V Americe se pořad, který v Česku zmutoval do zcela jiného formátu, objevil v roce 2000, kdy čerpal inspiraci z knihy George Orwella. Podobně i zde Velký bratr sleduje všechny skrze kamery, zde ovšem jsou lidé sledování dobrovolně, soutěží totiž v domě o 1 milion dolarů. V každé řadě probíhají soutěže rozdílně, ale drží si základní strukturu. Každý týden je vítěz soutěže jmenován Pánem nebo Paní domu, což mu zajišťuje bezpečí na dalších 7 dní, musí ale nominovat dva své spolubydlící pro vystěhování. Ti mají jedinou šanci na záchranu, vyhrát Právo Veta, které na sebe můžou použít oni sami nebo někdo jiný. Dva hráči, kteří jsou nominovaní, po ceremoniálu s Právem Veta čelí hlasu celého domu, který rozhodne o tom, kdo z nich dvou se vystěhuje. (hansel97)

Napp

Předsudků se člověk nezbaví. Když jsem narazil na Big Brothera US, měl jsem tendenci ho házet do stejného pytle jako Big Brothera UK nebo naše VyVolené. Jsem ale velkým fandou Survivora, a BB US sliboval stejnou zábavu. Zkusil jsem pár dílů a zjistil jsem, že se vlastně formát hry absolutně liší od našeho evropského formátu. Soutěžící si svou výhru musí doopravdy vydřít - v mnohdy až extrémních soutěžích, musí manipulovat ostatní, intrikovat, a vsadit v podstatě všechno. Postupem času jsem dospěl k názoru, že BB US se mi líbí i víc, než Survivor, kde má vždy jeden tým převahu nad tím druhým. V BB US se teoreticky může k výhře dopracovat i zdatnější dvojice jedinců, což hru dělá ve výsledku zajímavější a podstatně méně předvídatelnou. ()

TerezkaV

Českou verzi tohoto pořadu jsem nesledovala, ale americká mě baví. Tohle se s těmi našimi českými napodobeninami ani srovnávat nedá, tohle je prostě něco jinýho. Fakt se u toho slušně pobavím. Viděla jsem zatím série: 2, 5, 6, 7, 8, 12, 14 Oblíbení hráči: CHILL TOWN - konkrétně Will :3, Drew, Janelle, Dan, Britney ()

Davered

Americka verze teto nechvalne proslule reality show je zrejme jedinou z desitek verzi, ktera je nejen sledovatelna, ale dokonce se svymi kvalitami radi k vrcholum televizni zabavy.___ Kdyz americky Big Brother zacal prvni sezonou v roce 2000, nijak se nelisil od zavedeneho formatu tohoto poradu - parta podivnych lidi se nudi v malem dome pod dohledem desitek kamer a divaci rozhoduji, kdo bude muset dum opustit a kdo nakonec ziska penezitou odmenu pro celkoveho vyherce. Vysledek byl, podobne jako u ceskych variaci na tuto show, tristni - banalnim tlachum soutezicich a mravne pochybnemu voyerismu jeste pridalo to, ze divaci postupne z domu vyhazovali nejvice kontroverzni osoby a v poradu pak zustavali jen ti nejnudnejsi a nejmene zajimavi.__ Od druhe rady se ale tvurci americke verze poradu odhodlali k radikalni zmene: posunu "odpovednosti" od divaku k samotnym soutezicim. O vyvoji souteze tak uz nerozhoduje k mobilnim telefonum prikovane obecenstvo, nybrz soutezici, podobne jako v KDO PREZIJE. Tento krok paradoxne vyrazne zvysil kvality poradu. Voyeurismus a pochlebovani divakum jsou tatam, do popredi se naopak dostavaji napinave souteze a predevsim intrikareni a postupne se rozkladajici mezilidske vztahy. Svym zpusobem tak BB zacina pripominat kombinaci soap opery (bez nasroubouvanych melodramatickych berlicek) a dovednostini souteze. Divackou skepsi a nezajem nahrazuje perverzni poteseni z toho, jakym zpusobem se totalni izolace a chamtiva touha po penezich odrazi v psychologii a chovani jednotlivych hracu. A to je zrejme to nejprinosnejsi co BB mel (ale ve vsech ostatnich zemich prakticky vzdy neuspesne) nabidnout.__(1. rada: 1*, rady 2-5 a 10: 5*) ()

ajuska

Oproti české verzi o několik levelů výše, protože rozhodují výkony v soutěžích, strategie a sociální hra. Diváci u obrazovek nemají žádný vliv a i vítěze nakonec vyberou vyřazení hráči podobně jako v Survivor. Samozřejmě vždy záleží na konkrétním obsazení, ale americký Big Brother je fajn televizní zábava. ()

• V návaznosti na protesty Black Lives Matter a vraždu Geroge Floyda se stanice CBS v roce 2020 zavázala, že všechny jejich unscripted reality show budou obsahovat z 50 % obsazení lidí jiné barvy pleti. Šlo o pořady Big Brother (od r. 2000), The Amazing Race (od r. 2001), Love Island (od r. 2019), Survivor (od r. 2000) a Tough As Nails (od r. 2020), které se tímto pravidlem budou řídit od nových sezón začínajících rokem 2021. Je nutno podotknout, že především Big Brother za sebou má několik let rasistických eskapád a tlaku veřejnosti na změnu. (hansel97)