Fíma

Sice se výrazně zvýšil počet nahotinek, ale to je tak jediné, co zaznamenalo nějaký pokrok. Jinak je to pro Jasona jenom další otravný den, prostě rutina. A je u toho naštvaný asi stejně jako většina lidí, když jde v pondělí zase do práce... ()

DonBraso

Za krásný holky,výborný tanec jednoho zůčastněného a jedna vražda.Jinak kdo zůstane jako poslední je jasný hned.Jason otupěl,atmosféra filmu špatná,tedy žádá a všechno šlo o třídu níže díky stále stupidním situacím...,to doopravdy už bilo do očí. ()

Nikolas__

REWATCH: Překvapuje mě že čtyřka je podobně brutální jako jednička, to znamená že mnohem více než dvojka s trojkou. Ale k mému názoru - přijde mi že je Final Chapter ještě větší krok vedle než díl předchozí. Myslím si tak z důvodů, kterých je více než kdy předtím. Tentokrát bez 3D (díky bohu), se starou dobrou atmosférou, bohužel ale působící jako jen horší verze druhého dílu, ne jako jedinečná hororová atmoška. Nějaké scény jsou určitě zapamatovatelné, smrt Jasona je pak docela fajn zpracovaný moment. Neruší ani ty postavy, nějaké z nich byly sice příšerné, ale většina se dala sledovat. Dialogy plus mínus stejně dementní jako minule ale potěšila jedna změna, že to bylo akčnější - se zároveň temným prostředím filmu mi to nějak šlo do sebe. Úvodní pasáž v nemocnici je tragická, pak to balancuje v průměru, až do závěru. Pokoj plný FX masek byl ale cool. 5/10 ()

Taron

Nejdřív jsem si myslel, že tohle fakt dobře hodnotit nebudu. Teenageři mně splývali, nevěděl jsem, kdo je kdo, samotný slashe byly tentokrát dost odflaknutý. Ale poslední půl hodina to téměř celý vynahradila, parádní napínavá a děsivá jízda. Rozhodně stojí za to, si na tohle počkat. ()

ScarFace_V8

Ačkoliv film nese podtitul „Poslední kapitola“, je pro mě takovým prvním dílem do pomyslné nové trilogie, kterou jsem si neoficiálně nazval „Jarvis Trilogy“. Jason se po událostech předchozího filmu opět vrací k životu a první vražda na sebe nenechá dlouho čekat. Zabíjení tu bylo hodně jednoduché ale hlavně bylo viditelné i přes fakt, že nebylo vyloženě brutální. A zrovna Čtvrtý pátek byl dílem, který nakopl kariéru dvěma dnes dost známým hercům - Coreyho Feldmana a Crispina Glovera. ()

sibskyn

Pár věcí mě na serii Pátku třináctého strašně sere: 1. Proč sakra ti lidi pořád jezdí na místo kde už předtím bylo zabito přes 30 lidí? 2. Všichni herci co tam hrajou jsou tak strašně nesympatičtí, že jim od začátku přejete jenom smrt. 3. Strašně dlouhose tam nic neděje. 4. A když už se něco konečně začne dít tak to je tak strašně rychlé, že je to těžké postřehnout a vůbec si nevychutnáte to gore. Kurva prostě nemůžu pochopit proč vzniklo tolik dílů! Ono stejně je na tom nejlepší ta hudba a Jason.(ten je, ale fakt cool ) ()

kishi_SO

nenechajte svoje deti hrat hry plne nasilia!! Vyrastu z nich nasilnici, pripadne buduci masovy vrahovia:-D Od predchadzajucich casti nijako nevynika, ba povedal by som, ze upada! Prosta bezducha vyvrazdovacka bez stipky logiky. Film na nadherny uprsany vecer ked nie je nic ine po ruke. ()

KKOALA

Nadšení z prvních 3 dílů vyprchalo. Vraždění probíhá jen v noci, takže toho není ani moc k vidění. Ale těch 70% si to zaslouží. ()

Jason13

Zdánlivě mrtvý Jason je převezen do márnice. To je ale jen začátek další krvavé noci v oblasti jezera Crystal Lake.. V každé podobně dlouhé sérii (ne jenom v oblasti hororů) asi chtě nechtě musí přijít část, ve které už scénáristé píšou pořádný hovadiny. U Pátku 13. je to právě Final Chapter.. Jason tentokrát svou masku příliš na kameru neukazuje a vraždí povětšinou jakoby ze zákulisí. Naplno si ho užijeme až v samotném závěru, který je ale silně ovlivněn zmíněným scénářem. Atmosféru předešlých dílů si ale čtyřka dokázala udržet. A jako gore fanoušek chválím, že se do série na skok vrátil Tom Savini.. BODYCOUNT: 13 (+ nevím jak dopadl pejsek, ale moc velký šance mu nedávam). To mimochodem znamená, že za pouhé tři letní večery roku 1984 připravil Jason o život 36 lidí (+-1). Je to prostě borec :D ()

