Kto prežije - Krev není voda

(séria)
  • USA Blood vs. Water
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2013

Na Filipínách budou tentokrát soutěžit trosečníci proti rodiným příslušníkům. Soutěžící si musí poradit nejen s jídlem, pítím, ale především s drsnými podmínkami přírody celých třicet devět dní. Tato série byla natáčena na na filipínském ostrové Palaui v provincii Cagayan. Komu se podaří přechytračit a přelstít ostatní, přežít a získat titul poslední přeživší a vyhrát tak i jeden milion dolarů? (reich)

JJ.Gibson

Blood vs Water nám do Survivora přinesl pár nových věcí, možnost výměny svých blízkých na Ostrovu vykoupení a vůbec se to docela zamotávalo, což bylo v pořádku. Podle mě se, ale hra naplno rozjela až v momentě sloučení kmenů. Páry byly nemilosrdně vymýceny a vlastně dobře jim tak, hráli docela špatně! Kdežto Tyson jel svoji perfektní hru, imunity našel, dal se dohromady s Gervesem a Monikou a dostal se úplný konec a zaslouženě vyhrál, nicméně že bych ho měl nějak extra rád, to se říci zkrátka nedá. Jeho spolu-kumpán Gervese se do finále jen provezl a Monika, kterou jsem měl opravdu rád z One Worldu, se ukázala sice jako silná soupeřka, ale emočně absolutně nezvadatelná, neřízená, stále opakovala jak je nad věcí, ale přitom byla spíše pod ní, jak je utiskována svým manželem a že si potřebuje něco dokázat, prostě emoční troska! Musím, ještě zmínit Lauru M, kterou od začátku všichni "hejtovali" a poslali na Ostrov, upřímně nechápu proč jí všichni tak nesnášeli. Ona ale ukázala, že má bojovného ducha a kralovala Ostrovu vykoupení, kromě poslední soutěže, kdyby se dostala do finále, tak bych to přál jí. Byla výborná soutěžící, zrazená svojí "sviňo" dcerou Cierou. Laura M byla jediná kdo mohl Tysonovi konkurovat... ()

Djoker

Spoilery. Asi málokdo čekal, že série postavená na citovém vydírání, strčí do kapsy nejen Caramoan, ale i mnoho starších sérií. Jeffova úchylka v podobě sledování ubulených loučení a odchodů získala s novým formátem ještě nesnesitelnější podobu, naštěstí byla jedním z mála mínusů a hlavně se na ni dalo připravit. Větším zklamáním je nepochopitelné vyřazení úvodní znělky, která k pořadu patří více než současný Probst. Samotný průběh mě však nenechal klidným, RI neurazil, i když vidět ho už také nemusím, kmenovky byly neskutečně bláznivé a hlavně po čase zase vyhrál můj favorit, který si zároveň trošku očistil jméno po trapasu v HvsV, kde navíc zkazil hru Boston Robovi. Tyson konečně kromě hlášek přidal do hry i strategii a byl jasně nejlepším hráčem série. Jistě nejsem sám, kdo očekává návrat Ciery, Vytase a Haydena, ti všichni totiž okořenili BvsW více než většina navrátilců. Favorit: Tyson, Oblíbenci: Ciera, Vytas, Hayden. ()

hanagi

Zajímavá společenská hra. Ačkoli je úroveň různá, přesto hodnotím jako celek a nemíním rozpitvávat každou řadu zvlášť. Je zajímavé sledovat, jakým způsobem se každý z vítězů dopracoval k cíli. Někdy byl jasný favorit, někdy prošel s odřenýma ušima a někdy se volilo to nejmenší zlo! Každopádně, zkušenosti se zde cení, i proto asi byly nejzajímavější řady s navrátilci! Jsem velice spokojená s jedinou dvojnásobnou vítězkou - chytrá, uvážlivá, sžíravě ironická a hlavně nenápadná...! ()

kajda.l

Pilot k obávané sezóně neurazil. Po finále spokojenost, k nadšení chybí jen méně předvídatelný vítěz a finále, které bylo jasné 3-4 díly předem. Coltonova osobnost nepřekousnutelná...už jo :) Navrátilci, až na malé výjimky (Kat, Rupert) funkční, z "loved ones" neurazil téměř nikdo. Nejoblíbenější páry a vlastně i hráči série Tyson + Rachel a Ciera + Laura. 85% Odpad sezóny, zmíněný Colton. ()

dubinak

Oblíbenci: Tyson, Laura M., Hayden. Řady podle oblíbenosti: Hrdinové proti padouchům, Austrálie, Gabon, Mikronésie, Cookovy ostrovy, Perlové ostrovy, Palau, Samoa, Filipíny, Krev není voda, Caramoan, Čína, Amazonie, Guatemala, Ostrov vykoupení, Fidži, Jižní Pacifik, Panama, Tocantins, All Stars, Afrika, Jeden svět, Nicaragua, Borneo, Vanuatu, Markézy, Thajsko. ()

• V této sérii byla poprvé spálena nápověda ke skryté imunitě dříve, než byla rozbalena a přečtena, a to hned několikrát. (Chuppa)
  • Poprvé soutěž trvala 39,5 dne. Bylo to kvůli tzv. dni nula, kdy rodinný příslušníci spolu strávili půlku dne před startem soutěže. (Zix.)