Gastovski

Oproti verzi z roku 2017 má film 4 hodiny, tak si může dovolit nám postavy pořádně předvést; Flash, Cyborg i Aquaman už nejsou vyloženým dementáriem čili o 90% byla snížena jejich trapnost. Což bylo fajn. Jako největší plus vnímám nový kabátek u záporáka, který už není bohapustou karikaturou, ale má už něco jako charisma. A na velmi tučnou stopáž jsem se vůbec nenudil. Tolik plusy. Nicméně jsou to mikroplusy, které by měly být v komixových filmech automatické. Ale tady je staví na piedestal slávy, jako něco úžasného, epického. Něco, co tu ještě nebylo. Což je nesmysl. Příběh jako celek je těžká rutina, ale alespoň oproti minulé verzi drží pohromadě a je víceméně snesitelný. Největším mínusem jsou jednoznačně zpomalovačky, které jsou nacpány skoro v každém záběru a jejich délka trvání byla leckdy neúnosná. Celkově je vyplakaná Snyderova verze o fous stravitelnější, než předchozí výkal, ale z hovna udělat podprůměr - nevím, jestli je to hodno obdivu. ()

Lucretius

Watchmani bez hloubky a promyšlenosti Watchmenů. Ač mám Snydera rád, tady čtyři hodiny buduje příběh zcela bez přesahu, či čehokoliv podnětného. Mechanicky dodává zázemí postavám, ale nerozvede jediný motiv na úroveň na které by to člověka začalo fakt bavit. Výsledná kompozice zájem taktéž nevzbudí. Na čistě žánrovou věc je tak dlouhá doba neúnosná a ani tak to není žádné terno. Jako nenudil jsem se, což vzhledem k délce zaslouží určitý respekt, je to lepší než kinoverze, ale to je tak vše. Někde mezi dvěma a třemi. ()

Aurus

Velmi výborný a zábavný film. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické a hudba je skvělá. Akce je v tomto filmu velmi dobrá, lokace jsou zájímavé a skvělé a kamera filmu je fakt super. Hodně se mi na tomto filmu líběj postavy které jsou neuvěřitelně sympatické a jsou velmi zajímavé zároveň. Nejlepší postava filmu je asi Flash nebo Wonder Woman. Za mě 8/10. ()

Darren98

Ligu Spravedlnosti Zacka Snydera hodnotím 100 procenty, jelikož splňuje vše, co jsem si roky před ní vysnil v dokonalém filmu - skupinu hrdinů s různorodými schopnostmi, dobrodružný příběh, cestování v čase/vize budoucnosti/alternativní reality, řecké božstvo, martial arts souboje, elektrické kytary v soundtracku a děj z pohledu jediného přeživšího. K objektivnímu hodnocení mi pak pomáhá fakt, že u všech 6 hlavních postav existuje výrazný vývoj charakteru i nezpochybnitelná úloha v příběhu; kdy se povede, aby se tohle u filmu dalo říct o až šesti protagonistech (nehledě na minimálně tolik zapamatovatelných vedlejších rolí v podání hereckých es)?  Nejen že tento dodnes nejdelší superhrdinský snímek obsahuje jedny z mých nejoblíbenějších herců, hudbu složili mí oblíbení skladatelé a režíruje můj (tímto filmem už definitivně) nejoblíbenější režisér, ale jeho existence představuje sama o sobě příběh skutečných hrdých lidí z produkce filmu a z fanouškovské základny, kteří vybojovali důkaz kvalit autorského filmu oproti studiovému. Vše, co bylo v alternativní verzi z roku 2017 kritizováno, tady v originále není, a vše co divákům chybělo pro příběh nebo postavy, tady je. Za tento efekt a jedinečnou možnost porovnání velkorozpočtového filmu ve verzi od umělce s vizí a verzi přestříhané korporátem pro účel tržeb přidávám další 1 procento, jelikož užitek filmu není jen v natočené zábavě, nýbrž i v našem světě. Kromě 4 hodin filmografie nám neplánovaně dal i 4 roky příběhu z filmové produkce o tak výrazné změně dohledu nad projektem, že si fanoušci vyzuřili něco, co zahlédli v prvních dvou upoutávkách, na co Batman vs. Superman lákal. A obojí mě zároveň dojalo v působivém závěru slovy "for Autumn", následované ekvivalentně emotivní verzí písně Hallelujah, 101 %. ()

molcan2

Aj keď nemá pokračovanie, pre fanúšikov DC to bolo víťazstvo, toto je skutočný film Justice League. Je úžasné, ako je v tejto verzii všetko lepšie, dva roky od tohto majstrovského diela a stále sa nemôžem spamätať. A nezabúdajte, že to bolo natočené pre nás a pre Snyderovu dcéru. PRE AUTUMN ()

