Mandaloriánovi skríži cestu začínajúci nájomný lovec. Namyslený mladík si trúfa na korisť, na ktorú sám ani zďaleka nestačí, a preto požiada Mandaloriána o pomoc. (Disney+)

Wyrdas

Tatooine hadr. Nostalgie pro všechny generace. Fanouškům Star Wars i parodie na Star Wars srdce zaplesá. Celkově vzato to ale byl takový díl, co potřebuje dosolit i omastit. Beru to jako takovou pauzičku, kde máme vydechnout a jen se kochat známými scenériemi. Ale nemohu se zbavit dojmu, že v kantýně nehráli tu naši! A to je sakra škoda. A nezachrání to ani fakt, že opět uvidíme místo, kde Han Solo střílel PRVNÍ !!!! ()

Rian_witcher

Zatím asi dějově nejlepší díl. A to hlavně díky další "hostující" herečce Ming-Na Wen. Bohužel je celý seriál dávkován po tak krátkých dílech, že nejde rozehrát žádný charakter. Prostě přímočarý tah na branku. Úvodní přestřelka ve vesmíru trvá minutu, pak 5 min pozorujeme přepínání knoflíčků a páček na palubní desce lodi a následuje slovní Mandovo upozornění, že uniká palivo. Asi pro hloupé diváky? Pak už jen dva krátké rozhovory jeden v doku a druhý v hospodě, aby bylo jasné kam díl směřuje a už zase hurá cestovat v grafice z PC her z roku 2000 po planetě.Seriál dostal nevídanou reklamu a je zjevně díky tomu šíleně nadhodnocený. Ale když už tvůrci dostali tolik peněz, proč si neodpustí takové přešlapy. Bez záběrů na mimi Yodu by toporný Pascal určitěl od fanoušků dostal o 50% horší hodnocení... ()

HennessyVSOP

Opět epizodní díl, za mě v pořádku. Vzhledem k tomu, že si tyto díly nehrají na víc než jsou, tak není problém akceptovat (alespoň pro mě) formát a bavit se u toho. Průjezd pouští i akční sekvence jsou schopné vytvořit poměrně slušné napětí, ale na druhou stranu se v tomto díle o žádné veledílo nejedná. ()

dO_od

// Pátá epizoda z celkových osmi a je to pořád nemastná neslaná slátanina nápadů a hezkých concept artů, které jsou ale do pohybu převedeny absolutně bez života a co hůř, bez Star Wars ducha. Tady prostě měly ožít místa jako podsvětí Coruscantu, zapojit se mělo mnohem víc lépe napsaných postav, epizody neměly jen vykrádat známé filmy, ale přinášet něco svého, scénáře měly mít víc jak pár stránek rádoby cool akčních scén a okoukaných zvratů a co mě štve nejvíc, celý to mělo vypadat daleko seriózněji a filmověji, a ne jako když pár kámošů vytáhne novej iPhone a jde do parku točit amatérský short film o Boba Fettovi. This sucks. ()

mortak

Podobně vystavěný díl jako předchozí, a právě proto ubírám jednu hvězdu. Čekal jsem od Mandaloriana něco víc něž variaci na japonského Kovboje Bebopa. Ten je taky takto epizodický, v každém díle nová mise, nějaké to trauma z minulosti... Bebop mě omrzel po desátém díle, jak byl monotónní. Snad Favreau konečně dodá nějaký dramatický oblouk, nějaký směr, kam by měl Mandalorian směřovat. ()