Malá Marisa si nejraději hraje s malým aligátorkem. Jejímu tatínkovi se to ale moc nelíbí, a tak jednoho dne spláchne aligátorka do záchodu. Děj se posouvá o několik let. Městem se rozšíří zpráva, že v čističce se našly ukousnuté části těla. Kdo je ten brutální vrah? Neuběhne ještě tolik času, abychom zapomněli na slavný Spielbergův mořský thriller Čelisti. Nyní se představuje další zvířecí zabiják - obrovitý aligátor. Neohrožený detektiv sleduje nejen stopu příšery, ale přijde i na stopu nekalým pokusům s hormony. (Lucernafilm Video)

Circumscriptor

Už ako malému mi to prišlo trochu pritiahnuté za vlasy a teraz len môžem potvrdiť, že by to šlo ako surrealisticko dadaistická komédia. Ale takto rozhodne nie. Zlaté Čeľuste. ()

Han22

Aligátor, Piraňa, Čelisti... všechno dětské klasiky, které člověk viděl xkrát, ale některé klasiky holt stárnou. Aligátor je chvílemi ukrutně špatně natočený (hlavně útok na zahradní slavnosti je zoufalý) a plný těch nejotřepanějších klišé. Policajt s traumatem kterému nikdo nevěří, krásná bioložka do které se zamiluje, zlotřilý magnát dělá pokusy na zvířatech a vypouští jedy do kanálu, úplatný starosta... nemá smysl pokračovat. Jenže prostě je to typ filmu, který mě pořád baví, na kterých jsem vyrůstal. Na nic nehraje a je zábavným béčkem plným krve a akce se solidním Teaguem (Obojek, Honba za klenotem Nilu) na režisérské sesli. Odpady si šetřím pro opravdové hrůzy, tohle jsou solidní tři hvězdičky. ()

black_adder

Vykrmený krokodýl velikosti menšího autobusu místy působí dost komicky, ale jestli se to někomu líbí, tak proč ne...Jediné poselství, které jsem si z tohoto filmu odnesl, je to, že se vůbec nevyplácí splachovat malé aligátory do záchodu:-) ()

wosho

Poctivé béčko se vším, co k němu patří. Navíc triková stránka je dokonalá s přihlédnutím na možnosti a rozpočet. Jediné, co mě brání k vyššímu hodnocení, je minimum humoru. Já v Aligátorovi rozhodně komedii nevidím, spíše monster krimi s drsným Forsterem. ()

Corpsegrinder

Alík konečně dostal vlastní bluray a i po letech pobavil. Sice už to neni taková pecka jako když to člověk viděl jako dítě, ale ten nádech osmdesátkový šílenosti je nezaměnitelnej. ()

Adramelech

Na svoji dobu zdařilý film, i když po natočení Jurského parku už trochu ztratil na působivosti. Sežrání novináře aligátorem mě vysloveně potěšilo. Doporučená literatura: Gernetová N. V., Jagdfeld G. B.: Káťa a krokodýl (Praha 1960 a později). ()

Prochy38

Takové filmy je těžké brát jen z poloviny vážně. I tak se ale Aligátor neřadí mezi ta typická B-čka, kde padají všechny tyhle zvířecí horory. Natočeno je to velmi symapticky, ale právě povedené záběry nejen aligátora prostě sráží tak nelogická a doslova sebedestrukční rozhodování všech postav, že fakt už nevím, proč to někdo točí... Škoda. ()

Teabag

Na svou dobu dobrý film, který ale postrádá určitou nadčasovost (na rozdíl třeba od rok staršího Aliena, ze kterého jde mráz po zádech pořád, což je jen důkazem toho, že ne všechno stojí na super počítačové animaci a moderních technologiích vůbec). Pokud tady místní ČSFD škatulky řadí Alligator mezi Horor / Sci-Fi / Komedie, tak dneska už z toho zbývá snad jen to poslední. Ovšem zábava je to vcelku dobrá. Řadím se mezi ty, kteří na tomhle béčku vyrůstali společně s Critters nebo Gremlins, které jsou podle mě zhruba na stejné úrovni. ()

Paldiny

Aligátora som pozerával pravidelne s otčimom, ale dopozeral ho vždy sám. Jeho slovami "kráča moc pomaly" to zakaždým zalomil po prvom maximálne druhom chode a ja si nie som istý, či film vôbec dopozeral. A je to škoda, lebo tento prerastený maznáčik zastáva právom status klasiky a v konfrontácii s inými zvieracími horormi sa nebojí pridať na menu trebárs aj malého spratka počas narodeninovej oslavy. A na rozdiel od Mutácie, akú som zas kompletne prespal ja, vôbec nenudí. ()

Puss

Vzpomínka na dětství :)...........takže dávám tři. Je to neuvěřitelný, ale opravdu sem se ho děsila.......dokonce sem se bála nějakej čas chodit na záchod :))) ()

klokyn

Film môjho detstva. Dlho som sa potom hrával s plastovou hračkou aligátora, ktorého som nechal žrať postavičky z lega. Nakoniec ho však lego panáčikovia vždy zabili ;-). Dnes by som sa na snímok Aligátor bál pozrieť, lebo viem že by som bol sklamaný jeho mizernou kvalitou. Aj tak tu však nechávam 3 hviezdičky, pretože film vo mne niečo zanechal a o tom filmy sú, že? ()

cutugno

Filmová hororová lahôdka môjho detstva , prvykrát som to tušim vydel na VHS , v porovnaní s dnešnými hororovými filmami s podobnou tématikou sa tento 32.ročný film určite nestratil. Dusná atmosféra , napätie a aj ten krokodíl sa vydaril. Bolo to celkom presvedčivé a desivé. Film je určite lepším ako su hodnotenia niektorých úživateľov a kto ho ešte nevidel a má rad napätie, tak ho tento film aj keď už starší určite nesklame. ()

Mania

Dobře, vidět to prvně teď, tak bych dala stěží jednu hvězdičku. Ale vzhledem k tomu, že jsem to viděla před nějakýma čtrnácti patnácti lety, a v té době se mi to vážně líbilo, tak nechám i nyní tři. Navíc představa, že něco, ať už je to aligátor, nebo cokoliv jiného, žije v kanalizaci, je přeci jen děsivá. ()

pend

Vůbec první film, který jsem viděl na videu. Zejména scény v kanálech mi připadaly hodně napínavé. V druhé části nechtěná komedie - aligátor vedle auta, scéna se starostou. ()

Israha

Efekt nostalgie u tohoto zvířecího horroru dělá zjevně hodně, a i mé hodnocení je jím zatíženo (byl to úplně první horror, který jsem jako dítě v TV viděl). Tento béčkový pokus svézt se na vlně popularity Čelistí nemá žádné objektivní filmařské kvality, je po hříchu dost nehorrorový (bát se bude asi jen někdo s fobií z krokodýlů), klišovitý a mizerně obsazený, ale poctivě ručně dělané triky a nezaměnitelný osmdesátkový feeling brnkají na ty správné pocitové struny i dnes, téměř čtyřicet let po vzniku filmu. Jakoby to oproti dnešnímu televizní a DTV žánrové produkci mělo víc "duše"... ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)