Gauneri

• Česko Gauneři (viac)

Najal ich Joe (Lawrence Tierney), vidiac v nich tých správnych ľudí pre tento kšeft. Zakázal im hovoriť medzi sebou o súkromných veciach. Dokonca ani nepoznajú svoje pravé mená. Všetko prebiehalo v poriadku, no stalo sa niečo, s čím nikto nerátal - polícia bola na mieste okamžite, ako by o akcii vedela vopred. Niektorí z nich to odniesli, iní sa rozutekali. Pán Oranžový (Tim Roth) je po tom všetkom vážne ranený a pán Biely (Harvey Keitel) ho nehodlá nechať zomrieť. Keďže nemocnica neprichádza do úvahy, odvezie pána Oranžového do jedného opusteného skladiska a snaží sa ho udržať pri živote, kým nepríde pomoc - Joe. Čoskoro sa k nim pridá pán Ružový (Steve Buscemi) a spolu s pánom Bielym sa pokúšajú prísť celej veci na koreň. A keď vylúčia možnosť, že náhodou práve išla okolo policajná hliadka, existuje len jedno vysvetlenie - zrada. Niekto z nich informoval políciu. Ale kto? To posledné, čo teraz potrebujú, sú pochybnosti a hádky, ale v takejto situácií sa im vyhnúť nedá. Atmosféra začína hustnúť a každý toho začína mať po krk... (RTVS)

vorheese

Asi nejlepší Tarantinův film, který dokonale obchází a paroduje pravidla žánru. Například scéna, ve které na sebe všichni hlavní hrdinové namíří zbraně jeden na druhého, se zdá být tuctová...až do chvíle kdy Tarantino nechá jednoho z nich vystřelit :-) ()

gogos

Quentin Tarantino na začátku své kariéry. Reservoir Dogs skvěle kombinuje nezkušenost a zdánlivý amatérismus Rotha či Tarantina s naprostým profesionalismem v podání Harveyhou Keitela či Steva Buscemiho. Z Madsena přímo srší psychopatismus a násilnost, z Tierneyho naopak ryzí nasranost. Tarantino skvěle sestavil film z pro něj typických přesmyček a flashbacků a netradičním stylem vyprávění. Skvěle vyvážil hrubou syrovost a neskutečně vtipné momenty (Like a Virgin, přidělování přezdívek...). Skvěle pracuje taky kamera Sekuly. V Tarantinově prvotině se po režijní či hudební stránce ještě ukazují drobné mezírky, nicméně už na začátku kariéry potvrzuje, že je fantastickým scénáristou a že má fenomenální smysl pro výběr herců. I na poněkolikáté se Gaunerů nemohu stále nabažit, stále nacházím skvělé prvky, momenty, odkazy či detaily a k tomu všemu přispívá také ideální a neroztahaná délka, ačkoliv se ve filmu prakticky jen a pouze mluví. Tarantinův vstup do filmařiny je vskutku skvělým dílem. Není dokonalý, ale výborný a baví i po letech a mnoha shlédnutích. 5* ()

Magyar

Barvy místo jmen mají zřejmě podtrhovat plochost, plakátovost postav. Čím více známe ze skutečného jména, tím více se z plakátu (podle mě příliš neznatelně) vyloupává i lidštější figura. Nakonec je však stejně jedno, kdo je kdo. __ Kdo se nesmál, jako by neviděl. Jedna * za Tima Rotha. ()

SarumanKo

Reservoir Dogs sú síce úplným debutom Quentina Tarantina a jeho začiatočníctvo i malý rozpočet bijú do očí v každej jednej scéne, ale neubránim sa skvelému pocitu, že po Pulp Fiction, ide o jeho najlepší film. A brilantné herecké obsadenie nie je jediným dôvodom. Je to v podstate film veľmi podobný PF, ale kadencia zábavných hlášok, režijných nápadov a brutálnej akcie je ešte tlmená a bublá iba pod povrchom, aby mohla o dva roky vybuchnúť vo veľdiele... Vtipní, komorní a štýloví - toto všetko sú Gauneri. A možno aj film, v ktorom Tarantino našiel svoj štýl rozprávania príbehov a neskôr ho už iba zveľadil. (90%) ()

kaylin

Už jsem ten film viděl několikrát a pokaždé mám pocit, že tam nacházím něco nového, respektive ještě více si uvědomuji, jak skvěle je celý scénář promyšlený. Ono je možné Tarantina velebit za dialogy, ale stejně tak je možné jej velebit za celou strukturu příběhu, která je naprosto skvělá, a to i přes jednoduchost celé premisy podělané akce. Mistr je prostě mistr. ()

