Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

mis-ko

Neobjaviť sa tu Bruce Campbell, kľudne by to mohol byť nový film. Takto sa to trochu zneprehľadnilo, nakoľko sa nejedná o klasické pokračovanie, ale skôr o nové podanie už známeho príbehu. A nové podanie prináša opäť poriadnu dávku gore efektov a najmä humor. Z Asha sa stáva nemilosrdný zabijak zombies, ktorého už len tak niečo neprekvapí (až na ten koniec, že áno :-). Lesný duch II - jednoznačne kultová záležitosť. ()

fcreading

Tak tento horor som videl keď som mal asi tak 16 rokov a už vtedy sa mi páčil. Pozeral som to s kamošom a tomu sa to nepáčilo ale mne áno. Raimi opať dokazuje že po dobrej jednotke natočil znova pokračovanie a tentokrat výborne. Bruce Campbell si tentokrát rozreže motorovou pílou ruku a nahodí si tam motorovku. Začne snou masakrovat v chate démonov ktorý ho napadajú. Toto dielo sa mi páčilo najviac po dobrej jednotke. ()

Cimr

Když se mě zeptáte, jestli je tento film béčko, opravdu nevím, co odpovědět. Je a není. Pokud to bereme jako horor a vyžadujeme od toho něco jako od Psycha, Osvícení nebo Mlčení jehňátek, pak je to rozhodně béčko. Ale pokud to berete jako komedii, pak je to špička, prvořadá záležitost. Ne, taky příliš nemusím hororové komedie jako Nezvratný osud 2, ale tohle je zkrátka stylově bizarní nářez, navíc myslím, že to funguje i jako film. Je tu spousta nápadů, super kamera a herecký výkon Bruce Campbella je na Oscara (např. když se pere s vlastní rukou)! Hodně cool vyvražďovačka, z níž úplně čiší osmdesátky, už jen ty barvy, ty účesy... Zkrátka radost sledovat. ()

nirvana91

Po zhliadnutí tohto pokračovania mi príde existencia prvého dielu úplne zbytočná. No nemohli to hneď natočiť takto? Aj keď aspoň vidno, že sa poučili za tých pár rôčkov a vymáčkli z toho viac šťavy :D ()

MikO_NR_1909

O poznanie horšie ako 1-ka, hoci využitie gore štýlu sa mnohým musel páčiť. Bruce Campbell sa stal kultovým hrdinom, ktorého prerod z vydesenca preniesol Raimi k dokonalej komediálnej kreatúre s i(k)ronickým ksichtením. ()

PKD

Viděno jako 1.film ze série, páč 1 prostě nešlo tehdy sehnati. Tu jsem po1. viděl až po vojně na vhs s oním kultovním dabingem, zjevně od stejného pána, který je zodpovědný za megakultovní pirátský dabing k Demons 1+2 či Phenomena. Ultimátní nářez, byť už místy komediální. Úplně 1.horor, u kterého jsem se bál. A to prosím v 15ti. Tedy, legálně. Jo, je mi to jasné. Jsou zde lidé, co jim rodiče dovolí se na tyto filmy dívati už ve 13letech a možná i méně. Co naplat. Kamerové jízdy (doslova!) se staly již trademarkem (kupodivu ji využije, tuším, 1x i ta nešťastná 3 a s úspěchem i 1.s. tv s.) spolu s neskutečným zvukem. Raimi a spol šli dokonce tak daleko, že tento film, je současně jak remakem 1, tak regulérním pokr.;-) To se neděje moc často. A nejlepší scéna? Je jich tam fůra , ale vždy se těším na smějící se hlavu jelena, potažmo pak lampičky, knihovničku, etc.:)))) Proč asi myslíte, že scéna v tv s. ve sklepě oné chaty, kde je opět Ted Raimi v podobě posedlé Henrietty Knowbyové, je takový Evil Deadgasmus? A moc se mi líbí, jak Smrtelné Zlo, odhodí Ashe zjevně hodně daleko, načež když se probere po drsném nárazu do stromu a následného pádu do kaluže, rozhlédne se a je jen pár metrů od chaty, hahaha!!! ()

buldock

Vynikající , první díl převyšující a tentokráte více nadsazená a trochu komediálně laděná horrorová podívaná , která "trpí" viditelným přínosem finančních prostředků a již většími zkušenosti muže , který usedl na režisérskou stoličku. Atmosféra znovu výborná a již zmiňované jemné komediální odlehčení snímku u mě přidalo na kreditu. Výborná zábava pro otrlejší a fanoušky žánru. 90% ()

gogos

Jak nekdo dokaze skombinovat takle dokonale silenou komedii, brutalne krvavou akci, psychycke napeti a loutky nepochopim... Ale je to neco uzasneho... Bruce Cambell je mix Schwarzeneggera a Charlieho Sheena... A Sam Raimi je uzasny reziser.... je to parada... ()

sonnak

ED2 jsem viděl kdysi, když jsem byl hodně malej, a doteď si některé pasáže pamatuju. Jo, narušilo mě to, o něco míň než TO, ale stejnak víc než dost. Oproti jedničce ale, navzdory 10x vyššímu rozpočtu, o stupínek "horší"...no spíš by se slušelo říct "jiný", a to jiný mi ne uplně sedlo. Paradoxně o co je dvojka ve všech ohledech vymakanější a snaží se být dospělejší (dá se to vůbec říct o hororu?:), o to míň se mi líbí. A ten humor mi taky místy připadal trochu naroubovaný. Jenže co naplat, když zůstala špičková kamera, nezapomenutelný Campbell, nárust rozpočtu je co do originálních triků taky nemálo znát a navíc ten parádní konec...pořád je to kvalita. ()

blackrain

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky? Tak do této řeky klidně vstupte. Já jsem to udělala taky a určitě tam budu vstupovat pořád, když dostanu chuť na nějaký horor. ()

Makky

Totálny guláš s obrovským množstvom chýb, kde chvíľku strieka červená, zelená, neskôr aj modrá. Kopa vecí bolo prepísknutých, našťastie je badať veľká nadsázka. Potešila motorová píla, avšak lietajúce staré babky trhajúce vlasy čakajúc len na odstrelenie... ďakujem, ale neprosím. Vo svojej dobe musel Evil Dead určite aj vystrašiť, mňa to každopádne najmä pobavilo. Aj natáčanie celej tejto sérky muselo byť veľmi zábavné :) ()

K.I.N.G.

Podobně jako Evil Dead naprosto úžasné a dokonce ještě daleko lepší! Dokáže fungovat jako komedie i jako horor zároveň. Každá scéna je klasika. All my love. ()

raimi

Dvojku Evil Dead jsem si vychutnal až v památných nováckých horrorových blocích. Páteční večery kdysi bývaly ve znamení hrůzy. I přes počáteční nechuť k Raimimu posunu směrem k větší nadsázce, jsem byl okamžitě lapen ve světě komiksové brutality, halucinačních zvuků a pokřivených záběrů. No a z Bruce Campbella se díky tomuhle kultu stala ikona béčkového světa a můj velkej oblíbenec. Momentálně mám tenhle díl z celé trilogie nejraději. ()

Remedy

Vyšší rozpočet, více krve, více zvrhlého a ultračerného humoru. Na čistých 5* to sice není, ale už jen proto, že Raimi druhým ED vlastně stvořil a určil pravidla tohodle žánru a ukázal se býti dost velkým zvrhlíkem :)), tak těch 5* dám. "All laughing scéna" nemá chybu.)) 90% ()

movieband

Tak včera jsem se podíval na pokračování Lesního ducha a musím říct, že to co Raimi provedl v tomdle pokračování je něco naprosto odzbrojujícího. S bráchou jsme si oba užívali každou minutu filmu a čím dál film byl, tím víc jsme byli zklamaní, že už bude končit. Není sice už tak napínavý jako první díl, ale je mnohokrát humornější a bizarnější. Campbell zahrál Ashe skvěle a jsem hodně zvědavý na Armádu temnot a i když je ve filmu pár nesrovnalostí, tak čert je vem. Já jsem se královsky bavil. ()

gojackill

Je to sranda, ale až v druhém plánu, někoho, kdo nemá nakoukanou tunu hororů to může velmi slušně děsit, protože například když dům ožije, celý se kroutí a ďábelsky chechtá, jde z toho mráz po zádech. Neviděné jsou především nálety kamery, které vystihují pohyb lesního ducha po lese i v chatrčí z jeho first person pohledu. Režisér Sam Raimy to asi točí s ohromnou lehkostí, protože v podstatě v žádné ze scén nepoleví na kvalitě celého snímku. Je to kult a hraje tam Bruce Campbell, který má muskulaturu a v jeho chlapáckém výrazu mísí se jak odvaha, tak poťouchlost, sebeparoduje v podstatě sám sebe a stačí mu vážný výraz, aby tebe rozesmál. Napadá mě, že Bruce Campbell je jediný, kdo by mohl důstojně zastoupit Charleyho Sheena v sérii Žhavé výstřely. A kdo ví, třeba by byl i lepší. Pokud mohu doporučit jeden film, který se svou černohumorností a neotřelostí tomuto přibližuje, řekl bych Dellamorte Dellamorte (ne to není zaklínadlo). Ještě dodám, že některé scénky jsou vtipné, jako z nějaké totálně bláznivé komedie. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)