Kto prežije - Palau

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2005

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor)

Desátá řada úspěšného amerického pořadu se natáčela na ostrově Koror. Tento ostrov spolu s okolními ostrůvky tvoří stejnojmenný spolkový stát Koror, který spolu s dalšími 15 státy tvoří federativní republiku Palau. Souostroví Palau leží v Tichém oceánu asi 500 km východně od Filipín. (obivan568)

Laxik

Nejsem sice survivoří odborník, ale něco mi říká, že tahle série se počítá mezi ty legendární. Vzešla odtud Stephanie a silná spojenectví, byly tu dva páry, prototyp gaye, co nevíte, jestli vás jeho výstupy pohoršují, nebo baví, naťukla se myšlenka Ostrova vyhnanství, no a hlavně banda starých, slabých a vychrtlých pod vedením druhého nejdrsnějšího hasiče světa (prvním je Toshihiro Takeda z Ninja faktoru), charismatického suveréna Toma, zašlapala kmen posilovkových frajírků (já pořád říkám, že posilovna vám udělá na rukou boule, ale síla holt pochází jen z práce a vepřovýho) a ještě u toho stíhali lovit prudce jedovatý hady, metr a půl velký žraloky a... ehm, přerostlý škeble (ne, nemluvím tu o Jolandě). Favoriti: Tom a Ian (jak nečekané :-P), Bobby John. ()

Tom Riddle

Spoilery Divácky většinou hodně oblíbená, přesto pro mě jedna z nejnudnějších sérií. Problém tkví v nerovnoměrných kmenech, kdy jeden kmen bez výjimky kompletně rozdrtí ten druhý, než začne sebedestrukce. Vzhledem ke šňůře výher/proher se střih samozřejmě soustřeďuje na kmen prohrávající a lidi strategizující v něm, proto ve chvíli, kdy by hra měla začít být opravdu emocionální a na krev, lidi z vítězného kmene prakticky neznáme. Strašná škoda a promarněná příležitost. Vítěz: 4* - objektivně hra silná po všech stránkách od začátku do konce, akorát docela nuda. Oblíbenci: Stephenie LaGrossa, Tom Westman ()

Djoker

Spoilery. Kmen Koror dokázal zamést s kmenem Ulong opravdu neskutečným způsobem. Stane se, chtělo by se říct, jenže to by Ulong nesměl být po fyzické stránce jeden z nejsilnějších kmenů, co pamatuji. Vazby jako Ibrehem, Bobbyy Jon a Jeff měly být k nezastavení. Navíc se Koror ještě hloupě oslabil, když si na začátku vybral židovského flákače Willarda místo Jonathana. Mezi ženami byl Ulong také ve výhodě, jenže brzy vyloučil akční Jolandu, ale i tak se předvedla třeba Angie a hlavně nejlepší žena v historii Survivora Stephenie. Osobně Palau neřadím zase tak vysoko, protože je především o kmenu Koror a dominantní dvojici Tom a Ian. Jejich obrovský vliv na hru je nepopiratelný a ostatní v kmeni jim mohou děkovat, že se dostali tak daleko. Tom mi sice nebyl příliš sympatický, ale co se týče vůdcovských schopností, výkonů v soutěžích a práce v táboře, tak ho uznávám jako málokoho v této show. Jedno velké překvapení však přišlo. Ianovo gesto bylo velice působivým okamžikem. Otázkou zůstává, jak by se hra vyvíjela, kdyby se Jeff nezranil. Ulong mohl dopadnout úplně jinak. Favorit: Stephenie, Oblíbenci: Ian, Tom, Jeff. ()

Hrabka

Spoilery: Hned na začátku to podělali nespravedlivým vyřazením dvou soutěžících, tenhle krok se autorům hodně nepovedl (hlavně že tam měli poprvé 20 soutěžících). V celém průběhu hry se příliš věcí, které by mně utkvěly v paměti, nestalo. To nejzajímavější je určitě dominance jednoho kmene a naprostý rozklad toho druhého. To bylo hodně zajímavý. Kmenový rady stály taky mnohdy za to. Nejoblíbenějším hráčem se pro mě stal Bobby Jon z Ulongu a dvojice "otec-syn" Tom a Ian z Kororu. Škoda, že Ian vzdal nejdelší soutěž ze všech, finále mohlo být zajímavější. Jinak mi tam do oka moc soutěžícíh nepadlo. Nejvíc na odstřel byly v týhle sérii ženský - Janu, Caryn, Katie, Kim - tyhle jsem teda moc nemusel. Naopak klobouk dolů před Steph, jednou z nejzdatnějších žen ve výzvách. S celkovým vítězem jsem vcelku spokojený. ()

