Boba Fett, kedysi nájomný lovec, objavuje na planéte Tatooine svoje nové ja po boku Fennec Shand. (Disney+)

dO_od odpad!

// Omlouvám se deváté epizodě, kčertu, omlouvám se Skryté hrozbě, hlavně se ale omlouvám sám sobě, že jsem si tímhle peklem vůbec musel projít. Tohle nejsou Star Wars, tohle je parodie na Star Wars, doslova to nejhorší, co kdy v tomhle univerzu vzniklo, nejzbytečnějších šest hodin mýho života a naprostý odpad. ()

Lima

Určitě zatím nejlepší seriál s tematikou Star Wars, tím spíše, že konkurence není příliš velká. Širší příběhové rozprostření na Grogu a Mandaloriana vyprávění jenom pomáhá, protože pak to univerzum získává ucelenější rozměr. Temuera Morrison byl docela fajn, pořád na to má, zejména charizmatem, pohybové prostocviky po něm v jeho věku chtít nemůžu. Přirozená tvář Luka Skywalkera v předposlední epizodě je prozatímním vrcholem 3D scanningu, těch pár chybek, to už jsou jenom mušky. Jedinou slabinu vidím v Boba-Fettově omladině, vrcholně nesympatické, s vizáží učňáckých pubošů, bezcílně se poflakujících v hypermarketu. ()

Malarkey

První díly byly takové neslané, nemastné. Musel jsem se přeorientovat na jiné postavy a zvyknout si na Bobu, kterej se mi lehce protivil už samotým jménem. Nejen jméno bylo ale tím důvodem, proč jsem ho nemohl vystát. V prvních dílech totiž neudělal nic, čím by mě přesvědčil a dokázal mě naplno zaujmout. To nejlepší na celém seriálu tak bylo to prostředí, které mě drželo v přesvědčení, že bude líp. A líp opravdu nastalo. Cirka v polovině série se totiž objevil starý známý Mandalorian, Grogu a kopa akce, která se vlastně s posledním dílem ne a ne zastavit. Nakonec tedy po rozporuplném začátku epické vyvrcholení, které bych ani nečekal. Ač seriálový sidekick, tak k Mandalorianovi bližší, než bych tušil. ()

DaViD´82

Vše co jste nechtěli vědět o kdysi tajemstvím obestřené nejvíce cool postavě původní trilogie aneb ekvivalent otravného stokrát slyšeného žvatlání senilního strýce o jeho echt nezajímavém životě, trápeních a bolestech zad. Umocněno je to nezvládnutou dramaturgií, kdy "současná" linka by jakž takž mohla něco tuctově zajímavého nabídnout, ale nemá dostatečný prostor. A Temuera Morrison je bez helmy zoufalý. "Jak to tenkrát bylo" linka je zase z ranku, to proboha nikoho soudného přece nezajímá, stačilo by to shrnout v deseti minutách, ne v desítkách minut na poli několika epizod. To že to je jak první pokus náctiletého o fan-fiction, je pak už vlastně věc nepodstatná, stejně jako že to zpětně bere veškerou zajímavost té postavě v původní trilogii. Jenže do toho se to v druhé polovině na dvě epizody překlopí v regulérní třetí řadu Mandaloriana. Sice to nemá s děním seriálu spojitost, je to násilím naroubované, ale také jde o jediné díly, kdy je to zábavné a nikoli otravně unylé. Boba v nich má sotva cameo. A zároveň to vidět, s ohledem na kontinuitu, musíte před třetí řadou Manda. Absolutně zbytečné mlácení dávno důkladně vymlácené slámy, kdy každá postava musí mít svůj "příběh". I když o ní není vůbec co říci. ()

H34D

Po velmi příjemném Mandalorianovi s roztomilým baby Yodou je třeba konstatovat, že to nejlepší na Boba Fettovi je... Mandalorian a baby Yoda. Spin-off o Boba Fettovi je jinak bohužel fádní, generické a ničím nepřekvapivé papouškování schématických příběhů, které postrádají ten správný náboj, emocionální hloubku, propracované charaktery a zkrátka nějaký ten sofistikovaný tah na branku. Důvod, proč se na seriál kupodivu nedívá špatně je vděčné sci-fi prostředí hvězdných válek, tentokrát okořeněné westernem tak, jak to proslavil mnohem povedenější Firefly. 6/10 ()

