Dobyvatelia stratenej archy

• Slovensko Indiana Jones a Dobyvatelia stratenej archy (viac)

Dobrodruh a archeológ Indiana Jones (Harrison Ford) sa vracia z juhoamerického pralesa, kde našiel vzácnu zlatú indiánsku sošku, ale vyfúkol mu ju podlý konkurent, francúzsky archeológ Belloq (Paul Freeman). Po návrate sa objavia muži z vojenskej výzvednej služby a požiadajú ho, aby našiel Archu zmluvy, ktorú Belloq s nacistami hľadá v Egypte. Archa má Hitlerovi zabezpečiť neporaziteľnosť. Potrebujú však najprv získať hlavicu staroegyptskej barly, ktorá má ukázať miesto, kde majú kopať. Tú má Marion (Karen Allenová), opustená Indyho láska. Chvíľu po Indianovi sa objavia Nemci a Marion s Indym tak-tak uniknú. Vyberú sa do Egypta, Indy objaví Archu, ale Belloq s Nemcami ho prekvapia, Archu mu vezmú a uväznia ho v kobke plnej hadov. Indymu s Marion sa podarí uniknúť, Archu získať späť a doviezť ju až na loď. Prepadne ich však nemecká ponorka, a Archu mu ukradnú. Belloq sa ju chystá na opustenom ostrove otvoriť... (TV JOJ)

ssd3niss

Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se k tomuto legendárnímu filmu, který rozjíždí epickou trilogii v čele s Harrisonem Fordem, dokopal, nebo spíše než mě k tomu NĚKDO dokopal. Naprosto nezapomenutelný zážitek plný akčních kousků a naprosto legendárních hlášek. Například na scénu, kdy Indy odpráskne magora s šavlí, snad nikdy nezapomenu. Ani jsem nečekal, že se u tohoto filmu tolik nasměju, dodnes vlastně nevím, zda je tento film doopravdy tak vtipný, nebo za to mohl ten joint, co jsme s kamarádem před sledováním vykouřili. Každopádně, kdyby někdo tuhle naprosto skvělou, dobrodružnou jízdu ještě neviděl, okamžitě to napravte, určitě nebude litovat, a věřím, že se nasmějete i bez toho jointu. ()

Le6n

... ak by dobrodružstvo malo meno, muselo by to byť: Indiana Jones... Keď tandem Spielberg - Lucas vzal medzi seba Forda, vznikol magický trojuholník, ktorý otriasol základmi filmového priemyslu. Úchvatná dobrodružná jazda nedáva divákovi šancu vydýchnuť a hlavný hrdina - archeológ s klobúkom a bičom sa vrhá z jedného nebezpečia do druhého. Bravúrne napísaný scenár, skvelo zvolená téma a dokonalé vizuálne spracovanie ani po vyše dvadsiatichpiatich rokoch nestráca nič na svojej priťažlivosti. Učebnica poctivej filmariny, z ktorej čerpajú filmy a seriály dodnes (medzi najlepšie diely MacGyvera považujem práve tie indianajonesovské). Stratená archa je asi najlepší jonesovský film a Ford je ten jediný a pravý Indiana Jones (sorry, ale pôvodne zamýšľaný Tom Selleck mi tam ABSOLÚTNE nepasuje) - aj napriek tomu, že je výborný herec a skvelo sa zhostil množstva filmových rolí, nikdy nebol nikým viac ako práve dobrodružným archeológom. ()

stooper

První a také nejlepší díl ze zatím! čtyř kousků Indiana Jonese. Dobrodružný film s dostatečnou dávkou akce a špetkou humoru. Ještě ke všemu zasazený do druhé světové války a tajemného egypta. Výtečně! (jdi do hajzlu:D) ()

Skunkiee

Klasika všech klasik, nejlepší dobrodružný film všech dob. Spielberg a Lucas vytvořili hrdinu, pro kterého se Harrison Ford snad narodil. Původní filmy s Indianou Jonesem se mnoho snímků snaží už přes dvacet let kopírovat ale žádný Indymu nedosahuje ani po bič. A to už je důvod k zamyšlení....Děkuji za remasterovanou čtyřdiskovou edici původní trilogie.....100% ()

shinlove

Bývalý tesař Ford ve své nejlepší roli, celá série se mi líbila, Indiho suchý americký humor mi naprosto sedí. Tenhle díl 5* ()

Chejpao

Dokážu si představit, jaký sentiment tento film u mnohých vzbuzuje. Vidět ho ve dvanácti, asi bych to měla podobně. Jenže se mi dostal do ruky teprve nedávno a bohužel mi nezbývá, než ho za sebe hodnotit jako pitominku, u které jsem sice bez problémů vydržela do konce, ale jinak nemám, co bych ocenila. Že je to po formální stránce skvěle natočené? Co s tím, když mi obsah nemá co nabídnout. Lepší 1* ()

