Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

Hadža

Mistrovce dilo na poli horroru!Je zde videt ze Sam uz dostal konecne slusnejsi mnozstvi penez,tak mohl vizualne podstatne vylepsit ,uz tak skoro dokonaleho predchudce.Bruce Campbell se diky trem pokracovanim stal jednou provzdy kultovnim hercemJeden s prvnich horroru,ktere jsem ned po revoluci videl a nejsem si jist,zda byl v mych ocich vubec dodnes prekonan.Upozorneni:Jendnou se mi do rukou dostala i nejaka zcenzurovana prostrihana verze,ochuzena o nej sceny!Pozor na ni!;) ()

stration

Nesmrtelná klasika! Scéna s rukou, chechtající se pokoj, znásilnění i závěr patří dávno k tomu nejlepšímu, co bylo na poli hororové komedie vytvořeno. ()

Remedy

Vyšší rozpočet, více krve, více zvrhlého a ultračerného humoru. Na čistých 5* to sice není, ale už jen proto, že Raimi druhým ED vlastně stvořil a určil pravidla tohodle žánru a ukázal se býti dost velkým zvrhlíkem :)), tak těch 5* dám. "All laughing scéna" nemá chybu.)) 90% ()

Helo

Řekl bych, že o něco méně strašidelnější a vážnější než jednička, ale o to vtipnější (RUKA :D ) , takže se to tak nějak vyrovnává opět na ty 4* :) ()

Derek

aj keď to znie neuveritelne ale je to lepšie ako jednotka!!! totálna klasika s ešte lepším campbellom, ktorý podáva výkon za hranicou ľudského chápania. neuveritelný gejzír nápadov, psycho pasáže, neuveritelné kúsky s kamerou, humor až za hranicou dobrého vkusu (nie však tak úchylný ako v brain dead). to všetko je natočené s nadhľadom raimi je jednoducho boh! ()

beran-ek

Nesouhlasím se všema zapornýma komentářema! Tohle je kultovní pokračování kultovního snímku! Je to stejná pecka jako jednička :) ()

salalala

Totální nářez a neskutečnej úlet. Raimi se nebere vůbec vážně a předvádí nehorázný věci. Motorovka místo ruky, smějící se hlava jelena, neposedná ručka...ano, to všechno tu je. Ne, ten film není dokonalej, herci záměrně přehrávaj, triky jsou strašně laciný, přesto se na to krásně kouká. Je to neskutečná legrace a Bruce Campbell je bůh. Tohle se Raimimu povedlo, fakt nářez. 80% ()

JohnMiller

Môj najobľúbenejší film z neskorého detstva, ktorý už asi žiadny iný neprekoná. Mal som 14 rokov keď som ho videl prvý krát. Očaril ma svojou dynamikou, absolútne stagnujúcou vatou. 5 minút úvodnej sekvencie a hneď sa ide na vec (iným režisérom to väčšinou trvá dlhšie) Neviem ani len to, čo by som mal skoršie vyzdvihnúť. Brokovnicu či motorovú pílu? Hehehe. Je to horor a komédia v jednom kompaktnom balení, ktorý funguje. Až na ranné horory Petera Jacksona, ma už nikdy v tomto absurdnom žánry hororu, gore a komédie, nič tak nepobavilo. Absolútne dokonalé dobové gore efekty. Heroický Bruce Campbell v sólo úlohe proti nadprirodzeným silám nemá chybu. Je to jeden z filmov, ktorý ma ovplyvnil a aj vďaka nemu som sa začal venovať amatérskemu filmu. ()

Brennos

Podle slov režiséra jde po úvodních 8 minutách o pokračování prvního Evil Deadu, nikoliv o remake, jak by se na první pohled zdálo. S trochou dobré vůle jsem onu přechodovou hranici nalezl a mohu víceméně souhlasit :o) Amatérské podmínky prvního snímku nahradily podmínky téměř profesionální, Bruce Campbell fyzicky i herecky dospěl, předvedl koncert, na který se nezapomíná, a z Lindy se stala čím dál tím větší kočka (kulminuje v Armádě temnot :o))). Promluvila i pověstná motorová pila a Ash se stal takovým Ashem, jakého mám rád... no a ta ruka? "Kdo se směje teď?" :o)) ()

Dexter1

Každopádne ma mrzí hlavne to, že toto nie je presne dvojka, ale skôr taký remake. Film pôsobí aj ako dvojka ale aj ako úplne samostatný film, ignorujúci prvú časť. Každopádne je tu ale Ash, ktorý nie je až taký drsný ako v prvej časti, ale miesto ruky má pílu (to mu trošku pridáva na drsnosti). Raimi do tohto nacpal viac peňazí, ale keby som mal povedať, ktorý diel je lepší tak jednotka, ale neuberie mi to na hodnotení tohto filmu, pri ktorom som sa bavil. ()

Vědma

Chápu, že tohle někoho dokáže nadchnout. Já v žádném případě cíleně nevyhledávám horory, ale přiznávám, že jsem se bavila. Hlavně proto, že tohle byla hororová komedie a to jo, to mám docela ráda. Nechuťárny, lekačky a tak, ale podané tak, že to baví, když na to člověk přistoupí. A jednu hvězdičku navíc za Bruce Campbella. Nebylo tohle na Oskara? ()

