Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

Olafsson

Narozdíl od mnoha jiných recenzentů já hodnotím určitě pozitivně. Velmi mě překvapilo, že Disney vyprodukoval něco takového, obzvlášť s přihlédnutím k tomu, jaké sračky jsou Epizody VII- IX a vlastně cokoli jiného, co od Disneyho v posledních nemálo letech přichází. Fantastický Vader v podání Christensena, McGregorův více než přesvědčivý OWK a ultra roztomilá Blair jako Leila... Poslední díl přináší epické finále, u kterého mě mrazilo. Určitě by bývalo neškodilo, kdyby místo série udělali film. ()

helrohir

Nuž, za mňa osobne ide skôr o sklamanie. Veľmi slabý je scenár, a bohužiaľ, až na pár momentov je dosť nevyrovnaná aj réžia. Neviem koho napadlo dať Obi-Wana dokopy s malým dievčatkom, ale v tomto smere seriál vôbec nefunguje. Ani príbehovo, ani humorne, ani nejakou vzájomnou chémiou, proste ničím. Väčšine epizód chýba niečo, čo by ich povýšilo nad rutinný priemer. Ako tak zaujímavé to začne byť až v dvoch záverečných epizódach, kde je aspoň pár solídnych súbojov a hlavne sa hrá na nostalgickú strunu. Ewan je veľmi dobrý, a je mi trocha ľúto, že práve jeho postava dostala najodfláknutejší seriál v rámci Star Wars, pretože práve jemu som prial väčší úspech.  60%. ()

kirmakX6on

Mnohé scény a části působí, jak kdyby mačkali šťávu z již odšťaveného ovoce. Dost dobře to nejde. Seriál samozřejmě přímo špatný není, ale víc se mi líbií seriály typu Mandalorian nebo Ahsoka, které se nijak zvlášť s dějem filmů neprolínají a působí čerstvě, nevyzpytatelně, nesnaží se něco dodávat, objasňovat, či byť jen naprosto lehce měnit vyznění látky zpracované dřív. ()

Gig

Seriál Kenobi od počátku směřoval ke kontroverzi a to z jednoho důvodu - Kenobi. Rytíř Jedi, který je pro mnohé nedotknutelný a pokud se sáhne a ubere mu síla nebo ho nějak jinak oslabí či jinak na něj sáhne, tak je to hned kacířství. Další problém je v kombinace názvu s dobou, kdy se to odehrává. Když se něco jmenuje Kenobi, člověk očekává dobrodružství člověka v plné síle. Jenže je tu doba je stárnutí, doba kdy nepoužívá sílu, doba kdy dohlíží na malé potomky Anakina. Tu se hned ozvou hejtři typu - proč se tu řeší nějajé malé děti. Nedej bože, už zase děti - Clone wars - malá Ahsoka, Bad Batch - malá Omega, Mandalorián - Grogu, Star Wars I - malý Anakin. Kdyby to tam nebylo, tak zase se ozvou ti, kteří řeknou, proč tam není Luke a Lea, když je měl Obi chránit. Další druh hejterů jsou lidi neznalí Star Wars nebo ti co nesnáši Disneye, který sprznil Star Wars poslední trilogií. Ti neznalí se diví věcem proč veleinkvizitor nezemřel, když byl propíchnutý. Neznají vlastnisti inkvizitorů. Ti nedočkaví dalších dílů se diví, proč zemřel, když v Rebels bude znovu živý. Potom tu jsou lidi typu dokonalí - ti se diví, jak člověk - jedi - mohl ztratit komunikátor a tím se prozradit. Nechápou, že lidi ve spěchu mohou vytratit cokoliv. Potom jsou tu tací, co plivou, že Anakin je moc starý ve “flešbecích” a proč nepoužil cgi jako u Luka v Mandalorianivi. Poté by tu zase byli tací, proč cgi…. Ale hlavně hurá na Disneye a hejtujte. Hurá. Ale já se bavil, ignoruji plivance a užíval si to. A finále bylo grandiózní. A hlavně mě dojala poslední scéna. Jo a lidi, neberte se vážně. Už Lukas kdysi tento svět vytvořil jako pohádku z předaleké galaxie. Tak neřešte fyzikální jevy, rasismus, či proč malá holka uniká a dalši hlouposti. Kdo chce, ten si tento seriál vždy pustí znova a rád. Už pro tu atmosféru, postavy, které jako mladý měl rád. ()

spacemaster

Fun fact: Tatooine je 5 minut cesty z jakékoli jiné planety v galaxii. Je to dobrý seriál z roku 2000, který bohužel vyšel až v roce 2022. Tolik promarněného potenciálu. ()

