Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

bouncer

Trochu zmatenější než první díl, možná už trochu přehnané a se sklony ke komedii, ale stále mnoho nezapomenutelných scén. ()

erl

Viděno poprvé na staré porevoluční kazetě v deseti letech a musím řici že to byl pro mne skutečně skvělý zážitek. Tento film odstartoval mou zálibu v hororech. Děkuji pane Raimi. ()

Dale

Kým jednička sa tvárila ako úplne vážny horor s takými efektami, že by nevystrašil ani dvojročné decko, dvojka pôsobí miestami ako paródia. To odľahčenie rozhodne filmu pomohlo, ako aj prepracovanejší príbeh a trochu lepšie efekty. ()

Terva

NATOURUM DE MONTO- NECRONOMICON http://tonova.typepad.com/thesuddencurve/images/2007/10/13/necronomicon.jpg - Kniha mrtvých psána lidskou krví asi roku 1300 našeho letopočtu, zmizela. Až v našem století jí oběvil profesor Raymond Knopwby v kandahárském hradu..... Prvních sedm minut tohoto filmu se tváří jako remake, ale pak se děj jakoby prolne do konce prvního dílu a začne se rozvíjet samostatná část, dílu druhého. Ash ( Bruce Campbell ) si začíná vybavovat předcházející noc a dokonce ví, kde by měla být uložená motorová pila, kterou měl v prvním filmu chvilku v ruce. Najde jí, použije jí a už si jí navěky nechá. Tedy vlastně on jí " vymění " za pravou ruku. Některé scény už nejsou tak moc hororové, spíš vzbuzují úsměv a z filmu se tak stává taková hororová psycho komedie. Hodiny se zde zastavují na dvacáté druhé hodině a čtyřicáté první minutě.....mrtví do svítání....mrtví do svítání...volají duchové lesa. ()

Ouwen

Nejlepší díl! Hrdina se dostává do role, kdy má po ruce brokádu a motorovou pilu a hlášky z něj padají, jak na běžícím pásu. Jasně, je to kravina, ale proč nevypnete mozek, vždyť existují větší sračky, ne?! Mnoho lidí tady píše: "Kult?! Ale hovno, sračka!" Moc to berete vážně. Ne, že bych vám bral názor, ale moc tenhle film hrotíte, tady je potřeba vypnout mozek. Tenhle díl je prostě top. Hlášky, krev, méně napětí a lekacích scén, ale víc humoru. Nevadí! Prostě luxus, který mi přirostl k srdci! ()

Seabeast

Smrtelné zlo je zpět a je nebezpečnější, mazanější a o to miň předvídatelnější! Myšleno samozřejmě to "zlo", které na hrdiny číhá v lese a drze se lepí na paty, jak se mu zlíbí. Někomu by se na první mohlo zdát (jako třeba mě), že se Ash oproti jedničce nepoučil a stejně se vrátil do té samé chaty a onu pověstnou pásku beztak přehrál a zlé síly přilákal tak zpět. Tady je kámen úrazu, protože druhý díl je spíš remake než pokračování a dá se brát jako samostatný film. :-) Začátek má poměrně rychlý rozjezd a tempo tenhle snímek v průběhu neztrácí. Sam Raimi nás o sled bizarností a nechutností opět neochudil, ale oproti jedničce jsem postrádal onu skvělou postupně budovanou atmosféru a sofistikovanější práci s kamerou. Do toho si přidejte prvky komedie, které mě několikrát moc pobavili svojí grotestkností, ale oné potemnělé atmosféře to trochu ubírá. Můj celkový pocit byl, že se zde trochu vaří ze stejné vody (za to o hvězdu dolů), ale každopádně jinak skvělý film. ()

Blofeld

Jedničku ani trojku jsem zatím neviděl, ale tenhle film byl vážně fajn. Příběhově mě to sice moc nenadchlo, ale ty geniální vizuální orgie... a několik báječných gagů. ()

amirgal

Výjimečně povedené pokračování. S nadhledem, vtipem a citem pro pastiche :). Doporučuji - pokud se ovšem chcete bát - zajděte si na něco, co se bere vážně :). ()

corpsy

Trošku menej hrôzy a viac čierneho humoru. Ešte bizarnejší ako jeho kultový braček. Film je epickejší a aj záver nám dáva najavo, že to všetko bude ešte pokračovať. Špičkový horor, ktorý za svojim predchodcom takmer vôbec nezaostáva. ()

Torision

Asi jsem měl moc velký oči, ale tenhle sequel byl pro mě spíš lehký zklamání. Pocit ztísněnosti oproti jedničce nulovej, hororová atmosféra téměř vůbec a do toho se opakující momenty, který už jsem v prvním díle viděl a taky jsem vůbec nechápal, proč se na to místo Ash vůbec vracel. Na druhou stranu je to furt jednoduchá zábava plná hektolitrů krve a zombie, se skvělou kamerou, motorovkou místo ruky a perfektnim Cambellem. ()

