Ruská ultranacionalistická frakce začíná vážně ohrožovat světový mír. Je vyhlášen stupeň nejvyšší pohotovosti a z americké námořní základny vyplouvá ponorka Alabama, jejíž jaderný potenciál může snadno rozpoutat třetí světovou válku. Do východního Pacifiku ji vede zkušený voják kapitán Ramsey, který nikdy nepochybuje o prvním příkazu a jde do akce, jakmile má seznam označených cílů. Rozhodování na nejničivějším válečném stroji má ale své pojistky a nový muž na palubě, velící důstojník Hunter, bere své povinnosti i pravomoci velice vážně. Ve chvíli, kdy je přerušeno spojení s velícím střediskem a není možné ověřit příkaz k odpálení jaderných střel, přebírá vedení. Začíná boj o kapitánský můstek, kde se rozhoduje o rozpoutání jaderného holocaustu, z něhož není návratu. Zatímco kolem Alabamy sviští ruská torpéda, na její palubě propuká vzpoura. (oficiálny text distribútora)

starbrejkr

Nejdřív jsem byl docela zklamán, protože první hodina je jen přehlídka dokonalé disciplíny amrických námořníků a úcty ke kapitánovi (vrcholí to opakováním v dešti), ale jak to začne mezi Hackmanem a Washingtonem čím dál tím víc vřít, tak film jde nahoru. V dost věcech - hlavně manévry s torpédy mi to připomínalo nedostižný Hon na ponorku. Celkově film není žádný extra zázrak, překvapení se taky moc nedočkáme, ale odsýpá rychle a dobře se u něj bavíte - a to je řekl bych u filmů tohoto typu hlavní, proto jsem byl spokojen. ()

C0r0ner

Spojení Tonyho Scotta a film z prostředí ponorky byl předem jasný úspěch. Nicméně po zhlédnutí musím říct, že tenhle snímek zdaleka nesplnil to, co jsem od něj očekával. Washington s Hackmanem sice byli špičkoví, ale děj jako takový vůbec nebyl takový, jak sliboval popisek, spíš se prázdně kecalo. Bohužel. 60% ()

Wormboy

Klasicky bruckenheimerovsky akcny thriller tentokrat od Tonyho Scotta, ktory ma v podstate dost dobru atmosferu, spad, Hackman a Washington su vyborni, Zimmerova hudba tiez. ()

Juto

Ponorková dráma, ktorá má všetko, čo by ste od akčného thrilleru mohli čakať, a niekoľko ďalších vecí, v ktoré zvyčajne nemôžete vydieť : vynikajúci scenár, prvotriedne výkony a príbeh, ktorý má viac spoločného s jednotlivcami ako s výbuchy. 8/10 ()

emo

Nechape preco je tento film taky nedoceneny. Vynikajuca rezija, dobry scenar, hymnicka hudba, hvieydne obsadenie... Jden y najlepsich ponorkovych filmov. ()

Machrovic

Kdysi jsem viděl jen poslední půlku filmu, nyní jsem konečně viděl film celý, ale to už na mě tolik nezapůsobilo. (Ne, že bych se nudil.) Na to, že je to film Tony Scotta má dílko poměrně zajimavý námět a jistou hloubku. Nesnaží se hláškovat za každou cenu. // 70% ()

Sabrewulf

Militantní sranec. Mně už se nějak začínají příčit ve filmech uniformy a všechno kolem armády. Když jde o skutečný konflikt např. druhá světová válka - s tím problém nemám, ale jakmile se něco vymýšlí, nejlépe ve stylu: Koho dáme proti nám? Moment, mrknu do brožury... á jasně, dáme tam Rusáky - tak to fakt ne. Už začátek mě vytáčel, když Denzel místo, aby šel natáčet narozeniny své dcerky, tak čumí na telku, kde se zrovna hlásí, že Rusové ohrožují chudinku Ameriku. Samozřejmě u toho Denzelovi stojí. To není vidět, ale je to zřejmé. A pak když manželka pošle Viga, aby přitáhl Denzela zpátky na oslavu, tak zkysne u televize s ním, přičemž jim stojí oběma. Prostě vylízané militantní mozky. Tváří se jakoby v šoku, ale ve skutečnosti je to výraz vzrušení, že je konečně někdo zase ohrožuje a oni tak můžou ukázat světu, že oni jsou ti mistři zeměkoule, přičemž si v duchu mnou ruce (a péro), jak skvěle zase vyšlo strkání čumáku kam neměli a nějaké ty pletky, aby ty Rusáky vyprovokovali. No a když se ozve pípátko, tak samozřejmě div nevystříknou, že zase můžou jít dělat "pořádek". Hnus. ()

