Gauneri

• Česko Gauneři (viac)

Najal ich Joe (Lawrence Tierney), vidiac v nich tých správnych ľudí pre tento kšeft. Zakázal im hovoriť medzi sebou o súkromných veciach. Dokonca ani nepoznajú svoje pravé mená. Všetko prebiehalo v poriadku, no stalo sa niečo, s čím nikto nerátal - polícia bola na mieste okamžite, ako by o akcii vedela vopred. Niektorí z nich to odniesli, iní sa rozutekali. Pán Oranžový (Tim Roth) je po tom všetkom vážne ranený a pán Biely (Harvey Keitel) ho nehodlá nechať zomrieť. Keďže nemocnica neprichádza do úvahy, odvezie pána Oranžového do jedného opusteného skladiska a snaží sa ho udržať pri živote, kým nepríde pomoc - Joe. Čoskoro sa k nim pridá pán Ružový (Steve Buscemi) a spolu s pánom Bielym sa pokúšajú prísť celej veci na koreň. A keď vylúčia možnosť, že náhodou práve išla okolo policajná hliadka, existuje len jedno vysvetlenie - zrada. Niekto z nich informoval políciu. Ale kto? To posledné, čo teraz potrebujú, sú pochybnosti a hádky, ale v takejto situácií sa im vyhnúť nedá. Atmosféra začína hustnúť a každý toho začína mať po krk... (RTVS)

Trevor

Výstižný komentár filmového experta a kinodvojičky je ťažké akokoľvek doplniť. Začiatky Quentina Tarantina predznamenali to, akým smerom sa budú jeho filmy vyvíjať. Avšak dalo by sa povedať, že v Gauneroch sa ešte iba hľadá aj keď už v tomto filme sa objavia preňho typické črty, ktorými sú drsné no zároveň vynikajúce dialógy a skoky v dejovej línii filmu. ()

marleyy

100% Spíš chlapácký film o běžných strastech gangsterů. Můj nejoblíbenější Tarantino a nejlepší ,, komedie'' tzn. Film u kterého se vždy a spolehlivě nejvíc od srdce zasměju. U mě ten snímek roste s každým dalším zhlédnutí výš a výš 💣 Nejstylovější gangsteři všech dob. Nejlepší dialogy vedle Pulp Fictionu. Pro mě je number one Harvey Keitel. ()

Aleee89

Dá se říct, že Tarantino má leccos společného s režiséry, kteří začali tvořit v 70. letech v Hollywoodu a kteří nejsou mým šálkem čaje. Ani Tarantino v principu netočí pro mě líbivé filmy, míjíme se, a to hlavně díky žánru, jemuž se věnuje. Gauneři nejsou špatný film, mají příjemnou stopáž, dobré herce a vlastně ani ten příběh není k zahození, ale nedokáží mě nijak strhnout a bavit (ve smyslu zaujmout). Proto nemůžu jít s hodnocením výše než k sedmdesáti procentům. ()

Dont

Buscemiho hláška „Měli bychom se chovat jako profesionálové“ nebo debaty o spropitném a barvách mě pobavily, scénář i režie zvládnuty bez debat na jedničku. Tarantino v podstatě celý děj vměstnal do jedné místnosti, odkud dělal jen občasné výlety zpátky v čase. Herecké obsazení se mu jako obvykle více než vydařilo, ve filmu excelují Harvey Keitel, Steve Buscemi, Tim Roth, Chris Penn a taky Michael Madsen v roli psychopata Vica Vegy. Jeho „hlavní show“ už teda silně sklouzávala někam za mojí pomyslnou únosnou mez, ale nakonec to bylo včas zastaveno. Již v tomto snímku je patrná originalita a troufám si říct i genialita Quentina Tarantina, kterou později prokázal v dalších hitech. ()

kajas

Tak nějak mi více sedí Tarantinova pozdější tvorba. Všemu tomu fuckování jsem se příliš nezasmála, nic zásadního se ve filmu neděje, jde vlastně jenom o dialogy. Herecké výkony potěší, ale s postavami jsem nesympatizovala. Docela zklamání. ()

L_O_U_S

Styl, který si Tarantino osvojil v Gaunerech, později bohatě zužitkoval v Pulp Fiction. Každopádně je zvláštní vidět Michaela Madsena v téhle klasice až poté, co jste ho zaznamenali ve sračce Piraňakonda. (1 068.) ()

higuain

Řekl bych, že je to o hodinu kratší kopie Pulp Fiction, jenže Gauneři tu byli dřív, takže je to vlastně naopak. Tady se taky jenom žvaní a žvaní, jen to trvá pouhých 90 minut. A jestli mě Tarantinův pohled do podsvětí kdovíjak nezaujal u Pulp Fiction, tak s Gaunery to není jinak. Sem tam dobrý hlášky, ale dějově o ničem. ()

MessiM

Ta správná, tvrďácká, cynicky humorná a řežby plná kinematografie, dle mého, vzešla právě z mysli, skoro stejně zvráceného Tarantina. Jeho tvorba je něco, co filmovému žánru chybělo. Byl to chybějící článek k dokonalosti, který on, jako poctivý mameluk, dokázal vybrousit jako diamant a vyleštit jako zlobří kládu. Herecké výkony jsou tu podávány jako náboje v arabských emirátech a děj je tak propracovaný, že jen těžko věřit. ()

