Boba Fett: Zákon podsvetia

• Česko Boba Fett: Zákon podsvětí (viac)

Boba Fett, kedysi nájomný lovec, objavuje na planéte Tatooine svoje nové ja po boku Fennec Shand. (Disney+)

mosnak

Ne není to dobré jako Mandalorian, ale jako výplň mezi druhou a třetí sérii to šlo. Boba Fett mě jako postava nebaví. 53% ()

MatyM

Spousta fan-servisu a perfektních momentů nezachrání, že jako celek je seriál dramaturgicky rozpadlé poodoo a hlavní postavě moc dobrou službu neprokazuje. ()

M1k9

Stále si nemůžu zvyknout na herecké obsazení hlavní role. Otázka vkusu hádám. Nicméně tato série dává prostor i Mandovi a dalším. Spousta akce, fajn efekty, fajn masky, ale chybí tam něco. Je to příliš generické, to je to správné slovo. Děj se jen přelévá z boje do boje. Bum, bum, pif, paf.   4.5/10 ()

Trilobitter

Lidem co dávají odpady a tak - přátelé, vůbec tomu nerozumíte. Zalezte radši do svých nerdích slují a nechte normální lidi se bavit. Favreau přesně ví, co fanoušci SW chtějí a ještě k tomu jim to servíruje přesně tak, aby z nich vydrtil poslední kapičku dopaminu. Sice si musíme občas pár dílů počkat, ale finále vždycky stojí za to. Z prvních čtyř dílů jsem byl nesvůj, etnografický výlet do komunity Tuskenů mě moc nebavil, ale tak proč ne. Z dalších dvou Mando dílů jsem byl trochu zmatený, působilo to, jako by měl seriál špatné hodnocení na IMDb, tak tam tvůrci narychlo frkli chystanej matroš pro třetí sérii Mandaloriana. Ale v posledním díle všechno zapadlo do sebe a kdyby to natáhli na celovečerák, vůbec bych se nezlobil. Díky tomu je The Book of Boba Fett absolutní pecka a ukazuje, jak v ideálním světě mohly vypadat sequely. Nezbývá než doufat, že je Disney časem potichu odepíše a zkusí to natočit ještě jednou a lépe. ()

warrenur

Keby si v poslednych troch epizodach neboli tvorcovia pomohli s tuctom postav z Mandaloriana a prepojili zopar linii, vobec by som sa nedivil, ze "okoloiduci", ci nefanuskovia univerza by to poslali rovno do odpadu. A tak mnohi vzdavaju hold Fett-ovej serii len a prave vdaka vyseku zo SW sveta. Mne prisiel vsak tento pokus nezabavny, chaoticky a scenar casto kriva na obe nohy. Predpokladam, ze pridu dalsie klony, lebo napriek tomu su stale v cervenych cislach. Snad budu premyslenejsie. Neodporucam "okoloiducim", vylucne pre fanusikov. 35% ()

kesty

velka skoda, ze to dopadlo takto. a velky udiv, ze Favreau a Filoni napisali a nasledne natocili nieco tak nedotiahnute, ploche, nudne, miestami otravne a stupidne, ked uz po dvoch seriach Mandaloriana mohli tusit, co funguje a co nie. a ze im to potom este vsetci odsuhlasili a odklepli. wow. dve hviezdy davam za 5. a 6. epizodu, ktore tu ale paradoxne nemali co robit, tretiu davam za tych zopar zvysnych fajn momentov (Krrsantan, Cad Bane, Sarlacc Pit...). finale cista demencia. ()

Chundys

Bože to byla sračka! Ta jedna hvězdička je za přítomnost Manda, omlouvám se za spoiler! Jediný díl, který tak nějak stojí za zmínku je asi druhý, ale taky ne celý jen část s vlakem a potom kdyby celý seriál měl kvality 5. dílu, tak je to plná palba. Závěrečná epizoda je k pláči doslova a v třetí ta honička na speederech to jakože WTF?! Tajně doufám, že druhá série nevznikne a budou se věnovat pouze Mandovi! Ano Boba Fett je možná dobrá postava ale rozhodně si zasloužil podstatně mnohonásobně lepší scénář, ubrat sakra na flashbacích a nebo ho nechat sežrat zase Scarlacem a všechno by vyřešil Mando!!! A abych minimálně u 4 dílů usínal nudou, to je velký špatný!!!! ()