Tomulka

Naprosto uchvatný film co se týče akce a zápletky. Od těch dob co jsem viděl Indyho v akci proti nacistům tak jsem všechny dobrodružné filmy srovnával s tímto. Harrisnovi a Spielbergovi se Indy fakt povedl. ()

cabaday24

bohuzel mi to prislo strasne smesny, takovej lepsi MacGyver... k tomu cim dal ti otravnejsi hudba a kdyz uz neni kudy kam tak tam narveme naky pavouky nebo hady, no a korunu vsemu nasadil zaver ala serie evil dead ()

Jarosh66

No, o Posledním mohykánovi jsem řekl, že je to nejlepší historický/dobrodružný film všech dob...bohužel tento film se s ním dostává trošku do rozporu, protože je skvělý...Mohykán má hudbu, příběh, krajinu, Jones má bič, akci, grády, vtípky...vidím to 50:50. Tak jako tak, Spielberg mi tím opět jen dokázal, že si top 1 v mých Top režisérech zaslouží.. ()

Priest

Filmy pro mě důležité skoro stejně jako Star Wars :) jako malý snad každý chtěl mít klobouk, bič a obdiv krásných žen. ()

kacudzde

Ve škole uhlazený profesor s brejličkama, v honbě za cennými artefakty zarostlý chlápek v klobouku a s honáckým bičem. To je Indiana Jones. Jako dítě jsem všechny díly viděla nesčetněkrát a ještě dnes se k němu ráda vracím ( ano, na Indym neujížděli jen kluci :-) ). Dobyvatelé jsou prvním dílem celé dobrodružné série, ve kterém nechybí napínavý děj plný akce a vtipných momentů ( tržnice - Indy x bojovník se šavlí...). A na tu dobu je tu opravdu dobré zpracování efektů. Co se týče obsazení - v roli Indyho si nedokážu představit nikoho jiného, než Harrisona Forda, kterému snad byla tahle postava psána na tělo. ()

montel

Indiana Jones (Harrison Ford) má za úkol najít mystickou archu úmluvy o kterou se také vážně zajímají nacisté. Společně se svou láskou Marion (Karen Allen) tak prožijí neobyčejné dobrodružství...Klasika, kterou všichni dobře známe. Mě zas tak čtveřice filmů o slavném dobrodruhovi nenadchla, ale tím nechci říct, že to není výborný film. Jen mám radši větší kruťárny. 75% ()

Mr.Lordi

Již poněkolikáté viděno, opět nadmíru spokojenosti. Jen mě mrzí, že jsem prodrbal akci všechny 4 DVD za 590Kč :-(, by určitě rozšířili mou DVDtéku o jeden z filmových klasických klenotů. 90% ()

P@\/EL

Vynikající akčně dobrodružný film o neúnavném cestovateli a archeologovi Indianu Jonesovi. Film nabídné zejména povedené akční scény v podobě nápaditých honiček, soubojů a přestřelek. Taky scény, kdy Indy něco hledá na časem zapomenutých místech, jsou poměrně zajímavé a je až neuvěřitelné z čeho všeho se tento chlapík díky svému důvtipu a vynálezavosti dokáže dostat. K tomu všemu se ještě přidává skvělý humor a parádní podívaná je na světě. ()

mire.k

Klasika dobrodružných filmů. Zvedla laťku do závratných výšin. Trochu se k ní přiblížili Piráti z Karibiku. Asi už ji nikdo nepřekoná. ()

Shallya

Úžasné...Moc pěkné efekty.Hlavně když se v konečné části jednomu rozteče hlava a podle toho co sem viděla v bonusech tak to bylo velmi náročné. ()

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (viac)

Remake Osobního strážce je na cestě

Remake Osobního strážce je na cestě

16.09.2021

Oceňovaný dramaturg Matthew Lopez dostal za úkol připravit scénář k nové verzi kultovního romantického dramatu Osobní strážce. Ve snímku z roku 1992 si hlavní role zahráli Kevin Costner a Whitney… (viac)

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

15.02.2020

Herec Harrison Ford (Vysoká hra patriotů, Uprchlík) v čerstvém rozhovoru odhalil, že se už pomalu začíná připravovat na návrat do legendární role Indiana Jonese pro pátý snímek. Kamery by se prý… (viac)

Uncharted opět bez režiséra

Uncharted opět bez režiséra

02.01.2020

Máme nový rok, začátek nové dekády, ne všichni ale začínají s čistým štítem. Řeč je o adaptaci herního Uncharted, takové moderní verze Indiana Jonese, která se na stříbrné plátno snaží dostat už… jo,… (viac)