Kto prežije - David vs. Goliath

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2018

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Mike White, John Hennigan

Fenomén Kdo přežije se ve své 37. řadě již popáté vrací na na ostrovy Mamanuca. Nabízí nám tvrdé soutěže, drsné počasí a dalších 20 nových soutěžících rozdělených na kmeny David a Goliáš. V prvním jsou lidé, kteří překonávají nepřízeň osudu a v životě nedostali nic zadarmo. Proti nim stojí ti, kteří naopak dokáží využít svého zázemí a svých výhod, díky kterým umí rozdrtit své soupeře. Kdo z téhle skupinky přelstí, přehraje a přežije všechny ostatní a získá milion dolarů? (Zix.)

Trixinka

SPOILERY..........V celkovém pohledu povedená řada. Cast ušel, ovšem bez výraznější osobnosti s charismatem. Opět nastal klasický maglajz s výhodami, imunitami, deaktivátory - bez toho už asi neumí Survivor/Probst existovat. Co mě ale poněkud naštvalo, je vítěz - nezajímavý, jeho tahy byly náhodné, občas i úplně mimo. No přece nenechají vyhrát úspěšného scénáristu že :) Od začátku mi tak nějak bylo jasné, že vyhraje David a ne Goliáš. Finálová kmenovka o ničem, chce to se vrátit k starému modelu - každý z poroty jednu otázku a finalisti odpoví. Oceňuji návrat ke klasické verzi Reunion, minule to byl trapas. Oblíbenci - Mike, Christian, Davie; Neoblíbení - Angelina, Nick, Carl, Gabby ()

Tom Riddle

Obsahuje spoilery Nezaujatým pohledem kol a kolem výborná řada, která se může pyšnit silným castem, (co do prostoru) vyrovnaným editem a relativně nepředvídatelným vývojem. Pohledem zaujatým je to ale docela jiná písnička. Po všech těch podrazech (ze strany produkce, nikoliv herních blindsidech) z posledních let už nejsem (dost možná paranoidně, to nepopírám) schopný věřit Survivoru ani nos mezi očima, natož pak to, že jakákoliv z přehršle tajných imunit byla nalezená náhodou, a nejsem ani daleko od toho věřit, že i všechny soutěže jsou totální švindl (viklající se sloup ve final 5 challengi? wtf?). Výsledkem je tak skeptických 71%. Vítěz: 3* - z final 6 asi nejočividnější a nejmíň zajímavý možný. Herně potom s výrazně menším počtem zásluh, než jak se sezóna tváří, v podstatě s jedním debaklem za druhým. Další vítěz s osobním příběhem, cca jedním strategickým tahem (úspěšně provedeným) a naštěstí alespoň vcelku sympatickou osobností. ()

Frajer42

Zajímaví hráči bohužel velice náhle skončili v píči, což mě zarmoutilo, a tak holt musela do hry velice brzy přijít pevná ruka produkce, která nám v každém díle připravovala nějaké to překvápko a emoce. Naštěstí bylo v každém momentu komu fandit, protože až na gorilu horskou a tu ubrečenou píču, bylo obsazení veskrze sympatické. S vítězem jsem byl spokojený. Dokonce jsem měl pocit, že se v závěru sešla docela zajímavá trojice, ve které si každý své místo alespoň malinko zasloužil. Trošku mě sralo, že chtěli tvůrci tuto sérii natolik ozvláštnit, že do ní nacpali milion imunit a dokonce i sračky typu "rušička" imunity, aby se na kmenové radě stalo zase něco úplně nového. Zpočátku mě tato série bavila velmi, ke konci už těžce lapala po dechu. Slabší tři kousky. ()

dee.n

Pro mě celkem luxusní řada, na což už nejsme tak zvyklí, u série 37. Nové výhody a zvraty se mi celkem líbily. Nevím, jak bych je však brala z pozice hráče. :D Hodně se mi vlastně líbilo i téma řady, a její logo a grafika. No a k tomu všemu nemůže být lepšího a vhodnějšího vítěze. Ačkoliv teda neudělal tolik zvratů a herních tahů, jak bych si představovala. Ale z TOP 3 jediná možná volba. ()

PaulCZE

Od doby co tam verbujou vykroucený teplouše, hnusný lesby, povětšinou neschopný černochy, pošuky pijící sojové latté, gringoše hledající vibrace a spojení.. to je utrpení. Stačí, že 3/4 osazenstva neustále fňuká a bulí. Po dobrácích typu Russell není téměř ani vidu ani slechu, i když pár lidí s nadhledem se v této sezóně přeci jen našlo. Další věc, do hry přichází nové věci typu anulování imunit (naprostá imbecilita), kradení hlasů při volbě a podobně, problém je, že to nefunguje (ani v rámci soutěže a ani divácky). Výsledek je mnohem slabší než bývali staré série bez těchto výmyslů, proti kterým se navíc hráči nemají šanci bránit. Ve finále pak další prosazování teploušů a feministický sračky jak od soutěžíčích tak i přímo od páně Probsta: "lidé tě kritizují, protože jsi ženská, kdyby takhle hrál chlap, nikdo by ho nekritizoval". Co kdyby se třeba spíše produkce soustředila na to proč jsou staré série sakra dobré a ty nové většinou naprosto o ničem. ()

• V této sérii byla poprvé použita novinka, tzv. Idol Nullifier, který rušil účinky skryté imunity. Tedy hlasy pro daného soutěžícího platily, pokud byl Idol Nullifier proti skryté imunitě správně použit. (Zix.)