Boba Fett a Fennec Shand sa ocitajú uprostred vyhroteného konfliktu. (Disney+)

Elio

Mně je z toho tak nějak smutno. Neříkám to u moc filmů/seriálů, ale mělo to obrovský potenciál, který prostě zůstal nevyužitý. A sebeskvělejší postavy to prostě nezachrání. Celý problém tohoto dílu podle mě tkví v ne moc dobře uchopeném tempu příběhu. Některé momenty jsou pětihvězdičkové výbuchy, které jsou ale rychle zasypané šedivým, mdlým "meh". Není zde gradace, není zde grandiózní finále. Tedy je, ale je jich vlastně rozdrobených víc, takže se to celé rozplizne do takové písčité kaše. Ale upřímně, vážně nechci na tenhle díl jenom plivat, protože měl krásné, dojemné momenty, epické chvíle a bez debat skvělé charaktery. Jen bohužel tohle všechno nestačí, když není dobře uchopené vyprávění. No, uvidíme, Boba se určitě druhé řady dočká, jak několik hintů napovídá, ale vážně doufám, že se nebude snažit být vším a ničím dohromady, jako tomu bylo u první série. ()

GejmronCZ

Někdy super, někdy cringe. Těžko říct. Finální scénu ve stíhačce jsem si mega užil. Ten fight celkově nebyl tak nějak špatnej, ale ty droidi je měli masakrovat daleko víc... a nervat tam ty pouliční cringe hovády, co vypadaj jako z retro Cyberpunku 2077 i se všema bugama, co to mělo při vydání. Mohlo tam bejt pár epičtějších momentů, ve kterých by nefiguroval Grogu (protože to by z nich rázem udělalo nejvíc baddas a cute scény dohromady ever). Hudba fking úžasná, chemie postav a obvzlášť Mando/Grogu/Peli jsou neuvěřitelný. Škoda, že jsme neviděli jak se Boba učí jezdit na rancorovi. To by pak působilo mnohem epičtěji. Chtělo to pár minut navíc celkově nebo další díl. ()

Sidarius

Já jen doufám, že ta negativní hodnocení a "recenze" nepatří ve skutečnosti fanouškům SW, ale někomu, kdo Star Wars ani tak moc rád nemá, jenom rád něco kritizuje. Přitom jsem zatím v těch kritikách nenalezl nic, co by neplatilo o Star Wars už od prvního filmu nebo co by dávalo smysl. Kritizovat měkkost (na kterou jsou schválně v seriálu narážky) a motivy Boby může někdo, kdo neviděl nebo nepochopil jeho vzpomínkové sny a hlavně pak druhou epizodu (možná zkuste mrknout na Tanec s vlky a pochopíte to). Kritizovat moc akce ve finální epizodě, zvláště po několika spíše ukecaných dílech (což bylo také kritizováno mimochodem) mi přijde také úsměvné, protože kde má být vrcholná akce, než ve finální epizodě? Skutečně si umíte představit epičtější, emotivnější ale zároveň vkusné a citlivé využívání postav, příšer a celkově lore Star Wars? Skutečně máte rádi Star Wars 4, 5, 6 a přišlo vám na tomhle díle něco, co na rozdíl od nich nedávalo smysl? Kdy jste je viděli naposledy? A kolikrát jste je viděli? Naopak, mě ta akce přišla spíše o něco realističtější, protože Pykeové umí rozhodně střílet lépe, než Storm Troopeři a v mnoha případech byli hrdinové doslova na kolenou nebo velmi blízko smrti (které tam obecně nebylo málo na obou stranách). Jako ze sequelů jsem byl jako fanoušek Star Wars celkem zklamaný, protože mnoho věcí bych si uměl představit lépe a hodně mě štvalo, že to nedrželo jednotný směr a linku, ale každý tvůrce si to pojal po svém a snažil se přebýt toho druhého a místo aby se oba podřídili duchu Star Wars, tak se tam mermomocí snažil narvat něco ze sebe. Jon Favreau a Dave Filoni jsou jiní, dělají to hlavně pro fanoušky (takže i pro sebe), pracují jako tým, doplňují se a hlavně, využívají stávající lore a citlivě ho rozšiřují a nezkoušejí šokovat za každou cenu a vymanit se ze "Star Wars vzorce", protože pro něj máme Star Wars rádi. Pro někoho to může být málo, ale skutečný fanoušek Star Wars, který na nich vyrostl, to podle mne nemůže nezbožňovat. Scénář: *****, Režie: ****, Akce: *****, Napětí: *****, Emoce: ****, Hudba: *****, SW feel: ****** SPOILER na konec: FETT BOBA BOBA BOBA FETT BOBA BOBA BOBA FETT (kdy už to sakra bude na Youtube???) ()

-bad-mad-wolf-

Rodriguezovské epizody mají takové společné jmenovatele. Všichni v nich střílí hůř než stormtroopeři, choreografie je dementní a všechno spoléhá především na cool momenty. Zamrzí převážná absence epičnosti a vůbec čehokoliv, co by říkalo, že jsme ve velkém finále (zdejší finální přestřelka/honička není ani tak dlouhá a intenzivní, jako spíše zdlouhavá a umělá). Boj se dvěma droid-tanky je chvílemi extrémně WTF - jste obří zabijácká mašina, vaše oběti před vámi utíkají rovně v široké otevřené ulici a vy... prostě střílíte za ně do písku. Vážně na to máme koukat? Hlídání celého města v SEDMI lidech, prapodivné rozhodování o obraně a náhle jednoduché odstranění mastermindů... no, snad se k tomu ani nebudu vyjadřovat. Jsou tu i scény, které jsou super, byť paradoxně nesouvisí se samotnou "válkou" - třeba krocení splašeného rancora nebo bad ass revival s Cad Banem. V celkovém součtu mě nejvíc mrzí, že po téhle epizodě přichází dost vniveč to úzké propojení s Mandalorianem, jež se mi doteď líbilo - a to jak pro Bobu, tak pro Manda (a Luka taky). Mandovi se aspoň vyřešila situace s prckem (byť víme, PROČ se TOHLE stalo), ale Boba se může právem cítit jako při přerušené masturbaci - pravá satisfakce tak úplně nedorazila a celá řádka dřívějších podzápletek, postav a náznaků zamrzla v mrtvém bodě. Doufejme, že se v případných pokračováních rozjedou suverénnější linky a nebudeme mít pocit, že se vlk nažral a koza zůstala celá. Teda spíše Disney se nažral a divák zůstal... v očekávání. ()

• Ústředí píseň na konci tohoto dílu je pozměněna a neutrální citoslovce jsou v části písně vyměněny za jméno ústřední postavy. (Sidarius)
  • Scorpenek, anihilační droid. Tyto těžce opancéřovaní bojoví bojoví droidi včetně vlastního generátoru štítu byly navrženy jako těžké bitevní „droideky“ a zasáhly do bojů již za Klonových válek. Byly postaveny na planetě Colla IV. Jeden droid byl schopný si poradit s celým regimentem klonových vojáků, a proto byly nasazeni do několika klíčových vítězných bitev Separatistů. Problém těchto droidů byla jejich extrémní cena, která neumožnila masovou produkci a zabránila porážce Republiky. (Veskoslav)