Djoker

Boba Fett patřil mezi nejzajímavější postavy, které se kdy ve Star Wars objevily a zároveň nedostaly pořádný prostor, aby mohly prodat svůj potenciál, takže není žádným překvapením, že Disney vsadilo právě na něho. Morrison bohužel není velký sympaťák a jeho stařecké patálie také moc nepobaví. Skvěle mu však sekunduje Fennec Shand a vše znovu zachraňuje Mandalorian, který si naprosto bezprecedentně obsadil dvě epizody v cizím seriálu. S1: 70% ()

3DD!3

Čistokrevný Star Wars western, kde si tvůrci tak trochu dělají co chtějí a jsou pro fan servis ochotní obětovat konzistenci základního příběhu. Boba je plný flashbacků, na dva díly klidně odskočí odvyprávět co je s nejnovějším Skywalkerovým žákem a demoluje Tatoine ve stylu Godzilla vs Kong Kong. Dobře se na to kouká, ale Star Wars mají navíc. ()

Hitman_47

Není to sice taková pecka jako Mandalorian, ale pořád je to mezi TOP sci-fi seriály. Největším minusem TBoBF jsou postavy ... tam, kde Mandalorian představil jednu nesympatickou postavu (mechaničku, kterou hraje vysloužila umělkyně ochotnického divadla), v TBoBF je jich nespočet ... a bohužel jedna z nich je právě hlavní představitel. Bobu jsem měl do existence tohoto seriálu fakt rád, byl to badass bounty hunter ... tady je to pacifistický sluníčkář, který vše chce řešit dialogem a jako naivní klučina všem hned uvěří. Navíc nevim jak je to možné, si Temuera Morrison vydupal, že bude skoro celý seriál vystupovat bez helmy ... tímpádem ho v akčních scénách mnohdy nemůže zastupovat žádný kaskadér. Další špatné postavy je hipster motorkářský gang ... mají to být sirotci, co žijou z ruky do huby ... přitom nosí nejdražší designérské hadry, mají ty nejlepší cyber-doplňky a jezdí na naleštěných motorkách (WTF?). Ale naštěstí i Disney se v polovině pláclo přes rypák, a začaly masivní změny a přetáčky, čili v posledních 3 dílech je Boba Fett jen minimálně a zachraňuje to opět Mando (a další) ... a jak jsem psal na začátku, co se seriálové sci-fi produkce týče, tak je to pořád TOPka ... scénář sice je hloupý, ale pořád se tu něco děje, výprava je drahá, CGI na úrovni filmové produkce a v každém díle se dočkáme i nějaké akce. Jinými slovy, všechny ostatní rádoby drahé space opery v televizi jen smutně můžou přihlížet. Notička na závěr ... byl bych rád, kdyby se Disney na nějakou druhou sérii vysrali, anebo aby urychleně překopali charakter Boby Fetta. ()

D.Moore

Vydržte tři a půl dílu, poradil bych každému, koho začátek Boby Fetta (oprávněně) nenadchne. Srovnání s Mandalorianem se zkrátka nelze ubránit, a jakkoliv si myslíte, že máte Bobu rádi, jeho samotný příběh toho věru příliš nenabízí. Není asi náhoda, že nejlepší díl je ten pátý, ve kterém se Fett vůbec neukáže. Pedro Pascal v přilbě zkrátka hraje lépe než Temuera Morrison bez přilby a dost často i bez oblečení, kterého co chvíli trumfne nějaká vedlejší postava. Třeba božský Cad Bane. Úplný propadák to rozhodně není a na druhou polovinu seriálu si opravdu nemůžu stěžovat (Robertu Rodriguezovi se dokonce závěrečný díl povedl tak, že jsem ani nehádal, že ho točil on), nicméně Bobu Fetta příště raději uvidím jako vedlejší postavu v dalším Mandalorianovi. ()

*CARNIFEX*

Ďalšia "StarVórština", tento krát ďaleko viac postavená na efekte fantázie "iného sveta", opierajúca sa o príbeh, ktorý je rozhodne viac akčnejší, ako v prípade "Obi-Wan Kenobi-ho". Bavil ten druhý, bavil ma aj tento, lebo ako kurevsky veľký fanúšik Star Wars, mi stačí ďaleko menej ako možno ostatným. Á ozaj. Áno. Nie je tak dobré ako Mandalorian. ()

Tom_Lachtan

Slušné béčko ze světa Hvězdných válek, které brutálně sráží především jedna věc a tou je bohužel Temuera Morrison v hlavní roli, protože za mě prostě neutáhne hlavní roli a Bobba Fett se stává zajímavou postavou jen tehdy, má-li na hlavě naraženou helmu a moc nemluví, což je mimochodem přesně ten Bobba Fett, kterého mám rád v několika komiksech z bývalého rozšířeného vesmíru, dnes Legend. Mimochodem, paradox je, že Mandalorianovi by naopak pomohlo méně helmy, zde více helmy a oběma víc světů, kde je trochu víc civilizace. I ten Temuera má nakonec i pár dobrých momentů, takže... "Like a Bantha!" ()

-bad-mad-wolf-

Okázale (a zbytečně!) hloupý seriál, v němž se plýtvá vlastním potenciálem a zhovadile se rozvrtává potenciál seriálu jiného (Mandalorian) - až moc je totiž vidět, kterak byla látka smýkána aktuálními zvraty v pohledu producentů a jak moc to odnesla celá struktura. Situaci zachraňuje množství opravdu cool a fanservice momentů, ty ale vytáhnou celek maximálně tak někam k průměru. SW geeci si svoje důvody pro vysoké hodnocení možná najdou (a pozéři taky), u diváka s komplexním pohledem na věc je to prakticky vyloučeno. ()

DJ_bart

Perfect crossover doesn't exi- ..... Spíš než regulérní seriál o legendárním námezdním lovci s prvky neo-westernu ze starý školy je 'The Book of Boba Fett' výkladní skříň všeho, co studio Disney v rámci Star Wars franšízy vlastní. Ale ono to ani kupodivu nevadí, protože Temuera Morrison si svůj herecký comeback do role tohoto ikonickýho antihrdiny náramně užil – a já si to užil s ním. ()

Fiftis

Jon Favreau a Dave Filoni, hlavní tvorcovia seriálu, zodpovední aj za Mandaloriana, opäť trochu rezignovali na príbeh, namiesto toho vsádzajú hlavne na fanstránku. Svedčí o tom už samotný fakt, že u Disneyho vypočuli priania fanúšikov a nadelili im sólový projekt obľúbeného vedľajšieho charakteru. Vzkriesením požitého Boba Fetta, z ktorého je zrazu kladný hrdina, však plnenie fan vlhkých snov zďaleka nekončí. Do príbehu zasiahnu aj iné - rôznou mierou významné - postavy z predošlých SW titulov. Väčšinu z nich diváci a diváčky určite znovu radi uvidia, má to však jeden „malý“ háčik. V dvoch na seba nadväzujúcich epizódach sa totiž dej takmer kompletne odkloní od hlavného príbehu a stane sa v podstate treťou sériou Mandaloriana. Problém nie je v samotnej odbočke či jej konkrétnej náplni, ale v tom, že v dvoch zo siedmich epizód sa hlavný protagonista objaví len na krátky a bezvýznamný moment. Pôsobí to dojmom, ako keby si tvorcovia po štyroch epizódach uvedomili, že centrálny dej a samotný Boba, ktorého Morrison hrá trochu nudne, vlastne nie sú dostatočne nosným materiálom a tak zrazu radšej uhli k iným (a spoľahlivejším) postavám, aby publikum náhodou o seriál nestratilo predčasne záujem. Výsledkom je trochu podivný zlepenec dvoch (pôvodne) samostatných seriálov. Pritom k niečomu takému vôbec nemuselo dôjsť. Je však isté, že pokiaľ tento seriál uprednostníte pred Mandalorianom, nemáte ani za boha šajnu kto je ten strieborný Mandalorian a už vôbec nemáte potuchy čo to má so sebou za zeleného plyšáka. ()

