Kto prežije - Game Changers

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2017

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Ozzy Lusth, Andrea Boehlke, Brad Culpepper

34. řada fenoménu Survivor (Kdo přežije) zavádí 20 soutěžících do série, kde již počtvrté dostanou šanci trosečníci, kteří již alespoň jednou v této nejnáročnější reality show na světě hráli, a již potřetí se fenomén Survivor stěhuje na Fidži (souostroví Mamanuca). Všichni hráči, kteří zde působí, mají jedno společné, a sice to, že svou hru dokázali v průběhu pobytu na ostrově výrazně pozměnit (jedná se o tzv. "Game Changers"). Který z trosečníků v této sérii přežije, přelstí a přehraje 19 hráčů, kteří již ví, jak to v soutěži probíhá? A komu nestárnoucí Jeff Probst nezhasne pochodeň a zároveň předá výhru 1 milion dolarů? (Radim1.)

Rosaviva

Já, narozdíl od valné většiny fanoušků, ráda série, které se sestávají z předchozích hráčů. Moje srdce proto zaplesalo, když jsem se dozvěděla, že téma pro 34. řadu bude Game changers. Jenže ono moje nadšení celkem rychle opadlo, když jsem zjistila cast, svých oblíbenců jsem tam našla jen pár, spíš mi to přišla jako naprosto náhodná směsice lidí, co si chtěli dát repete a CBS jim to s radostí dovolila, protože povětšinou se o žádné legendární hráče nejednalo. Vlastně celé obsazení by se dalo shrnout do několika kategorií: i) skutečné legendy, které si tam zasluží být (př. Cirie, Ozzy,..); ii) hráči, u kterých jsem ani nevěděla, že někdy předtím hráli (př. Sarah, Hali, Sierra,...); iii) exoti (př. Debbie, Tony,...) a iv) rány totálně vedle (př. Brad, Troyzan,...). Přestože lidi spoustu z nich nevybrali do Second chance a nechtěli je znovu vidět, vedení se rozhodlo, že je tam stejně dá. Snažili se trochu obnovit zajetý řád a mě nachystané twisty vůbec nevadili, jenže když pak na to doplatili hráči, co by si zasloužili víc, tak mě to ve výsledku akorát naštvalo. Většina mých oblíbenců vypadla poměrně rychle a do finále se nedobojoval ani jeden. Ze začátku mi to přišlo zajímavé, ale postupem času se to pak stalo poměrně monotólní a bez překvapení, i když se tvůrci snažili. Navíc totálně (s výjimkami) nesympatický cast, který zůstal v druhé polovině, tomu nepomohl. Z výherce zrovna odvázaná nejsem, i když respektuju, že hra byla dobrá a každopádně z finálové trojky to bylo jednoznačné řešení. Sice měla tahle řada pár super scén (Debbie a gymnastická kauza; pár kmenovek a twistů), ale ve výsledku velmi průměrné. P.S. Brada už nikdy v životě nechci vidět, Jeffe!!!!!!!!!! ()

Tom Riddle

Obsahuje spoilery Game Changers, série názvem slibující Survivora na maximum, měla přinést těch nejlepších 20 z 498 soutěžících, místo toho se jedná o možná největší Survivorovskou houpačku. Jenom malá část castu si zaslouží být označena za game changery (Sandra, Cirie, Ozzy), několik dalších potom za všestranně silné hráče (Andrea, Aubry, Malcolm) či vcelku nadějné první hry (Sarah, Zeke, Michaela). Zbytek sestává z nesourodé směsice výrazných osobností (Jeff, Debbie, Tony), neviditelných (Hali, Sierra) či Jeffových nestoudných oblíbenců (Brad CULPEPPER, Troyzan), které diváci nechtěli ani do druhé šance, natož aby je kdokoli považoval za revoluční hráče. A jelikož se ve většině případů nejedná o ty nejlepší z nejlepších, tak si tu meganašlapanou bláznivou fantastickou sezónu uměle vytvoříme, co vy na to? A že se teda produkce řádně rozjela. Sandra svojí spanilou jízdou číslo tři s definitivní platností a naprosto neoddiskutovatelně potvrdila svůj status nejlepšího hráče Survivora ever, její účast ovšem byla předčasně ukončená jedním z tisíce debilních twistů, které si produkce pro tuhle sérii připravila, JT oproti tomu už podruhé potvrdil, že porota v Tocantins se před závěrečnou kmenovkou nejspíš musela pod vedením Coache sjet v potící chýši ayahuascou. Dalším obřím flekem na ksichtě téhle sezóny je nechutná trans kauza, ve které si CBS udělala z chudáka Jeffa Varnera svého obětního beránka, a to navzdory faktu, že světu nevyoutoval transsexuálního spolu/protihráče Zekea (protěžovaného v téhle sezóně jako (druhého největšího) hrdinu století, navzdory tomu, že se jedná o jednoho z nejarogantnějších soutěžících posledních let, viz jeho posměch Davidovi za jeho úzkosti v sezóně předchozí, aka trans lidi se taky můžou chovat jako hovada) Varner, ale Jeff Probst a sama CBS. Zbytek potom sestává z momentů fantastických (sledovat Sandru v akci je jedna radost, The Queen Stays Queen, adios), nesnesitelných (Jeffovo nekonečné protěžování CULPEPPERA, Ciriino kontumační vyřazení) i vším ostatním mezi. Vítěz: 3* Relativně fajn, očividně silná sociální hra na všech stranách, smysl pro detail i odvaha dělat větší kroky a hrou pořádně zahýbat, ale fakt mi něco nesedí na její osobnosti. Ovšem být v porotě, hlasuju pro ní samozřejmě taky, jediná schůdná varianta. Oblíbenci: Sandra Diaz-Twine, Jeff Varner, Cirie Fields, Andrea Boehlke, Aubry Bracco, Michaela Bradshaw, Malcolm Freberg P.S. Hali je nejsuprovější porotce vůbec, ve hře se sice kdovíjak nepředvádí, ovšem takhle přátelsky naladěnýho andílka bych měl klidně v každý sezóně. ()

Djoker

Spoilery. Pod epickým názvem Game Changers si většina z nás asi představí zajímavější sestavu, ale Probst to vem. I tak to díky účasti Sandry a Tonyho vypadalo na slušnou jízdu. Všem ale muselo být jasné, že tak velká zvířata ve hře dlouho nevydrží a moc by mě zajímala prémie pro Sandru za to, že šla dobrovolně na porážku, i když to neměla zapotřebí. Brzy tedy nebylo komu fandit, zůstaly jen vedlejší postavy a hra podle toho vypadala. Poslední roky se alespoň můžu bavit nad vlastní genialitou dojímajícím se Probstem. Šeptanda na kmenovkách se totiž brzy okoukala, záplava imunit dobrá, ale vyřazení Cirie bez jediného hlasu naprosto dementní a hlavně zůstává pachuť po domluveném divadýlku na kmenovce před odchodem Sandry. Nejpamátnějším momentem rozhodně zůstane Varnerovo pomatení jeho homosexuální mysli. Pouze ti největší hrdinové střílí do vlastních řad. Probst musel být na vrcholu blaha. Favorit: nikdo Oblíbenci: Ozzy, Sandra, Tony, Aubry, Troyzan. ()

Dan9K

Série, která pro mě již dokonale potvrdila to, že se nejedná o reality show, ale čistě o fiktivní příběh, který sestřihává dejmetomu reálně vytvořené záběry lidí z pláže pro vytvoření zcela jiných příběhů a samoúčelných dramat a zvratů. Je fascinující, že Robinsonův ostrov byl mnohem zábavnější, přestože se tam většinu času díváme na to, jak žerou rýži. Tady trvá jeden den pět minut, ale díky tomu jsou motivace hráčů často úplnou záhadou a vyloučení hráče je mi úplně putna, protože vůbec nevím, kdo vlastně jsou. Chtělo by to nějakou sérii ála Borneo asi, tohle už je fakt moc. Kvalitu vítěze nemá vůbec cenu hodnotit, protože celá final 6 je vlastně omyl, který způsobilo milion neférových twistů ze strany produkce. Ale jak známo, vítěz si své vítězství vždycky nějak zaslouží. A hodnotit lidi, kteří tady hráli, nikomu z nás nepřísluší, protože to, co jsme mohli vidět, nám rozhodně nedává žádnou možnost posoudit reálnou situaci, která tam byla. Je to asi tak, jakoby vás někdo 24 hodin natáčel na kameru, pak dal do vysílání pět minut toho, jak serete na záchodě, a pak by o vás všichni říkali, jak jste nechutný. ()

