Lesný duch

(festivalový názov)
  • Česko Lesní duch (viac)

Scenárista a režisér Sam Raimi uvádí svůj nelítostný, krví nasáklý debut, jenž se stal hororovým mezníkem. Nekonečný proud děsivé hrůzy a efektů, které vyvolávají noční můry, film právoplatně řadí mezi kultovní klasiku. Pět vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu uprostřed lesů a nechtěně tu probouzí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. S nově digitálně restaurovaným obrazem a náloží neuvěřitelných bonusů se Lesní duch stává zásadním zážitkem v kategorii krvavých hororů. (oficiálny text distribútora)

NightPorter

Nic moc. Efekty dnes bohužel už k smíchu, jako i chování většiny postav, celkově předvídatelný. Tohle prostě s časem neobstálo natož neuzrálo, jako třeba Termík, Predátor Souboj titánů a jiný laskominý osmdesátek. ()

Torgal

Na pomery amatérskeho filmu ligová zábava. Raimi výbornou réžiou aj z mála buduje výbornú atmosféru, ktorú ani záblesky nízkorozpočtovej trápnosti nestíhajú zničiť. Gore luxusné, kečupu sa isto minuli pri natáčaní hektolitre, na konci si ale mohli tie plastelínové hlavy už odpustiť. Remake z 2013 je ale intenzitou horrorového zážitku niekde úplne inde. 7/10 ()

Ihuj

Prvních 20 minut excelentní tíživá atmosféra. Ve chvíli, kdy se tam skutečně začnou objevovat monstra je však film k smíchu. Několik vražd, démon zamčený ve sklepě a hrdinové pořád dělají skoro jakoby nic? Ani se nesemknou ve stejné místnosti? A ty masky? Dvakrát jsem to zkusil dokoukat a nedal to, protože je mi moc líto vlastního času. ()

Jajar

Skvělý splatterový horor o jedné opuštěné horské chatě a temném lesním duchovi. První polovina snímku je tajemná a děsivá, pak začíná čistokrevný gore. Vrchol tohoto subžánru. ()

Kalimero13

Pokud se budu ignorovat rok vzniku a podmínky, za jakých film vznikal, zůstane vám dost špatný studentský filmík, u kterého musíte přesně vědět do čeho jdete a chtít to, abyste si ho mohli užít.  Pro "normálního" diváky ne nestravitelné, jen nudné a trapné. ()

Razzor_82

"Proč jste nás vyrušili ze spánku?" Kultovní duchařina osmdesátek. Raimi tady dokázal dokonale vytvořit strašidelnou atmosféru. Masky po letech nepůsobí už tak děsivě ale to bylo kouzlo té doby. Stylové pohyby kamerou a nezapomenutelně strašidelný zvuk. Nechybí litry krve. 7/10 ()

Vabr

Potřeboval jsem srovnání s posledním Evil Dead a je to tady. Původní Evil Dead je samozřejmě klasika a první kousek do série, ale budu jej hodnotit podle svého názoru, kdy věřím, že je amatérský a záživností celkem mdlý. Postavy jsou zapomenutelné, až na Ashe, a samotný démon má dost porouchaná pravidla útoku a posednutí. Z neznámého důvodu, napadá síla postavy víckrát než jednou a jedna posedlá není ani nebezpečná (jen se směje a sedí?!). Kamerové úhly jsou špatné a kupodivu je pohyblivá kamera o pár úrovní lepší. Vyhodnocení: Jednoduché a oproti Slizu nebo Noční můře v Elm Street výrazně slabé ()

geek.ondra

Od začátku do konce naprosto šílená a zvrácená jizda s neskutečně nápaditým záběrováním  a hromadou nevýdaných nápadů. Raimiho dravost a drzost nemá ve filmovém světě obdoby a první Evil Dead je toho největším důkazem. 8/10 ()

LordMysti

Sam Raimi zde předvedl, jak postrašit diváka - a pořádně. K tomu všemu přidal na začátek osmdesátých let parádní vizuální zpracování, pár brutálnějších záběrů a řízný velice rozmanitý horror byl na světě. ()

ing.man

Jo jo romantika. Ztichlý večerní panelák, dva kluci v sedmé třídě s očima vyvalenýma koukaj na video rodičů, kde monotónní hlas překladatele odříkává děj filmu. Brrr! Já měl z toho horečky a spolužák to odnesl víc, možná i výpraskem když můj táta to oznámil jeho tátovi. Nesnáším horory! Ale tohle bylo opravdu mistrovské dílo. ()

bakeero

Jo, je to klasika. Na svou dobu a za ty peníze určitě chvályhodný počin. Ale pokud se na to člověk má dívat s odstupem skoro 30 let, tak už to bohužel tolik nefunguje. K té 4. * chybí kousek, ale vůči jiným filmům by to bylo nespravedlivé... Sorry, Same. ()

RajAthen

Z dnešního pohledu poněkud neefektivní horor díky (alespoň pro mě) přestřeleným maskám a snadno odhadnutelným lekačkám. Na druhou stranu je pravdou, že s dostatkem cynismu se lze docela pobavit nad neméně přestřelenými způsoby vzájemného masakrování. Ostatně, kdo kdy viděl "strom" s perverzními choutkami... ()

Jablek

Kultovní "horová" sračka, u který se budete bát maximálně toho, jaká píčovina přijde v další scéně. Jestli chcete vidět počmáraný zombíky prskající mlíko, tak si to nenechte ujít... Já dávam jednu hvězdu za prvních šest minut a druhou za to, že už to skončilo. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)