Shakers

Pre tých, ktorý nevideli Mandaloriana a zvažujú pozretie Boba Fetta, na rovinu píšem, že to ako Stand-Alone seriál nie je. The Book of Boba Fett nadväzuje presne tam, kde skončila po-titulková scéna Mandaloriana v druhej sérii. A počas celého seriálu sa tu vo viacerých častiach na spomínaného Manda odkazuje alebo priamo nadväzuje. Boba Fett sa predstavil už v druhej sérii Manda, no až teraz konečne dostal tento slávny a obľúbený nájomný lovec svoj priestor. Okrem hlavnej dejovej línie, kde Boba vládne s Jabbovho paláca, je tu aj druha dejová linka a tou je flashback, ktorý nám ukážu cestu od Sarlaca, takmer až k Mandovi. Seriál opäť majú na starosti Favreau a Filoni (ďalší producent a režisér do partiu je Robert Rodriguez), takže je tu hromada fan servisu, odkazov a prepojení na celú ságu, alebo na Filoniho seriáli Clone Wars a Rebels. Bavil ma celý seriál, príbeh a akcia zaujali, vizuálne je to pekne, no niektoré diely boli zbytočne naťahované, niekedy logika v akciách chýba, niektoré postavy zbytočné (detský motorkový klub, ktorý vyzerá skôr ako zo Cyberpunku ako zo Star Warsu) a kludne by som si to dal v rýchlejšom dvoj a pol hodinovom nabitom filme. Tak či tak spokojnosť vidieť staré známe tváre. 75% - 4* ()

