Ruská ultranacionalistická frakce začíná vážně ohrožovat světový mír. Je vyhlášen stupeň nejvyšší pohotovosti a z americké námořní základny vyplouvá ponorka Alabama, jejíž jaderný potenciál může snadno rozpoutat třetí světovou válku. Do východního Pacifiku ji vede zkušený voják kapitán Ramsey, který nikdy nepochybuje o prvním příkazu a jde do akce, jakmile má seznam označených cílů. Rozhodování na nejničivějším válečném stroji má ale své pojistky a nový muž na palubě, velící důstojník Hunter, bere své povinnosti i pravomoci velice vážně. Ve chvíli, kdy je přerušeno spojení s velícím střediskem a není možné ověřit příkaz k odpálení jaderných střel, přebírá vedení. Začíná boj o kapitánský můstek, kde se rozhoduje o rozpoutání jaderného holocaustu, z něhož není návratu. Zatímco kolem Alabamy sviští ruská torpéda, na její palubě propuká vzpoura. (oficiálny text distribútora)

upson

Gene Hackman a Denzel Washington. Jak nádherně to mezi nimi jiskřilo, resp. skřípalo! Tonny Scott tohle prostě uměl. Nemalou zásluhu na tom nese i producent Jerry Bruckheimer. Ach, to zákulisí nikdy nekončící studené války :-) ()

bruceman7

Tak tahle ponorka je pro Denzela Washingtona a Gena Hackmana zatraceně malá. Nebýt docela nepochopitelného konfliktu s ruským plavidlem, tak by mohlo být moje hodnocení ještě o něco vyšší. 80% za přímo hmatatelnou atmosféru a celkem hvězdné obsazení posádky. ()

honzii

Film, u něhož jsem cítil potenciál překročení stínu klasické americké akční školy. Bohužel se tak nestalo. Tento styl sedí lépe panovi Bayovi, který v něm dokáže prodat pořádné americké emoce. Tento film si však hraje na psychologickou drámu o konci světa, přitom postavy si nevymění jediný překvapivý nebo zajímavý dialog. I ty vojenské kecy šustí papírem. Opravdu film zrovna neurazí, jen naznačí, že mohl být mnohem lepší, než jaký je. A Zimmerův soundtrack neustále mi připomínající Skálu mě zde poprvé opravdu sral. Kéž by si v tomto filmu Scott uměl najít svou vlastní polohu. ()

iXtr3m3

Nervydrásajúci triler, ktorý je síce o triedu slabší ako Hon na ponorku, alebo niekým zatracované mnou obľúbené U571, ale stále na vysokej úrovni, ťažiacej najmä z hviezdneho obsadenia od tých najhlavnejších úloh až po tie vedľajšie a najmenšie. ()

Revolver

No co, mohlo to být lepší, ale i přesto je se na co dívat. Ovšem nemohu se zbavit dojmu, že film drží nad průměrem pouze silné obsazení. ()

cab

Krvavay priliv je napinavy a herecky nabuseny film z jaderne ponorky, ktera muze rozpoutat treti svetovou vojnu. Krasny dukaz jak zrucnym filmarem (Tony Scott) je. Ke spokojenosti vice nez dostacujici. 70% ()

Bohemák

Ta brutální holyvůdská klišé ("Mám Tě rád, tati". "Já Tebe taky, synu") a přehnaně drsné výrazy mi trochu pokazily jinak velmi zajímavou a napínavou podívanou. Film pomáhá trochu si představit, jak málo v éře kubánské krize stačilo k jaderné válce, tedy téměř konci světa. ()

Paity

Krvavý příliv není špatným námořnickým thrillerem. Něco tomu ale chybí. Osobně dám vždycky přednost raději Honu na ponorku, který je ještě o tu jednu hvězdičku lepší. ()

666Carnage

Dva rozdílní kapitání v jaderné ponorce. Je jasné, že to nebude dělat dobrotu. Skvělé herecké výkony Denzela Washingtona a Gena Hackmana. Strhují drama, kde dokonce filmu nevíte jak to bude. Pornorka plná lidí, kterým se drásají nervi a dva paličatí velitelé, kteří si stojí za svým i za ceny vzpoury. Nechtěl bych mít v ruce tu moc rozpoutat nebo zažehnat jadernou válku. Temná atmosféra ve studené konzervě v hlubokých vodách, která Vás chytne za koule a nepustí dokavaď neběží závěrečné titulky. Velice zajímavé drama z prostředí ponorky a náznaku jaderné války. Hans Zimmer opět brilantní soundtrack. 80% ()