PeteBuck

Jason je rovnako ako Mike nezničiteľný, a tak je tu zasa banda mladých ľudí, ktorí sa nedajú odradiť blbou povesťou Crystal Lake, aby sa ožrala, venovala sa sexu a nechala sa zabiť. História sa opakuje. Akurát koniec dáva tušiť, že sa nám Jason akosi reštartuje. ()

Jason_1988

V tomto díle hned na začátk asi v 10 minutách 2 vraždy super takže HLAVNÍ POSTAVY 9/10 JASON 10/10 ATMOSFÉRA HOROROVÁ 10/10 VRAŽDY SOLIDNÍ 8/10 HUDBA 10/10 KAMERA 10/10 ALE TEN KONEC 5/10  URČITE DOPORUČUJI  NEZASLOUŽENĚ 63% ZASLOUZÍSI 73% Moje hodnocení 81% ()

david141474

No byla to zase ta klasická osmdesátková vyvražďovačka, bez špetky dobrýho námětu. Co bylo ale dobrý, tak byly postavy, teda ne všechny, jenom pár jako třeba nadrženej doktor, kterého ztvárnil Bruce Mahler, známý jako Feckler z Policejní akademie, nebo Jimmy, také zvaný jako Trouba, ztvárněný Grispinem Cloverem, který je znám pro svou roli George McFlye z jedné z nejlepších sci-fi trilogií pod sluncem. Soundtrack byl skvělej. Vizáž Jasona byla solidní. A konec byl takovej nemastnej, neslanej, prostě mohli by to být i lepší. 7/10 Nemastný, neslaný. ()

JesterKruger odpad!

Pátek třináctého 4 by se dal označit jako jeden z nejhorších hororů které jsem viděl. Tenhle horor není prakticky hororem, neboť zde není žádná atmosféra, žádné děsivé scény, natož napětí. Ale vražd je tu dost. Ale mě nezajímá horor, kde jsou pouze vraždy a mimo ně se nic neděje. V osmdesátkách bylo spousta hororů o tom, že je v nich hodně gore. Ale jak už jsem říkal, filmy o násilí a o ničem jiném mě prostě nezajímají. Toto je prostě čistokrevná stolice, která by se měla okamžitě spláchnout. ()

Maraboy

Vsichni se tu chovají jako úplný idioti, jako ve všech dílech, herecky spíše podprůměrné, ale oproti předešlým dílům je zde to násilí trochu lépe vyobrazeno. 50% ()

Helled

Na vrcholu serie pátku třináctého se tenhle film dobře umístní od předchzích dílu byl takhle uspěšný pouze jednička ale je tu pár zasadních vad na filmu není ani amaterský sestříhaný ani obasazení nebylo špatné ani zvuk jinak řečeno v natáčení chyba nebyla chyba byla z koncem kde malý chlapec oddělal masového skoro nesmrtelného vraha to je absoultní blbost ani silnějším lidem než je on se to nedařilo než ho uplně zlikvidovali a tady i brutalitka to byla proto bude tenhle kultovní film plný různých chyb a v každém díle ať už v natáčení nebo v ději filmu a má to cenu natáčet další a další filmy někteří režiséři nepochopí že legenda je prostě legenda a ta nejde překonat v žádném směru ani remake a ani pokračování k růžným legendám jako jsou třeba:Halloween (1978) Texaský Masakr motorovou pilou (1974) Hra na vraha (1980) a i na tenhle film pokračování tedy Pátek Třináctého daly seri tu pravou štávu kterou nahodil první díl ale to už je k Pátku Třináctého 5 teenageři si vůbec nedávali pozor chodili sami ven do lesa a bylo jim uplně jedno že tu před něma zahinula kopa teenagerů kteří byly podobní stejně se chovali a taky si nedávali pozor na to co se před němy v crystal lake stalo i to je v těch slasherech blbé věčina lidí v normálním světě by si teenageři dávali pozor obvzlášťe když se tu před němi stalo něco tak hrůzného možná by tam neměli lozit to by jim taky došlo ale v hororech jsou nesmtelní vrazi a teenageři co se ničeho nebojí jěště že doba slasherů kde jsou takový teenageři už končí a začínají brutálnější horory gore hixplotation exploitation splattery ty už sice existovali i v šedesátých letech ale nejvíc se dali v sedmdesátých letech příklady takových hororu je Krvavá Hostina (1963) Toxický mstitel někdy je i horor nuda zvlášt když už je to stou fantazii přehnané mé hodnocení 66 % ()

Richie4422

Neviem prečo, ale pre mňa najzabudnuteľnejší kúsok. Nejaká tá pekná vraždička, ale prepojenie tínedžerov a rodinky od vedľa bolo zbytočne a oničom a záver pôsobi až príliš komicky. ()

B.e.r.n.y

Jason nám již počtvrté přinesl plnou nůši toho, co od něho fanoušci očekávají. Nulovou výřečnost, nekompromisní gore mordy a i na onu smrtelně přesnou letící dvoubřitvou sekeru došlo. Slasher z osmdesátých let jak se patří a za mě poutavější než předchozí díl. 90% ()