Ruská ultranacionalistická frakce začíná vážně ohrožovat světový mír. Je vyhlášen stupeň nejvyšší pohotovosti a z americké námořní základny vyplouvá ponorka Alabama, jejíž jaderný potenciál může snadno rozpoutat třetí světovou válku. Do východního Pacifiku ji vede zkušený voják kapitán Ramsey, který nikdy nepochybuje o prvním příkazu a jde do akce, jakmile má seznam označených cílů. Rozhodování na nejničivějším válečném stroji má ale své pojistky a nový muž na palubě, velící důstojník Hunter, bere své povinnosti i pravomoci velice vážně. Ve chvíli, kdy je přerušeno spojení s velícím střediskem a není možné ověřit příkaz k odpálení jaderných střel, přebírá vedení. Začíná boj o kapitánský můstek, kde se rozhoduje o rozpoutání jaderného holocaustu, z něhož není návratu. Zatímco kolem Alabamy sviští ruská torpéda, na její palubě propuká vzpoura. (oficiálny text distribútora)

john.h

Průměr, kde mě nejvíc zaujala asi hra červených a modrých odstínů barev v mnoha scénách, nejen co se týče osvětlení, ale také byl tento motiv k vidění u hodného a zlého bosse na ponorce. Konkrétně na kšiltovce. ()

Pulper

Výborný námět ukazující, jakou zodpovědnost míval před rokem 1996 kapitán americké jaderné ponorky, jejíž výzbroj mohla vymazat celá města. Režisér měl super dobrý nápad do hlavních rolí obsadit Hackmana a Washingtona. Je mou smutnou povinností oznámit, že tím pozitiva končí, což je prakticky pouze chyba scénáře. V příběhu je tolik nechutně předvídatelných zvratů na poslední chvíli, až se člověku chce zvracet. Trapné situace střídají jedna druhou. Důstojníci, kteří by si sakra měli být vědomi toho, co mají v ruce, se chovají jako malí fakani a rozhodují se na základě předsudků, sympatií a momentálních nálad. Potažmo si dávají minutu sem, minutu tam na rozhodnutí, jestli přijmout depeši ROZHODUJÍCÍ O OSUDU SVĚTA a v mezičase plácají o blbostech. Vrcholem všeho je konec, kdy se dozvíme, že dva hlavní rivalové udělali oba vlastně všechno dobře a ještě si málem padnou kolem krku. Propagandistický hnus! ()

papadoce

Tony Scott nám dal plejádu parádnych filmov, o tom žiadna, ale hlavne, hlavne mi dal Posledného skauta. Zato ho budem mať navždy na režisérskom piedestále. A teraz mi dal Karmínový príliv. Vojnovú drámu v ponorkovom prostredí akých bolo natočených už od tej doby niekoľko. Tony zobral hviezdy z prvej hollyúdskej ligy, Hackman, Washington, Mortensen a zasadil príbeh do rusko amerického konfliktu. Pán Hackman tu hraje úplného kreténa, maximálne nesympatického kapitána s roztraseným prstom na spúšti, a že ho hral presvedčivo. Je to pán herec. Denzel zas už ako mlaďas hraje presvedčivo cieľavedomého, ale idealistického námorného kapitána, ktorý sa nebojí postaviť šialenej autorite a je jediným článkom medzi jadrovou katastrofou a akým takým mierom. Je hrozne nebezpečné ak sedí šialenec na jadrovom arzenáli a vtedy je jedno za ktorú stranu kope si myslím. Tento súboj o vedenie ponorky je ústredným motívom filmu. Je to taká/ý dráma/thriller s občasnou torpédovou akciou. V skutku podarená dráma, výnimočná práve hereckými výkonmi spomínaných pánov. Sú uveriteľní, obaja. Najsamsuperskejšie bolo mlčanie medzi Denzelom a Vigom, tam bolo povedané úplne všetko až som mal zimomriavky. Za mňa škoda, že sa celý dej odohráva len v ponorke Alabama a že nevidíme prestrihy toho čo sa deje v ruskej kadibudke, ale takto to tvorcovia proste chceli a koniec v podstate ukázal aj, že takto ako to je, to má ten správny nádych a atmosféru. Páčilo sa mi to málinko viac ako neskôr K-19 The Widowmaker (Harrison Ford, Liam Neeson), či Hunter Killer (Žerár Butler, Gary Oldman). Ale nemám svoj obľúbený ponorkový film ani po zhliadnutí všetkých troch. Crimson Tide má svoju typickú kameru a filtre, ako to mal Tony Scott rád. Je super, keď sa režisér drží svojho rukopisu, najmä ak ste divák, ktorému to sadlo. Dávam 75%. ()

