Kto prežije - Palau

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2005

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor)

Desátá řada úspěšného amerického pořadu se natáčela na ostrově Koror. Tento ostrov spolu s okolními ostrůvky tvoří stejnojmenný spolkový stát Koror, který spolu s dalšími 15 státy tvoří federativní republiku Palau. Souostroví Palau leží v Tichém oceánu asi 500 km východně od Filipín. (obivan568)

towstit

Tak táto séria má jedno gigantické plus. STEPHANIE. Stephanie je pre mna uplne naj hrac/ka za vsetkych 10 serii. Vrelo dufam ze ju este v nejakom survivori najdem. A dalsie velke plus je vitaz, ktory si to zo vsetkych sutaziach skutocne zasluzil. Minus su niektore abnormalne nesympaticke postavy ktore mi strasne kazili dojem z celej serii a prisli mi vyslovene otravne. Sutaze, kmenove rady dokonale ako vzdy. Pre mna opat plny pocet. ()

Martin_W

Komentář obsahuje spoiler/y. Jedna z dosavadních nejlepších sérií. Zpočátku jsem fandil Ulongům, měli zajímavější hráče. Prďola James, který si hrál na největšího tvrďáka mě snad bavil mnohem více než Fairplay Johny. :-D Moje srdce si zasloužila Angie, která měla vydržet do sloučení.. Vůbec jsem nepochopil na co byl kmenu již zmiňovaný James. Před sloučením jsem se zaměřil na Steph, která byla jednou z nejlepších přeživších všech sérií. No a posledním koňem, kterému jsem fandil byl Tom, který si výhru pracně vybojoval. Naopak mi vadili Coby, Caryn, Ian a Janu. Ian mě svou blbostí nejednou pobavil a ukázal, že jeho strategie stojí za velké kulové. Hodnotím - 8/10 ()

Boudyy

!!!! SPOILERY !!!! Další skvělá série, jak je na Survivor zvykem. Tentokrát obohacená o úplně novou situaci - každou kmenovou výzvu o imunitu vyhrál pouze jeden kmen. Já snad poprvé neměl kmen, kterému jsem fandil, šlo mi spíš o jednotlivce. Z Ulongu mě zaujala Steph, James, Bobby Jon a Jeff, u Kokoru se mi líbili Tom (zároveň asi můj největší favorit), Ian či Gregg. Bylo zajímavé sledovat situaci v neustále prohrávajícím Ulongu, zároveŇ jsem byl velmi zapálen do odhodlání Bobby Jona a Steph, kteří svým sympatickým snažením zvedali morálku a výkon kmene a později, když na ostrově zůstali pouze oni dva, byla lahůdka je sledovat. Akorát jsem doufal, že Steph dojde dál, bohužel, po sloučení ještě obětovali Cobyho (jehož kecy a naštvanost byly zárukou zábavy ve kmeni Koror), Janu to odpískala sama a poté už se Kororové zbavili posledního člena Ulong v soutěži. Další průběh hry byl také zajímavý, vyřazení Gregga určitě dobrý Tomův tah, pozdější zbavování se ženských bylo spíše formalitou (stejně tam byly jen do počtu), avšak Ianův nechytrý tah, který jej možná stál výhru, dění ještě více zamotal. Poslední výzva o imunitu byla šílená a zároveň pro Iana jakýmsi očištěním. Poslední kmenová rada, tam už bylo skoro všechno jasné, i když u této zaímavé série s mnoha zvraty si člověk nemohl být stoprocentně jistý ani výhrou Toma. No, nakonec se to povedlo, vy hrál můj oblíbenec a tak je to dobře. ()

Frajer42

Bacha na Spoilery. Čtěte pomalu a opatrně! Celkem solidní série, kterou vyhrál můj favorit - hasič Tom. Vůbec poprvé jsme byli svědky totální destrukce jednoho z kmenů, což bylo fajn. Některé výzvy byly opravdu velmi drsné. To bych se zapotil i já. Bohužel už se mi seriál takovým způsobem okoukal, že už asi jen těžko někdy vytáhnu více než 3*. Přesto se těším na další sérii. ()

Laxik

Nejsem sice survivoří odborník, ale něco mi říká, že tahle série se počítá mezi ty legendární. Vzešla odtud Stephanie a silná spojenectví, byly tu dva páry, prototyp gaye, co nevíte, jestli vás jeho výstupy pohoršují, nebo baví, naťukla se myšlenka Ostrova vyhnanství, no a hlavně banda starých, slabých a vychrtlých pod vedením druhého nejdrsnějšího hasiče světa (prvním je Toshihiro Takeda z Ninja faktoru), charismatického suveréna Toma, zašlapala kmen posilovkových frajírků (já pořád říkám, že posilovna vám udělá na rukou boule, ale síla holt pochází jen z práce a vepřovýho) a ještě u toho stíhali lovit prudce jedovatý hady, metr a půl velký žraloky a... ehm, přerostlý škeble (ne, nemluvím tu o Jolandě). Favoriti: Tom a Ian (jak nečekané :-P), Bobby John. ()

• Tato série je dodnes jediná, kdy nedošlo ke sloučení kmenů.  Série byla také první, která měla na svém začátku 20 soutěžících. (Hidan)
  • Na základě série proher jednoho kmene zůstal v tomto kmeni jen jeden hráč. Právě tato situace vedla producenty k nápadu uvedení speciálního prvku hry - ostrovu vyhnanství. (Zdroj: kdoprezije.cz) (x_silver)