hrumsrt

Že bych se na Obi-Wana nějak těšil se říct nedá, ba naopak vyhlížím třetí sérii Mandaloriana. Chtěl jsem si pok divným Boba Fettovi spravit chuť a vyhlídka návratu Ewan McGregora a Haydena Christensena celému projektu dodávala zvláštní nostalgické kouzlo. Několikrát to na mě dýchlo kouzlem původní trilogie, u které jsem v dětství strávil hodně času, jenže tím to tak končí. Hlavní linka s Leiou mě nebaví, navíc se nemůžu zbavit pachuti, že lehce nabourává kánon. Úplně stejně šablonovitá linka jako u Mandaloriana, jenže zaprvé na malá špindíra není roztomiloučký Yoda a hlavně zadruhé je to tak plochý. Přímočarost toho seriálu je tak trapná, navíc já jsem nechápal, kam vlastně kráčíme.. Proč mám vidět další epizodu, unikne mi nějaké odhalení? Ne. Příběh je totální nuda, neumí to dobře prodat SW kouzlo a o nových postavách netřeba plýtvat slovy. Jediný, kdy to dostane nějaký poutavější obrátky jsou souboje se světelnými meči s Darthem Vaderem. Jinak ale úplně wtf projekt! Příšerný filter a navíc mám pocit, že jde vlastně úplně o ho*no. Hlavně, že tam měli inkvizitory! Nicméně gratuluji, bylo to nudný a vedle tohohle i Boba Fett dobrej seriál, který měl aspoň nějakou šťávu. Naprosto zbytečný seriál! 55% ()

petrsponar

Tak je to u konce..v první řadě řeknu že jsem se těšil hodně,ale nedostal jsem úplně všechno tak jak jsem si přál ale na jednu stranu lepší než nic. Ewan McGregor je pořád sympaťák a roli Obi-Wana si užívá,dále Vader je démonický a scény s ním byli supr,ale je škoda nenaplněného  potenciálu.  Slabých 7/10 ()

TR4XY_CZ

Já jsem se na seriál fakt hodně těšil a ze začátku se mi celkem dost líbil. Bohužel jsem si po chvíli začal uvědomovat jaká je to uvnitř vlastně sračka. Obi-Wan Kenobi má totiž skvělé emoční jádro, herci hrajou úžasně ikdyž jejich postavy třeba stojí za hovno (dívám se na tebe Revo), hodně to staví na nostalgii, fanservisu (viz to skvělé "Hello There") a obyčejného diváka ten přběh prostě zabaví. Když se na to ale více zaměříte, tak si uvědomíte na jak velkej propadák se to díváte. Produkční kvalita je na tom asi nejhůř. Seriál vypadá totiž strašně odporně a vizuál je fakt hnus. Hudba je na Star Wars standardy také zklamání a v celém seriálu je asi tak jeden zapamatovatelný soudtrack. U režie nevím moc, co se kurva stalo, vzhledem k tomu, že Deborah měla na starosti i jedny z nejlepších epizod Mandaloriana. Fakt nechápu, jak mohla tvůrcům ta honička s Leiou v první epizodě projít. Další problém je akce a to mluvím hlavně i lightsaber soubojích. Roztřesená kamera se k nim vůbec nehodí a choreografie patří k té nejhorší z celé ságy. O tom odfláklém scénaři ani nebudu mluvit. Ještě že to ten Vader s Obi-wanem zachraňují před odpadem. Nikdy se mi nestalo, že bych nějakému projektu s postupem času takhle moc shodil hodnocení. 4/10 PS: Důvod, proč nenávidím fanoušky prequelů je ten, že tenhle paskvil stále braní a ty, akčoli kontroverzní, tak z většiny dobře odvedené sequely, pořád nenávidí. Zkuste někdy otevřít oči, tak jako já a možná na oboje změníte názor. ()

Shark0561 odpad!

