Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

SamGee

Pätnásť rokov sa Dwayne „The Rock“ Johnson pokúšal dostať komiksovú adaptáciu Blacka Adama na strieborné plátna a tento rok sa mu to konečne podarilo. Publikum bolo zvedavé, ako dopadne filmová novinka od „Skaly“.  Úvod filmu sa začína pred päťtisíc rokmi, keď otrok Teth-Adam (The Rock) získava schopnosti od čarodejníkov. Bohužiaľ, Adam využíva mágiu sebecky a z toho dôvodu je uväzený na tisícročia až kým sa neprebudí do moderného sveta. Počas deja sa musí rozhodnúť, či byť záchrancom svojho národa alebo pomstichtivým dobyvateľom.  Zápletka o dileme antihrdiny neznie hrozne, ale trpí scenáristickými neduhmi, chabou expozíciou a prázdnymi dialógmi, ktoré majú vyznieť v snímke „dôležito“. Čo sa týka postáv, chýba im plastickosť, ktorá by ich charakterovo obohatila. Nedavám však vinu samotným hercom. Pierce Brosnan, Aldis Hodge, Noah Centineo a Quintessa Swindell ako členovia tímu Justice Society vydávajú zo seba maximum a vďaka snahe sú o niečo sympatickejší. Hoci postava Black Adam je emočne plochá, nedá sa uprieť u The Rocka charizma. Našťastie, snímka má aj svetlé stránky. Humor naberá dych v druhej polovici príbehu, hlavný hudobný motív má údernosť, vizuál s kostýmami sršia farbami, akcia ponúka okuľahodiacu choreografiu a počítačové triky sa držia, hoci v niektorých scénach pôsobia nadbytočne.  Od Blacka Adama neočákajte bezchybný komiksový film. Dáva ho do laty deravý scenár a toporné postavy, no na druhej strane je zachránený hereckým obsadením a solídnou akciou. Ak si chcete užiť, ako Dwayne Johnson nakopáva hrdinov do zadku, ste na správnom mieste.   Scenár, postavy, dialógy: 5/10, Herci, humor, hudba: 7/10, Akcia, kostýmy, vizuál: 8/10, Počítačové triky: 6/10,  Celkovo: 6,5//10. ()

pds

Prišlo mi to ako dosť veľká vykrádačka MCU (Dr.Strange, Xmeni...), ale nebolo to až také zlé. Stále mi ale vŕtalo v hlave, pozerám druhý diel Shazamu alebo čo sa deje ??? Samozrejme ani tomuto filmu sa nevyhol "all must be black" mánia. Ale to už je proste taká zlá doba kinematografie. Inak všimli ste si tiež tú bielu EMbéčku ? 😊 Za mňa 65%. ()

Ozy_man_dias

Tenhle film je jako kousnutí od komára, o kterém víte, že nesmíte škrábat, protože to svědění pak bude nesnesitelný. Tak místo toho škrábete kůži kolem, abyste se uspokojili aspoň trochu. Je to v podstatě jedna velká akce. Je tam tolik akce, že už to ani nelze považovat za akci. Dialogy se drží na absolutním minimu. Dwayne za celou dobu řekne možná dvě souvislé věty, což ostatně zodpovídá na otázku kterou jsem měla před screeningem, totiž jak to bude vypadat, když Dwayne jednou bude muset hrát někoho jiného než Dwayna.  Přitom stačilo tak málo a byla by to introspektivní pecka o mesiášském komplexu USA, který vyváží mír v podobě atomovek, napalmu a nabubřelých superhrdinů.  Tři hvězdičky dávám za naprosto fantastické efekty, které filmu daly správný komiksový nádech. Konečně někdo zpracoval superhrdinu ovládajícího vítr jinak, než jako poletující tělíčko uprostřed tornáda. Pierce Brosnan jako Dr Strange z Wishe taky nezarmoutil a dal tomu příchuť superhrdinského patosu.  Další hvězdičku za to, že se nebáli nahlas vyslovit, že svět není vždycky černobílý a že "americký způsob" není vždycky ten jediný správný. A poslední hvězdička za příběh, ve kterém sice víte, že "to dobře dopadne" (jsou to superhrdinové, jak jinak by to dopadlo), ale cesta k zákonitě dobrému konci je dlážděná dostatkem zajímavého vývoje a chytlavých vedlejších dějových linek. ()

Lijem

Drsnej Rock, drsný hlášky, drsný scény, drsná hudba a hodně akce. Gratuluji! Právě jsem vám ušetřil čas a už na ten film nemusíte koukat! VERDIKT: Nebejt humoru a posledních naprosto nadbytečných 30 minut, možná bych šel o jeden výš. Ale není to víc, než tupej a přeakčněnej mainstream.. Kterej mě už dost unavuje 4,5/10 ()

