Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

ambrobene

Pôvodný zámer režiséra pravdepodobne nebol urobiť z tohoto filmu komédiu. Keď si v 21. storočí pozriete tento hororik, budete sa určite viac smiať, ako sa báť. Za pokus to stojí ;) Trhavé pohyby figúr bez hláv, smejúca sa trofej jeleňa a podobne. Radosť pozerať :D ()

jericho001

Jedničku jsem bohužel ale tenhle film se mi opravdu líbil.Je to prdel od začátku až do konce,hrůzné scény střídají scény humorné a naopak.Bruce Campbell ukázal že se pro roli Ashe vyloženě narodil,k tomu na svou dobu perfektní masky(inu stará dobrá škola),skvělá hudba,nájezdy kamerou lesem na srub je opravdu výborný a hlášky jsou také skvělé.Evil Dead 2 je opravdu vydařený film a já se těším až na něj znova kouknu.Krásných 80%. ()

janny

Viacerým komentárom s menším počtom hviezdičiek vadí humor.Ale práve ten je na tomto filme najlepší .Je to váš názor ale je iba málo filmov , ktore dokážu skĺbiť humor a horor.Je to proste kultovka. ()

andy60

Pro mě víc komedie, než horor. Nejlepší scéna byla, když ho přestala poslouchat vlastní ruka. To jsem se fakt bavil. Vzhledem k roku vzniku byly i triky na slušné úrovni. Co by filmu určitě prospělo by byl prostorový zvuk. Ta 2.0 není ono. ()

pekos

The Evil Dead 2 v pokračovaní, resp. v upravenej verzii pôvodného filmu z r. 1981, sa vôbec nehrá na super veľdielo. Poznám tento film zo študentských čias a v tomto období sme boli vďační za akýkoľvek film, ktorý bol iný ako klasické socialistické filmové odpady. Dnes, aj po viac ako 20 rokoch si však myslím, že tento film je skutočne vydarený, plný hororových scén a suchého humoru. Napriek tomu, že tvorcovia filmu použili v mnohých scénach "lacné" kulisy, bábky alebo triky, film tým nestráca, naopak, stáva sa humornejším a odľahčenejším a nikoho nenecháva na pochybách, že sa jedná o humorné dielko. Za zmienku stojí aj herecký výkon Bruce Campbella, ktorý bol v tomto dieli skutočne excelentný. Aj pre toto považujem tento film za "kultové dielo", ktoré neprávom niektorí radia do "B" skupiny. Sam Raimi sa "trilógiou" Evil Dead zaradil medzi nezabudnuteľných filmových tvorcov. ()

LennyCowler

Tohle jsem si jednu dobu pouštěl pořád, smál se a bavil se. Dokonce jsem i zpočítal kolikrát se hlavní hrdina praští,spadne nebo mu něco přistane především na hlavě,ale to číslo už si nepamatuju:-). Skělej film s výbornejma hláškama. ()

Milabusek

trocha zabávy smíchané s hororem todle se jentak nevidí dokonale se to namixovalu a nasledné ochutnání je velmi milé musím uznat že se to spíše tento díl opičil po jedničce s vím způsobem ale zase musím říct že to bylo lapší než první díl a takže proto dávám **** ()

StaryMech

Popkultura našeho věku, schopná pozřít a vrátit do oběhu cokoli, občas zplodí výměšek, který je cítit svérázněji, dráždivěji než ostatní a v rámci obecného kultu originality vzbuzuje zaslouženou pozornost. To je případ Raimiho "Zlých mrtvých" a jejich groteskního přepracování (ne už armády jejich temnotných dětí). Nedivím se, že Zlomrtváci č. 2 zkultovněli : pionýrské dílko postmoderního hororového slapsticku, těkavá vzorkovnice výjevů žertovně nadsazeného násilí je obří mucholapkou pro drsnější část těch, kdo rádi alespoň na délku filmu "relaxují", to znamená plně zaměstnávají oba aktivní divácké smysly něčím, co má k osobnímu zítřku stejně daleko jako k umění. Konec Raimiho podívané příjemně mrazí, český název vzbuzuje otázku, zda překládal nedouk, nebo zlomyslník. ()