El Pistolero

Sam Raimi je skvělý v tom, že se nebojí dělat věci, které nikdo před ním neudělal. V prvním dílu své kultovní trilogie nechal znásilnit jednu z hlavních protagonistek oživlým stromem a oslnil kamerovými nájezdy z pohledu neurčitě personifikovaného lesního Zla. V tom druhém zase ukázal světu smějící se vycpanou jelení hlavu nad krbem či stolní lampu pohupující se v rytmu surreálního karnevalu krvavého šílenství, jehož hlavní hvězdou je démonobijec proti své vůli Ash, který si jen několik okamžiků před tím amputoval vlastní, temnými silami posedlou ruku. Taky fakt, že se nejedná o regulérní pokračování, ale spíš o upgradovaný, o vydatnou porci humoru obohacený remake (i když ani to není úplně přesný výraz) vlastního prvního filmu, je vlastně unicum. ()

liquido26

Nářez jak hovado. Poprvé jsem si to pustil před 13ti lety, hned po jedničce, a byl jsem zklamán. Totálně jsem nechápal, jakou to má návaznost na první díl, chyběla mi tady ta hororová mrazivá atmosféra a tak nějak mi to celkově přišlo slabší. Pak jsem si ani nepouštěl už tu trojku. ___ Nicméně teď na podruhé, opět bezprostředně po jedničce, a musím říct, že to byl totální odvaz. Jasně, nedá se to brát jako vážný horor, ale tím líp. Takhle skvěle jsem se u hororu totiž ještě nenasmál. ()

PauloZ

Samovi muselo totálně prdnůt v kuli, tohle je totální magořina a ten ultra stručný úvod jsem vůbec nepobíral. Jednička byla čistá žánrovka a dnes kultovka, ale tohle překračuje ty standardní tehdejší i dnešní hororové meze, absolutní experiment a fanatasy nájeb, hlavně ten závěr :-)). Navázat na jedničku zcela jiným pojetím, to se jen tak nevidí. Bavilo mě to, hlavně ty staré triky jsou fakt epesní a část s rukou je skvělá, jinak je to taková "hororová" blbůstka s hektolitry krve. Z jednoho člověka 150 litrů krve, to je snad už jen v Braindead. Jednička byla ale o něco lepší. ()

Astaroth12

Chcel som si pozrieť horor, ale dostal som číru komédiu bez navodenia nejakej silnej atmosféry. Keď ta mŕtvola tancovala baletné číslo, áno zaujalo, keď ho vlastná ruka začala fackovať a taniere mu búchať o hlavu tak som si povedal zaujímavé , ale keď sa začal smiať ten jeleň na stene alebo nábytok v byte tak to som pochopil, že fantazia Sama Raimiho nemá hranice. Na jednu hororovú scénku pripadalo asi 5 vtipných. Najviac sa mi páčila kamera bola parádna, velmi sa mi páčilo ako hudbu podporuje kamera a kamera doplnala hudbu veľmi, ale naozaj veľmi pôsobivé. Triky boli užasne a masky dokonalé. Tento film krvou nešetrí a tých bizarností je tu tiež nespočetne veľa, a práve preto je tento film tak dobrý. ()

ConanVJ

Naprostá klasika hororového žánru, která dnes vypadá spíš vtipně, díky zastaralým efektům, ale neztrácí nic ze atmosféry. Film obsahuje i pár lekacích scén, ale také spoustu vtipných situací. Za celý film proteče tolik krve, že by naplnil i bazén. Za mě má tako šílenost jasných 100% :) ()

Kryton

Poprvé jsem se hororu nahlas smál až se za břicho popadal. Kamery se opět zmocnil démon a tak je úžasná atmosféra zpět! Místy děsivá atmosféra je odlehčena humorem. Pochopitelně morbidním. Zároveň je to návod, když ztratíte kus ruky, neví vše ztraceno. Kupte si motorou pilu a upravte na ruku! ()

draggo

Mírné zlepšení tu odminula je patrné, ale pořád to není žádná sláva. Pořád je to po většinu času nuda se spoustou směšně vypadajících krvavých scén. Atmosféra opět žádná, lekačka žádná. Příběh opět víceméně neexistuje. Naštěstí v postavách už není takový guláš jako minule. I ten posun ke komedii tomu prospěl, ale že bych se popadal za břicho, to teda ne. Konec se až na triky celkem povedl (jediná celkem zábavná část filmu), jsem celkem zvědav co z toho vyleze příště.../viděno na DVD: 30% a 2*/ ()

schizmo

Další z řady naprostých kultovek a zároveň další masakr, co mě doprovázel už v útlém věku. Nezapomenutelná Raimiho klasika, které vybočuje z řady tehdejších béček díky jeho neopakovatelnému humoru, který nenásilně vkládá mezi všechen ten hnus a gore. A jak jsem byl kurva rád, když jsem se jako malej parchant mohl zasmát, aby mi pak v zápětí zase začala cvakat prdel. ED2 je jeden z mála filmů, který neztratil nic ze svého kouzla ani po 30ti letech a i když bude soudobým divákům připadat zastaralý a směšný, pro mě je to nerezavějící top v hororovém ranku. No a co, že triky nejsou z dnešního pohledu dostačující, tady jde sakra o atmosféru, která v kombinaci s již zmiňovaným Raimiho rukopisem a neopakovatelným Bruce Campbellem tvoří něco, na co budou dnešní filmy jen velmi těžko dosahovat. A jako chechtající se zombie vycpanina jelena na zdi??? Na to jen tak nějakej film nebude mít dalších 30 let!!! ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)