Saur.us

Fettova část je skvělá ale Mandalorianova je boží a celý seriál vlastně zachraňuje. Stále je to ale i tak výborný cestopis z Tattooine. Myslím, že jsme z něj viděli už všechno, je na čase se přesunout o planetu dál. ()

peetrejr

!Mám tú pár spoilerov! Mandalorian bol super. Ale čo The Book of Boba Fett? So zovretým srdcom sa mi tento seriálik moc nepáčil. Bolo to všedné, divne zahraté, nudné dialógy, nezaujímavé postavy.... Reálne keď som v poslednej časti Manda videl na konci že The Book of Boba Fett, som si hovoril že čo ty kokos, to bude pecka! Ale nebola. Začiatok s Tuskanmi bol fajn, nejak mi príde že tvorcovia ukradli nápad Tanca s Vlkmi.... Veď nie? Je tu týpek, ktorého zachránia Tuskani a on ich zachráni, potom s nimi žije a nakoniec sa stane jeden z nich. A potom Tuskanov zabijú a Bobík sa pôjde pomstiť. Aké srdcervúce! Ale prosím vás, keď toto bola zaujímavá časť seriálu tak čo zbytok? Ostatné časti boli skoro o ničom. Teda nesmiem zabudnúť na veľmi dobrých, farebných, robotických motorkárov. Tí boli otrasní až by ste z nich mohli poskladať dúhu. Absolútne mi nesedeli, nehodia sa proste do chudobného Tatooinu. Ale od časti keď sa objavil Mando, to malo spád. Takže 5,6,7 boli dobré časti. Prečo? Preto, lebo tam bol Mando a Grogu. Je mi ťažko hovoriť ale najväčšie oživenie bol Mandalorian. A nesmiem zabudnúť na Cada Bana. Pôsobil ako Clint Eastwood. Aspoň mne tak prišiel. Podľa mňa je Cad Bane najlepšia postava. Takže, stojí Book of Boba Fett za to? Áno a aj nie. Viete, Star Wars je jedno z úžasných vesmírov a tie príbehy, ktoré sa v minulosti odohrali a ešte pridáme Mandaloriana, Rogue One vznikne nám niečo čo malo kto dokáže prekonať. Lenže zrejme nič, čo je super nezostane super dlho. Máme tu Star Wars 7,8,9 a pridáme Book of Boba Fett a Sola. Takže keď toto všetko zmiešame máme tu priemerné universum. Takže ak máte radi Star Wars a videli ste všetko čo nám Star Wars ponúka pozrite si Bobíka, lenže ak ste ten fanúšik, ktorý má rád len dobré veci zo Star Warsu, tak nepozerajte The Book of Boba Fett. ()

Cermbo

Jako fanoušek Star Wars musím říct, že Boba Fett z velké části staví na přehnanému hypu jeho postavy, úspěchu Mandaloriana a ždímání značky. Spoustu scén je opravdu "cringe" a celý mi to přišlo jako nezajímavá a nastavená kaše. Zásadně pokračovat v příběhu Mandaloriana je naprostý přešlap, tedy pokud dokoukáte druhou sérii Manda a pustíte si následně třetí (která ještě není venku), tak bez sledování Boby nebudete vědět která bije. Smutné je, že nejlepší části seriálu Fetta jsou ty bez Fetta - tedy o Mandalorianovi a Groguovi. Jinak opravdu nezáživný a zbytečný seriál, druhou sérii asi vynechám. ()

