Epizódy(6)

Za nadvlády Impéria sa Obi-Wan Kenobi vydáva na kľúčovú misiu. (Disney+)

Predator77

No z mého pohledu se jedná o hodně zbytečný a špatný seriál se kterým by nikdo neměl ztrácet čas, protože ta hromada debilních scén co se v něm odehrává a chovaní postav, tak jsem si říkal jestli tohle myslí vážně nebo si už dělají prdel, jediné proč jsem tomu nedal odpad byla poslední opizoda a herec ewan mcgregor kterého mám celkem rád a vůbec nechápu proč se vůbec do něčeho takového vůbec pouštěl když má mnohem na víc !!! ()

Lima

Chudák Ewan. Tohle je plýtvání jeho obrovským charizmatem a tenhle pořád a pořád louhovaný čajíček si ho vůbec nezaslouží. Už jenom kvůli němu jsem fakt moc chtěl, abych to měl rád, ale bohužel. Ve slabém scenáři funguje jenom několik nostalgických momentů (zejména v 1.díle), režie je žalostná, někdy fakt bolely oči na to koukat, chvílema to působilo jako parodie, chvílema to svojí toporností mělo atmosféru komoušských brněnských televizních pohádek, do kterých produkce nalila hodně peněz do průměrných triků a dražších kulis. Deborah Chow je možná sebejistá ve vztahových dramatech, ale na budování odkazu slavné frančízy nemá ani omylem. Na co Myšák v případě Star Wars šáhl pařátem, to pohnojil, vyjma vypravěčsky odvážných ´The Last Jedi´a ´Rogue One´, které byly řemeslně suverénní a měly koule pojmout slavnou ságu jiným pohledem. ()

Marigold

Jsem s tím v míru. Je to režijně totálně nevyrovnané (srovnání úvodní scény z Jedi chrámu a naprosto parodické honičky lupičů a Leiy je neúprosné), scenáristicky je to bordel, postavy se potkávají a odcházejí jakoby uprostřed něčeho podstatného. Trpí to Disney syndromem SW - má to strašně omezené mantinely, protože víme, kam to směřuje a ještě si je to zužuje tím, že to do hry vtahuje úplně zbytečně známé postavy v ústřední roli. Jenže jako kolekce hezkých set pieces, temné atmosféry inkviziční periody a zachmuřeného Ewana, který by vytáhl emoce i z hromady sušeného trusu, to prostě tak nějak funguje. Pokud si odmyslíme, že i nejlepší nová postava, posedlá Třetí sestra, nakonec moc dramaticky nedává smysl a očekávaný duel Bena a "vy víte koho" skončí předčasným odchodem jednoho týmu do šaten, je to vlastně přiměřeně zábavná a atmosferická jednohubka ze světa, který začíná připomínat mosteckou hnědouhelnou pánev. Akorát producenti už by se mohli smířit tím, že Leia, která se ledva přestala pomočovat a digitálně vyhlazený boomer Anakin možná nejsou to, co fans SW chtějí. ()

Algernons

K seriálu jsem byl celou dobu skeptický, než mi první ukázky dali naději, že by se mohlo jednat ve výsledku o něco neškodného, zajímavého a kvalitního. Potenciál na vás dýchá z každé epizody, hlavně díky Ewanu McGregorovi, který je velmi dobrým hercem. Jenže se to tvůrcům celé rozpadlo pod rukama. Tolik nápadů, co by chtěli odvyprávět a předvést, až nebyl prostor žádný pořádně rozvést a naopak to seriálu škodí. Šilená nesourodost a naprosto nepřirozená gradace. Jen ztěží odhadnete z konce epizody o čem bude další a to opravdu nemyslím jako pochvalu. Je tu znát hrozná nedopečenost a souboj PĚTI RŮZNÝCH scénaristů. Je to liný, zkratkovitý a ultimátně o ničem a bez pointy. Potřebovalo to aspoň dalšího půl roku nebo rok příprav předtím, než by to šlo do produkce, ale to bohužel v Disneyho pásové výrobě obsahu pro Disney+ není možné. Nemluvě o tom, jak si to absolutně vytírá zadek s původními filmy a charaktery některých postav. Je to velká bída, které by nikdo neměl věnovat pozornost. Jasně, na sledování je to asi záživnější než takový Boba Fett, ale ten vám ani nezpůsobil silnou psychickou újmu a nesníží IQ o 20 bodů. Bída, hrůza, děs a tragikomedie. Cringe "Hello There" už je jen shnilou třešničkou na tomto bioČoko dortu. 4/10 ()

