Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 2
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Allien.9 k tomuto seriálu (16)

Austrálie (2001) (S02)

Oblíbenci: Colby, Tina. Vítězství: Spíše přeji. Příjemná řada, ve které je komu fandit. ()

Afrika (2001) (S03)

Oblíbenci: Ethan. Vítězství: Přeji. Upřímně, znám daleko lepší řady "Kdo přežije", ale také daleko lepší. Ohvězdičkovat je v tomto případě trošku těžší, ale řekněme průměr.;-) ()

Amazonie (2003) (S06)

Oblíbenci: Žádní. Vítězství: Spíše nepřeji. Zvláštní série s nijakými lidmi, která příliš nezaujala. ()

Perlové ostrovy (2003) (S07)

Oblíbenci: Rupert. Vítězství: Spíše přeji. Jedna z opravdu dobrých sérií, která zaujala jak zajímavými osobnostmi, tak soutěžemi a prostředím. ()

Návrat hvězd (2004) (S08)

Oblíbenci: Coly, Ethan, Tina. Vítězství: Spíše nepřeji. Oblíbenci jsou zpět, ale už od samého začátku hry se stávají terčem, protože kdo by chtěl, aby se znovu probojovali až do finále? No, nikdo. ()

Palau (2005) (S10)

Oblíbenci: Ian, Tom. Vítězství: Přeji. Sympatičtí přeživší (ale našly se výjimky), takřka atletické výkony a nečekané před-finále, kdy přátelství zvítězilo nad milionem dollarů.:-) ()

Panama (2006) (S12)

Oblíbenci: Žádní. Vítězství: Spíše nepřeji. Snaha byla, ale ve výsledku ryzí průměr. ()

Cookovy ostrovy (2006) (S13)

Pro mě jednoznačně nejlepší série "Kdo přežije". Příjemné prostředí, příjemní lidé, nápadité soutěže. A ano, fandila jsem Ozzymu, kterýžto se v další sérii ukázal jako totálně namyšlený a rozmazlený kretén. ()

Fidži (2007) (S14)

Oblíbenci: Yau-Man. Vítězství: Spíše přeji. Yau-Man, Dreamz a auto, to je něco, co se nesmazatelně zapsalo do historie "Kdo přežije" a stejně tak Dreamzova přelétavost (mám pocit, že tolikrát stranu nikdy nikdo nezměnil). ()

Čína (2007) (S15)

Oblíbenci: Frosti. Vítězství: Nepřeji. Jedna z nejslabších sérií vůbec - to chce moře.;-) ()

Mikronésie (2008) (S16)

Oblíbenci: Jonny Fairplay, Yau-Man. Vítězství: Nepřeji. To, jak se může někdo nechat vyhodit člověkem, jehož lstivost je známa z předchozích řad, prostě nepochopím... ()

Tocantins (2009) (S18)

Oblíbenci: Žádní. Vítězství: Přeji i nepřeji. Spolu s "Čínou", "Nikaraguou" a "Heroes vs. Villains" jedna z nejslabších sérií. ()

Samoa (2009) (S19)

Oblíbenci: Žádní. Vítězství: Nepřeji. Tato řada byla jen a pouze o Russellovi... ()

Hrdinové proti padouchům (2010) (S20)

Oblíbenci: Colby, JT. Vítězství: Nepřeji. Musím říct, že z finální trojice jsem nejvíce fandila vítězce (druhou přeživší jsem nikdy moc nemusela a třetího přeživšího raději ani nebudu zmiňovat), ale po naprosto vážně (na)myšleném projevu, který by se dal shrnout jako "já jsem tu nejlepší a ostatní mi můžou políbit milionovou p*del", bych se nejraději neviděla. Největší after-přehlídka arogance v historii soutěže - beze srandy. ()

Nikaragua (2010) (S21)

Oblíbenci: Fabio, Benry. Vítězství: Přeji. V první části série se o zábavu staral pouze Fabio se svými malými-velkými nehodami, popřípadě NaOnka se svými "já to tu nevydržím" a "jestli se vám nelíbím, můžete mi políbit" výlevy, soutěž jako taková se rozjela až ke konci a stejně nepřinesla nic nového. ()

Ostrov vykoupení (2011) (S22)

Oblíbenci: Ralph. Vítězství: Nepřeji. Historie se opakuje - noví soutěžící se opět nechávají naivně vyřazovat dvojicí "hvězd", Russell opět zastrašuje svou oblíbenou větou "Buďto jsi se mnou, nebo proti mně," symboly se opět nacházejí i bez nápověd atd., atd. Možná je to mnou, ale posledních 6 řad (včetně této) na mě působilo průměrně a nic na tom nezměnila ani novinka v podobě Ostrova vykoupení - ať se na to dívám, jak chci, pořád je to jen zajímavě vypadající blbůstka, která nemá na průběh soutěže de facto žádný vliv.;-) ()