Frajer42

Spoilery! Jsem toho názoru, že navracení bývalých hráčů by mělo být záležitostí spíše výjimečnou. Takřka každá druhá série je postavena na známých tvářích, což se postupně stává lehce trapným. Tato série měla krásný rozjezd. Bohužel, osoby, které jsem měl nejraději nám soutěž postupně opustily. V závěru zůstalo několik retardů, kteří mi k srdíčku zrovna dvakrát nepřirostli. Tudíž celý pořad zaznamenával strmě sestupnou tendenci. V rámci této série se objevila hromada změn. Tvůrci chtěli dostát názvu a takřka v každém dílu čekalo na diváky nějaké překvápko. K mé nelibosti se v této sérii objevila i gorila s prasnicí. Odstřelit prasnici napadlo hráče relativně brzy, takže jsem až tolik netrpěl. Gorila se bránila urputněji a díky vložení milionu imunit do hry nakonec odstřel nebyl ani třeba, protože gorila měla nesmírně línou prdel na to, aby se vydala nějakou skrytou imunitu hledat. Nejvíce dementní mi přišel její moment slávy, kde tvůrci udělali z přejití lávky srdceryvnou záležitost. Dalším trapným momentem bylo odhalení transexuality jednoho hráče. Osobně se přiznám, že mi to bylo zcela u zadku a dost mi vadilo, kolik bylo této záležitosti vyhrazeno prostoru. Velmi mě zklamal Ozzy, který v této sérii předvedl totální nic. Celkově tedy po slibném rozjezdu následoval strmý pád do propasti. Pevně věřím a doufám, že příští série naservíruje významně chutnější chod. ()

heyda

Nebylo to nejhorší, ale ani to nebylo nejlepší. Prostě takový průměr, bohužel sympatické postavy se brzo pakovaly a tak už pak nebylo moc na co koukat.Vítěz zasloužený, produkce zaslouží opět nakopat do zádele. ()

PanCitron

Ne, že bych od toho s tím obsazením čekal kdo ví jakou zábavu, ale tohle bylo vážně zklamání. Celé to "hvězdné" obsazení bylo takové béčkové a název se spíš týkal produkce než samotných hráčů. Těch zvratů tam bylo fakt moc, až to působilo v neprospěch celé věci. Co ale považuju za největší zklamání série, je to, že až na jeden moment (který ale vyplynul z něčeho, co se ve hře nemělo vůbec řešit) a jednu neskutečně pozitivní Ponderosu, tu nebyl vlastně ani žádný zapamatovatelný moment. Nic, co by tu sérii nějak povýšilo z průměru. O to víc působí tahle série s navrátilci jako promarněná šance. Tak snad příští série bude lepší. Když pominu ten název, tak by to tak špatné být nemuselo. Oblíbení hráči: Michaela, Zeke, Aubrey ()

ledzepfan

Nevím no.. Série to není ve své podstatě špatná. Začínám mít ale problém s tím jak Survivor posledních několik sezón stále více a více upadá do stereotypu co se týče dramaturgie. Někdo si tam asi myslí, že už to má těžce v malíčku a seká to tam jak na běžícím páse a vůbec si přitom neuvědomuje, že když divákovi zamlčí celý herní den, jen proto aby byla kmenovka pořádně nevypočitatelná, ztrácí se tak vztah diváka k postavám (nevím nic relevantního o vztazích, motivacích, taktikách jednotlivých hráčů atd..)..... Jinak.. Transkauza byla samozřejmě v duchu hysterické politické korektnosti dnešní doby "správně" přestřelená.. Skrytých imunit a výhod už je na můj vkus až moc a tady se ukázalo, že i Survivor jako takový se do toho začíná sám zaplétat (ikdyž to zpětně prodal jako úžasný twist).. Pathos kolem Cirie překonávající lávku byl poněkud zbytečný (ikdyž odpustitelný)..Poslední cca šestice byla slušně vyselektovaná (možná až moc-protože já si to přecejenom lépe užiju když tam straší někdo koho nesnáším..).. A hlavně se ukázalo jak strašně suverénní hráčkou je Královna Sandra ()

zdepapepa

Co se dalo čekat, že se stane, se stalo. Takhle to dopadá, když produkce nasadí pár legend a převahu lidí, kteří si reputaci teprve budují. Přesto mi ale byl cast z větší části sympatický, škoda, že jich tolik odešlo pre-merge. Ze série si hlavně budu pamatovat těch několik pamětihodných kmenových rad, občas zbytečně moc změn, twistů a skrytých výhod a sympatickou osobu, která vyhrála. ()