xxmartinxx

Mohl to být zábavný film, ale je to hodně nijaká série. McGregorovo charisma není samospásné a je vidět, že v Disneym prostě neví, co si počít se svým vrtkavým fandomem. A leze z toho jedno velké hezké nic za druhým. ()

dO_od

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

// Jako člověk, který miluje Pomstu Sithů, jsem zklamaný, že seriálový Obi-Wan nedostal výrazně lepší péči. A jako člověk, který cítil fyzickou bolest, když sledoval poslední hrané seriály z SW univerza, jsem šťastný, že aspoň ten Obi-Wan nestál za úplný... no. Druhá polovina série dokonce velmi povedená, zejména čtvrtá a poslední epizoda. Bavilo mě rozšíření hranýho lore, bavily mě herecký výkony, dramatický momenty, i kamera se místy blýskla. Škoda, že si nepozvali Lucase no. 7/10 a buďme rádi... ()

3DD!3

Obi je zpočátku za sračkaře, ale v posledním díle je to zase ten starý dobrý Wan Kenobi jak jsme ho měli rádi. Psaní je dost mizerné a Chow režíruje unyle, akce je na pár výjimek hodně slabá, některé scény nedávají vůbec smysl nebo jsou konstruovány pouze pro efekt. Znovu i dostáváme mentorskou variaci, kdy náhradní otec pečuje o dítě, zachraňuje ho, znovu ztrácí, znovu zachraňuje.  Samozřejmě že je super, že se díky tomu o Leiy dovídáme více, ale je to pouhý fanservis i díky tomu, že hlavním postavám nic nehrozí, když přežijí minimálně do Nové naděje. Postava třetí sestry je sice zajímavá, ale Moses Ingram herecky nijak nezaujme. Maska Ruperta Frienda je spíš k smíchu než že by budila respekt. Trestuhodně je nevyužitá původní hudba Johna Williamse. Ve chvíli kdy si ale Christensen s McGregorem v poslední části vyměňují názory jde všechno špatné stranou a je to tam. Obávám se, že jsme měli raději dostat film než nedopečenou minisérii. ()

Tom_Lachtan

Mě to bavilo, ale prostě méně, než bych chtěl, Obi Wan by si zasloužil lepší scénáristickou i režisérskou práci, ale jako celek to na mě prostě fungovalo a po týdnu od posledního dílu jsem si uvědomil, že nemám problém s tím, co se na obrazovce děje, ale s tím, JAK se to děje,  je  tu hrozně moc blbě natočených věcí (nebudu se tu vypisovat, neb nechci páchat spoilerové ohavnosti), ale naštěstí to má gradující konec, kdy samotné finále v mých bulvách veškeré nedokonalosti upozaďuje a doufám, že za pár let někdo v donutí CEO lucasfilmu nahrát tomu novou, zajímavější hudbu. ()

-bad-mad-wolf-

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Ve zkratce: průměrný seriál, jehož zoufalou bezradnost a tvůrčí lenivost zejména v prostřední pasáži zachraňuje výborné finále. Tři hodinové epizody by za dané konstelace byly mnohem lepší volbou - dějové vakuum by se pak nemuselo tak intenzivně zasírat haldami rutinně zrežírovaných klišé a nesmyslů. Jako sociální sonda nicméně Obi-Wan posloužil famózně! ❤ Je nepopsatelně komickým jevem, kterak tu z toxicity obviňují druhé především joudové, pětihvězdičkující cokoliv, na co aktuálně Disney nalepí logo SW, přičemž své hodnocení dokáží "obhájit" pouze nekonečně vulgární toxicitou na adresu diváků, kteří byli spokojeni méně. Aneb opakovaný paradox v táborech SW fans. Snad si u Disneyho někdo adekvátně prolustruje celkovou odezvu a nepůjde na ruku těmhle umělohmotným příznivcům, kteří budou střílet maximální hodnocení i u produktů, v nichž bude Chewbacca létat na Dumbovi nad zasněženými pláněmi Hothu. Omluva těm, kteří si seriál užili nepokrytecky a bez kokotských poznámek - may the force be vy víte co. ()