Litvicek

Den třetí, požár v kuchyni. Může mi někdo vysvětlit, jak je možné založit takový požár? Jo, je to film ale kurva, držme se trochu reality. Já v kuchyni makal a tohle, co se na plátně stalo, by bylo v reálu možné jen v tom případě, když bych se během "vaření", šel vysrat z podoby, v jiném případě to možné není, protože pokud u toho žrádla člověk stojí a čumí na to, tak pičo není v lidských silách takový požár založit. Co je největší vtip? Do kuchyně nakráčí Denzel, proskočí plamenem, div mu dav nezatleskal, zmáčkne červené tlačítko a požár je podle slov na můstku "je zlikvidován". Fucking hell, teď vím, že dokud Denzel ve filmu bude žít, té ponorce se nic stát nemůže! Ještě, že si byl v době vzniku požáru náhodně zaběhat po ponorce. Není nad to! Když tohle vynechám, není tam už z mého pohledu žádná hrubka, která by škodila filmu, tudíž ten požár je v celkovém hodnocení velké hovno. Drama jak se sluší a patří. Denzel a Gene excelují. Hudba graduje. Torpeda vybuchují. Jo, slušná zábava, která dostává 4 hvězdy po zásluze. ()

Hanys_

Jeden z mých top devadesátkových zážitků. Nervózní souboj Hackman x Washington, to napětí po celé dvě hodiny je na tom malém prostoru fakt šílené (respect Tony!!) , hodně to připomíná vizuálem v první třetině Skálu (Bruckheimer), i díky tomu že Zimmer tenhle soundtrack skoro kompletně ve slavné Skále vykradl. Fakt parádní zážitek i teď po letech, škoda že tak dobré thrillery kdysi vznikaly dost často, díky tomu jich spousta docela "zapadlo". Natočit někdo něco takového dneska, tak je to thriller roku. ()

SpaceOdyseus

Paradni ponorkovy thriller, ktery na to jde spis pres psychologicke rozepre nez opravdove valceni. Ale mozna je diky tomu efektnejsi. Kazdopadne Tony Scott film slusne prospikoval napetim, jak je u nej zvykem. A ten cast? To uz je jen tresnicka. ()

kwoky

Napínavé, skvěle zahrané, tleskám. Je jen škoda, že závěr byl dost předvídatelný (i když i tak jsem se dodíval s velkým zaujetím). ()

Zero_Signal

Fíha, tak tomuto vravím podceňovaný film.. podľa môjho názoru nemožno íst pod 5 hviezidičiek, výprava filmu nenudí ani na jednú sekundu, nenašiel som v ňom ani jedno hluché miesto. Herecké výkony sú absolútne excelentné, predtým u mňa nie veľmi obľúbený Denzel Washington v mojich očiach riadne stúpol. Soundtrack, to je kategória sama o sebe, ten je úplne úžasný... Zimmer je PÁN! Jednoducho, nevidím ani jeden jediný dôvod ísť pod 5 hviezdičiek. :) ()

eratni

Mě to zrovna nějak chytlo, napínavé jak sviňa od začátku do konce, super depresivní, ale svižná hudba a skvělé herecké výkony pro mě udělaly z tohoto filmu jeden z nejlepších ponorkových snímků. 4,5* ()

.MJ.

Denzel i Gene jsou oba výborní herci a opět nezklamali, ale nemůžu se ubránit dojmu, že se k sobě do této psychologické hry vůbec nehodí. Jinak nemám co vytknout. Je to přesně můj šálek kávy 75% ()

Macik

Lidi zpamatujte se!!!Jaký srovnávání tohohle snímku s Honem na ponorku,vždyť to jsou dva ale naprosto odlišný filmy.... ()

M.I.K.E.

Jelikož jsem moc ponorkových filmů neviděl, tak nemůžu moc srovnávat. Jediný snímek z prostředí ponorek jsem viděl K-19, který se dle mě vyvedl, a to samé můžu říci i o Krvavém přílivu. Tony Scott natočil napínavé drama se skvělou atmosférou, dobrou zápletkou, podporován napínavou hudbou H.Zimmera a prošpikován skvělými výkony hlavních aktérů. ()

laepus

Klasický Tony Scott se vším dobrým i špatným, co k tomu patří - klišé nad klišé, patetická zimmerovská hudba, víceméně očekávatelný průběh akce i závěr celého filmu, od začátku jasné typy postav (zrádce, váhající, poctivec, prosťáček, snaživec...) - naproti tomu ale taky pořádná dávka napětí, akce, zlomových momentů, silných postav, zajímavého uzavřeného prostředí. Vrcholnou scénou filmu pak podle mě je, když Washington zbavuje Hackmana velení. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)

Nový Scott opäť s Denzelom

Nový Scott opäť s Denzelom

26.04.2005

Denzel Washington si po Mužovi v ohni zahrá v ďalšom projekte Tonyho Scotta (na obr.), ktorým má byť romantický sci-fi thriller DEJA VU. Denzel stvárni agenta FBI so schopnosťou cestovať v čase do… (viac)