Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

blondboss

Skvelý vizuál novodobého Star Wars univerza pokračuje. Tieto hrané seriály ma vcelku bavia a nebyť množstva nelogických hlúpostí, ktoré sa nevyhli ani tomuto počinu, tak by to bola dokonalá zábava pre každého sci-fi fanúšika. Posledné dve epizódy predčili očakávania, ale tá nadstavovaná kaša v prvých častiach to dosť pokazila. Takže jeden z tých nadpriemernejších seriálov, ktorý ale mohol byť blízko dokonalosti. 60 % ()

Juraxin

Ide o príbeh, ktorý sa koná 10 rokov po pomste sithov. Je to príbeh ktorý mapuje 10 rokov života obi wana kenobiho vo vyhnanstve. Ale v skutku ide o seriál ,ktorý je veľmi absorudny až odflaknuty, vidime tu veľkú tvorivú lenivosť hlavne v prostredných pasážach a zachraňujúce výborné finále. Musím uznať že tento seriál ma viac mínusov ako plusov. Čo ma veľmi mrzí lebo postavu obi wana som mal vždy rad.je to jedna z najviac sympatických postav vo svete star wars. No žiaľ ani samotný Ewan nedokáže tento seriál spasiť,čo bohužial jediným plusom seriálu je návrat ewena mecgregora do role obi wana. Do ikonickej role sa fakt vrátil s chuťou a ukazuje nám jeho herecky talent. Scény s obi wanom je to najlepšie čo nám samotný seriál môže poskytnúť .Ale napriek tomu nám seriál poskytuje absorudny príbeh, ktorý je režijne nevyrovnaný, je to dosť veľký scenáristicky bordel, postavy tu prežívajú bez cieľne lebo ich životná etapa je ukončená v ďalších filmov. Zasadenie určitých postav tu vytvára dieru v IV epizóde ako napríklad mala Leia. Postavy sú nesympatické, a majú veľký priestor,a je to taká nuda až sa na to nedá pozerať. Okrem toho tento seriál nám poskytuje veľmi pomalé tempo, velku nelogickosť, akčne scény vám nevyrazia dych. Ďalším negatívom je strih, ktorý tu pôsobí fakt zle, v určitých scénach až nezmyselný. A preto by som povedal že v niektorých scénach sa vám doslova zastavuje mozog lebo určite scény nedávajú význam. Ako aj nevyužitá hudba od johna williamsa.čo ma veľmi sklamalo lebo vždy star wars je známe epickov hudbou. Čo mi príde že tento seriál aj v tejto stránke trochu zlyhal. Dobrou správou je že tento seriál trvá cca 45 minút, takže to rýchlo ubehne. Čo je super lebo je to typ seriálu, ktorý chce každý vidieť, ale napokon je každý rad že ho má z krku a že to tak rýchlo utieklo. Preto by som povedal že kde ste pravým fanúšikom star wars tak by ste nemali seriál opomenúť aj keď má slabší, nelogicky dej, ale na druhej strane pokiaľ nie ste veľkým fanúšikom tak môžete seriál pokojne skipnúť o nič veľké neprídete.A preto by som mu udelil 4/10. ()

Hercalek

Budu silně vyčnívat, ale seriál pro mě byl naprostým zklamáním. Od té doby, co jsem v kině viděla (nevi jak je to možný, ale viděla) něco na způsob upotávky na Kenobiho, tak jsem se na to těšila. Pak to vyšlo po letech očekávání a mě připravili pouze zklamání a chytání se za hlavu. "Úžasný souboj Obiho a Vadera" vypadá, jako kdyby ho někdo natáčel doma v garáži. Prostředí nezáživné a bylo více než vidět, jak to natáčeli před zelenou. I v Rebels byly duely propracovanější a zajímavější (a to je do sakra animák). Disneymu se zase povedlo doslova zesrat hraný zpracování. Řekněte mi, co se stalo Grand Inkvizitotovi. Já vím, přejel ho parní válec a dlouho nespal. Postava, která má v Rebels moc a charakter, je tady naprosto oslizlá a nepovedená parodie. Prosím už dost. O pátým bratrovi ani nemluvím. Pak je tady věc se světelným mečem. ZAtraceně, když vás někdo prošpikuje světelným mečem, TAK DRUHÝ DEN NEBĚHÁTE MARATHON, ALE MÁTE POHŘEB. Disney, jestli se nechcete postavy zbavit, tak jí nebodejte světelným mečem do břicha!!!! Nechápu, co na tom seriálu všichni vidí. ()

jack_scott

Řada lidí hejtí, nicméně seriál je ve skutečnosti opravdu fajn, a Ewan poskytuje přesně takovou návaznost na předchozí Epizodu III, jaká je potřeba k co nejlepšímu navázání na Epizodu IV. Je fakt, že třeba první souboj s Vaderem byl opravdu směšný, ale na konci to bylo naopak mnohem lepší, než co nám předvedla Epizoda IV. Za mě 80%. ()