P.J.2

Takže hned narovinu, nepůjdu výš než na 3 protože tohle jsme měli dostat hned napoprvé. Je třeba si říci že takto vysoké hodnocení (84 procent)si to taky nezaslouží ale vzhledem k odpornosti původní verze je tahle skutečně o několik řádů jinde a to se promítá na hodnocení. DC fanatici dostali své vizuální orgie a ostatní odchází relativně spokojeni. Nyní pojďme pěkně popořadě. Zaprvé úvod je debilní, scény s Amazonkama jsou neskutečně trapné formát 4:3 je důvod, proč Snydera vytánout za koule do větru a mlátit ho pohrabáčem do klacku. Dále mne neskutečně iritovalo všeobecné vysvětlování proč tohle tamto a onohle, což vzhledem k charakteru postav bylo nejen nelogické ale i ubíjející. Přes to všechno jsme nakonec dostali původní vizi, kde jsou lépe prokreslené postavy, Flash neběhá jak s dildem v řiti, Superman (konečně!!) není úplný Mirek Dušín, Cyborg není za debílka a záporáci nejsou až tak směšní. To samo o sobě je vlastně úspěch, dokonce velký úspěch na dané poměry. Nicméně stále tu máme původní scénář, který prostě je veskrze průměrný a zlaté hovno je furt hovno. Každopádně jsem byl připraven film sestřelit tak že jsem Sniderovi chtěl sebrat i rodnej list ale prostě nemůžu, něco mi totiž říká že kdyby se jelo podle téhle verze tak DC universe vypadá jinak do budoucna. Bylo by totiž dost zajímavé sledovat příběh, odvíjející se dle Bruceovi snové vize, která by mohla být krásné zpříjemnění oproti MARVELu a oba vesmíry by si šli svojí cestou, tam bych viděl tu jejich temnotu a byl bych spokojen. Summa summarum nejsem vůbec naštvaný za ty 4 hodiny, které utekly jako voda a největší úspěch filmu tkví v tom že jsem občas i zapomněl na ten pekelnej formát 4:3. ()

Kopi1

Lepší, drsnější, logičtější. Ano Zack měl jasnou vizi ohledně Justcie League a děkuju fanouškům a studiu, že tuto vizi umožnili. I když rozdělení filmu na části mi přišlo celkem zbytečné a nic to neovlivnilo, tak film dává konečně smysl. Každá scéna je zde mnohonásobně rozvinutá, každá z postav má zde svůj smysl a záporák má také smysl. Ano pár scén by se samozřejmě našlo, které byly zbytečné nebo prostě divné, ale délka 4h mi nevadila. Možná ze závěrečné bitvy bych vyždímal ještě trochu více, ale jsem spokojen. Čekání se vyplatilo a teď doufat, že další filmy budou navazovat a nebudou jako první verze JL. ()

Hapretor

Nechápu ... dvakrát větší stopáž ... a skoro stejná nuda ... až na pár momentů ... už netočte podle komiksů ale pořádný normální drsný film s napínavým dějem a přirozeným "vývojem" ... ach jo ... ()

helloween93

Filmová událost roku je tady, vyšel Snyder cut, o jehož nelehkém zrodu toho bylo napsáno už mnoho. Film je bezesporu lepší než Whedonova verze, není to tak uspěchané, víc věcí tu dává smysl, ale základní dějová kostra je stejná. Kdo tedy čekal příběhovou revoluci podobně jako já, ten bude zklamán. Všechny slibované nové postavy mají cameo a Darkseid s DeSaadem jsou tu minutu v půlce a dvě minuty na konci. Záporáci obecně v obou JL nemají vůbec charisma, protože CGI. Nejhorší z nich je Steppenwofl, který vypadal ve Whedonově verzi hrozivě a ve Snyder cutu taky moc nenadchne. Snyder vychcaně baití diváky na další díl, aby přes fanoušky zatlačil na studio, a to odkleplo další snímek ze Snyderversu. 3* ()

Sydonai

Zack Snyder konečně vysvětluje nedostatky Whedonovy verze, uvádí do kontextu minulost některých postav a ukazuje, že jeho vize od začátku dávala hlavu a patu - konečně Justice League, která nepůsobí jako Marvel. Byť se neubráním pocitu, že díky premiéře na online platformě HBO, by filmu více slušela podoba minisérie. 80% ()

sadlokan

Možná to mohla být krychle,koule a kornout.Aby se v tom čert vyznal.Superman at zůstává sám,alespoň není tolik znát,jak je ta stafáž trapně zbytečná. ()

CyriC

Stejně debilní jako Whedoncut. Jen o něco méně nelogické. Vizuálně odpudivé, postavy jsou banda kreténů a jediná dobrá věc na tom všem je Ben Affleck. ()