Shakers

Som smutný, šťastný ale aj spokojný zároveň a prevládajú vo mne viac menej zmiešané pocity. No ako veľký fanúšik, ktorý chcel vždy vidieť pokračovanie po Epizóde III som ochotný odpustiť zopár veci tomu seriálu, pretože som si ho chcel hlavne užiť. Takže chyby tu sú, očakávanie samozrejme boli obrovské, keďže sa do hlavnej role, vrátil po dlhých 17 rokoch Ewan McGregor, ale zavďačiť sa všetkým to sa určite nedá. Ale. Tento projekt mal na to stáť sa obrovskou udalosťou a dopadlo to nie ako obrovská filmová udalosť a vynikajúci zážitok, ale skôr lacnejší seriál s Obi-Wanom, ktorému bohužiaľ chýba lepšia gradácia, osudovosť a podrážajú tomu nohy aj niektoré nevydarené pasáže. Poďme si teda prebrať podrobnejšie čo je tu plus a čo mínus. V prvom rade je veľké plus casting. McGregora som už spomínal, no s prequelovej trilógie sa vrátilo ešte niekoľko známych tvári ako napríklad Bail Organa, Owen a Beru Larsovci a samozrejme Hayden Christensen. Ešte niekoľko prekvapivých cameo roličiek tu je tiež, ale tie nebudem spoilerovať. Takže návrat starých známych potešil. Ideme ďalej. To, že vizuál bude vyzerať super, s tým sa tak nejak už počítalo automaticky. Flashbackov veľa nebolo, ale bavil ma každý. Hudba je tiež fajn. Tak isto potešil aj výskyt inkvizítorov, ktorých sme sa dočkali v seriáli Star Wars: Rebels. Veľmi ma potešil Darth Vader, ktorý konečne vynikol a v závere dostal skutočne premakané akčné scény. Vždy som si to prial vidieť vo filmovej podobe a som rád, že sme sa toho dočkali. !Spoiler! A rozseknutá maska, ktorú sme dostali už v závere druhej sérii Rebels, je skutočne bonbónik !Koniec spoileru!. A keď už spomínam scénu s finále, musím priznať, že ma záverečná epizóda dosť bavila a bol som spokojný s tým ako to skončilo, aj keď niečo mi tam chýba a zopár vecí sa úplne neuzavrelo. Mohol by som zaradiť medzi plusy aj akciu, ale tu treba povedať, že nie každá akcia sa podarila. Takže prejdime k mínusom. Duel svetelných mečov je podľa mňa dobrý. Celkovo keď Obi-Wan zapne svetelný meč je to dobré, no akcia napríklad v druhej časti je zlá natočená. Nudná, nelogická, bez nápadu, nestrhne. Našťastie som mal tento problém iba prvé tri diely. Od štvrtej som mal pocit, že sa tvorcovia spamätali a dostali sme to pravé orechové, aj keď stále to mohlo byť lepšie. Ďalší a asi najväčší mínus je príbeh. Záchrana princezny Leii je strašne dlhá a trvá to tuším cez štyri diely. Radšej by som videl na miesto toho niečo iné. Mladá Vivien to zahrala síce celkom dobre, ale niekedy ju dávali až moc do popredia, občas mi to prišlo až vtipné, že čo všetko vie a dokáže a ostatní okolo, tak pôsobia ako zaostalý. V akciách je to s ňou zlé a keď desať ročné dievča, skúsený lovci nevedia chytiť, tak je to skutočne trapas. Toto je jedna s vecí, ktorá mala byť lepšie natočená, alebo tam nemala byť vôbec. Tak isto o postavy sa netreba báť, keďže vieme kto prežije. Ale oukej, da sa to prežiť, veď Lucas ma tiež zas svojich medvedíkov. Spomenul som, že Inkvizítori ma potešili. Áno ich výskyt je super a som rád, že sme dočkali ich hranej podoby, ale predstavoval som si, že dostanú trošku viac priestoru, že niečo predvedú, alebo, že si zmerajú sily s Obi-Wanom, keď už sú to lovci Jediou. Tak tiež ich nesmrteľnosť je záhada a taký Grand inkvizítor, ktorý ani neviem na čo tu bol je obrovské sklamanie. Bohužiaľ ničoho takého sme sa nedočkali, škoda. To, že sa tam deju niektoré veci zbytočne komplikované, nad tým sa radšej nepozastavujem. Ako som spomenul na začiatku, niečo som tomu seriálu vedel odpustiť. Ďalšie sklamanie, alebo aspoň taká kozmetická vada je pre mňa to že je to seriál. Dávam prednosť filmom a keď Lucas vedel za dve hodiny povedať všetko a nadchnúť divákov, neviem prečo by to nemohol aj Obi-Wan. Bohužiaľ Disney potrebuje pre svoju streamovaciu službu Diesney+ nejaký obsah, tak to skúsme rozkúskovať a šupneme to tam. Zopár vecí mi tam prišlo zbytočných, mohlo to byť kratšie, ale dĺžka mi ani tak nevadila ako skôr to, že napriek tomu, že to bolo také dlhé sme toho dostali vlastne dosť malo. Čakal som viac vysvetlení v niektorých scénach, no márne. A keď už s toho chceli spraviť seriál, preboha koho to bol nápad rozpitvať to na 6 krátkych častí. Veď ani jeden diel nemá cez hodinu! Myslím, že som napísal, asi všetko, takže už len stručné zhrnutie. Napriek niektorým slabším pasážam a zlým natočeným scénam a suchému úvodu ma to bavilo, pretože je to pokračovanie, na ktoré som vždy čakal. Vyzerá to super, je tam Darth Vader a Obi-Wan s tvarou Ewana McGregora, ktorý si natáčanie a návrat do jeho najslávnejšej roli očividne užíval a ja som sa na napriek nesplnením očakávaniam snažil o to isté, užiť si to a baviť sa. A bavil som sa. 85% - 4* ()