Havaj8

Hvězdný řady maj pro mě něco do sebe. A to že aspoň trochu víme, co od hráčů čekat. Z castu jsem měl převážně radost, ale ten potenciál se úplně nevyplnil. Jsem příznivec fyzickýho aspektu hry a fyzický hrozby víceméně vypadly brzo. Tony se bohužel až moc rychle splašil a nikdo mu to nesežral, ten mohl dělat aspoň srandu v kmeni. Caleb, Malcolm, JT, Culpepper to byly želízka do ohně. Tai to měl celkem slušně rozehraný, vzhledem k idolům, co nacházel. U těch holek je to dost o strategii, všichni víme kdo jak tajně umí hrát a kdo vůbec, to se vlastně i potvrdilo. Jedna z těch kmenovek byla i historicky epická s pro mě dobrým výsledkem. Vždycky se navíc najde osoba, která se veze viz Troyzan. Zapomněl jsem na Ozzyho, legenda která má prostě smůlu, na to jaká je to hrozba. Culpepper, kterej se dostal ze dna, přes vítězství individuálních imunit. A Sarah která hrála na všechny strany, jenom aby se dostala k moci. Finálová trojka různorodá a mělo to bejt víc vyrovnanější. Vzhledem k tomu v jaký sestavě se dostali do sloučení, mě to už trošku přestávalo bavit. ()

Trixinka

SPOILERY........Je mi do breku z toho, kam to až Survivor dotáhl. Po oznámení, že tato série bude s 20 top hráči, jsem se těšila na super hru. Ovšem Tony, JT, Troyzan, Brad, Debbie - to jako fakt??? Mé nadšení opadlo, ale pořád jsem měla radost z hráčů - Sandra, Cirie, Michaela, Zeke. Do toho pár exotů typu Tai, Jeff a máme partu komplet. No čert vem cast i opět lokalitu Fiji (ta bude i další sérii), hlavně když hra bude stát za to. No a průšvih byl na světě - totálně zkažený sestřih jednotlivých dílů, takže vůbec nemáte tucha co se vlastně děje a jednotlivá hlasování pak nedávají smysl; zbytečně moc výhod a imunit - takže nastal absurdní moment s vyloučení Cirie - už se těším na sérii kdy nebude koho vyloučit a všichni budou mít imunitu nebo výhodu :); kauza Jeff x Zeke; Jeff Probst a jeho Culpepper; finálová trojice - vítězka nejmenší zlo z těch tří..... Pro další sérii bych uvítala - old styl + více se věnovat dění v táboře - jako vzor bych uvedla např. Borneo; méně skrytých imunit a výhod - co zkusit žádné :); změnit lokalitu - to moře už se docela okoukává - pamatujete na Afriku, Austrálii, Amazonii, Čínu (myslím prostředí ne hru)... ..Oblíbenci - Cirie, Michaela, Jeff, Aubry; Neoblíbení - Brad, Troyzan, Debbie ()

Mouchal

Podtitul série přisliboval ty nejlepší z nejlepších a to, co jsme dostali bylo minimálně diskutabilní. Nazvat například Troyzana titulem "Game Changer" je na facku. Nicméně několik výborných hráčů jsme dostali. Bohužel drtivá většina se nedostala ani do poroty, takže kolem poloviny série nebylo takřka komu fandit a na kmenové radě to byl jeden trapas za druhým. Nejprve kauza kolem transsexuality, poté vyhození Cirie bez možnosti vůbec hlasovat. Někdo to nazývá historický milník, já tomu říkám pěkná kokotina, kdy každý má svou imunitu v kapse a na kmenovkách je pálí jednu za druhou. Reunion byl klasicky jeden velký cringe. Vítěz/ka celkem v pohodě vzhledem k předvedené hře, ale když si vezmu, který hráč se dostal až do úplného konce... Brrrrr. Potenciál nenaplněn. 65% ()

