Televizní reality show, ve které několik dvojic závodí po světě. Otevírají obálky s úkoly a nejlepší, nejrychlejší tým vyhraje 1 000 000 $. (maroon93)

kinghome

Tahle reality show mě vážně baví. Tohle bych chtěl někdy zažít. Ten adrenalin a při tom poznat tolik zemí. Můj tajnej sen. Skvěle vymyšlené úkoly a nepředvídatelný děj, kdy se může letadlo, které vyrazí dřív někde zarhnout a náhle jsou ty ze zadu ve předu a můžou to v klidu vyhrát. 85% přemýšlel jsem mezi 4 a 5 ale zatim to je na 4 páč na survivor to ještě nemá. ()

Deimos

1.sezóna: Nevím pořádně do čeho jdu. Na první pohled je vidět, že pořad už existuje přes 10 let. Tady máte pocit, že tu ještě něco chybí. Nicméně jsem rád, že Amazing Race mohu vidět od první řady. Fandil jsem Nancy a Emily. Naopak jsem nefandil dvojici Bill a Joe. Celkem 70%/// 2.sezóna: Začíná mě to docela dost brutálně pohlcovat. Hodně se mi líbí úvodní znělka. Poslední díly jsou dramatičtější než v první sezóně a týmy jsou hodně vyrovnané, takže nevíte kdo to nakonec vyhraje. Líbila se mi sympatická dvojice Blake a Paige. Především u ní bych rád řekl, že takovou ségru bych si přál. Nefandil jsem dvojici Tara a Will. Celkem 80%/// 3.sezóna: Tentokrát jsem si přímo nevybral nikoho komu bych hodně fandil. Nutno ale uznat, že třebas Terry s Ianem si obdiv zaslouží. Je zajímavé jak je to v závěru hodně vyrovnané a taky se začínám hodně dostávat do pravidel soutěže. Pravidla mi právě ze začátku přišli hodně zmatečné a nepřehledné, teď už tomu tak není. Celkem 75%/// 4.sezóna: Začínám si všímat, že výběr soutěžících je hodně podle šablony, vždy stejný typ páru se najde v každé epizodě. Hádám že nějaké změny nastanou až v dalších sezónách. Taky mám problém si tu najít někoho komu bych vyloženě fandil, většina je mi docela lhostejná a potom mi nevadí kdo zrovna vypadl. Nicméně závěr byl hodně šílený a opět hodně vyrovnaný, hudba výborná, prostředí poutavé. Celkem 70%/// 5.sezóna: Tato sezóna přichází s mírně pozměněnými pravidly, které ovšem nemají zásadní vliv na děj a samotný závod. Přesto to jsou změny dobré, které podle mě vedou k dokonalejším pravidlům soutěže. Taky zjišťuji že se soutěžící podle mě zbytečně stresují, že jsou mnohdy i jen o pár minut pozadu, když se stejně všichni slezou někde na letišti apd. Jinak jsem to přál dvojici Brandon a Nicole. Celkem 75%/// 6.sezóna: Tak v této sezóně jsem zatím narazili nejspíš na největšího "záporáka" Johnatana, který se choval opravdu hnusně. Jinak některé oblíbené týmy vypadli hned brzy. Naštěstí jsem byl nakonec s vítězem spokojen. Trochu mi vadí, že jsou si týmy pokaždé hodně podobné. Jinak jsem si ale závod užíval. Pořad si víceméně stále drží stejnou úroveň. Celkem 70%/// 7.sezóna: Tato sezóna je úžasná, možná dosud nejlepší. Hodně silný pár je tu Rob a Amber z Trosečníka. Ze začátku působí hodně namyšleně, ale nakonec bych řekl že jsou hodně cílevědomí, snaživý a Rob hodně dokáže svým slušným chováním vůči okolním lidem. A taky mají hodně štěstí. Však uvidíte sami jak se jim za daří. Zkratkami a blokacemi se tu šetří, zřejmě aby neměli takový vliv na průběh závodu. Hodně je přísný, když některý tým skončí poslední, ale není vyřazen, tak že musí odevzdat nejen peníze, ale i veškeré osobní věci a zavazadla. V této řadě jsem nejvíc fandil dvojicím Meredith a Gretchen a Uchena a Joyce. Závěr je pak hodně napínavý a emotivní. Celkem 85%/// 8.sezóna: Víte co mi v této soutěži nejvíce chybí, nebo alespoň docela začalo chybět? Mladí soutěžící v mém věku, nebo klidně bych snesl i náctileté případně děti. Bylo by totiž celkem zajímavé sledovat jak oni by si vedli. A najednou aniž bych to tušil, tak se v této řadě objevily čtyřčlenné rodinné týmy. A byl to výborný tah. Je to jiné, dynamičtější, je opravdu na koho se koukat a většina soutěžních týmů vám přijde zajímavých. Já nejvíc fandil Gaghanovým (ty děti byli fakt prima a drželi krok s ostatníma) a Bransenovým (tři pěkný holky v jednom týmu se jen tak nesejdou, navíc byli v pohodě). Závod pak probíhal převážně na území Států, což bylo poutavé. Jak to dopadne prozrazovat nebudu, ale tohle byla zatím nejlepší série. Celkem 90%/// 9.sezóna: Tato sezńa je podle mě nejzábavnější. Především pak díky dvojici BJ a Tyler, kteří mi byli nesympatičtí asi první 3 minuty, potom jsem si je užíval. Tentokrát musím zdůraznit střih, který je posledních několik řad velice dynamický, rychlý, prostě téměř dokonalí. Naposledy se tady setkáme taky s tím, že tým, který skončí poslední ale není vyřazen musí odevzdat vše co má u sebe. Celkem 95%/// 10.sezóna: Zde je pár novinek, které to osvěží. První z nich navazuje na to co jsem psal o řádek výš. V případě že tým není vyřazen, ale dorazil poslední, tak má do příštího kola 30ti minutový postih, pokud neskončí v dalším kole na prvním místě. Nově je tu také křižovatka, kde spolu musí spolupracovat 2 týmy. Přes tyto novinky se tu sešlo pár slabších dvojic, či těch, které mi byli méně sympatické. Naopak potěšila návštěva Paříže. Celkem 85%/// 11.sezóna: První All Star sezóna. Rob a Kim mi nevadí, přesto podle mě výběr nic moc. Fandím tu tak 3 týmům, tak snad se jim bude dařit. Nakonec mohu říct, že to je i zajímavé. Především pak to že mohu sledovat soutěžící které už znám. Dojde tu k pár překvapením, ale většina slabších odpadne na začátku. Nejvíc jsem fandil Dustin a Kandice, které mě už v minulém závodě okouzlili a díky tomuto se u mě dostali na první místo před Blakea a Paige z druhé řady. Celkem 85%/// 12.sezóna: V této řadě (pokud to nebylo už v minulé) je novinkou "zpátečka" kdy jeden tým může poslat jiný tým aby splnil druhý úkol z objížďky. Překvapením je také to, že dva týmy, které by jste považovali za slabé, to dotáhnou až do finálové trojky. Samozřejmě neprozradím nic konkrétního. Samotnému výherci jsem potom fandil. Finále bylo hodně strhující. Celkem 90%/// 13.sezóna: Zde je novinkou tzv. "retardér". Tým který je poslední, ale není vyřazen, tak neodevzdává ani peníze, ani nemá půlhodinový postihl, ale musí v průběhu kola plnit jeden úkol navíc, což ho zpomalí. Tento způsob trestu se mi zdá nejzajímavější. Jinak to byla řada o fous slabší než ta minulá. Jak ve výběru soutěžících, tak i ve finálové trojce. Jinak stále výborný standart. Celkem 80%/// 14.sezóna: Prozatím pro mě jednoznačně nejlepší sezóna. Především nové grafické provedení úvodní znělky s drobnou změnou i v hudebním podkladu. Graficky lépe zpracované "cestování po mapě". Na první pohled nejlepší výběr soutěžících. Většina se vám bude líbit. je tu první hluchý soutěžící v závodě. Ve finálové trojce se mi sešli tři týmy kterým jsem fandil. Což se mi myslím ještě nestalo. A zaujala mě Cara a Jaime, které jsou pro mě TOP3. Novinkou je slepá zpátečka. Celkem 100%/// 15.sezóna: () (menej) (viac)