filmfanouch

Boba Fett se možná poprvé neslavně objevil v neslavném Star Wars Holiday Special, ikonickou postavou se ovšem stihl stát dávno před výskytem Star Wars: Epizoda V- Impérium vrací úder, kdy se objevil na triku s Darthem Vaderem, které bylo součástí merchendasingu. Boba Fett se přitom následně v Impériu vrací úder a pokračování Návrat Jediho objevil dohromady na 5 minut, řekl přitom pět vět a v úvodu Návratu Jediho byl rychle odklizen z cesty. I díky svému výraznému vzhledu ovšem Boba Fett utkvěl v paměti a stal se hrdinou mnoha knih, které navazovali na události Návratu Jediho a které po odkoupení studiem Disney přestali být kánoické. Boba Fett si přesto i po letech dokázal udržet popularitu a v roce 2020 se velkém vrátil v 2. sérii Mandaloriana. Právě ta ukázala, že legendární status tohoto údajně nejlepšího námezdního lovce v předaleké galaxii nezačal skomírat a dávalo tedy smysl, aby se Boba Fett ještě vrátil. Již pár let nazpátek se přitom špitalo, že by se měl Boba Fett dočkat vlastního filmu, realita je ovšem ve finále zcela jiná. A dočkal se místo toho sedmidílného seriálu na Disney+, který pojednává o tom, jak se Boba Fett snaží nahradit Jabbu Hutta na pozici vládce planety Tatooine. Dokázal poté seriálový Boba Fett navázat na kvality Mandaloriana? Ano, je to ovšem trochu složité.   Při oznámení tohoto seriálu se dalo snadno doufat, že možná dorazí taková Zjizvená tvář ve světě Star Wars. To je ve finále velmi daleko od pravdy, seriál The Book of Boba Fett ovšem dokáže v průběhu evokovat zcela jiné kultovní záležitosti. Tanec s vlky, Lawrence z Arábie, Dunu, Hodného, zlého a ošklivého či nejrůznější westernové a samurajské snímky. Z těch ostatně nejvíc těžil už samotný George Lucas při tvorbě původních Star Wars v roce 1977 a právě westerny či snímky Akiry Kurosawy formovali výsledné Star Wars jako jedni z nejzásadnějších. A seriál The Book of Boba Fett je přesně tou esenciální Star Wars záležitostí.   Přitom nejde o radikální odklon, jako když Rian Johnson v roce 2017 nadělil světu Star Wars: Poslední z Jediů. The Book of Boba Fett jde přesně opačnou cestou, servíruje ryzí klasické Star Wars a ano, víceméně se vydává cestou fan service. Ovšem cestou funkční fan service, která dokáže vyvolat pocit, že je i tento seriál skutečně v rukou někoho, kdo má Star Wars rád a je rád, že si s nimi může tak ve velkém hrát. A ten svět předaleké galaxie plný ikonických ras, lokací a především postav.   Ústřední zklamání těch největších hardcore Star Wars fanoušků poté bylo na místě už na samotném počátku seriálu, kdy jim tak úplně nevonělo, že Boba Fett nedostává své pověsti toho největšího drsňáka v předaleké galaxii. Jenomže ono to začne dávat smysl. Dojde nejen na nevyhnutelné objasnění toho, co se vlastně stalo se Sarlaccem, ale také na odhalení toho, co s Bobou Fettem bylo poté. Celá linka s Tuskeny, kdy se Boba Fett z oustsidera stane plnohodnotným členem klanu a nachází nový domov a rodinu, o který následně přijde působí funkčně a věrohodně a následně i ukáže, že Boba pořád dokáže napáchat paseku, když se mu někdo postaví do cesty.   Víceméně celý The Book of Boba Fett má takovou westernovou atmosféru, kterému napomáhá především i právě prostředí písečné planety Tatooine. Právě jedno okrádání vlaku připomene Lawrence z Arábie, jedna přestřelka ve třech zase Hodný, zlý a ošklivý. Akce je poté v průběhu seriálu na vysoké úrovni, krom osvědčených režisérů z Mandaloriana jako Robert Rodriguez či Bryce Dallas Howard se tentokrát epizod chopili i schopní nováčci a atmosféra boje o nadvládu nad planetou Tatooine v průběhu víc a víc funguje.   Přeci jen se to ovšem neobejde bez vypíchnutí jedné zvláštnosti: Seriál, který nese The Book of Boba Fett a má sedm epizod má jednu epizodu, kde je titulní postava jen na 15 vteřin a ještě němá. A pak je tu pro jistotu ještě jedna epizoda, kde se titulní hrdina neobjeví vůbec. Místo něj se seriál začne věnovat zcela jiné postavě, která již svůj vlastní seriál má: Din Djarin AKA Mandalorian z titulního seriálu. Jeho linku se sice ve finále podaří schopně napojit na záležitosti Boby Fetta, přeci jen se ovšem může jevit zvláštně, že právě zhruba 30% seriálu se jménem jedné postavy v názvu se netočí kolem ní. Na druhou stranu se dá ovšem předpokládat, že Mandalorian, The Book of Boba Fett a další vznikající seriály, které se budou odehrávat v podobné době (Ahsoka...) dohromady utvoří jeden velký příběh a tak jde na touhle zvláštností přimhouřit oko. O status lehké zvláštnosti to ovšem celé nepřijde.   Vlastně se to ovšem těžko vyčítá, protože právě pátá a šestá epizoda patří mezi to nejlepší ze seriálu. Což ovšem neznamená, že by události čistě s Bobou Fettem nebyli zajímavé. Fennec Shand v podání Ming-Na Wen se dokáže vyjevit slušná posila pro Bobu Fetta, objeví i další zajímavé postavy jako wookie Black Krrsantan či známý Cad Bane ze seriálových Clone Wars. Na rozdíl od Mandaloriana tomu ovšem chybí nějaká ta emocionální váha, která sázela na vyvíjení vztahu mezi Mandalorianem a Groguem. Tady jde jen boj o moc a i když je to dohromady parádní sci-fi dobrodružství, to srdíčko tomu přeci jen chybí. Což dokáže i opětovné dojemné shledání na konci 7. epizody, které by mělo dojmout každého, kdo má srdce. A ti druzí by si zasloužili akorát zmrazit do karbonitu.   The Book of Boba Fett v jistých ohledech mé očekávání vlastně potvrdil, v jistých momentech mě překvapil. Linka s Tuskeny je působivá a dost možná by bylo zajímavé sledovat děj seriálu čistě z tohoto prostředí, sledovat Bobu Fetta tak trochu jinak je poté také zajímavé. A to, že najednou mluví trochu víc a nebojí se sundávat helmu.... to mě osobně skutečně do běla nedonese. Jsem jen rád, že jak jsem se kdysi dávno bál, že je chyba cpát Star Wars do podoby televizního seriálu, po Mandalorianovi jsem byl opět ujištěn, že i v seriálové podobě dokáže příběh z předaleké galaxie působit velkolepě a pracují na něm šikovní lidé. Od Star Wars tak nějak osobně chci velké zábavné sci-fi dobrodružství a to jsem dostal. A i když bych možná chtěl někdy i něco víc (jako právě Poslední z Jediů), i tohle mi naprosto vyhovuje. Především když i tentokrát dokázal Ludwig Göransson přijít s dalším parádním hudebním motivem, který bude znít v hlavě ještě hodně dlouho.   The Book of Boba Fett mě nezklamal a například od finální epizody jsem dostal přesně to nabité finále, co jsem chtěl. Pořád budu radši vyhlížet 3. sérii Mandaloriana nebo toho seriálového Obi-Wan Kenobiho než (pořád oficiálně nepotvrzenou) 2. sérii The Book of Boba Fett, vlastně se ale těším až syna Janga Fetta uvidíme znova. A navzdory různým typům lehké nenávisti z jistých stran si pořád nemůžu pomoct a říct..... jsem vlastně kurva spokojenej! A chci Fetta Jr. znovu vidět v akci. Ať už příště půjde po krku digitálně omlazenému Hanu Solovi či zestárlému Mace Winduovi...... () (menej) (viac)

