Ruská ultranacionalistická frakce začíná vážně ohrožovat světový mír. Je vyhlášen stupeň nejvyšší pohotovosti a z americké námořní základny vyplouvá ponorka Alabama, jejíž jaderný potenciál může snadno rozpoutat třetí světovou válku. Do východního Pacifiku ji vede zkušený voják kapitán Ramsey, který nikdy nepochybuje o prvním příkazu a jde do akce, jakmile má seznam označených cílů. Rozhodování na nejničivějším válečném stroji má ale své pojistky a nový muž na palubě, velící důstojník Hunter, bere své povinnosti i pravomoci velice vážně. Ve chvíli, kdy je přerušeno spojení s velícím střediskem a není možné ověřit příkaz k odpálení jaderných střel, přebírá vedení. Začíná boj o kapitánský můstek, kde se rozhoduje o rozpoutání jaderného holocaustu, z něhož není návratu. Zatímco kolem Alabamy sviští ruská torpéda, na její palubě propuká vzpoura. (oficiálny text distribútora)

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Překvapivě není vidět tolik rukopis Tonyho Scotta jako spíše vkecávání Jerryho Bruckheimera. Chvílemi strhující děj (hlavně při spuštění interakce obou hereckých hvězd), často ale naplněno vatou a přebytečnou omáčkou. Za zmíňku určitě stojí hodně zajímavý soundtrack Hanse Zimmera, který v podstatě definoval jeho práci v následujících letech. 60 % ()

Compadre

Nevím proč, ale Krvavému přílivu jsem ze začátku vůbec nevěřil, ani jsem se na něj nechtěl dívat..ale nakonec jsem byl moc mile překvapen. I když je to docela dějově docela tuctovka, tak je moc dobře zahraná a solidně napínavá. Washington s Hagmanem nezklamali a celkovou atmosféru skvěle doplnila hudba Honzy Zimmera. Lehce nadprůměrnej příjemnej thriller :) ()

VanTom

Nejspíš to na amerických balistických ponorkách v předvečer rozpoutání jaderné války takto nechodí, ale pro hollywoodské akční drama jde o kulisy ideální. Tony Scott, Hans Zimmer a skvělí herci zručně inscenují napínavou (verbální) přestřelku v uzavřeném prostředí, která se možná tváří inteligentněji, než ve skutečnosti je, ale vadila mi snad jen ta neustále nahnutá kamera "simulující" náklon plavidla. :-) ()

Kosmik 1

"Věnujte mi, prosím, pozornost...pan Hunter mě upozornil, že morálka poněkud upadá, že by mohly být problémy....mám pro Vás návrh....kdokoliv z posádky má pocit, že není na výši situace, ať opustí naši loď (:-D), máme tu stav ohrožení tři, hrozí nám válka. Mluvil Váš kapitán, to je vše." ..... U hudby lze v jedné melodii vysledovat podobnost s Piráty z Karibiku. Jinak solidní porce napětí a přetahovanou o ponorku jsem si užíval společně s posádkou. Nehty jsem měl naštěstí ostříhané, tak nebylo co kousat. :-) 80% ()

KASUGI

Po X letech od prvního vidění docela překvapení, jaký to je plochý film. Denzel nastoupí na ponorku k Hackmanovi. Začne je sledovat nepřátelská ponorka a střílí po nich. Oni se snaží uniknout a váhají, jestli odpálit jaderné střely. A toto je prosím celý film. ()

Nepi

Souboj dvou mocných mužů na jedné z největších ponorek světa Alabamě...opět skvělá práce střihu a kamery...Napětí do poslední chvilky...Dvě herecká esa Gene Hackman a Denzel Washington v režii skvělého Tonyho Scotta...Prostě **** ()

manonfire

Na Hollywood jen pár nedomyšleností a nereálný zdroj povstalecké hrozby. Ovšem jako akční drama je to výborný film, težící z prostředí, skvělých hereckých výkonů nejen ústřední dvojice a také skvělého střihu a režie. 80% ()

ssfan

Když máte na place Denzela Washingtona a Gena Hackmana, režíruje Tony Scott, produkuje Don Simpson a Jerry Bruckheimer a hudbu skládá Hans Zimmer, tak film nemůže dopadnout zle. Myslím, že Krvavý příliv je jeden z nejlepších thrillerů odehrávajících se v ponorce. Bylo tam jen pár nudnějších úseků, jinak velmi zajímavý a napínavý kousek. Rozhodně stojí za vidění. 80% ()