Vypadá to, že Disney stále pokračuje v cupování odkazu původní trilogie Star Wars a tentokrát k tomu používá herce z prequelů. Přitom vyhnout se těm nejhorším přešlapům bylo velice jednoduché. Stačilo si pustit prvních 20 min Epizody 4 a brát je v potaz. Pak by těm nenažrancům možná došlo, že Leia se s Obi-Wanem nikdy nepotkala a pokud ano, nezná ho pod tímto jménem. Protože kdyby ano, proč by se ve zprávě v Ep4 odkazovala na otce a ne právě na to, co se děje zde "Hele, pamatuješ si mě, jak jsi mi zachránil jako děcku život? Můžeš mi pomoct znovu?" Tohleto by pochopil kdokoliv, kdo si první Star Wars jedinkrát pustí. Stejně tak je naprosto nepřípustné, aby poté, co proběhne tento seriál, se mohla dožít epizody 4 nebo dokonce zůstat jako veřejně známá princezna Alderaanu. Že by celá ta imperiální mašinérie prostě zapomněla na toho spratka, co má protiimperiální smýšlení a prokazatelně spoustu informací o povstalcích? Já pomalu začínám chápat proč Disney kompletně zahodilo celý EU. Oni nejsou schopní napsat příběh, aniž by přitom kompletně nerozhodili všechny předchozí díla, na které jsou napojené. Nechali si jen těch 6 filmů, ale ani tak nedokážou vymyslet něco, co by do nich nějak pasovalo... Oni by s EU nevěděli absolutně pohnout... Strašné...  Nakonec jen tak zběžně zmíním špatný scénář, děsivě zlé dialogy, inteligenčně zaostalé záporáky, pravidelné plot-armory ve stylu poslední řady GoT a podle mě už trademarkové zacházení s legacy postavami po vzoru Luka z Ep8. Jen tentokrát se pustili právě do Obi-Wana. A může mi někdo vysvětlit proč jsou nejlepší scény celého seriálu flashbacky z prequelové trilogie? Na Disney+ v záložce "Details" u tohoto seriálu je napsané: "There are certain scenes in this fictional series that some viewers may find upsetting." Kdybych si to jen přečetl předtím, než jsem se na to začal dívat... :( ()

Kinofil

|| TV-14 || Disney+/Lucasfilm || Rozpočet: N/A || Nejem si jist, zdali Star Wars fanoušci čekali bezmála 20 let na vyplnění Obi-Wanova mezidobí mezi Epizodou III a IV. A taky si nejsem jist, zdali někdo kromě Lucase vůbec věděl, co se v tomto obobí Obi-Wanovi dělo. Protože to, co sledujeme tady je absolutní tvůrčí práznota s chatrnou režií a vizuálními efekty, které bych normálně odpustil, jelikož je to TV projekt, ale to by nesměl existovat Mandalorian. Ten Mandalorian, který je s těží za 7/10, ale v porovnání s tímto vypadá jako špičkový SW spin-off. Už první epizoda OWK u mě budila znepokojení, když jsem musel 2x vidět, jak Obi porcuje nějaké verlibí maso. Jaký přínos to má pro postavu a příběh? Tuhle otázku už jsem si pravidelně kladl nejen s každou epizodou, ale s každou třetí scénou. Do toho jsou tu tak nezajímavé postavy včetně mladé Lei, která má pár fajn vtipných scén, ale jinak je na facku. Zlatý mladý Anakin z Epizody I. To na co jsem se těšil nejvíc byl pochopitelně Vader. Christensen sice nikdy nebyl bůhvíjaký herec, ale jeho comeback mohl být zajímavý. Škoda, že se vyskytuje pouze ve flashbacích, pakliže chápu dobře, že Vaderův kostým opět nosil kaskadér a daboval Earl Jones. Společné scény s Obim a Vaderem, které měly být vrcholem všeho jsou tak ošklivě natočené a zpracované, až je mi zle. Bitky světelných mečů vypadají, jako když costplayeři trénují na parkovišti a točí si to na mobil. McGregor má jediné štěstí v obrovském charismatu, ale i tak repliky, které tu pronáší jsou na úrovni toho nejhoršího z prequelové trilogie. Chow je prostě babralka, které by měli v Disneym svěřit už jen vedlejší štáb. Hrozně tomu chybí alespoň ty "talentované" jména z Manda včetně Feloniho a Favreau za zadkem. A to prosím mluvím o talentově lehce nadprůměrných lidech. Ach! Tohle prostě Disney zbabral a těžko se pak můžu těšit na nějaký další projekt včetně Marvelovek na D+. Lucas se musí na své farmě obracet v... čemkoliv momentálně leží. 50%. ()

smarkus

Fu...čo k tomu dodať. Jedna z najikonickejších postáv sa vrátila a dopadlo to zle. Som fanúšik ale nie ten ako tí čo tu buchnú 5* len za to že sa pár postáv objaví. Celkovo to bolo strašne hlúpe, infantilné (detské naháňačky, nelogika a pod) Scenár bol deravý a tak klišoidný, že viac to ani nešlo. Keby to vzniklo pred 20rokmi tak je to pecka ale je rok 2022, a to si v Disney asi nevšimli. Režisérka tragická a kamera tiež. Predaj Lucasfilmu myšiakovi je tá najhoršia vec, čo sa SW mohla stať. Skurvili celú frančízu a stále pokračujú. Jednié čo vyšlo bol Mandalorian aj to vďaka ľudom, ktorým na tom záležalo a hlavne ze Kennedy nebola pri tom...Som celkovo sklamaný,že moje predstavy splnila iba 1 časť a to posledná...inak podpriemer. 3/5 a to som milosrdný. Obi-wan dostal kopanec do ksichtu...škoda ()