HanzoBureshi

Já po tomhle seriálu špatný cítit se.... Obi-Wan Kenobi patří mezi mé nej postavy a Pomsta Sithů též, takže Kenobi byl pro mě nejvíce očekáváný projekt. Jenomže ani Hello There tomu nepomůže, protože tak uspěchaný, prázdný, směšný, nelogický seriál jsem ještě neviděl. Začátek měl pár much, ale návrat postavy byl v pohodě. Jenomže pak přijde banda tupých lovců alias Inkvizitoři, kteří byli opravdu marní. Banda únosců není schopna chytit malou holku, hlavní inkvizitorka skáče po střechách 15 minut jen tak, Vader pomocí síly předvádí představení, jako bych byl v nějakém cirkusu... no prostě spoustu přehánění akcí bez nějakého smyslu. Aspoň ke konci se začalo něco dít, i když tam bylo taky spoustu dír, ale i tak to seriál nezachránilo. Disney je dobrá značka, ale když překope nějakou slavnou ságu do.... no radši to nebudu dál komentovat. Mé hodnocení: 4/10 ()

Tomko87

Slabé 3* Ako fanservis išiel ako píla, pár svetlých momentov, no inak to bolo sakramenaky hlúpe a nudné . Veľke sklamanie . Toto si moji bro nezaslúžili... ()

jx2004

"Genaral Kenobi!"|| Nechápu, jak může být seriál od DIsney o Obi-Wanu Kenobim špatně zvládnutý po technické stránce. Pochopil bych špatný scénář, který se hold někdy nepovede (pořád, ale pořád dokola to samé. V půlce druhé epizody jsme na tom v podstatě stejně, jako na začátku té poslední), nesympatické postavy (tohle bude nadlouho, viz. konec), ale tolik děr a nesmyslů? Pár příkladů, co mě zrovna napadnou - první útěk Lei, situace v tunelech, schovávání pod plášť, záhadné přesuny postav v 6. díle a mnoho dalšího. Disney by si mohlo najít člověka, který se podívá na seriál a prohlásí: "Tohle je kravina, předělejte to." Moc nevím, na koho tohle hodit. Jestli na režisérku, nebo třeba na Kethleen(jo, asi na ni. Za to přepisování scénáře může ona). No ještě k těm postavám. Všechny vedlejší mi byly úplně jedno, nevím, jestli měl někdo rád třeba Talu, nebo onoho falešného jediho, kterému nemůžu přijít na jméno. Leia si prošla klasický vývoj (čest výjimkám) dětského herce, aneb jak se stát z otravného spratka méně otravným. Ke konci už nevadila skoro vůbec, takže asi v pořádku. No nakonec(Ewana a Haydena ani nebudu zmiňovat, ty bych nezvládl zkritizovat ani kdyby celou dobu hráli holo-šachy) Reva. Za průběhu mi nevadila, měla nějaký příběh a vývoj, zahraná byla v pořádku, ale jak tu teď sedím po poslední epizodě, nezbývá mi než říct: Proč vůbec byla v tom seriálu??? Já (jakožto fanoušek) jsem se o ni neprosil. Chtěl jsem Obi-Wana s Anakinem, nějaké emoce mezi nimi, spoustu flashbacků atd. Místo toho sleduju půlku krátké stopáže Revu, jak mění své chování. No to by asi stačilo. Není to vše, co mám na srdci, ale postačí to. ()

Gooran

Seriál má slabší i silnější momenty, ale že uspěl hovoří i fakt, že mnozí mají dokoukáno už pár hodin po zveřejnění posledního dílu. O to víc mě fascinují jejich hejty, které naprosto bez jakékoliv smysluplné argumentace nebo rozboru obsahu jen chrlí řadu vulgarit a silných hlášek. Tak to asi tak špatné pro tyhle "odpad" udělující jedince asi nebylo marný, když hned po zveřejnění šestého dílu ho už hodnotí, ne? Seriál jako takový rozhodně nezklame, nabídne velmi působivé prozření či dospění mnoha postav, od Leiy až po Třetí sestru, bitva Obi-Wana s Darth Vaderem v posledním díle je jednou z těch TOP, které kdy všechny díla SW nabídly. Trošku mě mrzí, že to končí. Určitě byl potenciál tomu něco přidat. A prostor mezi koncem Obi-Wana a Novou nadějí na případnou druhou sérii asi také ještě je :). Díky tvůrcům, já se bavil. ()

Predator77

5 Procent, No z mého pohledu se jedná o hodně zbytečný a špatný seriál se kterým by nikdo neměl ztrácet čas, protože ta hromada debilních scén co se v něm odehrává a chovaní postav, tak jsem si říkal jestli tohle myslí vážně nebo si už dělají prdel, jediné proč jsem tomu nedal odpad byla poslední opizoda a herec ewan mcgregor kterého mám celkem rád a vůbec nechápu proč se vůbec do něčeho takového vůbec pouštěl když má mnohem na víc !!! ()

