Ruská ultranacionalistická frakce začíná vážně ohrožovat světový mír. Je vyhlášen stupeň nejvyšší pohotovosti a z americké námořní základny vyplouvá ponorka Alabama, jejíž jaderný potenciál může snadno rozpoutat třetí světovou válku. Do východního Pacifiku ji vede zkušený voják kapitán Ramsey, který nikdy nepochybuje o prvním příkazu a jde do akce, jakmile má seznam označených cílů. Rozhodování na nejničivějším válečném stroji má ale své pojistky a nový muž na palubě, velící důstojník Hunter, bere své povinnosti i pravomoci velice vážně. Ve chvíli, kdy je přerušeno spojení s velícím střediskem a není možné ověřit příkaz k odpálení jaderných střel, přebírá vedení. Začíná boj o kapitánský můstek, kde se rozhoduje o rozpoutání jaderného holocaustu, z něhož není návratu. Zatímco kolem Alabamy sviští ruská torpéda, na její palubě propuká vzpoura. (oficiálny text distribútora)

Orlau32

Skvělý vojenský film nominovaný na 3 Oscary, ale já bych je dala dvoum hercům, a to: GENE HACKMANOVI za perfektně ztvárněnou roli svéřepého kapitána ponorky a DENZELOVI WASHINGTONOVI za odvedenou roli jeho umírněného, ale přesto výborného vojáka, který v rozhodující chvíli (kterou vyhodnotil jako nebezpečnou) neváhá dát protichůdný rozkaz než dal kapitán i za cenu, že nechá velitele uvěznit na ponorce, aby nemohly být předčasně odpáleny rakety na ruskou ponorku, a tím by byla zahájena 3.světová válka nebo aspoň koflikt nedozírného rozsahu. Velmi dobrý film. ()

BloodyVamp

Dynamicky natočené drama je v druhé půli tak napínavé, že člověk při sledování ani nedýchá. Dvě hodiny sledujeme spor dvou mužů (herecká esa Hackman versus Washington) o to, zda odpálit, či neodpálit jaderné hlavice během nejisté situace. Jakmile se dostaneme do ponorky, napětí graduje a graduje a divák neví, komu fandit dřív. Nelze než pochválit skvělé vizuální zpracování- užívání kamerových filtrů (na Scotta standart), rychlý střih a výbornou hudbu Hanse Zimmera, který zde podal jeden ze životních výkonů v pozici hudebního skladatele (hlavní téma se dostane rychle do krve). Bohužel se zde také potkáváme s mírně překombinovaným scénářem a krapet úsměvným situacím (neustálé střídání obou mužů v pozici kapitána). ()

blackrain

Psychologiký thriller. Osud světa je v rokou dvou mužů, kteří se spolu střetnou. Všechno závisí právě na jejich rozhodnutí. Rozjede se hra nervů. Napínavý film, který nepotřebuje střílení a nedojde ani na jaderný výbuch. ()

Maq

Náborový snímek amerického válečného námořnictva. Počítám, že se po jeho shlédnutí upsalo pár set kluků, ale gramotných mezi nimi asi mnoho nebylo. --- Já bych se raději živil jako Hans Zimmer - za málo muziky hodně peněz. ()

Remedy

Sledovat soupeření Hackmana a Washingtona je vlastně mnohem více zajímavé než samotný úkol celé posádky. Krvavý příliv je z pohledu scénáře totiž velmi předvídatelný a nebýt výborných hereckých výkonů ústřední dvojice, zapadl by v šedi podprůměru. Na druhou stranu vědomí, že o osudu planety mnohdy mohlo rozhodovat to, kdo zrovna dochčije nejdál, je lehce znepokojující. Při pominutí všech psychologických a geopolitických aspektů se ale jedná o veskrze jistou režijní jednohubku od Tonyho Scotta, která vlastně vyjma již zmíněných hereckých výkonů nemá moc co nabídnout. ()

džanik

Hodnoceno minutu po shlédnutí filmu: Nepamatuji si, kdy naposledy jsem byl tak "jako na trní"... TOTO je akční film (doplněk 4 dny poté: napětí v pevném skupenství!) ()

Aiax

Slušné ponorkové drama s typickými atributy Tonyho Scotta, které se úrovní a kvalitou (a vlastně i hereckým obsazením) velice podobá Nepříteli státu. Kdo má rád Tonyho Scotta, Gene Hackmana, Denzela Washingtona a napětí - jasná volba. ()

salalala

Jeden z těch horších a hloupějších filmů Tonyho Scotta. Začátek nic moc, obvyklé proslovy o nejlepší zemi na světě a hrdosti na vlajku. Tohle umějí točit fakt jen Američani. Scott tu ještě nemá vycizelovaný ten svůj obvyklý styl, proto tu kromě občasných (a až příliš digitálních) výbuchů pod vodou je jen občas nějaká akce. Jinak jde hlavně o psychologický a ideový souboj dvou autorit. Nebýt Hackmana a Washingtona, kterým navíc výborně přihrává i tehdy ještě relativně neznámý Mortensen, dopadlo by to mnohem hůř. Je to hlavně záruka jich tří a dalších pár herců (Gandolfini, Dzundza), že tenhle film dokoukáte až do konce. Hodně jednoduchý a průhledný příběh, který by vymyslel asi každý. ()

Vědma

Film objektivně asi zaslouží víc, ale já nejsem tím pravým divákem chlapských filmů z prostředí ponorek, vězení nebo vojenských výcvikových táborů. Nicméně výborní herci v čele s mým nejoblíbenějším mě u televize udrželi. ()

Ediebalboa

Stačila v 90. letech dvě herecká esa na to vykompenzovat poměrně banální scénář, když vám k tomu jako bonus vyhrávalo pravděpodobně nejzásadnější dílo Zimmerovy kariéry? To víte, že stačila. ()

higuain

Crimson Tide táhne neskutečná Zimmerova hudba, která je kvalitou vysoko nad vším ostatním, co film nabízí. Jinak jde o docela dobrý ponorkový film, kterému ale škodí ten místy trochu otravný náborový podtón, jakkoliv určitě snesitelněji podaný než ve Scottově Top Gunu. ()

Vessper

První půlce chybí tempo. Místo toho, aby vtáhla do děje, spíše tak nějak plyne. Ve druhé to konečně začíná mít ten správný "drive" a napětí. Bohužel je film celkem předvídatelný, Denzel Washington nijak výrazný a Viggo Mortensen má strašně málo prostoru. Čekal jsem od toho více. 65% ()

Meridius

Sugestivní sonda do stísněného světa ponorky očima Tonnyho Scotta podpořená famózní hudbou Hanse Zimmera - hrdinský hlavní motiv již stačil mezi fanoušky soundtracků zkultovnět. ()

lekr

Scottova slabší chvilka. Bez ohledu na to, že námořní dramata nejsou zrovna mým šálkem kávy, nabízí snímek jen klišovitou zápletku, kterou zachraňuje akorát skvělé tempo druhé poloviny filmu. Mizerné tři hvězdičky. ()

Martin741

Reziser Tony Scott opat natocil kvalitny film, tentokrat sa scenar zaobera ponorkami. A to mam ja rad, jadrove ponorky a veci okolo toho - uz od bondovky Spy Who Loved me. Pribeh kvalitne odsypa, pre divaka ziadna nuda nehrozi ani chvilu. K tomu kvalitne herecke osadenstvo : Denzel Washington a Gene Hackman opat raz dokazali, ze patria medzi herecku elitu. Ak sa k tomu pripocita mozna pravdepodobnost bliziacej sa vojny, stiesnena ponorkova atmosfera, tak niet co riesit. Kvalitna podivana je hned na svete. 86 % ()

SallyZen

Já prostě toho Tonyho obdivuju. Tenhle film není ničim jiným než skorodvouhodinovou emoční rozbuškou, v které se ale nesetkávaj žádný třasořitky, ale pořádní charakteři. Herecky tedy naprosto výborně zvoleno. Denzel a Gene jsou prostě filmový klasy. Do toho parádní Zimmerova hudba a prostředí ponorky? noooo, nejsem sice extra fanoušek, ale určitou paniku jsem pochopil. Bejt zavřenej v takovým prostoru a nevědět jestli na Vás odněkud nepřilítne torpédo a nebudete v okamžiku dead. Asi bych trochu tý klaustrofobie měl. Jinak ale paráda. 80% ()

Figu

Tuto filmovou vzpruhu jsem přesně potřeboval. Jak již tradičně hlásám - ZLATÝ 90KY, tak Krvavý příliv právě tuto tradici stoprocentně potvrzuje! Geniální obsazení filmu, Gene Hackman předvedl snad svůj nejlepší výkon všech dob, ovšem Denzel zdatně vzdoruje. A nejen tito dva excelují. Montersen, Gandolfini a mnozí další z paluby jim šlapou slušně na paty. Vzpoura střídá vzpouru, napětí se dá krájet a je otázka času, kdy se něco opravdu posere. Famózní hudba i režie Tonyho Scotta. Tento film nemá chybu! 85% ()

WoWoW

V tomhle filmu není zlých a dobrých chlapů, jen chlapů, co mají svoji pravdu a každý svůj strach. Ale to nezmění nic na tom, že filmy z ponorek, mě nikdy nebavily. A to se nepovedlo ani Scottovi ani Washingtonovi s Hackmanem. Nedá se nic dělat, než čekat na nějaký jiný film z ponorky. ()

joker.george

Celkově je Crimson tide o něco málo slabší než Hon na ponorku, ale za to může spoléhat na jeden z nejlepších soundtracků Hanse Zimmera. Po celou dobu si snímek vyrovnaně drží kvalitní a hutnou atmosféru s nepřehlédnutelnými herci v hlavních rolí. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)

Nový Scott opäť s Denzelom

Nový Scott opäť s Denzelom

26.04.2005

Denzel Washington si po Mužovi v ohni zahrá v ďalšom projekte Tonyho Scotta (na obr.), ktorým má byť romantický sci-fi thriller DEJA VU. Denzel stvárni agenta FBI so schopnosťou cestovať v čase do… (viac)