěž o imunitu, chyběly mi zde soutěže o odměny v podobě výletů a jídla. Dění v táboře bylo omezeno na minimum - probíhaly zde jen rozhovory o tom kdo s kým. Někteří členové kmenů nedostali snad žádný prostor - např. Rick. Oblíbence jsem si zde nenašla, snad jen Cochran byl chvíli zajímavý :) ()

Jeden svět (2012) (S24)

SPOILERY........ Hra se po nějaké době vrátila ke staršímu (lepšímu) formátu - vypadl ostrov vykoupení. Casting se hrubě nepovedl - existence jedna lepší než druhá. Ženy ze začátku dosti tragické - teče nám do přístřešku, nemáme oheň, je nám zima.... poté nastalo zlepšení alespoň co se hry týče. Muži dopadli jak dopadli, po herní stránce vybouchli. Jediný kdo tak nějak hrál byl Colton.. Po sloučení bývá zvykem, že se kmeny o vše podělí - neplatí v této řadě - např. to je naše kafe.... Vítězka byla opravdu nejlepší a zaslouženě vyhrála. Vysloveného oblíbence jsem neměla, ke konci jsem začala fandit Kim. ()

Filipíny (2012) (S25)

SPOILERY........ Hurá - zase jedna z povedených sérií. Tři kmeny, tři navrátilci. Casting různorodý - od sympaťáků - Malcolm, Jeff - po existence typu Abi, Artise a Petea. Z kmenů mě nejvíc bavil Kalabaw, Tantang a Matsing žádná sláva. Matsing odrovnal Russel, který byl fakt na facku a pokud by jej vyloučili na první radě, měli by po problémech. Při volbě vítěze bohužel byla znát na porotě nepřejícnost. Vítězka celkem zasloužená, ale mě strašně nesympatická. Oblíbenci - Michael a Jonathan ()

Caramoan (2013) (S26)

SPOILERY........ Celkově mě série bavila. Casting - favoriti nejsou tak úplně ti nej favoriti, fanoušci nejsou tak úplně ti nej fanoušci.....Výrazné momenty/prvky - utopená zubní protéza, šílený Brandon, Phillip a jeho Stealth tým, voják Shamar, kmenová rada a tři imunity.... Finálová trojice - Sherii - nenápadně až do finále, nepředvedla nic, závěrečná rada jí jako milionářce byla úplně fuk; Dawn - ubrečená hysterka; Cochran - zpočátku nenápadný, poté vcelku dobrá a výkonná hra, ve finálové radě nejlepší, zasloužený vítěz. Oblíbenci - Brenda, Phillip, Malcolm, Cochran. ()

Krev není voda (2013) (S27)

SPOILERY........ Nápad série s navrátilci a jejich příbuznými se podle mého názoru vydařil. Výběr oněch navrátilců už mě tak nenadchnul, ale to je jenom jedna z mála věcí, co mi trošku vadila. Moje velká výhrada - vypadnutí mého oblíbence Ruperta tak brzy :) Co se průběhu série týče - více než navrátilci mě bavili nováčci- zejména Ciera, Vytas, Hayden a Caleb. Z navrátilců jsem držela palce jen Tysonovi. A hle, on vyhrál. Podle mého zaslouženě, konečně předvedl strategickou hru, která nesla ovoce. Ne jako ve svém účinkování v minulých řadách. Zbylí dva finalisté povýšili slovo přísavka na vyšší úroveň :) ()

Cagayan (2014) (S28)

Prostředí fantastické, casting různorodý a zajímavý, vítěz zasloužený - hodně připomínal Russella H. při hledání a používání imunit :) Z kmenů mě bavil nejvíc Luzon - prohrával, i tak se v něm nejvíc dělo.....Oblíbenci - Spencer a Tasha ()

San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (S29)

SPOILERY........ V této řadě se nelíbil casting (nemohla jsem vystát duo Drew a Alec a Keitha a Wese). Soutěže po sloučení pořád na stejné téma, dokonce jedna z nich ukončena předčasně. Mé srdce zaplesalo po vypadnutí Johna a vzdání Julie. Velmi se mi líbil moment s Missy, která i přes nepohyblivost kotníku pokračovala dál v soutěži. Vítězství Natalie mne velice ale velice potěšilo. Držela jsem jí palce hned po vyloučení její sestry, čili od začátku :) Oblíbenci: Jeremy, Reed, Natalie ()

Worlds Apart (2015) (S30)

SPOILERY........ Na této sérii se povedlo snad všechno - od castingu, přes soutěže až po vítěze. Zpočátku jsem Mika moc nemusela, ale ke konci nepřestal hrát a pro mě zaslouženě vyhrál. Finálová trojice (až na mrtvou rybu) symbolická - zástupci všech tří kmenů (životních stylů). Oblíbenci - Shirin, Mike; Neoblíbení - Dan, Rodney, Will ()

Kaôh Rōng (2016) (S32)

SPOILERY........ Nejzajímavější na této řadě byly evakuace a novinka v podobě možnosti vyloučení jednoho člena poroty. Jinak jedna z nudnějších řad - chytráci hloupí, siláci slabí a krasavci...no škoda mluvit. Oblíbence jsme v této řadě neměla, nejvíc mě bavil Tai a jeho "hra". Vítězka není zrovna ta, kterou bych si z těch tří na konci, přála, ale mohlo to dopadnout hůř. V dalších řadách by se měli tvůrci zkusit vrátit k počátkům - omezit neustálé míchání kmenů, trošku se zamyslet na soutěžemi (poslední dobou mě přijdou pořád stejné), změnit prostředí (co zkusit něco jiného než ostrov a moře - viz Čína, Austrálie, Afrika, Amazonie.... nebo co třeba Survivor v zimě :) ), omezit jídlo (ať už vyhrané nebo nalezené v přírodě) - nejde mi do hlavy, že v této řadě dokázalo přežít kuře :), atd. ()