Nabídka

USA, 2022, 9 h 41 min (Minutáž: 51–69 min)

Filmový a televizní producent Albert S. Ruddy se spolu s Francisem Fordem Coppolou v roce 1972 pouštějí do natáčení filmu Kmotr, a to navzdory četným produkčním neúspěchům a střetům s italsko-americkou mafií. (SkyShowtime)

pushover

Tenhle příběh si seriál rozhodně zasloužil i pro to, že je o něco zajímavější než samotný Kmotr. Miles Teller tady má poprvé charisma, Giovanni Ribisi předvedl asi svůj nejlepší výkon, Juno Temple byla kouzelná a všichni ostatní hráli taky skvěle. Povedené. ()

alldo.raine

Za mě obrovsky nevyvážené. Prvních 5 dílů je jedna velká nuda, druhá polovina pak jízda, končící dojetím. Bohužel kdyby nebylo mého OCD z rozkoukáného seriálu, odešel bych od toho. Proto i přes úžasný finiš nemůžu více jak 3*. ()

celticek

Po dlouhé době něco skvělého. Pro milovníky Kmotra jasná povinnost. Neskutečný je hlavně casting. A to jak pro seriál, tak i pro natáčeného Kmotra - casting v castingu. Masakr. Nedá se tomu vytknout vůbec nic. Úžas. Každá epizoda je skvělá, ikdyž nevyužívá žádné cliffhangery. Člověk se od toho nemůže odtrhnout. Výborný zážitek. ()

wege

Já chci vidět znova Kmotra, a to hned. Nevadí, že to bude asi po desáté v životě. Ten dojem ve vás seriál zanechá, protože prostě musíte vidět, co bylo výsledkem vším tím za tím. Samotný seriál je skvost, dobově trefený, castingově trefený, kde všichni vypadají, jak mají, Giovanni Ribisi je v tom král, má to atmosféru, má to příběh a hodně se neučíte o filmovém řemesly před půl stoletím. Já už sakra nechci dělat manažera v Premier League, já chci dělat producenta a pracovat od Bobem Evansem!! ()

J.e.r.e.c

Může být polofiktivní seriál o natáčení jednoho z nejslavnějších filmů všech dob lepší než samotný film? To se vsaďte! A i když si toho Kmotra budu muset konečně dát na pořádné televizi a v originálním znění, pochybuji, že se to změní! Produkce The Offer zcela jistě probíhala daleko klidněji než ta kmotrovská a ve výsledku si všechno sedlo takřka dokonale; scénářem s hromadou silných motivů a chytlavých zápletek počínaje, přes výtečné herce (Matthew Goode!) pokračuje a pohlcující retro atmosférou konče. Celým seriálem prostupuje podobně nakažlivá energie, jakou mezi sebou mají Puzzo s Coppolou, a když na konci přijde velké emocionální zúčtování, naplno jsem pocítil, jak moc si přeju, aby to všechno dobře dopadlo, a jak moc mi záleží na všech těch postavách a jejich osudech. A to včetně Giovanniho Ribisiho, který zpočátku vypadá jako přehrávající klaun, ale jehož postava (respektive divákův vztah k ní) projde jedním z nejlepších seriálových přerodů vůbec. Tohle je nabídka, které nemůže konkurovat ani Dušek se svým kvalitním sexem! 90 % ()

oasismanik

Zdaleka najlepší "Film o filme" aký som kedy videl. Funguje tu všetko dokonale, špeciálne by som vyzdvihol úplne všetky herecké výkony, nebudem to tu zbytočne obkecávať, The Offer je skrátka jedna z najlepších vecí, akú som kedy vo svete tv/filmov/seriálov videl. A teraz šup si oprášiť trilogiu Godfather... ()

Mamlas

Kdyby se vyhodila ta táhlá linka o natáčení a ponechala se jen ta linka o mafiánech, tak by to byl jeden dobrý celovečerák. Tanečky kolem natáčení a další tanečky kolem tanečků o natáčení bohužel zabírají tak 90% stopáže a nebaví mě to pořád přeskakovat, protože mě to nijak nezaujalo. Nedodíván ani pilot, stačí. (20%) ()

Locksley

Goode a Gorman jako Evans ( ta jeho vyřidílka ) a Bluhdorn ( ta jeho neurvalost ) předvedli naprosto perfektní role! Ty dva to muselo náramně bavit, a přitom hrozný hovada. ()

helrohir

Tento seriál je jedno veľké prekvapenie, ktoré som si až nečakane užil. Nie je to síce vyslovene ten typ seriálu, kde hltám každú jednu časť a som nedočkavý na ďalšiu, ale môžem smelo prehlásiť, že ani jedna z epizód ma nenudila ani neskĺzla do priemeru, ale naopak všetky sú dostatočne zábavné a živé na udržanie pozornosti. Vynikajúci scenár a dialógy dávajú dianiu šmrnc, herecké výkony sú neskutočné, hlavne trojica Goode, Gorman a Ribisi si zaslúži absolutórium. "Krstného otca" som videl niekoľkokrát, a preto som sa v dianí okolo tvorby filmu celkom slušne orientoval, čo je pre každého, kto chce túto minisériu zhliadnuť určite pozitívom. Ale aj bez toho sa to dá užiť, nakoľko dej je napínavý a sám o sebe je tak trocha gangsterkou. 80%. ()

mkee

Píše sa rok 2022 a jeden z najveľkolepejších filmov v histórii kinematografie v tichosti a v pomyselnom prúde nezvratného filmového marazmu oslavuje svoje 50. jubileum. V tichosti však len do momentu, kým sa mu nedostane daru i pocty v jednom, a to v podobe The Offer. Dar tak rafinovaný, až je predučený nesklamať. Ak ste sa ešte niekedy sami seba v duchu pýtali, či aspoň sčasti zažijete to, čo prežili naši otcovia či starí otcovia pri neskorej zlatej ére kinematografie, pozitívnu odpoveď Vám môže našepkať práve The Offer ako dokumentárno-hraný seriál o veľkofilme, ktorý svojimi paralelami s fiktívnym, starším fratellom neprekvapí azda iba tých najväčších fanúšikov Godfathera. Pretĺčte sa cez prvú časť a pochopíte, že ste klasiku všetkých čias predtým ani nemuseli vidieť, aby Vás do jeho deja vtiahol až seriálový nástupca. Okrem toho, že konečne pochopíte, čo v skutočnosti znamená a obnáša ten vágny pojem "filmová produkcia", si tiež budete môcť vychutnať Giovanniho Ribisiho - svojou excelentnosťou je pre mňa paralelou k Marlonovi Brandovi. Matthew Goode detto - hrá tu tak dobre, že si ho viem predstaviť ako priameho nástupcu či skôr možno dvojníka Matthewa McConaugheyho. Anthony Ippolito ako mladý Al Pacino mimoriadne presvedčivý. Mimochodom, je to náhoda alebo opäť krásne cielená paralela medzi talianskými koreňmi seriálových a pôvodných filmových postáv? Aj rečnícka otázka patrí na csfd :)... Pútavé, zábavné, prekvapujúce, a aj preto vskutku originálne a hodné 5*. P.S. Aura maestra Marlona Branda vykreslená v 4. epizóde seriálu je pre mňa jeden z najkúzelnejších momentov seriálového magického realizmu všetkých čias. ()

DonBraso

Byla to pořádná jízda a kdo viděl Kmotra několikrát, tak si tenhle seriál musí prostě zamilovat. I já prostě odpustim dost věcí, která tato série měla.Už v pilotu jsem psal, že Ribisi mě jako kápo iritoval a to bylo bohužel až do konce. Občas vadilo, že scény se až nezvykle opakují se stejným příběhem.Ty už tam hrát nebudeš, neboj seženu ho, odvolám tě,neodvoláš.. Chápu, klasická story, která je i v reálu, ale přesto malinko přitažený za vlasy na úkor zajímavosti a běhu seriálu jako takového.Možná bych ubral klidně i jednu epizodu, protože už to bylo i malinko zdlouhavé. Co mě překvapilo, že to mělo i někdy komediální charakter a některý scény jsou určitě do zlatého fondu. Samozřejmě ta v restauraci, kdy se poprvé vidí herci co to budou hrát a Francis se úplně blahem ušklibuje je doopravdy scéna za všechno.Casting je fakt parádní, ač ns tu jednu postavu. Příběh s mafiánama je prostě k titulu pochopitelný a dobře střídá a vyvažuje historky a hlavně práci všech těch okolo. Jasně, hlavní part tu má producent Rudyy, kterého si Teller vážně vychutnává. Je to okénko do tohoto průmyslu, který je vážně jak už bývá o penězích a určitém talentu.To vše zde dostanete dostatek. Na konci by si každý pustil Kmotra hned,jen by to u nás Skyshowtime musel mít v nabídce,i když seriál má a je to jen dobře.Jak už jsem psal pár mušek to má a jednu docela velkou masařku, ale kdo tohle vlastně s tímhle námětem natočil?Nikdo, až teď.90% ()

sir.Randal

Opravdu vyjikající příblížení vzniku jedno z nejslavnějších filmů, který kdy byl v historii kinematografie natočen. Pro milovníky Kmotra je zhlédnutí povinností. ()

Habanera

Po shlédnutí tohoto příběhu je vůbec obdivuhodné, že po tolika restrikcích, konfliktech a komplikacím film vznikl a  dosáhl nevídaného úspěchu. Snad to bylo harmonickou vibrací mezi zúčastněnými, kteří přesto všechno, že mezi nimi občas neshody byly, měli vizi pro správnou věc. ()

Luckyboy

The Offer mě donutil se podívat pošesté v životě na Kmotra. Nešlo to jinak, protože po tak mistrně zvládnutém seriálu o natočení filmu se na kinematografický skvost nejen chcete, ale musíte podívat. Best picture, bubbe! ()

Derseus

Wow... nejsem typ člověka co si pustí jeden díl a najednou stráví 6 hodin sledováním jednoho dílu za druhým, ale tady to zkrátka jinak nešlo. Neberu v potaz kolik se toho doopravdy stalo před a během natáčení této filmové klasiky, protože na tom vlastně tolik nezáleží, seriál funguje skvěle i kdyby se neopíral o Kmotra. Samozřejmě se to ale nedá opomenout a mnoho fanoušků této gangster klasiky dokáží odkazy na film chytit u srdce. Nakonec potřebuju vyzdvihnout herečku Juno Temple a především postavu kterou ztvárnila, protože v mých očích seriál z části potahala.  Dokoukáno s jistotou 5* z 5* a potřebou pustit si celou ságu Kmotr odznova. ()

AndrewNewman

Ja ako fanúšik gangsteriek a ako obrovský fanúšik Krstného otca by som to inak ani hodnotiť nemohol. Tvorba jedného z najfamóznejších filmoch všetkých čias bola neskutočne strastiplná a väčšinou si to vyžral práve Albert S. Ruddy. Ten musel pri tvorbe upokojovať tvorcovské ambície režiséra, autora knihy, produkcie ako takej a takisto sa musel spiknúť s mafiou, aby vôbec film vznikol. Je až neuveriteľné, čo všetko musel tento víťazný tím Krstného otca pri svojej ceste za dokonalosťou prekonať. Ale všetko sa napokon obrátilo nie na dobré, ale na neuveriteľné. Všetci predstavitelia postáv sú samozrejme perfektní a súhlasím, že im velí Giovanni Ribisi v úlohe Joa Columba, ten je naozaj fantastický. V každej scéne som však veril aj Tellerovi, či Foglerovi, ktorý si na stvárnení Francisa Forda Coppollu naozaj zgustol. Famózne dielo, ktoré je skoro tak úžasné, ako samotný Krstný otec. Inak najmrazivejšia scéna pre mňa bola tá, v ktorej si Marlon Brando prvýkrát nasukal servítky do úst a namastil si vlasy boxom na topánky. Husina po celom tele! ()

petrsponar

Kmotra celkově a vzásadě trilogii miluju, považuji to opravdu právem jako jeden z nejlepších filmů,a rád jsem byl svědkem toho vidět jak to tehdy bylo když se první díl natáčel, znát všechny okolnosti kolem toho, prostě paráda.. ()

Saroman

Je v dnešní době možný natočit realistickej snímek bez politických sraček a kvót ? No… je. Fajn, teď k tématu. Netušil jsem že už jen onen recept zpracování majstrštyku bude takovej příběh. Pohlédnout hluboko do zákulisí natáčení od zrodu až po oscary. Vývoj hlavních postav…Mimochodem opravdu charismatických. Takhle naservírováno jsem to zhlídnul jedním dechem a říkám. Tak jak je mi z netflixáckejch blábolů na blití, takovou radost mi udělal tenhle životopisnej seroš o filmu kterej si teď jdu pustit asi po pátý, protože prostě jo. Čekám až tenhle seroš vyleze na povrch a donutí ty děcka co nekoukaj na nic pod rok 2000 zhlídnout opravdovej film co má duši. A tenhle seriál je hoden jeho velikosti. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

29.12.2022

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)