juta

Série plná rekordů. Moc pěkné prostředí, tentokrát tu není ani jeden člověk, kterého bych vyloženě nesnášel. Pár otravných tu přeci jen bylo. Škoda že jsem si tuto sérii nemohl užít naplno díky tomu, že jsem věděl kdo vyhraje, i když jsem doufal v opak. Doporučuju: Nedívejte se na dvacátou sérii, nebo na šestnáctou, když jste neviděli některé předchozí :D Přesto mě několika okamžiky příjemně překvapila a tak můžu říct, že je to jedna z nejlepších sérií. Série přinesla opravdu jednu z nejlepších, nejsilnějších a nejodhodlanějších hráček, co jsem zatím měl tu možnost vidět a to byla Stephenie. Oblíbený kmen: Ulong - výběr jako vždy z mé strany špatný. Možná je to osud, že jaký si oblíbím kmen, tak ten nakonec propadne. :-) Oblíbení hráči: Stephenie, Angie. Neoblíbení hráči: Jolanda, Kim, Wanda, ke konci Caryn (jak jsem psal výše, hráči tentokrát nebyli tak hrozní). S vítězem jsem byl spokojený tak napůl. Rozhodně si to zaslouží, ale nechápu, proč se ho/jí nezbavili dřív, když měli tolik příležitostí... :-) ()

Paldini

Až na pár vyjímek byla tahle řada opravdu plná sympaťáků a vlastně nikomu se nepovedl žádný zásadní podraz, a to i díky síle a charismatu pozdějšího vítěze, který poměrně tvrdě držel otěže hry ve svých rukou, což může být pro někoho nezáživné. Já jsem si tuto klidnou řadu z prostředí 2. světové války v Pacifiku maximálně užil. ()

Deimos

POZOR SPOILERY-TV/// Soutežící 8/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Prostředí 10/10/// PLUS: v první řadě vyzdvihnu úvodní znělku, rovněž prostředí bohaté na krásné záběry, série má několik prvenstvý, především vaší pozornosti neunikne drtívá převaha jednoho kmene a postupné vyřazení všech členu druhého kmene až do přežití posledního člena (Stephenie), už chápu proč ona a Bobby Jon hned nastoupili do 11.série, nejvíc jsem fandil Ianovi, ale s výtězem jsem taky spokojen MÍNUS: najde se tu pár neschpných hráčů, kteří se dostali zbytečně daleko./// Shrnutí: Teď už jednoznačně vím že Palau je z prvních desetí sérií druhá nejlepší (výtězí Perlové ostrovy) a rozhodně k tomu má předpoklady. Technicky je to parádní, prostředí jsem si užíval. Soutěžně je to zajímavé, snad občas jednotvárné, ale i to se stává. Rozhodně jsem však velice spokojený. Prozatím pro mě TOP 4./// Celkem 91%/// ()

Allien.9

Oblíbenci: Ian, Tom. Vítězství: Přeji. Sympatičtí přeživší (ale našly se výjimky), takřka atletické výkony a nečekané před-finále, kdy přátelství zvítězilo nad milionem dollarů.:-) ()

Frajer42

Bacha na Spoilery. Čtěte pomalu a opatrně! Celkem solidní série, kterou vyhrál můj favorit - hasič Tom. Vůbec poprvé jsme byli svědky totální destrukce jednoho z kmenů, což bylo fajn. Některé výzvy byly opravdu velmi drsné. To bych se zapotil i já. Bohužel už se mi seriál takovým způsobem okoukal, že už asi jen těžko někdy vytáhnu více než 3*. Přesto se těším na další sérii. ()

