Britské herecké hvězdy v čele se Sirem Johnem Millsem a Donaldem Sindenem vévodí dramatu ze druhé světové války. Bitva o Atlantik propukla v plné síle a britské lodě jsou zoufale potřeba. Většina z nich však obléhá nebezpečnou německou bitevní loď Tirpitz. Podle plánu mají loď zničit a zdá se, že jedinou možností je použití miniponorek. Bude akce úspěšná? A pokud ano, za jakou cenu? Nad námi vlny – to je akcí nabitý válečný fi lm, který vás udrží v napětí od začátku až do konce. (oficiálny text distribútora)

Mol

COR BLIMEY! THEY GOT THE RUDDY COOKS ON THAT GUN! Nebyl to vyloženě špatný film, ale ze začátku se dosti vleče a obrovské množství postav mi způsobovalo jen to, že jsem nevěděl v které ponorce zrovna jsem. Jeden mi tam naštěstí připomínal mladého Johna Wayna, jeden Jimmy Stewarta a jeden byl veselá kopa. Nějaké to napětí se na konci přeci jenom objeví, ale moc ho tu není. Omlouvat tento snímek kvůli roku vzniku nebudu, protože už v té době se takové filmy točili a tak vím, že to šlo udělat mnohem lépe. ()

Dragonlanc

Takmer dokumentárny film natočený podľa skutočnej udalosti - útoku anglických trpasličích ponoriek na nemeckú bitevnú loď Tirpitz, kotviacu v Trondheimskom fjorde. O nejakej akcii sa dá len sotva hovoriť, pomalé, rozvláčne a pre niekoho, kto nepozná žiadne historické pozadie celého príbehu aj ťažko zrozumiteľné. ()

Martin741

WWII je dnes uz folklor, aj veci okolo nemeckej lodi Tirpitz su notoricky zname. Rovnako aj Wilhelm Gustloff. Pikoska . 10. 2. 1945 bola potopená nemecka luxusna lod SS General von Steuben. Ako sa lod plavila ladovym Baltskym morom vo februari 1945 - bola preplnena utecencami a ranenými vojakmi Wehrmachtu. Zasiahli ju dve torpeda z akejsi sovietskej ponorky. Lod sla ku dnu, len este predtym sa zdvihla jej zadna cast so stale rotujucimi lodnymi srobami. Par nacistov padlo rovno do rotujucich srobov - rozsekalo ich - jak do plnenej papriky, na cimpr campr : 67 % ()

drankeryth

Pred zhliadnutim tohoto filmu ma najviac uputala posledna veta v obsahu filmu na tejto stranke. Vraj film je nabity akciami od zaciatku filmu az do konca. Nooo, ako som to pozeral, tak tych akcii zas tak vela nebolo, skor az od druhej polovicky filmu sa nieco dialo a na poriadne velku akciu doslo az pri konci filmu, co je trosku malo pre mna. Tym nechcem povedat, ze by to bol slaby film, to urcite nie. A dej filmu je priemerny, ale nie nudny. Ako celok to vsetko dobre zapada spravnym smerom a je to aj celkom dobry vojnovy film. ()

honajz

V kolekci klasických válečných filmů vydává Bontonfilm slavnější filmy tohoto žánru. Tentokrát černobílé drama z roku 1955. Příběh se odehrává za druhé světové války, kdy se britské námořnictvo rozhodne zničit německou bitevní loď Tirpitz, která u Norska kontroluje vody, takže běžné ponorky nemají šanci uniknout. A tak přijde velení s nápadem využít miniponorky, které by bitevní loď podminovaly. Ačkoliv je film hodně oceňován, nemůžu si pomoct, ale děj je sem tam vyprávěn hodně zmateně, podmořské záběry hrozně čiší kulisami, a dokonce občas jsou některé scény hrozně zrežírované. I když jde o film podle skutečné události, přesto zamrzí nejvíc konec - kdyby tam aspoň bylo dořečeno, že Tirpitz byl kompletně zničen letectvem RAF rok po této ne zcela úspěšné misi. Ale takto podáno to vypadá, že vše vyšlo nadarmo. Disk nabízí vyčištěný obraz ve formátu 4:3, zvuk stereo (včetně českého dabingu), české titulky, ale to je vše. Bonusy žádné. Publikováno: 30.11.2008 ()

• Film bol natočený podľa príbehu "CET" Warrena a Jamesa Bensonovcov. (Svadbos)
  • Fraser (John Mills) nosí hodinky značky Jaeger-LeCoultre Reverso. (dyfur)