Beckett51

Je tam hrozně moc scénáristickejch blbostí, ale celý je to tak krásné upřímný, srdcový a zábavný, že pod čtyři jít nemůžu. No a slabší pátou dávám za božskou westernovou scénu mezi šerifem a nájemným lovcem. ()

HAL

Výborný "origin" Boba Fetta mezi Tuskeny a ještě lepší odbočka s Mandalorianem a Baby Yodou dojíždí na paradoxně hlavní, leč nejslabší část - nástup Fetta na trůn Jabby Hutta. Co mohlo být Kmotrem ve Star Wars univerzu se stalo prostou vyprávěnkou o tom jak Boba dá dohromady partu lidí a na konci si společně zastřílí v ulicích Tattoinského města. A možná přijde i Rancor a udělá bordel. Akce je to zábavná, ale hloupost všeho kolem zakryje jen částečně - přes slabší třetinu jsou ale části seriálu výborné a pořád je tak daleko lepší než sračky ve kterých ságu utopil JJ Abrams. 7/10 ()

liskam

Já vlastně ani nevím, proč hodnotím tenhle seriál takhle vysoko. prvních pár dílů mi přišlo naprosto zbytečných a trapných. Dalších pár dílů se kecalo, strašilo, chodilo a znovu kecalo posledních pár dílů bylo v celku akčních, ale zase se pro změnu chovali postavy naprosto dementně. Malej Mistr Yoda mě občas nebetyčně sere, občas totálně baví.... Takže já v podstatě vlastně ani nevím. možná je to prostředí do kterého je seriál zasazenej, možná je to časová linka kterou v rámci Star Wars tento seriál (s mandalorianem) "okupuje".... Možná je to ten potenciál který by z těchto začátků mohl vzniknout. Nevím... ale 3* se mi prostě dávat nechtějí. Takže pálím 4 kusy a 77% a vnitřně cítím že trochu nadhodnocuji. Ať vás provází síla přátelé! ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023