sheen

Tak konečně jsem po návratu z dovče mrknul na poslední díl, po prvních dílech jsem byl mírně zklamán, pak mi to ale začalo dávat trošku smysl, přeci jen, když člověk žije tak dlouho v ústraní, nepoužívá sílu a sžírá ho, že zabil svého přítele a poslední díl je velkolepé finále se vším všudy...Obi v podání Ewana je moje nejoblíbenější filmová SW postava, Ewan je neskutečný pantáta. ()

Beckett51

První a poslední epizody jsou jako zarážky pro silně průměrnej a chvílema až podprůměrnej fan-service, kdy se scénáristi ztratili v domněnce, že fanouškům nestačí nic jinýho než "wow efekt". Třetí a čtvrtá epizoda jsou absolutní katastrofy jak z hlediska scénáře (díry a facepalmy jsem přestal počítat tak po deseti minutách), tak režie. Všechno špatný nicméně nevymaže skvělou úvodní scénu z prvního dílu a díl závěrečnej, kde fungovaly dokonce i emoce, což jsem po třetí epizodě snad ani nečekal. Samotnej final fight bych si pak troufl strčit do top 10tky SW soubojů. ()

Cappuccino

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Obi-Wan má naozaj skvelé, emotívne scény plné nostalgie, ale aj množstvo omáčok a nelogických krokov postáv. Tvorcovia z potenciálu, ktorý má príbeh po SW III, vyšťavili naozaj málo. Ako verný nadšenec tohto sveta sa však viem tešiť aj z maličkostí. Objektívne 6/10, subjektívne 7. ()

mzss1

[90%] Jednoznačně u mě zde vede ta skvělá nostalgie! Víc v tom asi nebude. Kvalitou mi to přijde o dost lepší než za mě trochu přeceňovaný Mandalorian. Ewan McGregor utáhl celou tuhle minisérii! Ostatní postavy mě rovněž bavily včetně Dartha Vadera, který byl skvělý jako vždy. Co se týče souboj se světelnými meči tak moc dobře nechápu kritiku, že to nemělo takový náboj. Za mě to bylo velmi dobré, i když uznávám, že ke konci třetího dílu to bylo točené hodně ve tmě a scény to bylo dost prostříhaný, ale co už. Nezklamala i známá hudba. No, víc k tomu asi nenapíši. Uvítal bych druhou řadu, ale spíš si říkám, aby to raději takto bylo ukončené. No, necháme se překvapit. ()

Kothy

Dlouho očekávaný Star Wars seriál je tu. Něco mu ale chybí a fanoušci zřejmě tohle nečekali. Sledujeme Obi-Wana 10 let po událostech Epizody III. Většina jediů je mrtvá a po tom zbytku jsou inkvizitoři. Kenobi se skrývá na Tatooineu a hlídá malého Lukea. Po únosu Lei je ale povolán jejím nevlastním otcem, aby ji zachránil. Kenobi se brání, ale nakonec svolí. Začíná tedy záchranná mise, která se neobejde bez komplikací. Akce je tam dost a vidíme spoustu známých postav. Celé to dost stojí na vztahu Bena a Anakina a ti dva se nejednou potkají. Bohužel je tam spousta děr a nelogičností. Závěrečný souboj ale stojí za to. Další série už zřejmě nebude potřeba. A co bude dál? "Ty nejsi jedi!" ()