tkald

Z mého pohledu jde o velice povedený hororový příběh skvělého Sama Raimiho, který jsem viděl na "ojeté" VHS kazetě a do dnes vzpomínám jak jeho obrazová "nekvalita" působila děsivě a reálně. Po zhlédnutí v dnešní době mě překvapuje zejména to, že ono kouzlo VHS mu zůstalo. Je nádherně řešena scéna ticha a následného leknutí, po které někdy přichází i smích. Film je zajímavý díky speciálních efektům, kdy jsou použity nejznámější filmové triky z počátků filmů vůbec. Dnešní moderní obecenstvo zvyklé na počítačové efekty asi nenadchne, ale pro filmové fanoušky jde prostě o klasiku. ()

pekkanik

Prvých 40 minút geniálnych. Absurdných hororových scén a čierneho humoru na mraky. Potom sa dovalia výletníci a úroveň trošku klesá - že by sa Raimimu minuli nápady? zábery sú dlhšie a nudnejšie, ako - tak to zachraňuje koniec; Jednotku som videl, toto je vlastne to isté, trošku nám klesla atmosféra, pribudlo šialeností (predsa len, vyšší rozpočet), ale zrkadlo, rehotajúci sa vypchatý jeleň a odrezaná ruka v pasci na myši - to sú nezabudnuteľné veci. ()

Sadova302b50

Nemůžu si pomoct, výtlem na n-tou - včetně uchechtaných jelenů, Bruce Campbell tady doslova "září". Zábavné skloubení hororu a komedie plus zajímavá, novátorská režijní a kamerová práce, dohromady to u mě dělá 89% a pět hvězd. ()

005

Toto pokračování Lesního ducha stojí a padá na výkonu Bruce Campbella. A ten je skvělý. Vlastně ustojí sám celý film. Klobouk dolů. Posazení hororu do komična (hlavně v první půlce) ubírá pro mě jednu hvězdu. ()

hevys

dvojka je jakoby zhuštěnou jedničkou.fim je zasazen do širších souvislostí (profesorovy výzkumy,kniha mrtvych...)raimimu se opět podařilo vytvořit totálně paranoidní atmosféru.vše je snímáno neobyčejně ostře a bezprostředně.k tomu se pojí i svérázný raimiho černý humor.konec je impozantní,obdařený dokonce i hlubší myšlenkou. ()

alphatown

Co přinesl tento film? Jde po vás hlava bez těla, jde po vás tělo bez hlavy, jde po vás useknutá ruka, směje se vám trofej jelena a nábytek, při pohledu na předmět milovaného člověka se můžete vymítnout zpět, změna těla do příšerných tvarů, když vypadne kříž z hrobu mrtvola vstane. Zlo je nevyzpytatelné a projevuje se chaoticky pokaždé jinak. ()

Ardath

Sam Raimi se Scottem Spiegelem se vrátili ke svému úspěšnému nízkorozpočtovému hororu a vytvořili pokračování hraničící s remakem. Tentokrát se zaměřili na komediální stránku, jíž napomáhá hlavně vtipný akční hrdina Bruce Campbell. Některé scény se staly legendárními a já tento snímek rozhodně mám velice rád. ()

Danken07

takto vypadá jeden z najlepších hororov, točený v chatke a pritom ešte nizkorozpočtový. Úžas. Tento film by som doporučil ľudom, ktorý majú dosť tých nových ľakačiek a majú radi trochu šialenosti vo filmoch. Bruce Campbell je skvelý, narodil sa pre tuto rolu. ()

Maza2222

S prvními komentáři nemůžu souhlasit! Pro mě o trošku lepší jak jednička. Sice tomu chybí děsivost, ale démoni tam jsou furt a hlavně plno srandy. Herci jsou opět dobří. Výborně jsem s bavil :) Konec povedený, atmosféra úúúúúúžasná. Zajimavá práce s kamerou a hlavně.... Vizuální efekty a brutalita nechybí a jsou výborné. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)