TeoCZE

Ve filmu je postav asi jednou tolik, než by bylo zdrávo, a polovina z nich je tam jenom do počtu, navíc jsou skoro všichni krajně nesympatičtí. Vynucený humor ála budeme si hrát na Marvel, jim to funguje, je vyloženě trapný. Dialogy jsou o ničem, příběh takřka žádný není, na konci jeden trochu zajímavý plot twist, ale po vší té nudě nad tím člověk jen mávne rukou. Hlavní záporák tam má děj tak na deset minut, ve zbytku se jen bojuje. Boje jsou sice dobře udělané, ale všeho moc škodí, a tady se prakticky nic jiného neděje. Jednu hvězdičku dávám za kostým satana, druhou za hudbu. Nic dalšího si je nezaslouží. ()

Kushina

Takový moderní superman, kterému bohové dali kdysi před x tisíci lety extrémní sílu. Dalo by se říct, že je to superman planety země :D Hodně akce, hodně efektů, ucházející příběh bez větší zápletky. Prostě pohodovka na večer a Johnson prostě neomrzí, i když hraje všechny role stejně. Why not 60% ()

Tomko87

Dve hodiny si tam dávajú na hubu, skrz rôzne dôvody Aj keď si Rock Adama užíva ako vie, celé je to len naleštená hovadina. Sranda, že ma to viac bavilo než Thot: Love and Thunder ()

lilekbig

Jak bych popsal další komiksový film od DC? Debilní, totální k*kotina. Ale! Zatraceně COOL! Nemá to žádný příběh. Ten film je dělaný jako slušná popcornovka do velkého a dobře ozvučeného biografu. Jsem rád, že si to na nic nehraje. Nemá to ambice být nějak obohacující. Je to čistá popkulturní jednohubka, kde je hodně násilí a hodně digibordelu. Pokud chcete vypnout a užít si spoustu zpomalených záběrů, výbuchů a nespočet nesmyslných ran pěstí, pak je Black Adam právě pro Vás. Takto film slouží dost slušně, ale nic víc. Mám rád The Rocka a jeho hloupé akční filmy. Protože Dwayne umí z toho nic neříkajícího a nijak neobohacujícího bum sem bum tam udělat fajn podívanou, na kterou se hezky kouká. To platí i o jeho Black Adamovi. PS: dvojku bych si klidně za dva roky dal. 6/10 ()

sus

Další pseudo-superman/wonder woman, klasika DC, možná bych ještě přidal půl malé hvězdičky za potitulkovou scénu ()

Dr_Berry

Mám The Rocka rád. On je fakt hollywoodskej snaživec. Aldis Hodge je sympaťák. Pierce Brosnan je skoro už legenda. Přesto všechno je Black Adam strašná tuctovka ze které si nepamatuji nic, jen matně to, co jsem viděl v trailerech. Smutný to příběh pro DC. ()

BlackAdder87

U DC se zjevně řídí stejným heslem jako Justice Society: "Máme špatný scénář, lepší než žádný scénář." ..... uhm ne!, tohle nefunguje. Celkově mám z Black Adama pocit jako by se někdo nemohl rozhodnout, co chce točit za film a nakonec to všechno zprasil dohromady jako pejsek a kočička dort. Výsledkem je film, který se ve druhé třetině po krkolomné cestě dostane k jakš, takš pointě, aby jí v té 3 totálně domrvil, o potitulkovce radši ani nemluvit... ()

Grázl83

Postava je schopnostmi takovej okopirovanej Superman, takže poměrně zbytečný komiks. Co se týká filmu, tak od první chvíle baví, ale ty triky mě zklamaly, působí velmi lacině, jak z nějakého béčka. Zato některé zpomalovacky jsou oživením. ()

ricmont

Dwayne Johnson si konečně splnil svůj komiksový sen a zahrál si Black Adama. Bohužel vyfasoval k tomu dvě nejvíc otravné postavy které se kdy ve filmu od DC objevili. ()

JHappy

Bavil jsem se od začátku do konce. Sice klasická popcornovka, ale mě se to líbilo. Několikrát jsem se i opravdu zasmál. Jedna z nej DC. ()

Ironhead

Taková úplně v pohodě komiksárna. První třetina filmu mi přišla vyloženě dobrá, bohužel čím blíže jsme konci, tím je to jen horší a horší. Digitální "pekelník" byl vážně peklo a další "revoluce" prtostého utlačovaného lidu v ulicích, jenž je prezentována cirka třiceti komparzisty, je taky zlo. Nicméně, hlavní postavy (Dwayne Johnson, Pierce Brosnan a Aldis Hodge) mi přišly překvapivě OK, ostatní tam byli tak nějak do počtu (hlavně dvojice mladých rádoby zábavný superhrdinů). Takže ano, není to událost roku, ale shlídnout se to dá. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)