kamigava13

Jsem z toho všeho rozpolcená jako tenkrát Anakin mezi světlem temnem. Váhám mezi 3 a 4 hvězdami. Nebýt poslední vydařené epizody, dala bych max 3, protože to mohlo být lépe využito. Chyběla mi hlavně hudba. A to jsem od toho nic nečekala. Taky mě docela zklamalo, že odstranili na začátku hlavního inkvizitora a oživili ho až zase ke konci. Ostatně dvakrát tam byl někdo probodnut mečem a vrátil se, což je asi zázrak Síly. I když příběh Revy se mi nakonec dost líbil. Nejvíc věta jak prozradila Obimu: “Anakin Skywalker is alive!” Malá Leia byla skvělá, škoda že Luke nedostal víc prostoru. Nejlepší momenty: Vader stahuje dolů silou obrovskou loď, duel Reva vs Vader, Vader vs Obi samozřejmě, trénink mezi mladým Anim a Obim, Ani a malí padawani v Jedi chrámu a nakonec asi nejvíc dojemný byl ten moment, kdy Obi odstranil půlky masky Vaderovi a mluvil chvilku s Anakinem. No a ten Quin Gon už je taková sladká tečka za celou sérií, která ale mohla nabídnout víc než jen těch pár cool scén. Nakonec tedy dávám 3/5. Obi taky mohl Lukovi říct jednu či dvě věty navíc než jen slavné “Hello there!” ()

Peter.Coney

Na ten seriál budu nejspíš vzpomínat rád, protože když jsem viděl basáka RHCP se svojí bandou groteskně nahánět Leiu, tak mi to způsobilo záchvat smíchu, totéž scéna s kabátem. Nejspíš to hezky ukazuje, jak to se ságou mám. Je to plné děr a dvě lepší epizody nějak vše nemůžou zachránit. Pořád dokola se točíme v tomhle období a vykopávají se charaktery doslova z hrobů. Asi nejvíc se mi líbily herecké výkony hlavních postav i přes už některý nostalgicky špatný dialogy. Ale i tak s postavami jsem se rozloučil po svém a už opravdu nepotřebuju vidět víc a to myslím se všemi. Měli jsme tu tuny obsahu z Clone Wars, ze spin offů a dalších, avšak zabralo jen pár. Už je potřeba se posunout dál s novým příběhem, úplně novými postavami, novými lokacemi a s jiným přístupem. Jinak se obávám, že se značkou nastane pomalý konec. Timeline těch několik desítek let už je naprosto přeplněný, nevím jak na to chtějí nalákat nový diváky, spíše jenom čím dál rozdělují ty starý. Hudba zde taky není moc výrazná, ale myslím, že fanoušci když budou chtít, tak si udělají vlastní edit původní hudby a spokojí se s tím. Každopádně sérii druhou už možná přeskočím, nedokážu si představit jak to udělat zajímavě, musel by mě někdo hodně nahypovat a to se nepovedlo ani slušnému traileru. A mimochodem hláška "Hello there" vůbec pro mě neměla už ten stejnej efekt, je to příšerně nadužívaný ale aspoň, že následuje o něco lepší scéna a neskončilo to tou hláškou. 55% ()

kull

Lazy writing hadr. Režie tomu taky zrovna nepomáhá. O akci/soubojích raději pomlčím. Ale vynasnažil jsem se při hodnocení oprostit se od nasrání, který ten seriál dokáže vyvolat, a místo odpadu pálím milosrdný 2*, protože víte co - SW a pořád to nějaký kvality určitě má - třeba výprava je ok. ()

souhlasic

Seriál o Obi-wanovi byl mnohými fandy Star wars vyhlížen s větším očekáváním, než cokoliv jiného od začátku vlády Disneyho nad tímhle vesmírem. A ze začátku to vypadalo tak slibně. Podařilo se znovu obsadit všemi milovaného Ewana do role této ikonické postavy a každý člověk, který viděl minimálně filmové epizody I-III radostí zaplesal. Dokonce i první díl seriálu byl až na krátkou stopáž slibným rozjezdem. A pak to bohužel začalo pokulhávat a dokulhalo to až do silného průměru, místy i podprůměru co se scénáře a dialogů týče. Chápu že korporát Disney chtěl jet tabulkově a na jistotu, tak aby nikoho neurazil, ale bohužel tím urazil naše očekávání, herecký um McGregora, který táhne celou sérii na zádech a v neposlední řadě nevyužitý potenciál, který je opravdu strašně cítit z každého dílu. Bylo hrozně vidět, že budget nebyl kdoví jak vysoký v porovnání s jinými seriály a opravdu jsem nepochopil proč. Nemastné neslané prostředí ve kterém se většina scén odehrává (až na Alderaan) a místy retardované chování některých postav a klišoidní dialogy ve vás nechávají dojem, že se tvůrci podívali na Pomstu Sithů a nabyli dojmu, že mají na to udělat kvalitní seriál. Ewan McGregor táhne každou scénu až je mi ho líto a poslední dva díly mi sice trochu zlepšily celkový dojem, ale jinak silně nevyužitý potenciál a dá se říct, že i lehké zklamání. ()

JackStrange

Není to tak mimo jako Bobba Fett, ale zase se nedá říct že by to extra dávalo smysl, místy skutečně mizerná režije to zabíjí. Řehoř by to asi utáhl i sám, ale nedostal šanci. 50% ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)