Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

HerMister

Vsimly ste si ze kdzy Ash hleda ve sklepe ty stranky tak je bere ze zeme pravou rukou, kterou ale nema...nevim jestly to Sam jen prehlid bo je to schvalne ale i tak dobrej film na 4 * urcite to vidim... ()

LooX

Úlet jako kráva!Raimi je úchyl jak má být a nebojí se originálních,byť většinou dosti nechutných nápadů.Hlavní hrdina dostává HODNĚ naprdel a v momentě kdy si Ash nandává na pahýl motorovku,se rodí legenda. Už nikdy nepojedu ke kamarádovi co má v lese taky chatu.Kdo ví,co tam má za knihy! ()

Upir_Spike

Horory mám moc rád...ale tenhle film mě dost zklamal. Asi mi nesedl ten komediální nádech, či zpracování, ale prostě mě nějak nezaujal. Ta pointa, která byla na konci odhalena byla lehce tušitelná a docela potěšila, že se opravdu stala. No škoda, že film nebyl moc děsivý:o( ()

kpt.Marťas

Zvláštní, jak Raimi skládá hutné atmosférické scény s těmi ztřeštěně vtipnými. Ale radši mám první díl, kde se drží především toho strachu a napětí. Ale pochopte, Ash si uřízne vlastní ruku, která se ho snaží zabít a místo ní si nasadí motorovku a v druhé ruce nosí upilovanou brokovnici. Můžu snad něčemu takovýmu dát míň než čtyři? ()

RoyBatty444

Tento diel začína budovať na základoch Evil Dead a darí sa mu ich ešte zperfekcionalizovať. Je vidno, že Raimi mal viac peňazí a umne ich využil. Ostávame v lese plnom zlých duchov. Napojenie na prvý diel sa mi zdalo nie moc dotiahnuté. Herecké výkony sú na mierne vyššej úrovni a to isté sa dá povedať aj o trikoch. Vyprofiluje sa hlavná postava, ktorá sa stáva ultimátnou zbraňou proti zlu. Bruce Campbell si vytvorí image jemného drsňáka s veľkou paletou grimás na detailné zábery tváre. Pre všetkých, ktorí sa chcú pri horore aj zabávať opäť nové sústo. ()

zurivymlok

Sam Raimi v celku umí vytvořit dobrou atmosféru. Bruce Campbell hraje výborně a je škoda, že jako herec nikdy moc velkou díru do světa neudělal. Nápad je také zajímavy. Některé scény geniální (viz uříznutí ruky). ALE: Občas velmi zdlouhavé a tudíž strašně nudné. Nic by se nestalo, kdyby stopáž byla o 15 minut kratší. ()

chaosteory

Lepší než předchůdce? Ani náhodou. Horší? Taky ne. Tady je vidět, že pokračování nemusí přinést vůbec nic, aby mělo úspěch. Evil Dead 2 jde těžko vnímat jako sequel, takže se přikláním k názoru, že jde spíš o volnou rekapitulaci jednotky. Ta hrůza a děs, vládnoucí minule, je i tady ( úvodní pronásledování chatou je na nervy ), a vlastně všechno, co z toho dělalo kult. Akorát, že tak nějak vysazeno o stupeň výš, což vám dojde hlavně u efektů a "opět a zase" u pana Campbella. Baletící mrtvola nebo kebule ve svěráku, já nevím, ale mě by celkem i to stačilo na zlepšení nálady, jenže to by tu nesměl být onen jmenovaný. Minimálně půlka hodnocení zase patří Brucovi, svou roli vypiloval během let natolik, že koukat 70 minut jen na něj, jak bojuje s mrtvolama nebo s vlastní rukou, by mi bohatě stačilo. ()

Kletus

Tenhle snímek jse jako většina místních, neviděl v útlem dětství, ale asi v sedmnácti letech. Přesto si myslím, že lepší horor nikdy nevznikl. Tento film chytře nestaví na hrůze, ale začíná budovat jakousi groteskní zábavu ( ruka co chce Ashe zabít, tančící mrtvá milenka, atd), přesto atmosféra působí hutně a efekty jsou naprosto dokonalé ( nevypadají realně, ale zato přesně tak jak člověk potřebuje) Přesto přezevšechno na vrchol hororové kinematografie tenhle film staví hlavní hrdina, který se v prvním díle jen tak rozkoukával, ale zde už je za naprosto otrkaný hororový hrdina, který se nebojí utnout si vlastní ruku. Zkrátka jestli někdy někdo natočí něco lepšího než Evil Dead tak pojedu za ním a budu mu celej rok leštit botky. 20/10 ()