Spike17

Ještě než Quentin Tarantino natočil kultovní a pro mnohé nepřekonatelné Pulp Fiction, debutoval s filmem, který je ve své podstatě Pulp Fiction zkrouhnutý na půlku stopáže, bez výrazného množství popkulturních hlášek a odkazů, ale za to s výstižnou dávkou hutného tempa, brutální stylizace a nekonečného kvanta vybroušených dialogů budujících síť vztahů mezi postavami a jejich jednáními. Do filmového byznysu tak - již proflákle přezdívaný - Magor z videopůjčovny vtrhl jako uragán a nebýt jednoho dojemného příběhu z věznice, okupoval by bezpochyby vrchol žebříčku nejlepších celovečerních debutů (ZDE)... ()

slunicko2

Tarantinovo vidění světa, poetika, kterou dodává zločincům, věru není moje parketa. Nic na tom nemění ani špičkoví herci, ani nesporně zajímavé momenty filmu. ()

Remedy

Paradoxně byli "Reservoir Dogs" mým "posledním filmem" od Q.T. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával a vzhledem k tomu, že to byla očekávání velká, nemám absolutně co vytknout. Typická Quentinova mozaika, skvělá hudba, dialogy (prostě je to cool.) a předzvěst budoucích pecek ve stylu Pulp Fiction či Jackie Brown. ()

movieband

Milý Quentine, tady se ti zase něco povedlo. Říká se, že za málo peněz ze hodně hudby a Tarantino tohle přísloví využil, jak nejlíp uměl. ()

swed

Tarantinův celovečerní debut nese většinu znaků jeho následující tvorby - ať se jedná o výstavbu příběhu, používání hudby, nebo typické rozhovory o ničem. Jako v dalších jeho dílech, i tady se najde mnoho nezapomenutelných scén, kterými je snímek prošpikován. Samotný děj (dal by se označit slůvkem komorní) už tolik originální není, ale díky struktuře vyprávění a perfektní režii to vůbec nevadí. "Gauneři" zůstávají i po letech jedním z nejlepších režisérských debutů. 9/10 ()

Damiel

90 % - Kdyby takhle debutovali všichni režiséři... Ne, kéž by všichni režiséři alespoň občas natočili takhle dobrý film. Tarantinovy dialogy prostě miluju a zbožňuju. Co se děje okolo, je jen jejich kulisa. Kdekoliv, kdykoliv :o) ()

type_B odpad!

Míra násilí a žádné pozitivní východisko podtržené ironickým podtónem se mi hnusí. Celkově je dílo prázdné a jeho vyprázdněnost je možná záměrem nebo předmětem obdivu. Ovšem ne mým. ()

katuska138

Asi se dalo čekat, že v tomhle filmu budou hlavní roli hrát kaluže krve, co? Tarantino má rozhodně svůj osobitý styl, kterej mě jako křehké dívce připadá chvílema až tak brutální, že jsem si z toho musela hryzat zápěstí, abych nezvrátila oběd. Ale slovní přestřelky mezi panem Růžovým panem Bílým a ke konci především ještě s Eddiem jsou podstatně zábavnější než ty s kulkama. Taková něžná předehra pro pozdější Pulp Fiction. Vždycky to skončí hádkou o to, kdo bude pan Černý. ()