strom-z

Spoilery. Strašně rozporuplná sezóna. Uvidíme, jestli jí třeba trochu prospěje zub času, ale v tuhle chvíli to nevidim víc než na ***. Tak tedy: téma "Game Changers" dost nešťastný, evidentní důsledek tlaku na Survivor Team přicházet s novejma tématama stůj co stůj - ale prodat jako GCh hráče jako Hali, Sierru nebo Culpeppera by asi nezvládli ani sebelepší spin-doctors; byť účast náhradnice Sierry byla důsledkem nešťastnýho odstoupení Natalie A. těsně před začátkem. Ale kašlat na téma - takovej Caramoan byl s názvem "Fans vs Favorites" snad ještě větším výsměchem, ale po merge to byla stejně ohromná jízda - a vždycky je tu šance, že z původně nevýraznejch hráčů se vyklube někdo jako Parvati. Jenže právě oproti třeba Caramoanu tu od mnoha těhle diskutabilních hráčů typu Brad nebo Troyzan prostě chybělo dost zajímavejch herních nebo osobnostních momentů, který by ten výběr ospravedlnily - a nemyslim tim jen výhru imunit nebo nalezení idolu (byť během challenge je to vždycky zábava). Sierra pár momentů měla, ale taky to neni žádná supervýrazná osobnost; Troyzan mi zpočátku jako tak blbej nápad nepřišel, ale ten dopadl chudák snad nejhůř - a hře uškodil tim, jak neodhadl svý nulový šance na výhru a stejně se vezl do finále (hi, Tasha). Jinak oproti Millenials vs Gen X mě tady fakt nepotěšil edit, nevim, jestli se z toho fakt nedalo získat o tolik víc, ale třeba prakticky nulovej vývoj před vyloučenim Andrey mě fakt naštval; celkově na tolik vývoje bylo 42 minut děsně málo, fakt myslim, že by s timhle Survivor měl začít líp pracovat, uvolňovat dejme tomu mnohem víc bonusovejch materiálů na internet a třeba se trochu přiblížit Big Brotherovi. Jak zmiňujou prakticky všichni - přehnaně idolů a výhod; legacy advantage neni nutně úplně blbej nápad, ale v momentě, kdy o její existenci 99% hráčů nemá šanci vědět je to stejně velká sviňárna... vyřazení Cirie bez jedinýho hlasu mluví za vše, podobně vyřazení Malcolma, byť tady chválim určitou odvahu vyzkoušet něco novýho, což Survivor potřebuje. Plusy - druhá půlka premiérovýho dílu, tj střet Sandry a Tonyho, byla luxusní, bohužel takovejch momentů bylo pak už celkem minimum; nicméně účast těhle legend, stejně jako pár skvělejch momentů Cirie, bylo rozhodně ozdobou sezóny; a předevšim Sandra paradoxně právě touhle sezónou asi umlčela hodně kritiků. Nesmim zapomenout na vyřazení JT-ho - parádní klasická blindside okořeněná dokonalym Tea With Michaela B;) a navzdory výsledku byla i ohromně epická ta dvojitá kmenovka. Možná nejlepší "game changer" (z toho jména si dělali srandu i hráči, viz Malcolm;) byla podoba finálního tribalu - rozdělení na outwit/outplay/outlast sice haprovalo podobně jako název sezóny, ale změna to byla osvěžující. Bohužel v tuhle chvíli pro mě celkově ale asi nejhorší all-star sezóna - na ty jsem se vždycky konzistentně těšil, ale prostě to tu navzdory fajn momentům nějak nefungovalo; plus stínem sezóny pro mě ještě zůstává kmenovka s vyoutovánim Zekea... Oblíbenci: Sandra, Michaela (paradoxně ale hodně až díky Ponderose, post-game rozhovorům a jejímu podcastu), Cirie, Andrea, Malcolm, JT, Tony Zklamání: Troyzan, Ozzy, Brad, Tai (ne, že by tihle dva hráli tak strašně, ale nebavili mě), brzký vypadnutí Malcolma, způsob vypadnutí Cirie, a samozřejmě Jeff Varner (na kterýho jsem se přitom těšil) Vítěz: 4,25/5 hrál(a) výborně, přesně tak, jak vítěz týhle sezóny asi musel hrát. podle mě ne až tak dobrej výkon na finální kmenovce, v jakej jsem doufal, ale tou dobou už bylo stejně rozhodnuto. přesto i mě tu zůstává určitá pachuť - ovšem možná i díky editu, kterej nedostatečně zobrazil veškerý vztahy, porušený sliby, atd... PS: Wolflssene na rovinu - jseš ubohej idiot. přečti si laskavě, jak vzniká u člověka transsexualita a s čim se lidi před "přeměnou" potýkaj, než začneš psát podobný zoufalosti... () (menej) (viac)