Hrobař

Ubráno na horrorovosti a přidáno na komediálnosti. A na litrech krve. A na jinejch tekutinách. Motorovka na pazouře, konec, psychokamera v lese, rozbitej most a podobný věci jen tak z hlavy nedostanu. Chápu že je to mezi fandama žánru kult jak prase. ()

titi74

Priame pokračovanie hororu ,pričom vás nedá vydýchnuť až do konca ani na chvíľu . Tá motorová píla miesto ruky Asha ,je originálna a nemá chybu ,dej sa zamotáva až do konca ,tam kde sa cítite úplne namotaný a čakáte na pokračovanie od kiaľ to zlo vlastne pochádza. ()

Archee

Horror a komedie v jednom, jsou tam pasáže, kdy se fakt člověk musí tlemit ale přitom má pořád sevřenou prdel :D Efekty na tu dobu vyhovující a celou dobu hutná atmosféra :) prostě klasika: "Cunda, Astratta, Montosse, Canda" :) ()

Mark1983

Tady musím uznat,že tady ty masky už jsou mnohem lepší,což ty strašáci už nevypadají tak děsně uměle jako v jedničce,ale podle mého názoru se tenhle horor neměl dělat s prvky komedie,což tá atmosféra je už slabší,než v první díle.Jedná se i tentokrát o průměr. ()

2rady

Recept na Evil Dead II: 1) požijeme príbeh z jednotky, zmeníme mená postáv a ich príchod na scénu, inak však recyklujeme 2) štipku uberieme na brutalite, ale pridáme krvavé prúdy; pozn. čím väčšie tým lepšie 3) pridáme ždibec humoru 4) motorová píla bude mať samostatný part, alebo aj dva 5) navnadíme na tretí diel, cestou v čase ()

mlock

Oproti 1čce podivná slátanina s nepřesvědčivými a křečovitými hereckými výkony, humor chvílemi až trapný, místy to připomínalo němou grotesku. ()

dalver

Kým druhé pokračovanie Texaského masakru/ 1986/ bolo pochované kritikou pod čiernu zem, tak druhý diel Evil Dead je pre mňa pomerne ťažko pochipeteľne velebený. Chyba kamaráde. V roku 1987, keď film vznikal resp. bol uvedený sme už mohli byť aj pri iných filmoch divákmi pomerne schopného technického posunu, ten pri Evil Dead príliš nenastáva, navyše stále pôsobí smiešne /chápem, že tých peňazí zas toľko stále nebolo/. Ale podstatné a pre mňa dosť nemilé je najmä zistenie, že pomerne tuhá atmosféra, ktorú mal prvý diel /Raimi mal vtedy 22rokov/ tu v podstate chýba. Pár ľakačiek, ktoré v tej dobe iste fungovali /a z prvého dielu fungujú viacmenej doteraz/ sú preč. Skrátka ubralo sa na hororovej atmosfére, a pridalo sa dokopy nikde. Kultový status má prvý diel. Dvojka je odvar, ktorý treba brať tak ako brali tvorcovia, zábavnejšie a nie tak vážne. ()

Hypnocrocus

Od začátku jsem bojoval s tím že to má být pokračování jedničky. Kéžby... Raimi dostal víc peněz a tak se sám hezky zremakoval. A bohužel musím říct že jsem se s tím nějak nesrovnal. A to mám rád horory s prvky komedie, fakt že jo. Jenže tady mi ten humor prostě nesednul a celkově mi přišlo že to nepřináší nic nového. Raimi przní jedničku - sorry, prostě jo. ()

lepinla792

Film jsem viděl vícekrát, jsem pořád spokojenej. Na můj vkus je to dobrá kombinace na jedné straně napětí, strachu a akce, a na straně druhé dost ujetých scén, postav a třeba krvavých efektů. Jednička je horo, dvojka hororová komedie, ale pořád dost napínavá, trojka už je jen komedie. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)