major.warren

"Budeš jenom štěkat nebo začneš i kousat." Gauneři jsou malý velký film z garáže. Tarantinovi stačí jedna garáž a skvělý film je na světě. Vynikající film. Nechápu jak jsem ho tak dlouho neměl ve své filmotéce. První film Quentina Tarantina se opravdu vydařil. Podle mě měl být nominován na nějakého Oscara a to hlavně za vedlejšího herce pro Steva Buscemiho. Výborný scénář a skvělá kamera. Na to, že tento film byl opravdu levný, tak to bylo excelentní. Důkaz toho, že nezáleží na tom kolik film stojí, ale na tom jaký je. To říkám hlavně pro režiséra, kteří utratí miliony za film, jenž stojí za prd. Gauneři jsou film, kterého si opravdu velice cením. Naprosto dokonalý Harvey Keitel jako dobrosrdečný pan Bílý, výborný Tim Roth, psychopatický Michael Madsen, přechytračený Chris Penn, bláznivý Steve Buscemi a úchylný Quentin Tarantino. Andrzej Sekula se stejně jako v Pulp Fiction postaral o krásnou kameru, a Quentin dal do filmu vynikající výběr hudby. Nejlepší scéna je podle mě, když Michael Madsen chce zapálit policistu a najednou ho Pan Oranžový prostřílí skrz na skrz. Hlášky byli excelentní. Např. "Nezní hnědý trochu jako hovno. Film nebyl zbytečně dlouhý a myslím, že Quentin tak udělal dobře. Naprosto dokonalý film a má u mě to nejlepší hodnocení. ()

FilmFan24

Někdy stačí málo, aby vznikl kvalitní film. Tady bohatě stačil výborný nelineárně napsaný scénář, jedna garáž, umělé lidské ucho, pár litrů krvavé náhražky no a samozřejmě parta výtečných herců, kde asi nejvíce exceluje vyšinutý "Pan Světlý" Michael Madsen! ()

JohnMiller

Prvý filmík môjho najobľúbenejšieho režiséra videní medzi poslednými filmami , a preto ma nesmierne prekvapil , úžasné dialógy najviac sa mi páčil ten Tarantinov na začiatku to ako rozoberal skladbu madoni Pinďour Pinďour Pinďour Pinďour kolik Pinďouru to je ,,, hodne. Návod ako sa dá natočiť úžasný film s malým počtom hercov nízkym rozpočtom a bez kulís stačí jedna hala. ()

Hamaradža

Rovnako výrazný a silný debut ako o niečo novší Singerovi Suspecti. Geniálne využitý minimálny rozpočet a už iba malý krôčik k Filmu Filmov. V roku 1992 sa ukázal pán režisér s touto scenáristickou BOMBOU a bolo jasné že z toho človeka bude niečo veľké. ()

Starletka

Houby Pulp Fiction, ale Reservoir Dogs je Tarantinovův nejlepší film. Od dokonale propracovaných postav - zkušený klaďas Mr. White, smolař nováček Mr. Orange, psychopat Mr. Blonde, jediný profesionál Mr. Pink, ukecaný Mr. Brown, tatínkův hošánek Eddie, nekompromisní šéf Joe - a jejich špičkového obsazení (Keitel, Roth, Madsen, Buscemi, Tarantino, Penn, Tierney), přes bombový soundtrack, skvělé dialogy, houstnoucí atmosféru, až po příběh alá Hamlet bez Hamleta, tedy loupež bez loupeže, který je podán geniálním způsobem postupného rozkrývání událostí. Do toho přidejte ještě napětí, přestřelky, krev, milión fucků za minutu, neskutečnou dávku humoru a hlášek a překvapivou pointu na konec. Jeden z úplně nejlepších a nejoriginálnějších filmů, jaké jsem kdy měla tu čest vidět a na rozdíl od všech ostatních Tarantinových filmů tady není ani jedna scéna zbytečná. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Kdysi dávno existovaly plány učinit z drsné krimi Bad Lieutenant/Poručík s Harvey Keitelem v hl. roli filmovou sérii. Snímek z roku 1992 měl sice přísný mládeži nepřístupný rating, diváky si však… (viac)

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Zatímco kultovní režisér Quentin Tarantino letos v létě skládal poctu zlaté éře Hollywoodu, hororový režisér Alexandre Aja na to šel o něco přímočařeji a radši poslal diváky na zápas mezi Kayou… (viac)

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

7. ročník unikátní přehlídky klasik, ale i pozapomenutých klenotů z bohaté pokladnice filmu noir představí snímky tematizující loupež, výběrovou retrospektivu noirových děl Fritze Langa, rozmanitou… (viac)

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (viac)