Aqualung

Zrovna na to koukám. Brilantní výkony protagonistů Hackmana a Washingtona. Už na prvním společném sezení v právě se ponořivší Alabamě je jasná expozice. Bude to bitva intelektů z nichž ten silnější je nahý a ten slabší je oděn do brnění formálního velitele. První rovina konfliktu. Tu druhou představuje etika a racionalita proti vojenskému způsobu uvažování. A tohle je meritum celého dobře postaveného příběhu. Konec je roztřepený, nebo chcete-li, otevřený. Pravdu měli oba, tak zní šalamounské rozhodnutí rozhodčí komise. Vzpoura na válečnou loď nepatří, ale zde zabránila jadernému konfliktu. Takže.......? Slušný film. ()

Darth_AK

Gene Hackman a Denzel Washington rozehráli hru, při které na první shlédnutí nelze ani jít na záchod, napětí z filmu jenom čiší. Drama o tom, jak málo stačí k způsobení jaderné katastrofy..Kapitán Ramsey, zkušený veterán, se psem, který očůrává jaderné reaktory na ponorce, versus mladý XO Hunter, zářný příklad americké demokracie a svobody (někdo by řekl i rasové rovnoprávnosti ve filmech..) a jedna rozbitá vysílačka. Oba mají charisma na rozdávání a v tomto thrilleru ukazují skvělé herectví-na pozadí hrozící "třetí světové" ztrácí ponorka signál a dostává se do střetu s ruskou ponorkou, za hudby Hanse Zimmera..co víc si přát? Boj o velení, napínavé dialogy, úchvatná hudba a vcelku realistická atmosféra na ponorce, to vše jsou klady tohoto filmu. A hlavním je napětí, všudypřítomné a neustávající. Nejlepší ponorkový film! 5*, za vše co jen jde, včetně mladého Aragorna jako odpalovače jaderných střel. Krvavý příliv je film, který si rozhodně zaslouží být v mojí topce, na první shlédnutí tohoto díla nikdy nezapomenu, z produkce Jerryho Bruckheimera a Dona Simpsona jsem zatím viděl jen samé pecky. "Takže já jsem kapitán Kirk a vy Scotty. A já vám říkám že jestli nedáte to rádio dohromady, miliony budou umírat, takže je to na vás, vím že není vo co stát, ale je to tak, zvládnete to?" (mlčenlivý pohled).."Scotty.."..."Ano pane!" (otáčí se) "Máš něco?" "Ne Vosslere." "Tak dělej!" ........"Nikdo tu nemá chodit sám, neslyšel jsi rozkaz?!" "Sakra Benfielde, na co doprovod, když jdu srát!" ()

insurgentes

Obamoidní pacifistní přiteplalý negr zachrání lidstvo, protože MÁ PRAVDU. Chvílema jsem si nebyl jist, jestli ministr propagandy Goebbels nevstal z mrtvých a nenechal se naverbovat ve vošinktnu. Kdo je největší národ na světě? No přece MY. Která země je nejbáječnější ze všech? No přece TA NAŠE. Co je potřeba chránit na prvním místě? Naše rodiny a děti made in the united states. ()

SG-1

"Pokud nebude třetí světová válka nebo když se neobjeví obří chobotnice, rád bych tady měl půl hodiny klid." -kapitán Ramsey- ()

herr_carter

Co je umění? Natočit film, odehrávající se na pár klaustrofobických metrech čtverečních tak, aby filmový divák zůstal po celou dobu v plném nasazení a nespustil oči z obrazovky. Tak přesně tohle se tvůrcům Krvavého přílivu povedlo na téměř jedničku s hvězdičkou. Takové to klasické herecké obsazení - starý vlk a konzervativní vůdce Hackman tu má co dělat s mladým, talentovaným a ambiciózním Washingtonem a střet osobností je to vkustku skvělý. Zatímco u zkušenějšího převládá válečný chtíč, mladý vidí pouze komplikace spojené s tvorbou nového holocaustu, 3.světové války a nukleární zimy. Fajn je, že i když nutně fandíme skoro celý film Denzelovi, Hackman to na konci zachrání a rozčepýření kohouti nakonec najdou shodu................ moje hodnocení = 8 z 10. ()

Sdoom

Zajímavý námět, solidní napětí a výborní herci, to vše je mix pro minimálně 4hvězdičkové hodnocení, ale bohužel příliš předvídatelný děj a dost patosu v závěru sráží hodnocení níže. Nicméně ty neclé 2 hodiny utečou rychle a že bych se nudil v nějaký moment, to taky nemůžu říct. Solidní 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)

Nový Scott opäť s Denzelom

Nový Scott opäť s Denzelom

26.04.2005

Denzel Washington si po Mužovi v ohni zahrá v ďalšom projekte Tonyho Scotta (na obr.), ktorým má byť romantický sci-fi thriller DEJA VU. Denzel stvárni agenta FBI so schopnosťou cestovať v čase do… (viac)