Kopi1

Těžké hodnotit tento seriál. První čtyři epizody se za mě pohybují na hranici 3-4 hvězd, kde zjišťujeme jak Boba přežil a co má v plánu a poslední tři epizody dohromady za 5 hvězd. První čtyři epizody byly dobré, ale všechno už jsme to tak nějak viděli a moc nového nepřinesly (furt se klade hlavně na fan servis), ale bylo fajn vidět vztah k Tuskenům a jak je třeba Boba učil na speederu, ale pak se od toho prostě upustí a už se o tom nezmíní. Největší slabinou je pro mě gang mladých lidí s nějakým tím robotickým vylepšením, kteří se sem vůbec nehodí a další slabinou je režisér Robert Rodriguez, kde jsem u jeho epizod nebyl moc nadšen a některé scény mi přišly hodně laciné a trapné. U posledních třech epizod převládá Mando a je neskutečné jaké pocity dokáže ihned vyvolat a celému seriálu přináší nový náboj a vlastně odstrkuje Boba Fetta stranou na CELÉ dva díly a v posledním ale oba hezky spolupracují. Za to jsem ale vlastně i rád, že měl Mando svůj prostor, protože Mando je přece na jiné úrovni a všechny to baví mnohem více než Boba, ale jelikož to má být seriál o Boba Fettovi, tak to moc nedávalo smysl a akorát to navnadilo, že Boba Fettův příběh je spíš vedlejší. To, co tyto SW seriálu umí, jsou camea, a že je jich tu dost a jsou supr. Celkově akce, když tam není Mando, tak je průměrná a ani postava Fennec Shand se mi nezamlouvá (jak už její chování, tak i její dialogy mi přijdou občas trapné). V závěru seriálu jsem čekal více se dozvědět co bude dál jak už s Boba Fettem, tak třeba i ostatními a ukončit to nějakým rozhovorem Boba a Manda. Celkově mi přišlo, že se příběh ani moc nikam neposunul a neměl pořádně nějakou pointu. Ale nakonec jsem rád, že tento seriál vznikl a prohlubuje příběh ve SW universu. ()

stepankoby1

Star Wars v nejčistší podobě aka sbírka smysl nedávajících a dohromady nepatřících, byť neuvěřitelně cool nápadů s ještě mnohem neuvěřitelněji rozporuplným zpracováním. A hlavně absolutní zpackání vibu cvičeného zabijáka, který u Boby zvládli v Clone Wars. Zachraňují to převážně dvě Mandovy epizody, nový vrchol CGI v šesté epizodě a můj nový miláček Krrsantan. ()

Nerd4Dreaming

Star Wars miluju, ale ruku na srdce, tohle se moc nepovedlo. A celý problém tkví v pojetí hlavní postavy. Boba Fett byl v původním pojetí komiksů, her, atd. vždycky naprostej borec. Takovej ten typ antihrdiny co nemá problém kohokoliv odprásknout za peníze, co řekl sotva půl slova, ale zároveň někdo, kdo čas od času udělal něco, co by nikdo nečekal, např. nechal někoho žít. A co si téměř vůbec nesundával helmu. Prequelový film Klony útočí se toho skvěle chopil, a jeho "otce" přesně tímhle stylem ztvárnil. Jelikož se Bobovi dostalo v Návratu Jediů poměrně trapné "smrti", byl seriál skvělou příležitostí pro vynikající comeback a prostor udělat z Boby stejného borce, jako byl v komiksech a jako byl jeho táta. Místo toho je seriálový Boba naprostá měkota, co neustále žvaní, věčně chodí bez helmy, a nechá si od každého srát na hlavu. A vrcholem všeho je, že postava Mandaloriana, která je naprosto skvěle vytvořená (zejména proto, že defakto vykrádá původní pojetí Boby), si pro sebe uzme 2 celé díly ze sedmidílného seriálu o Bobovi. No prostě trapas. Doufal jsem, že v posledním díle se dočkám určité satisfakce, že např. Bobova měkkost byl jenom chladný kalkul a součást nějakého plánu. Ale stalo se úplný prd. Škoda, velká škoda. ()

lemonova

Boba Fett ukázal, v čom bol Mandalorian silný a čo jemu žalostne chýba: zatiaľ čo v prípade Mandaloriana sme sledovali, ako sa vyvíjalo silné puto a postupne sme sa namotali na neprístupného hrdinu obmäkčeného otcovským vzťahom k dieťaťu, Bobovi Fettovi chýba niečo, čím by túto líniu vynahradil. V podstate len čerpá z potenciálu a atmosféry Mandaloriana a neprináša nič nové. Vlastne ma jeho príbeh začal zaujímať, až keď sa Mandalorian objavil opäť na scéne. Mandalorian bol fenomén, Boba Fett sa ním nestane. ()

CaptainCzech

Hodnotím pouze epizody 5,6,7 jelikož v nich se vyskytuje Din Djarin a pokračuje tak ve své příběhové arše z Mandaloriana. Jinak bych na tenhle seriál ani nekoukal, páč mě Boba Fett nikdy nezajímal. Tyto epizody mají sestupnou tendenci. Pátá velmi kvalitní, šestá ušla a sedmá slabota (40 minut z hodiny opravdu nepotřebuju sledovat přestřelku). Doufám, že už žádné podobné zneužívání popularity Din Djarina v dalších seriálech nebude. ()