BOURQUE

Ultimate verzia Liga spravodlivosti, ako to Zack Snyder pôvodne predstavil. O tejto verzii, v porovnaní s tou skrátenou by sa dalo hovoriť o mnoho viac. Teraz však stručnejšie. (Z môjho pohľadu by som to neporovnával s niektorými kľúčovými filmami Avengers od Marvel. V niekoľkých bodoch by sme našli spoločné origo, ale na viacerých bodoch sa rozchádzame.) Snyderova verzia má v sebe niekoľko zvláštností, z ktorých najviac padnú do oka megalomanská dĺžka filmu (242 minút !) a zvolený (starý) formát obrazu 4:3. K prekvapeniu, ani jedna z týchto vecí nepôsobí príliš rušivo. Neviem prečo, ale tých cca 240 minút ubehne v pohode a po pritom nevadí ani formát 4:3. Už za to zaslúži Zack Snyder pochvalu. Kde však Snyder nenašiel dobrý kompromis, je „predstavenie charakterov“ jednotlivých postáv. Najviac sa zameral na Cyborga,/Victor Stone, ostatný viac-menej zostanú v pozadí. Aj to sa dá niekde pochopiť, pretože takmer všetci ostatné postavy už dostali samostatný film. V zachytení charakterov postáv „dark side“ však Snyder už viac zaostáva. Akčné scény na slušnej úrovni – ale ako som spomínal, teraz by som sa nepustil do nejakého porovnanie s dielami Marvel. Príbeh v porovnaní s kratšou verziou neobsahuje toľko noviniek, ako by divák čakal. (Poznámka: Nevadí, keď vtipnejších poznámok je menej, hlavne, aby boli trefné. Aj na tejto fronte sú ešte nedostatky.) Každopádne, ako celok, Snyderova verzia je veľmi krehká ale nejako funguje. Celkom som váhal s tými „hviezdičkami“. Nakoniec dávam „3+1“ (veľmi krehké), pretože: 1) „rovnováha“ medzi 240 minút a formátom obrazu 4:3 je z nejakého dôvodu prijateľná (subjektívny názor) – zážitok v kine by však bol oveľa iný; 2) Gal Gadot v roli Wonder Woman je stále neprekonateľná ale hlavne tá „+1“ je pre druhú post scénu (tá s Lexom Lutorom nestojí za veľa), kde sa objaví Jared Leto a jeho Joker. (A túto scénu herci dokonca natočili nezávisle na sebe...) Dúfam, že túto časť príbehu v pokračovaní viac rozvinú. P.S.: Ten hype okolo filmu na IMDB (hodnotenie a súčasné umiestenie ku ňu 29.03.2021) cítim trochu prehnaným. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rathalos

Tak mam za sebou najdlhsi film,aky som kedy v zivote videl a ak mam byt uprimny,tak kvoli tej vyse stvor-hodinovej stopazi sa mi velmi do toho ani nechcelo ist,ale musim uznat,ze moje obavy sa velmi rychlo vytratili,naozaj vyborna akcna fantasy jazda od zaciatku az do konca,moje oci zazili mega-vizualny zazitok,to bola radost pozerat,k tomu sa pridali skvele efekty,triky i pribeh zaujal,no samozrejme pohlad na Gal Gadot bol taktiez nezabudnutelny,to je zenska na pohladanie,jedine,co sa mi absolutne nepacilo a mohli si to tvorcovia odpustit bol ten trapny a zbytocny epilog v zavere,ko*otina neskutocna,ale nikto a nic nie je dokonale,takze v pohode,nic sa nemeni na mojom pohlade na tuto epicku zalezitost i moje hodnotenie bude adekvatne...:-) ()

GOREGASM

Temnější a zpomalenější variace na verzi, která šla do kin. Zároveň také na atmosféru a epičnost každého okamžiku orientovaný přístup je zde cítit více nežli ve verzi, kterou Zack Snyder nemohl dokončit. Je dobře, že se k této látce vrátil, protože toto je Justice League Zack Snydera. Jeho teď už nezaměnitelný rukopis, kterému někteří začali urážlivě říkat digitální bordel, já volím sousloví z obráceného spektra slovníku - epická podívaná za hranicí vaší představivosti. Zpomalovačky podbarvené emotivními songy jsou dalším jeho trademarkem a nezapomíná ani na postavy. Ty vykresluje emocemi, které přirozeně nejvíce rezonují u Supermana, a teď se prosím BatmaneAquamaneWonderWomane:-)FlashiCyborgu neuražte, ale když se objeví Kal El na scéně všem se zatají dech. Cavill nemusí vůbec hrát a stejně je ve své roli fenomenální. Každý člen Justice League má potřebné charisma a přispívá k dojmu, že tohle je opravdová týmová spolupráce narozdíl od emočně vyprahlých Avengers, při kterých vás z bezkontaktnosti vztahů mrazí. Moc bych si přál, aby tato tvůrčí větev DC Universa, kterou Zack Snyder uplácal vlastníma rukama, neumřela. 85% ()

Anduril

Nemal som od nej veľké očakávania, asi preto ma tak milo prekvapila. Dobrá hudba, super vylepšený príbeh, pekné myšlienky, kopec akcie, parádne počítačové efekty. Nové zábery a predĺžený príbeh jej dal úplne nový zážitok, ktorý sa mi páčil o dosť viac, ako tá pôvodná verzia. Nečakajte v nej nejaké hlboké myšlienky, ale oddýchnuť sa pri nej dá. Určite je vhodná, aj pre mladší divákov, asi tak 2. stupeň ZŠ. :) ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze