Lesný duch

(festivalový názov)
  • Česko Lesní duch (viac)

Scenárista a režisér Sam Raimi uvádí svůj nelítostný, krví nasáklý debut, jenž se stal hororovým mezníkem. Nekonečný proud děsivé hrůzy a efektů, které vyvolávají noční můry, film právoplatně řadí mezi kultovní klasiku. Pět vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu uprostřed lesů a nechtěně tu probouzí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. S nově digitálně restaurovaným obrazem a náloží neuvěřitelných bonusů se Lesní duch stává zásadním zážitkem v kategorii krvavých hororů. (oficiálny text distribútora)

Paxxx.cz

Kultovní horor, na kterém jde sice vidět jak je to amatérský. Na dnešní dobu jsou už triky hodně zastaralé, místy až směšné, ale strhávat za to body by nebylo na místě, další díly se mi líbily prostě o něco více hlavně ten druhý...6/10. ()

LV.Helter

"Welcome in nightmare, BITCHES!". Kult naprosto po zásluhe. Evil Dead je praotec všetkých všetkých splatterov a brakov. Neviem, zda je na filmu je lepšia prvá atmoférická polovica, alebo kruto vypilená mordovačka. Akkoľvek je to jeden z näjvečších hororových medzníkov a nedodrživanie pravidiel berem za silný bonus. Ináč tá kamera je krutopičopádne to najlepšie, čo som vo filme obecne videl (no Benoît Debie je takisto na takej úrovni..). ()

MikO_NR_1909

Jeden z predstaviteľov legendárnych (krvilačných) hororov. Je neuveriteľné, čo Sam Raimi dokázal spraviť s nízkym rozpočtom. Scény na ľakačky (hlavne s rukami) sú veľmi dobre vsunuté a ťažko predvídateľné v daný okamih. Nevyspytateľná kamera, pútavá hudba, fantasy-magorinské dobrodružstvo a všetko, čo k tomu patrí. A nervydrásajúce odľahčenie. ()

Laxik

Celou dobu jsem měl pocit, že koukám na studentský film, cvičení, ve kterém talentovaný študent ukazuje komisi, že ovládá různá filmařská umění jako je vypravěčství, triky s kamerou, praktické efekty, masky, stop-motion a přehrávání záběrů pozpátku, že ví, jakou hudbu kam dát, že chápe, rozdíl mezi termíny dread, horror a terror, show a tell, explicit a implicit a že dokáže partičku pěti neherců jakž takž vybičovat k hereckým výkonům. To vše pak že bylo dělané o víkendech, na koleni s rozpočtem rovnajícím se kapesnému od rodičů a ušetřené výplatě z občasné otročiny u McDonalda. Být to studentský film, nezbylo by mi, než ho jako takový obdivovat. Jako "film" ho bohužel musím brát s odstupem a tedy jako něco, na čem je v každém záběru po čertech znát, že to o sobotách a nedělích dělala na koleni a s mizerným rozpočtem partička nadšených poloprofesionálů částečně jako exhibici svých filmařských schopností a že na mě Lesní duch polovinu času tyhle informace křičí tak hlasitě, až z něj nevnímám nic než to. ()

PKD

Nejlepší z celé trilogie? Ano, mělo by to tak býti. Ve smyslu, nejhororovější, jistě. Můj pohled jest ovšem ovlivněn faktem, že 2 jsem viděl první. Plný počet je ale samoz. jasný. To je bez debat. Top scéna? Celý film. Stejně nejvíce žeru prvních 30min. než se to rozjede. Zpívánky na začátku v autě...šílené.;-) A ta prdlá hudba v koncových creditech.:))))))))))))))))))) https://www.youtube.com/watch?v=QyyM49Gwx-Y ()