AllShallFall

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Zdejší hodnocení fakt nechápu. Průměr hodnocení všech episod, dává dohromady 69.6%, ale my tu máme 67%. Velice zajímavé. Nevadí. No a rovněž si myslím, že spousta lidí by měla, na místo sledování seriálů universa, kterým vlastně nejsou ani oddaní fanoušci, raději chodit ven na vzduch a do přírody, vyvětrat své zakrnělé mozečky. A po návratu domů, navštívit doktora a nechat si předepsat nějaké tabletky na uklidnění. Nebo po přečtení některých komentářů zdejších moudrých kritiků, mám pocit, že jim musela bezprostředně rupnout cévka v mozku. ()

InJo

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Nejočekávanější SW seriál skončil (nebo aspoň jeho první série) a já si připadám, jak kdyby ani nezačal. Asi byla hloupost od toho cokoliv (pozitivního) čekat, ale že to bude až takhle prázdný, banální a plný nesmyslů, to teda všechna čest. Za těch šest epizod se tam nestalo nic, co by fanda SW (natož kdokoliv jinej) potřeboval vidět. Takže nakonec ještě horší než koncepčně bizarní Boba Fett. Zlatej Mandalorian. Jestli budou u Disneyho v tomhle chamtivostí poháněném mrvení legendární značky pokračovat i v dalších (mnoha) letech, ani Síla už nám nepomůže. 50 % ()

AppleCore

Vizuálně krásná připomínka původní analogový trilogie, která se bohužel utápí v líných scenáristických vodách tý poslední. Zápletkou to částečně připomíná Mandaloriana, kterej zachraňoval malýho "Yodu", zatímco Obi zachraňuje malou Leiu. Spousta scén navíc postrádá jakoukoli životnost a dynamiku. Naštěstí to drží pohromadě skvělej soundtrack, slušná atmosféra, výbornej McGregor a tak trochu i ta nostalgie. ()

silentname

1. Séria "Obi-Wan Kennobi" je úspešne na konci a môžem povedať, čisto za seba, že s výsledkom som spokojný. Nemôžem povedať, že všetky epizódy ma brali a rozhodne je cítiť, že sa tu miestami dočkáme veľkého množstva Disney momentov (ani nie Star Wars... ale vyslovene Disney - ako napríklad dialógy medzi Leiou a jej mamou mi strašne pripomínajú úvod "Brave"). Ale kto si počká, tak sa dočká podľa mňa veľmi uspokojivých momentov. A okrem toho si myslím, že Ewan McGregor ako Obi-Wan skutočne stále funguje. Aj keď by som si prial asi viac vidieť majstra, akým reálne bol a nie ako bývalého Jediho, ktorý potrebuje nájsť stratenú sebadôveru a poraziť vlastných vnútorných démonov, ale minimálne mu dokážem v tom všetkom porozumieť. Páči sa mi ako sa buduje postupne jeho vzťah s mladou Leiou a bol by som tomu aj mnohé schopný uveriť. Uvidíme či sa seriál vráti v ďalšej sérii, ktorá by možno mohla priniesť niečo trošku silnejšie, ale svoj čas s týmto projektom neľutujem. Bavilo ma to sledovať a aj s tými zakopnutiami som celkovo spokojný. Hodnotenie: B ()

Súvisiace novinky

Novinky ze světa Star Wars

Novinky ze světa Star Wars

27.05.2022

Dny oslav Star Wars jsou tu, a z předaleké galaxie k nám teď docestovala řada novinek a zpráv, kterými je třeba se probrat. Vykopneme to tím, že dnes 27. května má na streamovací službě Disney+…

Star Wars poprvé nabírají ženskou skladatelku

Star Wars poprvé nabírají ženskou skladatelku

24.04.2022

Po její oceňované práci na seriálu Loki pro studio Marvel dostává skladatelka Natalie Holt další, tentokrát ještě o několik řádů významnější zakázku. Lucasfilm ji totiž najal ke složení soundtracku k…

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde…

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá…