Kapitán námorníctva sa musí dostať k nukleárnej ponorke, ktorá uviazla na dne oceánu. (TV Markíza)

ledzepfan

Tohle stojí a drží především na kulervoucím castingu. Z Hestona mám sice trvale dojem, že se herecky zaseknul někde v padesátých letech, ale všichni ostatní si to dávají s přehledem. Především D.Carradine(čím častěji ho vídám v jeho starších rolích, tím je mi sympatičtější) a S.Keach to táhnou nahoru. Ale i překvápka jako mladičký McHattie nedělají ostudu. Děj je sice jednoduchý a relativně předvídatelný, je ale schopný držet pozornost a gradovat nějáké to napětí. ()

Lacike

Od spojenia mojich dvoch oblubenych zanrov (ponorkovy film + katastroficky) som ocakaval dvojnasobnu zabavu. Ale vysledok je strasna nuda. Trikova stranka je dost slaba, akcne sceny nudne a bez napätia, postavy nezaujimave. Nudil som sa rovnako ako posadka pri cakani na to, kedy ich konecne vyzdvihnu z uveznenej ponorky. Oni ale aspon sledovali lepsi film: Jaws. 4/10. ()

Wacoslav1

Film jde celkem rychle na věc. Hlavní a zásadní událost se stane už mezi 10 a 15 minutou, ale možná, že právě v tom je ten problém, protože ten zbytek filmu věnovaný záchranářské akci mě až tak nestrhnul. Nedá se říct, že bych se vyloženě nudil, technická stránka filmu mi přišla ok, ale chybí tu nějaká větší obava o postavy. Všichni jsou až moc v pohodě a přesvědčení o tom, že budou zachráněni, ale jo vidět se to dá.60% ()

majo25

Katastrofická dráma o záchrane jednej ponorky, ktorá uviazla na dne a mieri vďaka zosunom čoraz hlbšie. Treba riešiť náročné úlohy a preto sa rolí chytajú také hviezdy ako Heston, Carradine či Keach. Sranda, že Christopher Reeve točil v rovnakom roku hlavnú úlohu v megatrháku Superman a v tomto si strúhol iba nepodstatnú a drobnú vedľajšiu rolu. Od príbehu nečakajte tempo, dôraz je kladený skôr na dramatické prvky, pár špeciálnych efektov a hru s modelmi vo vodnej nádrži. Niekedy akoby film koketoval s televíznym spracovaním. Nič, čo by trvalejšie ostalo v pamäti, preto sa divím tomu hviezdnemu obsadeniu. Hodnotenie: 55% ()

curunir

Vlastne tak 3.5*. Dobre obsadený (v malej úlohe tu debutoval Christopher Reeve), avšak neveľmi známy a tiež nijak výnimočný film, ktorý by tiež mohol spadať do katastrofického žánru. I keď film nepôsobí nijak honosne, má slušné tempo a občas aj niekoľko pôsobivých momentov. Neviem, o čo išlo užívateľom v ich predchádzajúcich dvoch komentároch. (3. komentár k filmu) ()

• Posádka ponorky si čekání na vyzvednutí krátí sledováním filmu Čelisti (1975). (JohnSmith)