Kto prežije - Kaôh Rōng

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2016

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Scot Pollard, Joe Del Campo

Fenomenální reality show Kdo přežije s nestárnoucí ikonou této show Jeffem Probstem nabízí svou 32. sérii, která se odehrává v náročných podmínkách na ostrově Kaôh Rōng v jihovýchodní Asii. Tato série je jednou z nejnáročnějších sérií, jestli ne tou nejnáročnější vůbec. Trosečníci již podruhé (Survivor: Cagayan, 2014) v historii této show budou rozděleni do tří kmenů podle hlavních předností, kterými jsou síla, krása a chytrost. Který trosečník nejlépe splní nepsané pravidlo soutěže přežít, přelstít a přehrát a zároveň vyhraje 1 milion dolarů? Bude přednost síly opět ta vítězná? 39 dní, 18 soutěžících (3 přednosti) a 1 přeživší. (Radim1.)

Frajer42

V několika následujících řádcích se budou vyskytovat spoilery, protože bez nich by to prostě nešlo. Začnu rovnou u vítězky. Přesně vedle takové slečny bych se před porotou nebál sedět. Něco mi těžce uniklo a toto rozhodnutí by mě připravilo o $1 000 000. Nicméně, jsem uvítal překvápko, protože ostatní finalisty jsem neměl rád o nic víc. Trošku sympatií si z mé strany získal zřejmě jen ten teplý Asiat a snad i ten první nedobrovolně odstoupivší frajer. Jináč klasická různorodost postav byla celkem pěkná. Od psychopatky, přes agresivní negřici, až k dalšímu starému dědečkovi. Dalším zajímavým faktorem byly časté zásahy lékařského štábu, které vedly až ke konečnému odvolání 2 z 3 velmi nadějných a zajímavých hráčů, čímž se z tohoto pohledu stvořil nový rekord. Bohužel sem tam vykoukla na povrch nuda. Zejména v samotném závěru se stával pořad prakticky nekoukatelným. Celkově jsou 3 * maximem, který jsem ze sebe schopný vydolovat. Určitě jedna ze slabších sérií. ()

zdepapepa

(Prepare for spoilers, obviously.) Hezky vybraný název - Kaoh Rong - skvěle se to rýmuje s anglickým "go wrong" - pokazit se. A kazilo se hodně, nejvíce bohužel mé favoritce Aubry, hned dva členové její aliance byli evakuováni kvůli ohrožení zdraví. OK, říkám si, tak aspoň budou v porotě a moci jí dát hlas - ne, speciální gimmick dovolil konkurenci jednoho z nich odstranit. Možná za moji slepou víru ve vítězství může ztotožnění s "brains" kmenem, možná to, že byla tzv. "island hot", možná její hodně inteligentní confessionals v čele s legendárním přirovnáním ke hře Oregon Trail. Další zábavné věci: Tai+Slepice, Debbie a její nekonečná sbírka zaměstnání, Nealovy zmrzlinové kalhoty, Brawn hon za HII, atd. ()

heyda

Jedna z těch sérií, která patří do té lepší poloviny, ale určitě se z ní nestane moje citovka. Docela mě překvapilo, že se vítězi v tomto případě nejde vůbec na ruku a větší prostor před kamerou mají jiné postavy, přitom vítězná trojice mi přišla celkem dobrá a vyhrát to mohl asi kdokoliv a dalo by se to zkousnout. Každý měl něco do sebe, ale asi ani jeden mi nepřišel úplný megaborec, ale tak o tom to v téhle sérii nebylo. Prostě v každé sérii nemusí být Tony, Mike, Boston Rob, Malcolm nebo Russel, který by tomu šéfoval od začátku do konce. Tady se ta herní moc neustále přesouvala z jednoho na druhýho a to mi bylo sympatický. Líbilo se mi, že to byla jedna z nejtvrdších sérií, hlavně to vedro tam muselo být brutální. Každopádně ten casting asi mohl být o něco lepší. Hlavně výběr chlapů až na Taie a Jasona byl katastrofální. No nic. Nebudu tady vypisovat všechno, určitě je to dobrá série a můžu ji doporučit, ale má i svoje ALE. ()

Dan9K

Průměrná série. Řada výjimečná svými evakuacemi, které ji ale ve výsledku ublížily. Cast plný zajímavých lidí, kteří ale nejsou příliš dobrými hráči, přesto se skoro všichni snažili hrát. A bylo to i díky tomu zábavné. Zaslouženost vítěze rozporuplná. Závěrečný twist supr, ale jdoucí proti duchu soutěže. Nikomu jsem vyloženě nefandil, takže pro mě to byla celkem emočně chladnější řada, ale přesto celkově vysoký standard. ()

Rosaviva

Obsahuje spoilery. Po propadáku, kterým byl Blood vs. Water II, jsem čekala, že Brains vs. Brawns vs. Beauty II bude po tak krátký době taky solidní trapas, ale opak byl pravdou. Cast mi docela sednul (až na Brawns teda, Scott a Jason to je fakt dvojka, ještěže se nedostali dál) a oblíbenců jsem si tam hned našla několik. Evakuace vždycky se vším zamíchali, ale kromě toho, mi nepřišlo, že by v druhé půlce bylo zase tolik překvapení. Většinou vypadnul ten, o kom jsem si myslela. Finálová trojka pak pro mě byla trošku zklamání, doufala jsem, že se tam místo Taie dostane Cydney (kromě toho, že by si to víc zasloužila by to bylo hezky symbolické zakončení Brawn&Beauty&Brains). S výherkyní nejsem tak úplně nespokojená, ale mám pocit, že si to tak zase tolik nezasloužila. Hrála sice dobrou sociální hru, občas i strategickou a když potřebovala vyhrát, tak vyhrála, jenže Aubrey v podstatě celou dobu určovala směr hry, nechápu proč jejím směrem neputovalo víc hlasů, myslela jsem, že hlasy budou tak v poměru 4-3; že Michelle vyhraje až o tolik mě překvapilo. ()

• Jediná série, ve které soutěžící mohli spojit 2 obyčejné skryté imunity a udělat z ní tzv. super skrytou imunitu, která se dala použít po přečtení hlasů. (Zix.)
  • Tato série je pokládána za 32. v pořadí, avšak byla natočena jako 31. Přehození této série z 31. na 32. bylo proto, že scénáristé nechtěli vysílat sérii Brawn vs. Beauty vs. Brains (Síla, krása a chytrost) podruhé během tří sérií, jako to bylo u Blood vs. Water (Survivor Blood vs. Water (2013) a Survivor: Juan (2014)), jelikož fanoušci na to nereagovali dobře a série neslavila úspěch. (Radim1.)