Marcas

Mám zlomené srdce. Jako by ve mně zemřel kus mého mládí. Obi-Wan je pro mě obrovské zklamání. Od seriálu jsem neměl zas tak velká očekávání jako někteří fanoušci, přesto jsem se na něj těšil a říkal si: "Hlavně ať to nepodělaj". No, bohužel podělali. A to dost nechutně. Nechápu to, nerozumím tomu. Jak mohlo něco takového projít produkcí? Jak tohle mohl někdo schválit? Z Disney se stává společnost, která neohromuje kvalitou, ale bohužel pouze kvantitou. A to čím dál častěji. Seriál nemá strukturu, nemá děj, bojové scény jsou k pláči a vizuál je jak z nějakého céčkového fan filmu. Těch píčovin, co tu tvůrci nasekali je tolik, že by se z toho dala udělat pěkná chlastací hra, kdy už po první půlhodince by jste leželi na zemi pod stolem totálně namol. Setkání Vadera a Obi-Wana ve třetím díle působilo jak nějaká parodie. Tohle že mělo být to velké znovusetkání, na které jsme se těšili 17 let? Malá Leia byla tak neskutečně otravná, že je mi líto té malé holčičky, která to musela zahrát - tohle se s ní potáhne hodně dlouho. Třetí sestra doteď nechápu, proč tam vlastně byla. Aby tam těch otravnejch postav nebylo málo? Nevím, možná. Do konce jsem to dokoukal jen kvůli Ewanovi a Haydenovi. Ti jediní mě nezklamali a ti jediní dělali co mohli, aby tenhle odpad vytáhli z těch sraček alespoň na ty dvě odřené hvězdy. ()

bigbadboy

Žijeme v době, kdy existuje lék skoro na všechno. Pak je ale sem tam nějaká výjimka. Od chvíle, kdy práva na SW přebral Disney jsem měl jenom několik důvodů k úsměvu a tenhle počin mezi ně nepatří. Dobrých pět minut jsem se celkem bavil, ale oproti cekové stopáži to je jen kapka v moři. RIP Star Wars. Váš majitel se nestydí urážet pověst legendy a doufá, že to  ZASE fanoušek kousne... ne, tohle byla poslední zoufalá tečka. ()

elpin

Uf, mít to víc jak 6 dílů, asi bych se nedokoukal. Pro Hvězdné Války mám slabost a v podstatě se mi líbí jakákoli tvorba z tohoto univerza, ale tady to vážně skřípe. Ani se tomu moc nedivím. Zasadit děj mezi dva filmy, kdy máte předem dáno jak to má začít a jak to má skončit, včetne již načrtnutých hlavních postav, není příliš jednoduché. Zvlášť když je konec i začátek stejný. Obi-Wan se skrývá a Darth Vader o něm ani o dětech nic neví... O to víc pak tento příběh působí nepatřičně, když vidíme Obi-Wana, jak si to štráduje s Leiou po galaxii a bojuje s Vaderem. Neměli se náhodou ti dva ukrývat? K tomu přidejte nesmyslnost některých scén (Vader je vyobrazen jako někdo kdo má v podstatě neomezenou moc, ale přitom mu Obi-Wan několikrát pláchne přímo před nosem), k tomu ne příliš sympatickou inkvizitorku a rodinné drama s malým dítětem a výsledek je celkem nudná a roztahaná soap opera. Dal bych 2*, ale poslední díl s naprosto epickým soubojem Vadera a Obi-Wana plným emocí to zvedá na 3*. ()

jim_clark65 odpad!

Tento seriál je úplne zbytočný, absolútne sa mu nepodarilo svojim výkonom odobriť to aby existoval. Jediné, čo môžem pochváliť je herecký výkon Ewana (Kenobi). Za mňa bohužiaľ "odpad!". ()

ikre

Nejsem znalec a fanda Star Wars, filmy základní řady ale znám. I pro mne bylo zajímavé se podívat, co se dělo mezi 3. a 4. epizodou s Lukem a Leiou. Celkem nejsem zklamaný. Ale malá Leia byla pro mne příšerně otravná a scény, kde měla utíkat dospělým, byly vysloveně směšné. ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)