kulyk

Kdo si chce zkurvit doposud spokojený vztah se svou matkou/ženou/mužem/bratrem/sestrou/kamarádem/hýžďovým obemykačem kladélka, nechť se směle nahlásí k účasti. Roztěkaná režie ho pak předloží divákovi, jak šťouchá klacíkem do sloního trusu, metelí okolo Kremlu se samovarem na hlavě, ve Vatikánu hází kroužky na sochy svatých, přesvědčuje neexplozivního arabáče k bezplatnému zapůjčení dromedára, kýve se ve druhé třídě ve snaze popostrčit opožděné éro k cíli, chrápe na zemi před freeshopem a nebo si drhne chrup nad šlapkami na tureckém hajzlíku. Za relativní kvalitu v kontrastu k naprosté většině ostatních pseudoreálných šou bohorovně upouštím tři. ()

ainny

Mám úchylku s názvem reality show a tahle je přesně podle mého gusta. Obdivuji dvojice, které se vydají vstříc neznámému, nebezpečnému a hlavně překonání sama sebe. Já bych na to neměla nemluvě o tom, že bychom se s manželem rozváděli už během první etapy. Co mě pravidelně dostává je zabedněnost Američanů, kteří si myslí, že Londýn je země a Praha v Rumunsku... Na druhou stranu jsou jejich reakce, kdy se účastnice, která mi celou dobu nebyla sympatická rozbrečí při projíždění chudou Asií, mnohdy překvapivé. Reality je plná protikladů, napínavých momentů a celého světa. ()

Lenka_J

Opravdová špička mezi reality show. I když se člověk dívá na sedmnáctou sérii, soutěžící plní stále jedinečné a originální úkoly, navštěvují ty nejzajímavější kouty světa a člověk tak z pohodlí obýváku lítá spolu s nimi po celém světě. Neuvěřitelná záležitost, která se pro mě spolu s reality show Survivor stala jakousi závislostí. ()

• Třetí sezóna byla první, která se celá odehrála na severní polokouli. (KucC)
  • V první sérii Phil Koeghan přivítal vždy pouze poslední tým, v následujících sezonách už zdravil všechny týmy. (KucC)
  • Devátá sezona je jediná, která skončila tam, kde začala. (KucC)