Eldrick

S RESERVOIR DOGS mám tak trochu problém. Až na nějaký 6. pokus se mi podařilo je dokoukat do konce, aniž bych u nich usnul - musel jsem se na ně podívat ráno po tom, co jsem večer zachrápal. Gauneři jsou prostě oproti PULP FICTION příliš levní a komorní (prakticky všechno podstatné se stane ve skladišti a na očekávanou přestřelku v bance ani nedojde!), díky čemuž působí spíš jako divadelní hra a nedokáží udržet pozornost skoro žádnou zapamatováníhodnou hláškou (teda kromě úvodní debaty na téma 'Like A Virgin' a řešení spropitného). Jediná památná scéna je ta ušní a celou dobu mě iritovalo Rothovo naříkání a Keitelovo homo utěšování. ()

Huntelaar

A o čem to jako celý bylo? Pár slušnejch dialogu prostě nezachránilo ten zbytek hlucho-matnejch míst. Kdyby aspoň Quentin nějak vyjádřil motivaci "toho" kdo je "podrazil" z toho proč to vlastně udělal a i dál se objeví řada nelogičností. Herecký výkony jsou v Tarantinovkách klasicky dobrý (dobrej výběr postav). A snad jediný čeho bych se tady zastal je prvnich 5 minut a Tarantinovo luxusní vysvětléní významu textu "Like a virgin" a Buscemiho neplnění společenského předsudku významu spropitného. PS: Jsem krapet zaskočen všemi těmi chvalozpěvy, které se tady objevují. Nevím, neznám, nechápu. ()

Parlay

Quentinovu tvorbu a jeho „kult osobnosti“ podpořený zástupy skalních obdivovatelů a fanoušků, kteří při sledování jeho snímků předou jako spokojené micinky, plně respektuji :-) V tomto případě se ovšem z mého pohledu jedná „pouze“ o kvalitní snímek, který nenaplňuje moji subjektivní představu o pětihvězdičkovém diváckém zážitku. „Reservoir Dogs“ – tj. velmi autenticky podané dialogy, originální vyprávěcí postupy a vynikající, sugestivní herecké výkony (zejména mě potěšil Tim Roth). V rámci gangsterských filmů velmi originální kousek, už jenom z toho důvodu, že se takřka celý odehrává v prostoru jednoho skladiště. Rozhodně jsem nebyl zklamán. ()

Frenegonda odpad!

Kurva je to kurva vo píchání kurva ti říkám kurva že je to kurva vo pichaní kurva!!! Aha kdybych dal na svůj instinkt a vypnul to hned po tomhle stupidnim dialogu mohl jsem si ušetřit 2 hodiny času!!! ()

GILLWANDER

Drsné, krvavé, gangstersky vypiplané. Takýmto spôsobom vznikol aj kult Pulp Fiction. Keby neboli gauneri, nevzniklo by kultúrne dedičstvo kinematografie, čiže ospevovaný Pulp Fiction. Herci do jedného skvelý, scenár plný fuck, skvelá réžia mága Tarantina. Opus. 90% ()

dyfur

......na tomto filme si Q.Tarantino vyskúšal to čo vylepšil v Pulp fiction....začne film akoby po 20-tej minúte,pokračuje akoby jednotlivými príbehmi,ktoré tvoria celok,záver a po závere dostanete i ten chýbajúci začiatok....zaujímavý spôsob spracovania filmu - žiaľ námet nijako extra objavný:lúpež banky.....celé nelogické prečo vodič strieľa po lupičoch čo mu chcú ukradnúť auto,ked každy ide z jednej strany s pištaľou -maximalne by bol zastrelený jeden lupič....tá nehoda,ktorá to spustila-prečo k nej došlo?....to samoúčelné mučenie atď ozaj som nebol extra nadšený-teda popravde vôbec.viac nepozerať. ()

Petroff

Skvělej biják. Jsem regulérně nadšenej. Soukromá podivnost: Viděno až v r. 2024. Sám, doma, v originále a v "kino setupu" (240cm obraz na zdi z gauče na vzdálenost 3m). Skvělej biják. Pohlcení od povídání o Madonně až do posledního záběru. Taková další historka z Pulp Fiction. A možná i nejlepší. To si ještě trochu nechám projít hlavou. ()

Carlossss

Tarantinův vstup do velkého světa režisérského filmu se víceméně povedl a to hlavně díky skvělým hereckým výkonům všech zůčastněních. Sice Reservoir Dogs je místy nuda, ale když ji neberete jako čirou gangsterku, ale jako filozofickou sondu do života špinavých psů z Ameriky, jste vysmátí a Gauneři se vám zaručeně líbí. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Kdysi dávno existovaly plány učinit z drsné krimi Bad Lieutenant/Poručík s Harvey Keitelem v hl. roli filmovou sérii. Snímek z roku 1992 měl sice přísný mládeži nepřístupný rating, diváky si však… (viac)

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Zatímco kultovní režisér Quentin Tarantino letos v létě skládal poctu zlaté éře Hollywoodu, hororový režisér Alexandre Aja na to šel o něco přímočařeji a radši poslal diváky na zápas mezi Kayou… (viac)

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

7. ročník unikátní přehlídky klasik, ale i pozapomenutých klenotů z bohaté pokladnice filmu noir představí snímky tematizující loupež, výběrovou retrospektivu noirových děl Fritze Langa, rozmanitou… (viac)

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (viac)