Boba Fett sa spája s Fennec Shand. (Disney+)

Wyrdas

Krásné doladění děje. Nenásilné prolínání s dějovou linkou Manda to jen umocňuje. Nostalgie opět stříká proudem. Ať už se bavíme o po zuby ozbrojené lodi, nebo lodi po zuby zabořené do písku s žaludkem. Upřímně, smrt Sarlacca nemohla být lepší, než prakticky poprava Seizmickou náloží. Zase se prokázalo, že humor ve Star Wars být může, když je vkusný a svým způsobem vážný. (Ne jako ta znevažující až přímo urážející sračka ve filmech 7-9). Diplomacie, akce, dovyprávění a ucelení příběhu. To vše zde bylo dávkováno přijatelným a hlavně svižným způsobem. Za mě bez výhrad. PS: Krrsantan je vážně cool týpek. Těším se na jeho plný potenciál. ()

matous20063

Přemýšlel jsem jestli dokonce nedám epizodě 5 hvězd, ale nakonec jsem přece jenom zůstal nohama na zemi. Tohle bez debaty byla jedna z těch lepších epizod epizod. Prakticky většina epizody jsou Bobovy flashbacky, což vůbec nevadí, ba naopak. A závěr epizody nám toho do budoucna moc neřekl až na jeden poměrně velký detail, ale to už si musíte zjistit sami :-D. 85% ()

filmfanouch

Čtvrté epizody seriálu The Book of Boba Fett se ujmul Kevin Tanchaeroen, zkušený režisér různých seriálů. I jemu se podařilo udržet laťku a dokázat, že The Book of Boba Fett rozhodně není po Mandalorianovi poklesem. A hraných seriálů ze světa Star Wars se očividně nadále ujímají lidé, kteří jsou rádi, že mohou tento svět prozkoumávat.   Po zdrcujícím finále 3. epizody v rámci flashbacků předcházející 2. sérii Mandaloriana se děj uhýbá k setkání Boby Fetta a Fennec Shand. Dojde tak k propojení s 1. sérii Mandaloriana a následně zábavnou snahu o vloupání se do paláce Jubby Hutta. A dojde přitom k získání staré známé lodi, vyrovnání účtů a také opětovné konfrontaci se Sarlaccem.   Je zábavné sledovat, jak se z Boby Fetta a Fennec Shand okamžitě stává sehrané duo a jejich heist mise dokáže, že snad byla tahle dvojice pro sebe stvořena. Vizuál je přitom nadále parádní, hudba dvojice Ludwig Göransson/Joseph Shirley stejně tak a v průběhu opět může následovat bingo ohledně toho, kolik odkazů ze světa Star Wars jde v průběhu epizody nalézt. A minimálně celá sekvence se Sarlaccem dokáže navodit parádní husinu.   Hlavní linka poté nadále láká na válku mezi Bobou Fettem a Pykey. Boba Fett nadále rozšiřuje svůj tým a dostává minimálně jednu silnou posilu, která dokáže, že by nikdo neměl podceňovat velké chlupáče z Kashyyku. A finále navíc naznačuje, že příště dorazí známá postava, která k seriálovému Boba Fettovi vyšlapala cestičku. Dá se tudíž očekávat, že i ve zbylých 3 epizodách seriálu bude o co stát..... ()

tomik99

Zbytečný flashback již stokrát řečeného. Spíš mě zaráží ten časový posun. V minulém díle zvítězilo Impérium a nyní se flashbacky srovnaly s časovou osou. To se Boba fakt těch pět let potuloval sám pouští za společnosti Banthy? Hrozně se to vleče. Ale snad už to byl poslední flashback... I když některé scény byly fajn (Sarlacc), nemůžu se zbavit pocitu, že ta jednoduchost scénáře mi čím dál tím více vadí. Celkově mi epizoda přišla zbytečná... A jediná nová scéna ze současnosti je ta z traileru. ()

lookin328

4. Epizoda se kvalitativně přiblížila prvním dvěma dílům, nicméně na ně nedosáhla úplně. Flashbacky nám končí a já si myslím, že už bylo na čase. Ne z důvodu toho, že by mě nebavily, ba naopak zatím byly lepší než přítomnost...a právě pro to je dobře, že je jím konec, protože linka v přítomnosti je zatím spíše nudná, co se děje týče. Tvůrci mají 3 epizody na nápravu a já doufám, že jich do syta využijí. Nej moment epizody rozhodně Sarlacc, v závěsu krádež Slave One. Ba naopak mi nejvíce vadilo to, že tvůrci ve flasbacku udělali skok 5 let bez sebemenšího náznaku nebo vysvětlení. A rádoby vtipnou honičku Fetta a droidího lovce krys si podle mého tvůrci také mohli odpustit, na již tak zničené reputaci badass Boby Fetta je zasazena další ošklivá rána. Slabší 4 z 5. ()

• Modifikátor, který zalátuje Fennec Shan, není nikdo jiný než baskytarista, zpěvák a skladatel Thundercat, vlastním jménem Stephen Bruner. V roce 2016 získal Grammy za nejlepší rapovou/pěveckou spolupráci a v roce 2021 za nejlepší progresivní R&B album. (Veskoslav)
  • Jangova loď je hlídkové a útočné plavidlo třídy Firespray-31, zkráceně Interceptor třídy Firespray, postavená v loděnicích planety Kuat. (Veskoslav)