Colonist

"Groovy!" Tohle není pokračování, tohle není remake, tohle je parodie na originální Evil Dead. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Jo, kdybych měl k tomuhle filmu nějaký vztah z mládí nebo neviděl o den dříve první díl, asi bych na to nehleděl tak kriticky. Zábava to je, Bruce hláškuje a některé momenty jsou působivé, ale jednička byla zkrátka mnohem lepší (taky jsem jí dal 5 hvězdiček). První díl mě neskutečně dostal svou atmosférou a povedenými maskami a krásně jsem se u něj bál. Dvojka bohužel atmosféru těžce postrádá a ten humor je největším kladem i záporem filmu zároveň. Když vám posedlá ruka vydává zvuky jako Chip a Dale v zapnuté pračce, nikoho to asi nepobaví ani nevyděsí. Kromě těch hlášek mi ty komediální momenty přišly spíše trapné. Raimi zřejmě před natáčením onemocněl "Hooperovým syndromem". Ano, ten je pojmenovaný podle toho chlápka, co režíroval vynikající The Texas Chainsaw Massacre, a pak natočil pokračování, které se vydalo úplně jinou cestou a dopadlo naprosto příšerně...No, Raimi měl naštěstí jen lehkou formu tohoto syndromu, Evil Dead II není vysloveně špatný film, ale s jedničkou se holt rovnat nemůže. Edit: U Army of Darkness jsem se celkem dobře bavil, třeba jsem byl ke druhému dílu až moc kritický. Asi mu dám ještě šanci. ()

wipeout

No ja som sa vážne dobre bavil. Len deň predtím som sa dostal k Idle hands, ktorý očividne čerpal inšpiráciu práve z tohto filmíku. No keď to mám porovnávať tak Evil death 2 bol o nejaký ten kus menej zábavnejší. Efekty zodpovedajú danému obdobiu a nízkorozpočtovosti daného snímku, ale na počudovanie to absolútne envadí, práveže to dodáva snímku na humornosti. 3,5* ako vyšitých. ()

Laurent

Námět je de-facto totožný jako u jedničky, spousta záběrů je natočených taky úplně stejně jako v 1. díle. Všechno je to pouze technicky lépe zvládnuté, jinak to nenabízí nic moc dalšího (s výjimkou uříznuté ruky) 2,5* ()

GILLWANDER

Jedničku Evil Deadu priam zbožňujem. Bolo tam všetko. Hektolitre krvy, dusivá atmosféra, prekvapivo zaujímavý dej s pár cool "zápletkami", hlavný hrdina, ktorý dokázal lesným duchom poriadne naložiť. Malo to aj slabý odtieň humoru, no nie až do takej miery ako u dvojky, ktorá sa s časti už aj za komédiu považuje. II ED je sakramentsky slabšie pokračovanie, spočiatku mi humor robil dobre, (hlava vo zveráku mala šmrnc, alebo tanec bezhlavej bol k popukaní!) no všetko sa začalo opakovať a dusivá atmosféra sa začala vytrácať už po pätnástich minútach. Hlavný hrdina sa ako tak držal ale blbá dejová línia, kde všetko malo rýchly spád sa s ním nemaznala. Réžia je na hranici béčkovosti, pričom prvý diel exceloval takmer vo všetkom tu sa zabudlo na všetko. Žiadne detaily, či opakované dialógy: "Pridaj sa k nám!" Len raz aj to bez strachu v očiach. Aj tak dávam viac než vysoké hodnotenie. Po pozretí filmu som chcel dať bez debaty tri hviezdy, no po uložení myšlienok som sa rozhodol pre reparát. Takže 4* a 80%... ()

ilemas

Oba dva díly jsem vlastnil za totáče na VHS, v té době to byl velký hit, dnes shit. Hororová komedie, která vůbec nenahání strach, ale na pobavení dobré. Už tehdy jsem kroutil očima a nechápal, co všichni na tom vidí, ale vlastnit jsem to musel, jinak bych nebyl in. ()

BoredSeal

Je těžké psát komentář k filmu, který člověk miluje, zdůvodnit ten plný počet hvězdiček. Evil Dead 2 je tak zvláštní ujetá záležitost s atmosférou, šoky, krvavostí a nenahraditelným Bruce Campbellem, která se prostě povedla a není možné tenhle film duplikovat, proto jeho kult nikdy nezemře. Mohl bych tady opěvovat, jak inovativně Raimi ten film nasnímal, jak je tam spousta originálních sekvencí, nápaditých záběrů, úhlů kamery, jak se horor mísí s bizarním humorem, ale stejně by to nemělo cenu, ten film mluví za sebe. Pět hvězdiček s věčným nadšením i po deseti a více reprízách. :) ()

hhannie

Řekla bych, že popis je velmi zavádějící. Již v prvních minutách mi začalo docházet, že dvojka pokračováním opravdu nebude (maximálně jména zůstala stejná jako v prvním díle). Přidání komediálních prvků Evil dead 2 jen prospělo (SPOILER! scény s později amputovanou rukou, jelenem na zdi a řehtajícím se nábytkem..a mohla bych jmenovat dál a dál :D), i když s blížícím se koncem už to nebylo ono. Ale i tak jsem spokojená. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)