Redlum

Mlha, mlha a zase jen mlha. Krev, krev a zase jen krev. Raimi, Raimi a zase jen Raimi. Tenhle film byl pro mě hodně silný zážitek. Skvělá práce kamery, Raimi na režisérské stoličce a především Bruce Campbell jako démony vydeptaný mladíček. Rozhodně béčko, rozhodně vtipné, nechutné, strašidelné a rozhodně klasika, která se musí vidět. Jednoduše řečeno: doporučuji. ()

buldock

Pro mě to byl horrorový zážitek jak se patří! Spousta infarktových scén , u kterých mi běhal mráz po zádech , parádní atmosféra , a spousta umělé krve. Velmi dobrý začátek horrorové série , ale musím se přiznat , že vrcholem je pro mě až pokračování ošklivé smrti. P.S. V brzké době se na tohle dílko mrknu po letech znovu a jsem zvědav jak na mě bude působit tentokrát. Film: 86% ()

Macejko

Je to čisto amatérsky film a tak k nemu treba pristupovať. A môj celkový dojem je, že na amatérsky počin je to výborné. Zaujímavá práca s kamerou, skvelo budované napätie a na tú dobu (a za tie peniaze!!!!) vskutku brilantné triky. Bavil som sa veľmi slušne. ()

Freemind

Po letech jsem se na opět podíval na celou sérii a zjistil jsem, že po odstranění tenké vrstvičky nostalgie mi Evil Dead nenabízí nic kromě pocitu trapnosti. ()

gogos

Spis mega psycho nez krvak typu ED 2 a 3. Todle je uplne o necem jinem a 2 beru jako remake 1. Je to rozhodne napinave a silene, totalne uchylna psychokamera, hustej dej, Schwarzeneggerovskej scenar a hlasky... Proste peknej psychohoror, kterej, podle me, kvalit 2 nedosahuje.... ()

raimi

Protože naše rodina před 89tým nevlastnila video, tak jsem o téhle legendě slyšel jen z vyprávění. A byl to můj úplně nejvíc "must see" snímek, po kterém jsem toužil. Viděl jsem ho až na učňáku, kde jsme měli ve vyučování sledovat "Technologii svařování" a namísto toho běžel Evil Dead a Démoni. To bylo to nejdůležitější a nejlepší, co mně brněnské SOU na Olomoucké dalo. Nikdy nezapomenu. Děkuju. ()

blackrain

Deštivý páteční večer v poloprázdném bytě je pro horory jako stvořený, zvláště pak, když si na stříbrném podnose naservírujete skutečnou lahůdku a tou Evil Dead beze sporu je. Raimi moc dobře ví, jak si diváka připoutat k obrazovce a nenechat ho vydechnout. Těch pár nechutností jsem mu odpustila. ()

K.I.N.G.

Málokdy se dvojka povede více, než jednička a to je právě případ této velmi pozoruhodné trilogie. Nejsem schopný si ve filmech zapamatovat všechny důležitější scény, ale tady si opravdu nepamatuji skoro nic. Všechno mi to splývá s dvojkou, ale vím, že každá scéna je úchvatná. Tenhle film je také důkazem toho, že i s malým rozpočtem se dá zahrát velké "divadlo". Velice je také vychytaná kamera (Pohled kamery jako všudepřítomného zla). Jen tak pro zajímavost, někde jsem četl, že se tu odehrálo první znásilnění stromem. ()

Remedy

Natočit při rozpočtu 375 tisíc dolarů takovýhle maso, to už chce pár koulí a pro tehdy !!! dvaadvacetiletého !!! Sama Raimiho bylo Smrtelné zlo splněním snu, protože s Brucem Campbellem si na něj šetřili v době svých středoškolských studií a celý projekt si z velké části financovali sami. Popravdě jsem nevěřil, že by to mohlo být až tak dobré :))), nicméně už zde, v Raimiho prvním "větším" filmu lze vypozorovat jeho nezaměnitelný styl, pár vynikajících režijních nápadů a úžasnou schopnost navodit ve spojení s občas dost nepříjemnou hudbou :)) výtečnou atmosféru, která na vás dýchne už od prvních minut. Na svou dobu naprosto úchvatné dílo, které předurčilo Samu Raimimu pověst jedné z nejzajímavějších ikon filmové režie. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)