Nabídka

USA, 2022, 9 h 41 min (Minutáž: 51–69 min)

Filmový a televizní producent Albert S. Ruddy se spolu s Francisem Fordem Coppolou v roce 1972 pouštějí do natáčení filmu Kmotr, a to navzdory četným produkčním neúspěchům a střetům s italsko-americkou mafií. (SkyShowtime)

rowdys

The Offer je dejovo tak vyzivny, ze divaka tato kaloricka bomba okamzite vtiahne az tak hlboko, ze si po par castiach sam pripada ako studio exec. Pecka roka pre kazdeho film buffa, ktory sa vie okrem mafianskych tropes nadchnut aj pre hollywoodske intrigy a politikarcenie, nad ktorymi by pozdvihla obocie aj zelezna Nikki Finke. Vsadepritomne dobove odkazy a pozmurknutia vas nakrmia tonou trivie a casting director by mal dostat tucny vianocny bonus, lebo najst napriklad Pacina alebo Branda, ktori su takmer na nerozoznanie, muselo dat zabrat. Jediny, koho som im nezozral bol Sinatra. Bez akychkolvek pochybnosti davam plny kotol a nedockavo cakam na The Big Goodbye o vzniku Chinatown. ()

hanagi

Tohle musí být radost pro každého, kdo miluje filmy (a nemusí to být zrovna Kmotr). Vždy se bude odehrávat bitva mezi těmi, kteří to platí (a očekávají zisk) a těmi, kteří jim na to zvysoka kašlou, protože mají vizi, kterou chtějí uskutečnit. Zkušební večeře u "Corleonů" je pro mě jednou z nejsilnějších scén, je to moment, kdy se fikce stává realitou, kdy se stírají hranice a kdy divák jen tiše žasne. Je to vysvětlení, proč tomu kouzlu ráda znovu podléhám. Od pětihvězdičkového ohodnocení mě odradil jen ten smířlivý závěr, kdy se najednou všichni radostně plácají po rameni, odpouštějí si všechny špinavosti a mají se moc rádi. ()

elanius

Už dlho tu nebol seriál, kde by boli tak výrazne protichodné názory filmových kritikov a divákov. Pre porovnanie, aktuálne na IMDb 8.6/10, tu 92% a teraz pozor na Metacritic 48, Rotten Tomatoes 57%. Nejdem tu teraz filozofovať a rozhodne sa mi nechce tie recenzie čítať. Čiste subjektívne, divácky je The Offer zábavný, cool seriál, s parádnymi postavami. Príbeh hovorí sám za seba, koho by už nebavilo pozadie vzniku možno najlepšieho filmu ever? Ja som sa bavil kráľovský. Dve epizódy možno ubrať šli. (8/10) ()

vyfuk

Nebyl jsem si jist, co mě čeká. První díl mě nijak extra nezaujal. Muselo si mě to získat postupně a nebýt mé oblíbené látky, ani nevím jestli bych se k tomu dostal ke konci. Seriál má později silnou dynamiku, dobré scény i dobrý náhled. Postavy jsou cokoliv jen ne vám lhostejné. Málokdo by se nadál, že takový film dostane takové dostupné doplnění. Asi v něčem dost přitažené za vlasy, ale na to už se asi historie nezeptá. Filmová určitě ne. Hezký příspěvek do diskuze. ()

zigíš

Neduživý bráška Vinylu a The Deuce, který doplácí na průměrné tvůrce. S HBO péčí by to snad dopadlo lépe. Tady mám pocit, že koukám na seriál z devadesátých let. Herecky kolísavé, Teller ok ale taková Juno Temple vypadá, že už pět let závodně šňupe (a právě ve Vinylu ji to fakt seklo). Když už Coppola a nelehký proces natáčení, tak rozhodně Hearts of darkness. ()

Soweek

4,5* Po Babylonu pokračujeme Kmotrem aneb Once Upon a Time on Hollywood part 3 a opět o kousek lépe než to natočil Quentin. The Offer byl prvních 8 dílů jasná 5ti hvězdičková záležitost. Bohužel kvůli odfláknutým posledním 2 dílům nemohu dát s čistým srdcem 5 hvězd. Nic to ale neměnní na neskutečné feel-good jízdě, skvělém obsazení a celkovou výbornou chemií hlavních protagonistů. Všechny reálné postavy jsou navíc suprově obsazené a zahrané a je tak radost sledovat fejkového Branda s Pacinem, či Coppolu s Puzem jak si mnohdy notují ještě lépe než skuteční herci v Kmotrovi. Já se hlavně opět optám, proč o tomto seriálu nikdo neví? Proč se o tom nemluví? Kde jsou ty nominace na ceny? ()

Maynard.

Pro lidi, kteří zbožňujou Kmotra (dovolím si tvrdit,že jich sou neskutečný mrdy) je tohle jako pohlazení na duši... Nechápu, jak mě tenhle seroš mohl rok míjet. Tohle je vopravdickej požitek, obzvlášť když znáš Kmotra i jeho herce, rrejžu, na zpaměť. Jediný koho sem neznal byl producent a kameraman :o). A teď už je znám vopravdu všechny. Hodně potěšila i tamní mafie, která byla sice tak trošku na pozadí, ale i tak tahala za nitky. Ale největší sílu měli producent a jeho tým. Seroš sem sfouknul  za necelej tejden, páč sem byl fakt hodně natěšenej jak to probíhalo. Odbrý je, že víš jak to dopadne, ale takový ty detaily (jako třeba, že Pacino měl hodně na mále atd...) to je prostě pecka. Senzace! ()

upson

Perfektní seriál o tom, jak se točil film. Ten FILM! Po Top Gunovi dvojce se mi začíná Teller líbit čím dál tím více, ale zaujal mě již ve snímku Týpci a zbraně. Fogler jako Coppola je taky výborná volba. I když to je přitažené za vlasy a z pohledu Alberta S. Rudyho se stalo v reálu asi tak 10% událostí, je to krásně odvyprávěné přehánění. ()

KoRner

Po tých neskutočných patáliach som sa viackrát pristihol, že si hovorím "Panebože, oni ten film nenatočia!", takže ide o naozaj intenzívny zážitok s perfektnými hercami, ktorým kraľuje Ribisi ako skutočný "kmotr", avšak každá postava je skvelo napísaná a velmi sympatická. Nie všetky časti ma síce rovnako bavili, ale cítim, že je to taká premyslená pocta geniálnemu filmu, že si zaslúži maximálne hodnotenie. ()

Zagros

Nabídka je další ze skvělých minisérií, které se poslední dobou vyrojily. Jako námět má natáčení jednoho z nejlepších filmů vůbec – Kmotra. Ukazuje všechny těžkosti a problémy, se kterými se tvůrci potýkaly, nebylo jich rozhodně málo. Hlavní postavou je skutečný začínající filmový producent Albert S. Ruddy (perfektní Miles Teller). Ten se snaží nejprve sehnat dobrý námět, pak přesvědčit vedení studia, získat peníze, dát dohromady tým a začít natáčet. Klacků pod nohy mu z různých stran přistane opravdu hodně a vloží se do toho i skutečná mafie. Tvůrcům se podařilo vytvořit napínavý seriál v podařené dobové atmosféře a plný úžasných postav. Pro fanoušky filmového Kmotra jde o naprostou povinnost, budou si užívat každý záběr z natáčení, každý detail, každou drobnost, každý dialog… Líbit se bude ale všem filmovým i seriálovým divákům. V mnoha scénách je to na čistých pět hvězd. Bohužel se u mě párkrát dostavil pocit zbytečného natažení a občas lehce spadl příběhu řetěz, ale vcelku to byla stále parádní jízda. Čtyři hvězdy a doporučení k tomu. Po závěrečném díle a vlastně už během sledování seriálu jsem dostal neodvratnou chuť na celou trilogii Kmotra. ()

Hanys_

Rád bych to napálil na 5 s tím, že to je fantastické a bezchybné zobrazení té doby a trablů s natáčením Kmotra. Jenže to úplně bezchybné není. Upřímně mi tady vadil hlavně Miles, kterého tu zastínil skoro každý s kým byl v záběru (Maty Good - omg! ) a jelikož je to hlavní postava, tak to byl trochu problém. Jinak ale bez výhrad a hlavně casting herců pro Kmotra (Brando, Pacino) je skvělý. Ti herci vypadali dokonale. 8/10 ()

HonzysKISS

Může se zdát zvláštní natáčet seriál o natáčení filmu, ale zde se to pěkně vyplatilo. Kmotr je pro mě snad nejlepší film vůbec a na tento seriál jsem se moc těšil. Dopadlo to výborně. Ani bych si nepomyslel, že při natáčení filmu byly pohnutky se skutečnou mafií. Místy je to možná předvedeno až přehnaně, ale já se vážně nestačil divit. Něco málo jsem o samotném natáčení věděl, že film měl občas problémy. Ale že až takové, to čumím. Všechno je jak z oné doby. Herci tu odvedli taky špičkový výkon. Ať už jde o postavy tvůrce filmu, režiséra, spisovatele, kameramana, šéfa Paramountu, roztomilou asistentku tvůrce, tak všichni herci jsou vážně famózní. Jako by je hraní fakt bavilo. Občas jsem se i příjemně zasmál, vlastně snad vždy, když Puzo baští něco proti dietě. Přál bych si stejným stylem vidět Apocalypse Now. Jediná věc, co mě dost zamrzela, tak tu nebyla žádná zmínka o skladateli Nino Rota. To je vážně škoda, přece jen má také velkou roli. Složil mafianská téma jako nikdo jiný. 100/100 ()

mclenin

Seriálové prekvapenie roka 2022. Fascinujúci pohľad do zákulisia natáčania jedného z najväčších filmov všetkých čias očami producenta Ala Ruddyho, ktorý obsahuje priam až neuveriteľné momenty, ktoré sprevádzali produkciu filmu, absolútne dokonalý kasting jednotlivých protagonistov (hlavne Coppola / Brando / Pacino) a brilantnú prácu s náznakmi a prechodmi medzi "seriálom o filme" a filmom samotným. Záver mohol byť ešte o niečo intenzívnejší, prípadne preložený dobovými zábermi a chýbal mi tu aj pohľad na komponovanie soundtracku či zmienka o osobe skladateľa Nino Rota, avšak bez ohľadu na to sa jedná o vskutku jedinečný a  podarený kúsok. ()

Marius_ss

Tento seriál je splnený sen každého kinofila, a zároveň zhmotnenou nočnou morou každého filmového producenta (odteraz mám k tomuto povolaniu väčší rešpekt). Najsilnejšou stránkou seriálu sú jednoznačne scenár, dramaturgia, a hlavne postavy a herci, ktorí ich skvelo hrajú. Všetci do jedného boli úžasní, no najviac ma bavil Matthew Goode. Jediné, čo musím vytknúť, je to prehnané tlačenie modernej agendy (v tomto prípade ženskej emancipácie). Uberá to na čaru a uveriteľnosti a hlavne...už to začína byť otravné :). Ak toto, a ešte pár detailov dám bokom...jedná sa o jeden z najkvalitnejších seriálov (alebo skôr mini-sérií), aké som kedy videl. Bože!, kiež sa raz dožijem podobného, kvalitného seriálu, mapujúceho tvorbu mojich najobľúbenejších filmov - Pán Prsteňov, Matrix a Votrelec, či legendárneho Titanicu J. Camerona. No ešte zaujímavejšie by bolo vidieť "making of" filmu "Horizont udalostí". Zasvätení určite vedia prečo :) ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

29.12.2022

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)