LuNaj

Řekli byste si: ,,Film, který se celou dobu odehrává pouze v ponorce. Co se tam proboha může dít napínavého?" Možná byste se divili. Stejně, jako teď já, když tomu dávám bez mrknutí oka 4*. ()

kabul

Som nútený dať plné hodnotenie... Jednoducho si musim priznať, že ponorkové filmy sú moja parketa. Vidím tu istú podobnosť s K-19, ale v tomto prípade sa mi to páčilo viac. ()

Marcus.das

Filmek je lepsi, nez se na prvni pohled muze zdat. Vyborna zapletka. Pribeh trosku podobny jak v "K 19-stroj na smrt", ale Denzel byl jeste o trochu lepsi nez Ford. Jinak dramaticnost celeho film v case exponencialne roste, a cloveka to naprosto vtahne do deje, aspon ja se nekolikrat pristihl s ocima jakoby prilepenyma k obrazovce:D ()

helrohir

Filmy o ponorkách mám celkom v obľube, ale tento patrí medzi tie slabšie. Tomuto filmu nemôžem uprieť napätie a kvalitné herecké výkony, a aj chytľavú hudbu. Avšak niektoré scény mi do deja prišli vtlačené nasilu, len aby tam bola nejaká akcia (požiar), mimo to mi vadili tie dialógy a preslovy na vojenské a politické témy a scenár v konečnom dôsledku tiež nestál za veľa. To neustále striedanie veliteľov mi liezlo na nervy a nakoniec z toho okrem ospravedlnenia aj tak nič zaujímavé nevzišlo. Takže v rámci ponorkovej tematiky tento film proste kvalít "Honby na ponorku", "Ponorky" alebo "K-19" nedosahuje. ()

Brano

Nikdy som nebol veľkým fanúšikom amerických filmov z námorného prostredia a Crimson Tide tiež nieje výnimkou. Film zaujal najmä zaujímavým námetom, dobrým hereckým obsadením a geniálnou hudbou od Zimmera. Pre mňa priemerný thriller z ktorého až príliš cítiť tú americkú hrdosť. ()

kubilov

Když jsem se tak zběžně podíval o čem by tak mohl být Krvavý příliv, tak jsem si řekl, že s největší pravděpodobností půjde o průměrnou Scottovku z hlubokých devadesátých v hlavní roli s tehdy nepříliš známým Denzelem Washingtonem a mimo jiné i s Viggo Mortensenem a Gene Hackmanem. Ovšem to, co jsem od tohoto prostorově v podstatě dost komorního thrilleru dostal, byla až nad očekávání kvalitní podívaná. Napínavá a klaustrofobická atmosféra bitevní ponorky v boji proti nepředvídatelnému ruskému soupeři + hrátky s psychologií postav a jejich šarží, které dostanou v nejnevhodnější moment ponorkovou nemoc. 4* jak vyšité ()

subic

Stojíme při vás commandere Huntere. Dívám se na to po letech, první polovina už je docela vlažná, dech chytne až ta druhá. Ale za pár let někdy na to zase kouknu. Denzel Washington tu má z tohoto filmu profilovou fotku a díky těmto filmům z devadesátek by se býval stal i mým oblíbencem. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)

Nový Scott opäť s Denzelom

Nový Scott opäť s Denzelom

26.04.2005

Denzel Washington si po Mužovi v ohni zahrá v ďalšom projekte Tonyho Scotta (na obr.), ktorým má byť romantický sci-fi thriller DEJA VU. Denzel stvárni agenta FBI so schopnosťou cestovať v čase do… (viac)