Wallis3

Proč oživovat mrtvý maso? Boba Fetta prostě sežral Mocný Sarlak, či jak se ta potvora jmenovala a jestli se v jeho útrobách nerozložil,  tak se tam šťastně rozkládá dodnes.... Ale ono nééé... on se vyhrabe, stane se tuskenským šamanem a ještě dobrou duší.... mno... asi největší grády to mělo, když dva díly jaksi přiblížily Mandaloriana a Grogua a možná nějak posunuly jejich příběh,  pokud další plánovaná série nebude zas o neúčelným lítání odcamcaď pocamcaď. ()

Swannie

Star Wars si povedalo, že spravia dva "westernové" seriály, ktoré si budú veľmi podobné a prepojené, akurát v jednom bude hlavnou postavou "rytier" a v druhom "šaman". A ono to fungovalo - alebo teda, mohlo to fungovať. Keby Star Wars (alebo Disney) zjavne nemalo obľúbenca. Mando si ukradol srdcia fanúšikov a potom ukradol kamošovi Bobovi seriál. Prvá polovica série bola síce pomalšia, no mne sa aj tak páčila, mala jasné smerovanie a dve zrozumiteľné dejové línie, pričom prelínanie flashbackov veľmi pekne fungovalo. Bolo to dobré, no o hviezdičku slabšie ako Mandalorian a to podľa mňa kvôli tomu, že hold, Boba s Fennec nemajú takú zaujímavú dynamiku ako Din a Grogu + v Bobovi sa Jon Favreau už akosi neunúval vymyslieť ďalšie zaujímavé postavy, ktoré by to potiahli (tínedžeri boli nevýrazní, na zviera sa do poslednej epizódy zabudlo, jediný relatívne dobrý bol David Pasquesi). Musel to zachrániť Din a postavy z jeho seriálu, čo je dosť problém. Takto - fakt, že sa v Bobovi objavil Mandalorian, vôbec neprekáža. Ale tak ako bol v Mandalorianovi hlavná postava Din Djarin a Boba bol len vedľajšou, mal byť v The Book of Boba Fett hlavnou postavou Boba Fett a Din iba vedľajšou. Dve epizódy, ktoré sa zamerali takmer výlučne na Dina boli síce jedny z najlepších, no Bobovi to podľa mňa dosť krivdí a zaslúžil si vo vlastnom seriáli viac priestoru. Je to škoda, pretože keby tvorcovia chceli, určite by to dokázali utiahnuť aj s menším využitím Dina. Neunúvali sa to však správne proporčne vyvážiť a tak sa z Bobu stal premárnený potenciál, ktorý buď zachránia ďalšou sériou, alebo sa len potvrdí jeho úloha Mandovho sidekicka, do ktorej ho postavili. ()

Trešlson

Málokdy hodnotím seriály daným průměrem jednotlivých epizod, ale u Book of Boba Fett moc nevidím jinou možnost. Strašně nekonzistentní slepenec, kde jsou na jednu stranu přinejlepším průměrné Rodriguezovy epizody (dvě ze tří navíc podprůměrné až hrozné) a na straně druhé Filoniho výborné epizody. Když si navíc celý seriál pro sebe kradou postavy z jiného (nejen) seriálu, je na této sérii zdá se něco špatně a jako by si sami tvůrci uvědomili, že Boba Fett minimálně v tomto podání zkrátka nemá šanci utáhnout celý seriál. 65% ()

strikeman

Mnozí tuhle "kulturní vložku" mezi Mandaloriana 2 a Mandaloriana 3 hodnotí níže - je pravda, že je zde asi více "utahaných" momentů, ale ty se občas najdou i v Mandalorianovi, akorát že v sedmidílné sérii je to více poznat než na ploše 24 dílů. Každopádně v mých očích je tento počin v podstatě Mandalorian 2.1. Od děje, přes hudbu, nádherné artovky v závěrečných titulcích, prokreslení jednotlivých charakterů jej prostě chápu i hodnotím jako součást celého toho seriálu... 90% ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023