WolfIssen

Transexualismus - odporný výdobytek dnešní oplzlé doby, který snad nemá obdoby... I toto proniklo do Survivora v podobě Zekeho. Zapomněli nám ale říci, jestli Zeke byl kdysi "žena" nebo bude "žena". 3 buzny v jedné sérii je nadmíru. Hráči, na které jsem byl zvědavý vypadli víceméně v první polovině: Ozzy, Tony, Malcolm... Naštěstí zůstal Brad a Troyzan, kterým jsem přál vítězství. K mým oblíbencům taky patřila krásná Sierra. Výherkyně je přesnou ženskou kopií Eugena Toomse. Rozum mi zůstal stát nad obsazením dvojnásobné výherkyně, ušklebené nesympatické Sandry a černošky neschopné téměř jakéhokoli sportovnějšího pohybu, Cirie. ()

PlysovyMacko

Skoro na kazdej kmenovke je zaskocenie (blindside). Su tu dve revolucne kmenovky, kde na jednej sa vobec nehlasuje, lebo po hadke sa hraci zhodnu na tom koho chcu vyradit a na druhej sa sice zahlasuje, ale hlasy sa vobec neprecitaju, lebo piati zo siestich hracov vytasia imunity a ostane len jeden koho je mozne vyradit. Je tu velmi neprijemny moment, kde jeden hrac  odhali druheho ako transexuala a spusti sa peklo. Bavili ma Cirie, Andrea, neriadena strela Michaela a policajtka Sarah, ktora hrala na uplne vsetky strany, prezliekala kabaty kazdu epizodu a naslubovala, ze zahlasuje za ale zahlasovala proti. Skoda sikuly Ozzyho, kralovny Sandry a J.T.ho, ktori sa daleko nedostali. ()

blesstheDezz

vzhledem k tomu, že velice rychle vypadli všichni mojí oblíbenci: *SPOILER* Tony, JT, Caleb, Malcolm a Ozzy, nebylo už prakticky komu fandit (krom Brada)... sérii vyčítám přehršel twistů, kdy nebyl čas ani pořádně vytvořit alianci, a když už se začalo něco rýsovat změnil se směr hry - FINAL 3 obrovské zklamání, vítězka sice sympatická, ale když už - přál jsem Bradovi... ()

blazma

Pro mě jedna z nejvíce oblíbených řad ever. Rozhodně se vejde do mých top 5. Otázka zda všichni byli game changers nebo ne. tu nebudeme rozebírat. Protože každý si pod tím pojmem může myslet něco jiného. Zda změnili celého survivora, nebo svojí řadu, nebo jenom svou vlastní hru.. nějakým velkým tahem. Všechny tři možnosti jsou zkrátka správně a všichni hráli velmi dobře. Malcolm a J.T., achjo kluci, vy jste mohli vytvořit tak dobrou dvojku. Historické vyřazení Sandry, Jeff Varner mi je nesympatický jak hrom. Hali, bohužel, zase ta holka jakoby se bála víc prosadit. Ozzy potvrdil, že hrát jako naprostej dobrák, nemůžeš vyhrát a pokud ano, musíš mít mega štěstí.Debbie ještě horší než v první řadě. Andrea, Cirie, Aubry pořád skvělé hráčky, ale nepřinesli žádné vylepšení svých her. Culpepper si vzal motto What would Monica do, hodně k srdci a málem vyhrál. Jenže to by nemohl hrát proti Sarah Lacina! Tady Sarah pro mě potvrdila, že je nejlepší hráčkou všech dob. Aspoň v mých očích, protože jako jediná co kdy dostala šanci hrát znova.. Tak jako jediná naprosto změnila styl své hry. Přesně takhle si představuju druhou šanci. Naprosto změnit styl hry, to Sarah dokázala jako jediná, protože každý jiný hráč co hrál znova, pokaždé hrál stejně jako předtím. Sarah je prostě naprostá topka. ()

Bernard Black

Tak Jeff udělal z mé nejoblíbenější soutěže už totální bramboračku...nebudu hodnotit výběr soutěžících, střih, umělé až trapné "vygradování" nejen finálového večera a některých momentů, protože v té záplavě twistů, výhod a imunit už je úplně jedno kdo a co hraje a většina zasloužených vítězů (dobrých hráčů vůbec) prvních cca 20. sérií by se nedožila ani sloučení...příště dejte imunitu rovnou každému a na první radě vyhoďte Probsta!:) Ano, vítězové (třeba Fabio) či cast (San Juan) už byl několikrát mnohem horší, ale tady mám prvně pocit, že je ve"sračkách"(ze zásahů produkce)samotná hra:(( ()