Kothy

Zajímavý výběr prostředí se spoustou vyřazené techniky z 2. světové války. Hned začátek je dost netradiční. Takhle drtivou porážku jednoho z kmenů jsem ještě neviděl. Skončilo to podle očekávání. Nejsympatičtější byla Stephanie. :) ()

heyda

Jedna z fantastických sérií, která má nejvíc rekordů v historii show a navíc docela fajnovýho vítěze. Dle mého názoru i nejkrásnější prostředí survivora vůbec a úžasné intro. Prostě 100%! ()

kepiash

Někomu možná mohla tato série v porovnání s jinými připadat o poznání nudnější, ale za mě to tak určitě nebylo. Nemalou roli na tom možná hrál fakt, že jsem od začátku fandil kmeni Koror a do konce to dotáhli moji oblíbenci Tom a Ian. Navíc měla tato řada hned několik památných momentů, jako Stephanie přežívající v troskách kmene Ulong nebo Ianovo dojemné vykoupení. Zajímavé bylo i prostředí džungle s troskami vojenské techniky. Sečteno podtrženo - u mě dobrý. ()

PanCitron

spoilery: V podstatě dvě série v jednom se dvěma neskutečně silnými příběhy. První vypráví o Steph a destrukci Ulongu. Možná je v tom cítit taková malá zlomyslnost produkce, ale sledovat jak se kmen postupně zmenšuje a závěrečná dvojice bojuje místo o milion dolarů "jen" o setrvání ve hře má své osobité kouzlo. Druhá je pak o přátelství, které v mnohém přesáhlo hru samotnou. Příběh Iana, Katie a Toma se stal jen díky prvnímu příběhu. Ostatně, když většina hráčů jednoho kmene prožije v první části spíše pohodovou dovolenou v Tichomoří, je jasné, že to někdy musí někde vybuchnout. A ačkoliv to všechno paradoxně kulminuje spíše při závěrečné dvanáctihodinové soutěži než na závěrečné kmenové radě, je z toho cítit, jak je to tentokrát poměrně osobní, což jen utvrzuje, o jak výjimečnou sérii se ve skutečnosti jednalo. Samozřejmě, úvodní twist byl nespravedlivý a je tam pár dost diskutabilních kroků, zároveň z toho je ale i cítit troška toho pravého nadšení pro dobrodružství, což je věc, kterou je fajn si s tou sterilitou nynějších sérií oživit. Nejoblíbenější hráči: Steph, Tom, Ian ()

Attta

Tak ten závěr jsem si opravdu užil. Celá jejích sociální hra byla velice pestrá a v kombinaci se zálesáckým hasičem Tomem, který si troufl na žraloka a podobnými parádami jsem se opravdu bavil. ()

KajusaK

Obsahuje spoilery!! Jako vždy nazačátek pochválím dokonalou hudbu a prostředí, to opravdu nemá konkurence. Nyní k soutěžícím. Ačkoliv Stephanie není mojí oblíbenkyní (kvůli sérii Guatemala, kde se ukázala jen jako nesnesitelný žrout a vyšlapala se až na druhé místo), tak musím uznat že byla fyzicky dokonalá, přežila celý svůj kmen, když byl souboj mezi ní a Boby Jonem, tak jsem jí postup dokonce přála a její poslední noc v opuštěném táboře litovala. Mezi moji oblíbenkyni patřila Angie, která v prvním díle skoro nepostoupila, ale nakonec se vyšplhala dost vysoko a ukázala co v ní je a kolikrát tým zachránila.Škoda jejího brzkého vypadnutí. Mojí další obíbenkyní byla Caryn, která vypadla jen proto, že říkala pravdu, vtipné..Co se týče Janu , tak tá mi vůůůbec nevadila narozdíl od jiných, do ničeho se nepletla a nezasloužila si snášet ty výlevy mladých hus. Finálová dvojce Tom a Katie byla zatím nejhorší jakou jsem kdy viděla, po posledním hlasování a rozhovoru s porotou sem to přece jen o 1% přála více Tomovi, ale opravdu, lepší tam skončit nemohli - jedna husa co nic nedělala, a podrazák který měl prachů jako šlupek a odzačátku jen podrážel..Můj největší oblíbenec byl Ian, který bohužel kvůli blbosti skončil na třetím místě.A nakonec Coby, toho si budu nejvíce pamatovat z poslední rady, kde jen házel xichty, když mluvila Katie :D..Velmi mě pobavilo jak jim všichni nadávali, oba dva si to zasloužili..Škoda Iana. .. Oblíbenci: Ian, Caryn, Angie, Coby ... Neoblíbení: Gregg, Katie, Tom. ()