panMartin

Jde prostě o skvělou záležitost, co mě bavila. Dva rozdílní kapitání v jaderné ponorce. Je jasné, že to nebude dělat dobrotu. Hvězdné herecké duo (myslím, že Gene Hackman byl o něco lepší, než Denzel Washington), musí zákonitě potěšit, zpracování také neurazí a připočteme-li k němu skvělou Zimmerovu hudbu, tak se rozhodně nemusíme nudit. Jde hlavně o psychologický souboj. Nicméně doporučuji vidět, ponorková hra na honěnou je dobrá. Ale ten Happy End mi prostě k tomuto filmu vůbec neseděl. ()

Mol

GET THE RADIO FIXED VOSSLER. I COULD'VE BUILT ONE BY NOW! Napínavý snímek a to pořádně. Když k tomu ještě přidáte skvělé herce a skvělou zápletku a pointu, tak vám nemůže vyjít nic jiného než senzace. Ponorky mě vždycky fascinovaly, ale koho ne? Vřele doporučuji tento snímek. ()

Decker

Dost dobry! Tohle ponorkove drama se Tony Scottovi velice povedlo a nechapu proc ma tak nizke hodnoceni? Denzel Washington i Gene Hackman podavaji slusne herecke vykony a atmosfera snimku me celou dobu drzela u obrazovky. ()

VaHo

Strhující drama o tom jestli se má zmáčknout jeden čudlík. I když všechno šlape jak má tak se nemohu ubránit pocitu, že tomu přeci jenom chybí něco, co by příběh pro mě posunulo do pětihvězdičkových vod. ()

Shetland

Filmové výkony ušly, ale ten Happy End mi prostě k tomuto filmu vůbec neseděl. Kdybych měl srovnávat s Ponorkou (1981), tak tento film z toho vychází hůře. 60% ()

lennyd

V Rusku se vzbouřili ultranacionalisté proti vládě, a mimo jiné se zmocnil raketové základny se zásobou jaderných zbraní. Takže US Army do pozoru, nastartovat ponorky a jedem. Na jedné z ponorek, Alabamě, je kapitánem Frank Ramsey (Gene Hackman) a jeho zástupcem Ron Hunter (Denzel Washington). Pár dní po vyplutí dostávají pokyn k odstřelu jaderných zbraní, nicméně vzápětí jsou napadeni jinou ruskou ponorkou. A při této akci jim přestává fungovat rádio, takže z nové urgentní zprávy dostávají jen půlku - a to vede k rozporům mezi kapitánem a jeho zástupcem. Kapitán tvrdí, že poslední kompletní zpráva je platná, a chce vypustit jaderné zbraně. Zástupce chce naopak počkat na opravu rádia a potvrzení či zastavení útoku. A začíná boj o čas a kompetence ... Už dlouho jsem neviděl film, u kterého bych si napětím hryzal nehty a čekal jak to celé skončí. Oba hlavní hrdinové mají svojí pravdu - a co je nejhorší, oba dva pohledy jsou správné - tady se nehraje na kladného a záporného hrdinu. Oba hlavní herci jsou ve svých rolích dokonalí, k čemuž jim skvěle sekundují i ostatní (např. skvělý Viggo Mortensen). Když k tomu připočtu dokonalou hudbu Hanse Zimmera (i když recyklovanou ze Skály - nebo naopak), tak z toho pro mě vyplývá nejlepší ponorkový film všech dob - nezlobte se na mně, ale ani legendární Boot či Hon na ponorku na toto nemají. Tonny Scott prostě ví, co dělá... ()

-dRaGoN-

Krvavý příliv je jeden z filmů, který by měl člověk shlédnout už jen z důvodu že obsahuje jeden z nejlepších zvukových mixů vůbec. Celou dobu jsem měl totiž pocit že jsem opravdu v ponorce... :) Klasická produkce Jerry Bruckheimera zaručuje správné tempo, kde nenajdete hluché místo a děj je díky podání obou herců v hlavní roli silně atmosférický. To vše s vynikající hudbou H.Zimmera zaručuje kvalitní podívanou. 90% ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)

Nový Scott opäť s Denzelom

Nový Scott opäť s Denzelom

26.04.2005

Denzel Washington si po Mužovi v ohni zahrá v ďalšom projekte Tonyho Scotta (na obr.), ktorým má byť romantický sci-fi thriller DEJA VU. Denzel stvárni agenta FBI so schopnosťou cestovať v čase do… (viac)